Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті
- Бренд:
- Модель:Бактериофаг клебсиелл пневмонии жидкий 20 мл №1
- Артикул:sku-100124
- 10
усі питання за телефоном (068) 738-52-60
усі питання за телефоном (068) 172-31-12
З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці
Бактеріофаг клебсієлл поливалентний очищений
Інструкція
Розчин для прийому внутрішньо, місцевого та зовнішнього застосування прозорий, жовтого кольору різного ступеня інтенсивності, допускається зелений відтінок.
1 фл. | |
бактеріофаг клебсієлл | 20 мл |
Допоміжні речовини: 8-гідроксихіноліну сульфату моногідрат 0.0001 г/мл.
Фармакологічна дія
Показання
Лікування та профілактика захворювань, викликаних бактеріями Klebsiella pneumoniae, Klebsiella ozaenae, Klebsiella rhinoscleromatis у складі комплексної терапії:
- озена, склерому;
- захворювання ШКТ (гастроентероколіт, холецистит, панкреатит, дисбактеріоз кишечника);
- запальні захворювання новонароджених та дітей раннього віку (гастроентероколіт, дисбактеріоз кишечника, омфаліт, пемфігус, піодермія, септицемія та септикопіємія різної локалізації);
- хірургічні інфекції (нагноєння ран, гнійні ураження шкіри, опіки, перитоніт, плеврит, мастит, остеомієліт, абсцес);
- Урогегатальні інфекції (цистит, пієлонефрит, уретрит, ендометрит, вульвіт, бартолініт, кольпіт, сальпінгоофорит);
- гнійно-запальні захворювання вуха, горла, носа, пазух носа, ротової порожнини, глотки, гортані, бронхів, легенів та плеври (отит, ангіна, фарингіт, ларингіт, стоматит, пародонтит, гайморит, фронтит, бронхіт, пневмонія, плеврит);
посттравматичний кон'юнктивіт, кератокон'юнктивіт, гнійна виразка рогівки та іридоцикліт;
- Профілактика внутрішньолікарняних інфекцій, викликаних клебсієлами.
Важливою умовою ефективної фаготерапії є попереднє визначення фагочутливості збудника.
Режим дозування
Препарат використовують для прийому внутрішньо (через рот), у вигляді клізм, аплікацій, зрошень, введення в порожнини ран, вагіни, матки, носа, пазух носа, а також у дреновані порожнини: абсцесів, черевну, плевральну, сечового міхура, ниркової балії.
Всередину препарат приймають натще за 0,5-1 годину до їди.
Рекомендовані дозування препарату
Вік пацієнта | Доза на 1 прийом за різних способів введення препарату | |
всередину (мл) | у клізмі (мл) | |
0-6 міс | 5 | 10 |
6-12 міс | 10 | 20 |
від 1 року до 3 років | 15 | 20-30 |
від 3 до 8 років | 20 | 30-40 |
від 8 років та старше | 20-30 | 40-50 |
Лікування гнійно-запальних захворювань із локалізованими ураженнями має проводитися одночасно як місцево, так і прийомом препарату внутрішньо.
У разі обробки порожнини гнійного осередку хімічними антисептиками перед застосуванням бактеріофага вона має бути промита стерильним 0,9 % розчином натрію хлориду.
При лікуванні озени та склероми препарат використовують для промивання порожнини носа та слизової оболонки верхніх дихальних шляхів, для введення в порожнини пазух носа (за клінічними показаннями), а також при ураженні глотки, гортані, трахеї у вигляді інгаляцій (без підігріву та використання ультразвуку). Доза препарату для обробки слизових носа та верхніх дихальних шляхів 10-20 мл. Після промивання слизових оболонок у порожнину носа по черзі в кожен носовий хід вводять турунди, змочені препаратом, і залишають на 1 годину. Процедуру повторюють 2-3 десь у день протягом 20-40 днів. Оскільки озена та склерому є хронічними захворюваннями, з метою профілактики загострень рекомендується 1 раз на рік проводити 20-40 денні курси лікування за наведеною вище схемою.
При лікуванні ангін, фарингітів, ларингітів препарат використовують для полоскань ротової порожнини та глотки 3 рази на день по 10-20 мл, курс лікування 7-10 днів.
При лікуванні бронхітів, пневмоній препарат приймають внутрішньо 3 рази на день по 10-20 мл, а також застосовують у вигляді аерозолів та інгаляцій (без підігріву та використання ультразвуку), курс лікування 15-20 днів.
При лікуванні отитів препарат використовують для промивання і введення в порожнину середнього вуха по 2-5 мл 1-3 рази на день. Курс лікування 7-15 днів.
При лікуванні запалень пазух носа препарат використовують для промивання порожнини носа, носоглотки та пазух носа в дозі 5-10 мл та введення в пазухи 2-3 мл. Процедуру повторюють щодня одноразово протягом 7-10 днів. Крім того, препарат вводять у порожнину носа у вигляді турунд, змочених бактеріофагом, по черзі та у кожний носовий хід і залишають протягом 0,5-1 години. Процедуру повторюють 3 десь у день, курс лікування 7-15 днів.
При лікуванні стоматитів і хронічних пародонтитів препарат використовують у вигляді полоскань ротової порожнини 3-4 рази на день у дозі 10-20 мл, а також введенням у пародонтальні кишені турунд, просочених бактеріофагом клебсієлл, на 5-10 хв, курс лікування 7-10 днів .
При кон'юнктивітах та кератокон'юнктивітах препарат застосовують по 2-3 краплі 4-5 разів на день, курс лікування 5-7 днів; при гнійній виразці рогівки – по 4-5 крапель на день протягом 7-10 днів; при гнійних іридоциклітах – по 6-8 крапель кожні 3 години у поєднанні з прийомом внутрішньо у терапевтичних дозуваннях протягом 7-10 днів.
При абсцесах після розтину та видалення гнійного вмісту препарат вводять у кількості меншій, ніж об'єм віддаленого гною щодня одноразово, курс лікування 7-10 днів.
При перитонітах та плевритах препарат вводять у дреновані порожнини черевну та плевральну через дренажні трубки щодня одноразово 20-70 мл, курс лікування 10-15 днів.
При остеомієлітах препарат вводять у порожнину рани через турунди, дренажі у кількості 10-30 мл щодня одноразово, курс лікування 15-20 днів.
При лікуванні нагноєних ран препарат застосовують у вигляді зрошення, аплікацій, пов'язок, введення в дренаж у дозі 5-50 мл залежно від вогнища ураження не менше одного разу на день, курс лікування 10-15 днів.
При лікуванні гнійно-запальних гінекологічних захворювань (нагноєння ран, ендометритів, вульвітів, бартолінітів, кольпітів, сальпінгоофоритів) препарат використовують для зрошень, аплікацій, вводять у порожнини ран, вагіни, матки по 5-20 мл один раз на день протягом 7-1 днів.
При циститах, пієлонефритах, уретритах препарат приймають внутрішньо у терапевтичній дозі 3 рази на день за 1 годину до їди протягом 10-20 днів. У тому випадку, якщо порожнину сечового міхура або ниркової балії дреновані, препарат вводять через цистостому або нефростому 1-3 рази на день по 20-50 мл у сечовий міхур і 5-7 мл у ниркову балію, курс лікування 7-15 днів.
При гастоентероколітах, панкреатитах, холециститах, а також дисбактеріозах кишечника бактеріофаг приймають внутрішньо у вікових дозах 3 рази на день за 1 годину до їди протягом 7-15 днів (за клінічними показаннями). При неприборканому блюванні препарат застосовують у вигляді високих клізм 2-3 рази на день по 20-40 мл. При дисбактеріозі кишечника препарат може застосовуватись із препаратами нормофлори.
Для профілактики внутрішньолікарняних хірургічних інфекцій препарат використовують для обробки післяопераційних та свіжоінфікованих ран у дозі 5-50 мл залежно від вогнища ураження щодня одноразово протягом 5-7 днів.
Застосування препарату у дітей віком до 1 року (включаючи недоношених дітей).
При гастоентероколіті, пневмонії та сепсисі новонароджених препарат застосовують через рот 2-3 рази на добу по 3-5 мл за 30 хвилин до годування. У випадках неприборканого блювання препарат застосовують у вигляді високих клізм (через газовідвідну трубку або катетер) щодня одноразово в дозі 5-10 мл. Можливе поєднання ректального (у вигляді високих клізм) та перорального застосування препарату: курс лікування 7-15 днів (за клінічними показаннями). При рецидивному перебігу захворювання можливе повторне проведення курсів лікування.
З метою профілактики виникнення внутрішньолікарняної інфекції у новонароджених дітей бактеріофаг застосовують за епідемічними показаннями внутрішньо по 3-5 мл 3 рази на день за 30 хвилин до годування протягом усього терміну перебування в
стаціонарі.
При лікуванні омфалітів, піодермії, інфікованих ран бактеріофаг застосовують у вигляді аплікацій по-5-10 мл 2-3 рази на день (марлеву серветку змочують бактеріофагом і накладають на пупошгу ранку або уражену ділянку шкіри) протягом 7-15 днів.
Застосування препарату не виключає використання інших антибактеріальних та протизапальних препаратів.
Побічна дія
Не встановлені.
Протипоказання до застосування
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Застосування даного препарату при вагітності та в період годування груддю можливе за наявності інфекцій, спричинених фагочутливими штамами клебсієл (за рекомендацією лікаря).
Застосування у дітей
Можливе застосування у дітей за показаннями.
особливі вказівки
Запобіжні заходи при застосуванні
Перед використанням флакон з бактеріофагом необхідно збовтати та переглянути. Препарат повинен бути прозорим та не містити осаду.
Увага! При помутнінні препарат не застосовувати!
Внаслідок вмісту в препараті живильного середовища, в якому можуть розвиватися бактерії з навколишнього середовища, викликаючи помутніння препарату, необхідно при розтині флакона дотримуватись наступних правил:
- Ретельно мити руки;
- обробити ковпачок спиртовмісним розчином;
- Зняти ковпачок, не відкриваючи пробки;
- Не класти пробку внутрішньою поверхнею на стіл або інші предмети;
- Не залишати флакон відкритим;
- Розкритий флакон зберігати тільки в холодильнику.
При використанні малих доз (2-8 крапель) препарат необхідно відбирати стерильним шприцом обсягом 0,5-1 мл.
Препарат із розкритого флакона при дотриманні умов зберігання, перерахованих вище правил і відсутності помутніння може бути використаний протягом усього терміну придатності.
Вплив на здатність до керування автотранспортом та управління механізмами
Відсутнє.
Передозування
Лікарська взаємодія
Застосування препарату можливе у поєднанні з іншими лікарськими засобами, у тому числі з антибіотиками.
Умови та термін зберігання
Препарат зберігають відповідно до СП 3.3.2.1248-03 у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі від 2 до 8°С. Термін придатності – 2 роки.
Препарат транспортують відповідно до СП 3.3.2.1248-03 при температурі від 2 до 8°С. Допускається транспортування при температурі від 9 до 25°С трохи більше 1 місяця.
Умови відпустки з аптек
Для опису препарату | |
Назва | Бактеріофаг клебсієлл пневмонії |
Діюча речовина | Фільтрат фаголізатів клебсієл пневмонії |
Фармакологічна група | Вакцини, сироватки, фаги |
Форма випуску | Розчин |
Код ATX | V03A |
Показання для лікування | Черевний тиф |
Ще не було питань.
Мітки: Бактеріофаг клебсієл. пневм. рідк. 20мл №1