Протипаразитарні препарати інсектициди та репеленти
Протипаразитарні засоби – це хімічно активні речовини, які широко застосовуються для профілактики чи усунення життєдіяльності паразитів. У зв'язку з тим, що нешкідливих паразитичних форм у природі не існує, а їх у світі налічується понад десять тисяч різновидів, профілактика зараження стає розумним заходом. Крім боротьби з найпростішими паразитичними формами, засоби від паразитів можуть бути спрямовані проти комах або кліщів. Заражена людина неминуче піддається численним тяжким захворюванням, тому важливість протипаразитарних препаратів важко недооцінити.
Паразити - це багатоклітинні червоподібні організми, які мешкають в організмі людини. Глисти та гельмінти найчастіше розміщуються в кишечнику. Однак у деяких випадках цих шкідників можна зустріти і в інших внутрішніх органах.
Паразити потрапляють в організм людини різними шляхами. Цих шкідників можна умовно поділити на три основні підтипи:
  • Мешканці довкілля (грунт, водойми).
  • Паразити, які можуть потрапити до організму людини через посередника. Такими провідниками можуть бути домашні тварини.
  • Проникнення патогенного організму з іншої людини.
У такий спосіб заразитися паразитами можна дуже просто. Паразити проникають у наш кишечник за допомогою домашніх тварин, через немите руки та продукти харчування, які не піддавалися належній термічній обробці.
Протипаразитарні засоби можуть застосовуватися як при круглих, так і плоских черв'яках. Однак, другі паразити є шкідливішими і їх досить складно вивести.
Для того щоб визначити, який паразит вам заважає жити, необхідно звернутися до фахівця та провести низку аналізів. Після цього лікар призначить препарат, який надасть максимальну ефективність у тому чи іншому випадку.
Основні групи протипаразитарних засобів:
  • антипротозойні
  • протигельмінтні
  • засоби для боротьби з ектопаразитами
Препарати, зазначені вище, можуть виготовлятися як на рослинній, так і на синтетичній основі. У деяких випадках може знадобитися комплексне лікування, але це повинен визначати лікар.
Інсектициди – хімічні препарати, призначені для знищення шкідливих комах. Застосовуються при дезінсекції.
Класифікація інсектицидів за місцем та об'єктом застосування:
  • Інсектициди для рослин
  • Інсектициди для приміщень
  • Засоби від педикульозу (вошей) для людини
  • Засоби від бліх для тварин
Використовують у вигляді шампунів, спреїв, лосьйонів, крапель, нашийників (для тварин).
Репелент - природна або синтетична хімічна речовина, що застосовується в побутових цілях для відлякування членистоногих (комах, кліщів). Застосовують для захисту людини від нападу комах (комарів, ґедзів, мошок), для профілактики трансмісивних захворювань (проти гнусу та кліщів), а також для захисту предметів ужитку від псування (проти молі, жуків). На відміну від інсектицидів репеленти призначені не для знищення комах, а лише для їхнього відлякування.
За способом дії діляться на ольфакторні (діють на нервові закінчення нюхових органів членистоногих) і контактні (що впливають при контакті членистоногих з обробленою поверхнею).
Використовують у вигляді лосьйонів, кремів, мазей, емульсій, аерозолів.



Показано з 1 по 4 із 4 (всього сторінок: 1)