1 213.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Актитропіл таблетки 100 мг

Опис (Інструкція)


Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Ноотропний препарат, має виражену антиамнестичну дію, надає прямий активуючий вплив на інтегративну діяльність головного мозку, сприяє консолідації пам'яті, покращує концентрацію уваги та розумову діяльність, полегшує процес навчання, підвищує швидкість передачі інформації між півкулями головного мозку, підвищує стійкість тканин мозку до гіпоксії та впливів, має протисудомну дію та анксіолітичну активність, регулює процеси активації та гальмування ЦНС, покращує настрій.

Має позитивний вплив на обмінні процеси та кровообіг мозку, стимулює окисно-відновні процеси, підвищує енергетичний потенціал організму за рахунок утилізації глюкози, покращує регіонарний кровотік у ішемізованих ділянках мозку. Підвищує вміст норадреналіну, дофаміну та серотоніну в мозку, не впливає на рівень вмісту ГАМК, не зв'язується ні з ГАМК А , ні з ГАМК В рецепторами, не надає помітного впливу на спонтанну біоелектричну активність мозку.

Не впливає на дихання та серцево-судинну систему, виявляє невиражений діуретичний ефект, має анорексігенну активність при курсовому застосуванні.

Стимулююча дія проявляється у його здатності надавати помірно виражений ефект щодо рухових реакцій, у підвищенні фізичної працездатності, у вираженому антагонізмі каталептичної дії нейролептиків, а також у послабленні виразності снодійної дії етанолу та гексеналу.

Психостимулююча дія переважає в ідеаторній сфері.

Помірний психостимулюючий ефект препарату поєднується з анксіолітичною активністю, покращує настрій, надає деякий аналгезуючий ефект, підвищуючи поріг больової чутливості.

Адаптогенна дія проявляється у підвищенні стійкості організму до стресу в умовах надмірних психічних та фізичних навантажень, при втомі, гіпокінезії та іммобілізації, за низьких температур.

На фоні прийому відмічено покращення зору, яке проявляється у збільшенні гостроти, яскравості та полів зору.

Покращує кровопостачання нижніх кінцівок.

Стимулює вироблення антитіл у відповідь на введення антигену, що вказує на його імуностимулюючі властивості, але в той же час він не сприяє розвитку гіперчутливості негайного типу і не змінює запальну алергію реакцію шкіри, викликану введенням чужорідного білка.

При курсовому застосуванні не розвивається лікарська залежність, толерантність, синдром відміни.

Дія проявляється з одноразової дози, що є важливим при застосуванні препарату в екстремальних умовах.

Не володіє тератогенними, мутагенними, канцерогенними та ембріотоксичними властивостями. Токсичність низька, летальна доза в гострому експерименті становить 800 мг/кг.

Фармакокінетика

Всмоктування

Швидко всмоктується, проникає у різні органи та тканини, легко проходить через гематоенцефалічний бар'єр.

Розподіл

Абсолютна біодоступність при пероральному прийомі становить 100%. Максимальна концентрація в крові (Т mах )   досягається через 1 год, період напіввиведення (Т 1/2 ) - 3 - 5 год.

Метаболізм

Чи не метаболізується в організмі.

Виведення

Виводиться в незміненому вигляді: приблизно 40% - із сечею та 60% - із жовчю і потім.

Показання

- захворювання ЦНС різного генезу, особливо пов'язані з судинними захворюваннями та порушеннями обмінних процесів у мозку, інтоксикацією (зокрема, при посттравматичних станах та явищах хронічної цереброваскулярної недостатності), що супроводжуються погіршенням інтелектуально-мнестичних функцій, зниженням рухової активності;

- невротичні стани, що виявляються млявістю, підвищеною виснажливістю, зниженням психомоторної активності, порушенням уваги, погіршенням пам'яті;

- порушення процесу навчання;

- ожиріння (аліментарно-конституційного генезу);

- профілактика гіпоксії, підвищення стійкості до стресу, корекція функціонального стану організму в екстремальних умовах професійної діяльності з метою попередження розвитку втоми та для підвищення розумової та фізичної працездатності;

- хронічний алкоголізм (з метою зменшення явищ астенії, інтелектуально-мнестичних порушень).

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Не слід призначати при вагітності та в період грудного вигодовування через відсутність даних клінічних досліджень.

Протипоказання

- Гіперчутливість до діючої речовини та/або до будь-якої допоміжної речовини препарату;

- вагітність;

- період грудного вигодовування;

- Дитячий вік до 18 років (безпека та ефективність препарату не встановлені)

Побічні дії

Безсоння (у разі прийому препарату пізніше 15 год). У деяких хворих у перші 1 – 3 дні прийому можливі психомоторне збудження, гіперемія шкірних покривів, відчуття тепла, підвищення артеріального тиску.

Взаємодія

Фонтурацетам може посилювати дію препаратів, що стимулюють ЦНС, антидепресантів та ноотропних препаратів.

Препарат виявляє виражений антагонізм каталептичної дії нейролептиків, а також послаблює виразність снодійної дії етанолу та гексобарбіталу.

Як приймати, курс прийому та дозування

Всередину.

Приймати одразу після їжі. Доза та тривалість лікування повинні визначатися лікарем. Дози варіюють залежно від особливостей стану пацієнта. Середня разова доза становить 150 мг (від 100 мг до 250 мг); середня добова доза – 250 мг (від 200 до 300 мг). Максимальна допустима доза – 750 мг/добу. Рекомендується добову дозу до 100 мг одноразово приймати в ранкові години, а понад 100 мг розділяти на 2 прийоми. Тривалість лікування може варіювати від 2 тижнів до 3 місяців, в середньому 30 днів. За потреби курс може бути повторений через 1 місяць.

Для підвищення працездатності – 100 – 200 мг одноразово в ранкові години, протягом 2 тижнів (для спортсменів – 3 дні).

Рекомендована тривалість лікування для хворих з аліментарно-конституційним ожирінням становить 30 - 60 днів у дозі 100 - 200 мг один раз на день (вранці). Не рекомендується приймати препарат пізніше 15 год.

Передозування

Випадків передозування не було.

Лікування: симптоматична терапія.

Опис

для дозування 50 мг: плоскоциліндричні таблетки від білого до білого з жовтуватим або коричневим відтінком кольору з фаскою, допускається мармуровість;

для дозування 100 мг: плоскоциліндричні таблетки від білого до білого з жовтуватим або коричневим відтінком кольору з ризиком з одного боку та фаскою, допускається мармуровість.

Спеціальні вказівки

З обережністю

Хворі з тяжкими органічними ураженнями печінки та нирок, тяжким перебігом артеріальної гіпертензії, з вираженим атеросклерозом, що перенесли раніше панічні атаки, гострі психотичні стани, що протікають з психомоторним збудженням – внаслідок можливості загострення тривоги, паніки, галюцинацій та марення, а також хворі, реакцій на ноотропні препарати групи піролідону

особливі вказівки

При надмірному психоемоційному виснаженні на тлі хронічного стресу та втоми, хронічного безсоння одноразовий прийом препарату в першу добу може викликати різку потребу уві сні. Таким пацієнтам в амбулаторних умовах слід рекомендувати розпочинати курсовий прийом препарату у неробочі дні.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами, механізмами

Слід бути обережними при керуванні транспортними засобами та механізмами, особливо в перші дні прийому, враховуючи можливе виникнення сонливості (див. розділ "Особливі вказівки").

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці за температури не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Термін придатності

2 роки.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.


Для опису препарату
Назва Актитропіл
Діюча речовина фонтурацетам
Фармакологічна група Ноотропний засіб
Форма випуску Пігулки
Код ATX N06BX
Показання для лікування Захворювання ЦНС різного генезу, особливо захворювання судинного генезу або пов'язані з порушеннями обмінних процесів у головному мозку та інтоксикацією (зокрема, при посттравматичних станах та явищах хронічної цереброваскулярної недостатності), що супроводжуються погіршенням інтелектуально-амнестичних функцій, зниженням рухової активності; невротичні стани, що виявляються млявістю, підвищеною виснажливістю, зниженням психомоторної активності, порушенням уваги, погіршенням пам'яті; порушення процесів навчання; депресії легкого та середнього ступеня тяжкості; психо-органічні синдроми, що виявляються інтелектуально-амнестичними порушеннями та апатико-абулічною симптоматикою, а також мляво-апатичні стани при шизофренії; судомні стани; ожиріння (аліментарно-конституційного генезу); профілактика гіпоксії; підвищення стійкості до стресу; корекція функціонального стану організму в екстремальних умовах професійної діяльності з метою запобігання розвитку втоми та підвищення розумової та фізичної працездатності; корекція добового біоритму, регуляція циклу "сон-неспання"; хронічний алкоголізм (з метою зменшення симптомів астенії, депресії, інтелектуально-амнестичних розладів).

Ще не було питань.