Застосовуються в отоларингології (ЛОР-препарати)

Лор або отоларинголог - це «вухо, горло, ніс». На жаль, незважаючи на те, що проблеми з підвідомчою цьому фахівцю «територією» є майже у кожного, часто ми їх чомусь ігноруємо.
Причиною захворювань лор-органів: гаймориту, риніту, отиту, і навіть ангіни, найчастіше вважається переохолодження чи виникнення інфекції. Але це завжди так. Лор-органи (ніс, вуха, горло) розташовані в черепі, тому причиною їхнього захворювання може стати обмеження рухливості елементів черепної коробки, порушення їх розташування.
Конструкція черепа людини складається з 23 кісток, багато з них містять повітряні порожнини. Нормально функціонуючи, кістки рухаються, прокачуючи повітря у пазухах. При порушенні рухливості черепних швів, кісток у повітряних пазухах утворюється застій. Не оновлюючись, повітря накопичує слиз, з'являється сприятливе середовище у розвиток інфекції.
Лор-захворювання носа:

  • Гострий риніт (нежить) : Найбанальніша проблема, яка без лікування загрожує ускладненнями на інші ЛОР-органи. Причина нежиті – запалення слизової оболонки носа, що має інфекційне чи алергійне походження.
  • Хронічний тонзиліт : Порушення функції піднебінних мигдаликів як імунного органу, що проявляється в періодичному їх запаленні та накопиченні гною. Часто виникає як ускладнення ангіни. Потребує профілактичного відвідування ЛОР двічі на рік.
  • Гайморит (у тому числі лобовий фронтит) : Запалення гайморових пазух, що супроводжується набряком та накопиченням гною. Виникає як ускладнення інфекційних захворювань
  • Гострий, хронічний синусит : Загальна назва запалення носових пазух. У гострій формі характеризується постійною закладеністю носа, у хронічній формі характеризується першінням у горлі, хворобливістю при ковтанні, закладеністю носа у лежачому положенні
  • Сторонні тіла в області носоглотки : Часто діти вкрай цікаві, тому випадки, коли дитина з цікавості поміщає в носову порожнину дрібний сторонній предмет, нерідкі. Потрібно мати на увазі, що таке «балівство» може призвести до тяжких наслідків: аж до смерті. Очищенням носоглотки повинен терміново зайнятися фахівець

Лор-захворювання горла:
  • Аденоїди у дітей Це хвороба проявляється в основному в дитячому віці. Вона є патологічним надмірним набуханням глоткових мигдаликів після перенесених інфекцій. Запалені аденоїди ускладнюють дихання і можуть спричинити порушення слуху. Іноді потрібне хірургічне втручання.
  • Хронічний фарингіт: Першіння в горлі може бути симптомом запалення слизової оболонки і лімфоїдного апарату глотки, що виникає на тлі забруднень і низької вологості повітря.
  • Гострий, хронічний ларингіт: Запалення слизових оболонок гортані, пов'язане з перегріванням або переохолодженням, забрудненістю повітря, інфекційними захворюваннями. Може супроводжуватись сухим кашлем
  • Ангіна: Кожна дитина хоча б одного разу переносить це інфекційне захворювання глотки, яке спричиняють стрептококові або стафілококові мікроорганізми. Ангіна має безліч різновидів і загрожує рядом серйозних ускладнень не тільки на лор-органи, а й на інші системи дитячого організму, що росте.
  • Інодінні тіла в області ротоглотки: Часто діти, особливо у віці до року, люблять пробувати все на смак, що загрожує ковтанням сторонніх предметів, а іноді – застряганням їх в області ротоглотки. У цих випадках потрібне термінове втручання фахівця

Лор-захворювання вуха:
  • Гострий, хронічний отит: Запалення вуха – найпоширеніше захворювання лор-органів, і дорослими та дітьми переноситься дуже важко. Характеризується болями у вухах, зниженням слуху, закладеністю вух. При вірусному отіті розпухають слинні залози. Гострий отит відрізняється сильним болем, підвищенням температури, можливо закінчення гною з вуха. Хронічний отит протікає більш м'якій формі.
  • Сторонні тіла зовнішнього слухового проходу, сірчані пробки : Якщо людина стала гірше чути, це може бути пов'язане з наявністю сторонніх тіл або сірчаних пробок у вухах. Очищення слухових проходів у таких випадках повинно проводитись фахівцем.
Таке захворювання, як отит є яскравим прикладом порушення рухливості структур черепа. Процес запалення у вухах (середній, поверхневий чи внутрішній) – це наслідок освіти застою у скроневої кістки. Після відновлення рухливості скроневої кістки пазухи прочистяться, набряк зникне, стан хворого полегшиться.
Якщо носова перегородка людини викривлена, окрім утрудненого дихання, його весь час турбуватимуть нежиті, гайморит. Навіть хірургічне відновлення правильного становища перегородки не дасть хорошого результату, адже вона пов'язана з іншими кістками, що не зазнали корекції. Отже, негативні чинники не були усунені.

Нежить — неприємна і, на жаль, дуже поширена проблема, особливо в холодну пору року. Дуже важливо правильно підібрати потрібний препарат від нежиті при вірусних захворюваннях. Так, всі назальні препарати можна розділити на три основні групи - це препарати тривалої, середньої та короткої дії. Перші здатні полегшити дихання на 12 годин, проте їх використання більше 3 днів поспіль не рекомендується. Препарати середньої тривалості позбавлять нежиті на 8 годин, а короткого - на 4-6 годин. Застосування засобів від нежитю у дітей має відбуватися у суворій відповідності до рекомендацій лікаря.



Показано з 1 по 12 із 27 (всього сторінок: 3)