Протимікробні та знезаражувальні засоби

Протимікробні засоби за спектром впливу можуть впливати не тільки на бактерії, а й на збудників мікозів, вірусних захворювань та протозойних інфекцій (викликаних найпростішими).

Протимікробний препарат здатний придушити інфекції, викликані найпростішими, серед яких збудники трихомоніазу сечостатевої системи, лямбліозу кишечника та жовчовивідних шляхів, малярії, лейшманіозу, токсоплазмозу.

До групи антимікробних засобів входять не лише препарати для хіміотерапії інфекційних та запальних захворювань, а й дезінфікуючі засоби з антисептиками. Основна мета використання деззасобів – знезараження та профілактика інфекційних захворювань, внутрішньолікарняних інфекцій.

Антисептики служать як лікування (переважно зовнішнього – ран, опікових поверхонь, трофічних виразок, слизових горла і сечостатевих шляхів), так профілактики розвитку інфекції.

Основне призначення антибактеріальних препаратів – лікування інфекційних процесів. З профілактичною метою прийому всередину ці засоби призначаються вкрай рідко, за особливими епідпоказаннями. Наприклад, при укусі іксодових кліщів для профілактики хвороби Лайма після великих оперативних втручань для попередження розвитку інфекцій, що передаються статевим шляхом у партнерів.
Показано з 1 по 1 із 1 (всього сторінок: 1)