Онкологічні препарати
Процес лікування онкологічних захворювань дуже довгий та складний. Єдиних ліків проти раку поки що не існує, але комбінація різних препаратів при онкології дозволяє досягти гальмування росту пухлини, зняття больового синдрому та загального поліпшення стану пацієнта.
Сучасні препарати під час лікування раку вирішують кілька завдань, тому й призначаються вони найчастіше комплексно. Одні ліки від раку руйнують уражені клітини, інші зупиняють їх зростання і запобігають виникненню нових ракових клітин. На пізніх стадіях активно застосовуються знеболювальні препарати, а також засоби, які власними силами ніяк не впливають на ріст пухлини, але покращують загальний стан людини, знімаючи неприємну симптоматику.
До препаратів для лікування онкологічних захворювань належать такі групи засобів:
  • Алкілуючі агенти. Ці ліки проти раку руйнують білки, відповідальні формування ДНК ракових клітин. Найпоширеніші препарати цієї групи – засоби на основі діючої речовини циклофосфамід.
  • Препарати платини. Цей шляхетний метал токсичний. Препарати платини мають ту ж дію, що і алкілуючі агенти, а саме - руйнують ДНК ракових клітин. Цитостатичні засоби алкілуючого типу дії широко використовуються для лікування раку.
  • Антиметаболіти. Вони впливають на генетичний апарат клітини, вбиваючи її при розподілі. Найбільш відомими антиметаболітами є препарати на основі гемцитабіну.
  • Антрацикліни. Ці препарати утворюють вільні радикали, що ушкоджують ДНК хворих клітин. Найвідоміші представники групи антрациклінів – засоби з діючою речовиною даунорубіцин.
  • Таксани порушують процес поділу ракових клітин. Препарати на основі паклітакселу – найпоширеніші у цій групі.
  • Вінкалкалоїди руйнують цитоскелет ракових клітин, що призводить до їхньої загибелі. Належать до м'яких засобів хіміотерапії, оскільки ракові клітини набагато чутливіші до впливу цього препарату, ніж здорові. У цій групі виділяють засоби з діючими речовинами вінбластин та вінкристин.Показано з 1 по 12 із 36 (всього сторінок: 3)