Вітаміни

Вітаміни – група низькомолекулярних органічних сполук. Вони являють собою такі органічні речовини, які необхідні для організмів, які не можуть створювати їх з неорганічних за допомогою фотосинтезу або хемосинтезу. Вітаміни містяться в їжі та навколишньому середовищі в дуже невеликих кількостях.


Вітаміни відіграють важливу роль в обміні речовин, проте вони не є джерелом енергії або структурними компонентами тканин. В основному вітаміни потрапляють в організм людини через їжу, проте є деякі, які надходять іншим шляхом (наприклад, вітамін D потрапляє під шкіру людини за допомогою ультрафіолетового випромінювання). Якщо не стежити за вживанням вітамінів, то в організмі може виникнути їх надлишок (гіпервітаміноз), недолік (гіповітаміноз) або повна їх відсутність (авітаміноз). Для підтримки балансу вітамінів в організмі людини і тварин існують полівітамінні препарати - препарати, що містять добову норму всіх або частини необхідних організму вітамінів. Зазвичай добова норма вітамінів залежить від віку, роду занять, сезону року, статі, наявності вагітності та інших чинників.


Вітамін С підвищує еластичність та міцність кровоносних судин, він захищає організм від інфекцій, блокуючи токсичні речовини в крові. Міститься цей вітамін, наприклад, у цитрусових, чорній смородині та малині.

Вітамін D необхідний засвоєння організмом кальцію і міститься в ультрафіолетовому світлі.

Вітамін А відповідає за зір, і він міститься у риб'ячому жирі, печінці, ікрі, молоці та інших продуктах.Показано з 1 по 12 із 27 (всього сторінок: 3)