• Рейтинг:
  • Бренд:
  • Модель:
    Калия йодид гл.кап. 2%-10мл
  • Артикул:
    sku-85596
132.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Калію йодид

Інструкція

склад

речовина, що діє: калію йодид;

1 мл калію йодиду 20 мг

Допоміжні речовини: хлорид натрію, натрію тіосульфат, натрію едетат, хлоргексидину діацетат, натрію гідроксид, вода для ін'єкцій.

Лікарська форма

Краплі очні, розчин.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий безбарвний розчин без механічних включень.

Фармакологічні властивості

Фармакологічні.

Калію йодид 2% є офтальмологічним, антисклеротичним та резорбційно лікарським засобом. Діюча речовина йодних крапель - йод, що міститься у мікродозах. За рахунок цього препарат активує метаболічні процеси та впливає на метаболізм білків та ліпідів, внаслідок чого підвищуються вміст ліпопротеїнів у крові та фібринолітична активність. Іони йоду викликають підвищення дисперсності колоїдів, що призводить до зниження в'язкості крові. Знижена дисперсність колоїдів корелює з ознаками старіння та атеросклерозу. Ці результати в комплексі з багатим досвідом застосування йоду в лікувальній практиці показують, що солі йоду перешкоджають розвитку атеросклеротичних процесів або зменшують їхню інтенсивність. Вплив іонів йоду на колоїди пов'язаний із розширенням кровоносних судин, що призводить до підвищення перфузії тканин.

Застосування очних крапель, що містять йод, є єдиним способом лікування, коли безпосереднього впливу на місце захворювання не існує або коли уражена ділянка недосяжна. З'єднання йоду мають безпосередній вплив на процес резорбції, зокрема у виявлених випадках захворювання. У разі сенильної катаракти, яка вже розвинулася, малоймовірно зупинити цей процес, проте його розвиток (зростання катаракти, зниження гостроти зору) можна сповільнити завдяки застосуванню йодидів.

Фармакокінетика.

Після введення в кон'юнктивальний мішок йодиди проникають у структури ока, проте детальної інформації щодо поширення йодидів у структурах ока немає. При введенні в кон'юнктивальний мішок деяка частина йодидів всмоктується з кровообігу. Вони надходять до носа через носослезный канал і всмоктуються в системний кровотік через слизову оболонку носа.

Йод дуже повільно виводиться із організму. Калію йодид (неорганічна іонна сполука) не метаболізується. Відповідні іони (K+, I-) виводяться нирками.

Показання

Підтримка процесів резорбції в очах, зокрема за наявності запальних ексудатів, крововиливу та помутніння склоподібного тіла різної етіології (вік, високий артеріальний тиск, цукровий діабет), при міопічному та атеросклеротичних змінах судин сітківки та судинної оболонки очного яблука, дегенерації початкової стадії, атрофії зорового нерва (внаслідок сифілісу), а також як допоміжний лікувальний засіб при лікуванні грибкових кон'юнктивітів та кератитів.

Протипоказання

  • Підвищена чутливість до діючої речовини або до інших компонентів препарату
  • Хронічна піодермія обличчя, геморагічний діатез та порушення функції щитовидної залози.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Оскільки деяка частина йоду та йодидів після місцевого введення в кон'юнктивальний мішок всмоктується у системний кровотік через слизову оболонку носа (до носа вони потрапляють через нососльозний канал), слід враховувати можливу взаємодію з іншими лікарськими засобами, які застосовує пацієнт.

Тривале застосування може впливати на лабораторні показники вмісту в сироватці крові пов'язаного з йодним білком або результатів тесту з використанням радіоактивного йоду, який проводиться при захворюваннях щитовидної залози.

Особливості застосування

При грибкових захворюваннях переднього сегмента ока слід застосовувати спеціальну цільову терапію (лікування йодом є лише допоміжною терапією).

При застосуванні лікарського засобу пацієнтам не можна носити м'які контактні лінзи. Також під час лікування не можна користуватися жорсткими контактними лінзами або принаймні пацієнт повинен завжди знімати їх перед застосуванням лікарського засобу і одягати знову не раніше ніж через 20 хвилин після введення крапель.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Протипоказано.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом чи іншими механізмами.

Інформації щодо негативного впливу на здатність виконувати роботу, яка потребує високої уваги (керування автотранспортом чи робота з іншими механізмами), немає. Однак відразу після введення лікарського засобу може спостерігатися помутніння зору, тому рекомендується утриматися від такої діяльності протягом 15 хвилин після застосування препарату.

Спосіб застосування та дози

Закапувати в нижній кон'юнктивальний мішок ока.

Рекомендована доза для дорослих (включаючи осіб похилого віку) та дітей.

Дозу та тривалість лікування визначає лікар. Зазвичай доза становить 1-2 краплі 2-4 десь у день.

Як і при застосуванні будь-якого розчину у формі очних крапель, рекомендується легко натиснути на ділянку слізного мішка, розташованого у внутрішньому куті ока, для зниження потенційної системної абсорбції та відпустити його через одну хвилину після застосування крапель. Це слід робити одразу після введення кожної краплі.

Перед застосуванням крапель очей слід зняти контактні лінзи; їх можна буде одягнути знову за 20 хвилин.

Якщо використовується більш ніж один офтальмологічний засіб місцевої дії, інтервал між використанням різних засобів має становити щонайменше 5 хвилин.

Діти.

Препарат не можна застосовувати новонародженим.

Передозування

При застосуванні належних доз передозування не спостерігалося. При випадковому ковтанні лікарського засобу дитиною застосувати симптоматичне лікування.

Побічні реакції

Препарат зазвичай добре переноситься.

Побічні реакції класифіковані відповідно до частоти їх виникнення: дуже часто (1/10), часто (1/100 до <1/10), дуже рідкісні (<1/10000).

Дуже часті : при захворюваннях щитовидної залози може спостерігатись негативний вплив на її функцію.

Часті : одразу після введення може спостерігатися легке печіння.

Дуже рідкісні : йод дуже повільно виводиться з організму, тому тривале та неконтрольоване застосування (у надмірних дозах) може викликати у чутливих пацієнтів так званий стан йодизму. До симптомів цього стану відносяться подразнення та гіперемія кон'юнктиви, підвищена секреція сліз, набряк повік (ангіоневротичний набряк) та слізної залози. На шкірі можуть з'являтися еритема, акне, дерматит та пурпура, реакції гіперчутливості, включаючи висипання, свербіж.

Термін придатності

3 роки.

Термін зберігання препарату після першого розтину флакона становить 28 діб.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей місці, при температурі не вище 25°С в оригінальній упаковці. Чи не заморожувати. Після розтину зберігати не більше 28 діб.

Упаковка

По 10 мл у пластиковому контейнері-крапельниці, закритому ковпачком з контролем першого розтину.

По 1 контейнера-кранельниці разом з інструкцією із застосування у картонній коробці.

Категорія відпустки

За рецептом.

Для опису препарату
Назва Калію йодид
Діюча речовина Калію йодид
Фармакологічна група йодовмісний препарат з вираженою протимікробною та антиатеросклеротичною дією
Форма випуску Краплі очні
Код ATX S01XA04
Показання для лікування помутніння рогівки, кришталика та склоподібного тіла, крововилив в оболонки ока; атеросклеротичні зміни судин сітківки та судинної оболонки очного яблука; як допоміжний засіб при грибкових ураженнях кон'юнктиви, рогівки та повік.

Ще не було питань.

Мітки: Калію йодид гол.кап. 2%-10мл