555.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Бактеріофаг клебсієлл поливалентний очищенийІнструкція

Форма випуску, склад та упаковка

Розчин для прийому внутрішньо, місцевого та зовнішнього застосування прозорий, жовтого кольору різного ступеня інтенсивності, допускається зелений відтінок.

1 фл.
бактеріофаг клебсієлл 20 мл

Допоміжні речовини: 8-гідроксихіноліну сульфату моногідрат 0.0001 г/мл.


Фармакологічна дія

Препарат викликає специфічний лізис бактерій Klebsiella pneumoniae, Klebsiella ozaenae, Klebsiella rhinoscleromatis.


Показання

Лікування та профілактика захворювань, викликаних бактеріями Klebsiella pneumoniae, Klebsiella ozaenae, Klebsiella rhinoscleromatis у складі комплексної терапії:

- озена, склерому;

- Захворювання ШКТ (гастроентероколіт, холецистит, панкреатит, дисбактеріоз кишечника);

- запальні захворювання новонароджених та дітей раннього віку (гастроентероколіт, дисбактеріоз кишечника, омфаліт, пемфігус, піодермія, септицемія та септикопіємія різної локалізації);

- хірургічні інфекції (нагноєння ран, гнійні ураження шкіри, опіки, перитоніт, плеврит, мастит, остеомієліт, абсцес);

- Урогегатальні інфекції (цистит, пієлонефрит, уретрит, ендометрит, вульвіт, бартолініт, кольпіт, сальпінгоофорит);

- гнійно-запальні захворювання вуха, горла, носа, пазух носа, ротової порожнини, глотки, гортані, бронхів, легенів та плеври (отит, ангіна, фарингіт, ларингіт, стоматит, пародонтит, гайморит, фронтит, бронхіт, пневмонія, плеврит);

посттравматичний кон'юнктивіт, кератокон'юнктивіт, гнійна виразка рогівки та іридоцикліт;

- Профілактика внутрішньолікарняних інфекцій, викликаних клебсієлами.

Важливою умовою ефективної фаготерапії є попереднє визначення фагочутливості збудника.

Режим дозування

Препарат використовують для прийому внутрішньо (через рот), у вигляді клізм, аплікацій, зрошень, введення в порожнини ран, вагіни, матки, носа, пазух носа, а також у дреновані порожнини: абсцесів, черевну, плевральну, сечового міхура, ниркової балії.

Всередину препарат приймають натще за 0,5-1 годину до їди.

Рекомендовані дозування препарату

Вік пацієнта Доза на 1 прийом за різних способів введення препарату
всередину (мл) у клізмі (мл)
0-6 міс 5 10
6-12 міс 10 20
від 1 року до 3 років 15 20-30
від 3 до 8 років 20 30-40
від 8 років та старше 20-30 40-50

Лікування гнійно-запальних захворювань із локалізованими ураженнями має проводитися одночасно як місцево, так і прийомом препарату внутрішньо.

У разі обробки порожнини гнійного осередку хімічними антисептиками перед застосуванням бактеріофага вона має бути промита стерильним 0,9 % розчином натрію хлориду.

При лікуванні озени та склероми препарат використовують для промивання порожнини носа та слизової оболонки верхніх дихальних шляхів, для введення в порожнини пазух носа (за клінічними показаннями), а також при ураженні глотки, гортані, трахеї у вигляді інгаляцій (без підігріву та використання ультразвуку). Доза препарату для обробки слизових носа та верхніх дихальних шляхів 10-20 мл. Після промивання слизових оболонок в порожнину носа по черзі в кожен носовий хід вводять турунди, змочені препаратом, і залишають на 1 годину. Процедуру повторюють 2-3 десь у день протягом 20-40 днів. Оскільки озена та склерому є хронічними захворюваннями, з метою профілактики загострень рекомендується 1 раз на рік проводити 20-40 денні курси лікування за наведеною вище схемою.

При лікуванні ангін, фарингітів, ларингітів препарат використовують для полоскань ротової порожнини та глотки 3 рази на день по 10-20 мл, курс лікування 7-10 днів.

При лікуванні бронхітів, пневмоній препарат приймають внутрішньо 3 рази на день по 10-20 мл, а також застосовують у вигляді аерозолів та інгаляцій (без підігріву та використання ультразвуку), курс лікування 15-20 днів.

При лікуванні отитів препарат використовують для промивання і введення в порожнину середнього вуха по 2-5 мл 1-3 рази на день. Курс лікування 7-15 днів.

При лікуванні запалень пазух носа препарат використовують для промивання порожнини носа, носоглотки та пазух носа в дозі 5-10 мл та введення в пазухи 2-3 мл. Процедуру повторюють щодня одноразово протягом 7-10 днів. Крім того, препарат вводять у порожнину носа у вигляді турунд, змочених бактеріофагом, по черзі та у кожний носовий хід і залишають протягом 0,5-1 години. Процедуру повторюють 3 десь у день, курс лікування 7-15 днів.

При лікуванні стоматитів і хронічних пародонтитів препарат використовують у вигляді полоскань ротової порожнини 3-4 рази на день у дозі 10-20 мл, а також введенням у пародонтальні кишені турунд, просочених бактеріофагом клебсієлл, на 5-10 хв, курс лікування 7-10 днів .

При кон'юнктивітах та кератокон'юнктивітах препарат застосовують по 2-3 краплі 4-5 разів на день, курс лікування 5-7 днів; при гнійній виразці рогівки – по 4-5 крапель на день протягом 7-10 днів; при гнійних іридоциклітах – по 6-8 крапель кожні 3 години у поєднанні з прийомом внутрішньо у терапевтичних дозуваннях протягом 7-10 днів.

При абсцесах після розтину та видалення гнійного вмісту препарат вводять у кількості меншій, ніж об'єм віддаленого гною щодня одноразово, курс лікування 7-10 днів.

При перитонітах та плевритах препарат вводять у дреновані порожнини черевну та плевральну через дренажні трубки щодня одноразово 20-70 мл, курс лікування 10-15 днів.

При остеомієлітах препарат вводять у порожнину рани через турунди, дренажі у кількості 10-30 мл щодня одноразово, курс лікування 15-20 днів.

При лікуванні нагноєних ран препарат застосовують у вигляді зрошення, аплікацій, пов'язок, введення в дренаж у дозі 5-50 мл залежно від вогнища ураження не менше одного разу на день, курс лікування 10-15 днів.

При лікуванні гнійно-запальних гінекологічних захворювань (нагноєння ран, ендометритів, вульвітів, бартолінітів, кольпітів, сальпінгоофоритів) препарат використовують для зрошень, аплікацій, вводять у порожнини ран, вагіни, матки по 5-20 мл один раз на день протягом 7-1 днів.

При циститах, пієлонефритах, уретритах препарат приймають внутрішньо у терапевтичній дозі 3 рази на день за 1 годину до їди протягом 10-20 днів. У тому випадку, якщо порожнину сечового міхура або ниркової балії дреновані, препарат вводять через цистостому або нефростому 1-3 рази на день по 20-50 мл у сечовий міхур і 5-7 мл у ниркову балію, курс лікування 7-15 днів.

При гастоентероколітах, панкреатитах, холециститах, а також дисбактеріозах кишечника бактеріофаг приймають внутрішньо у вікових дозах 3 рази на день за 1 годину до їди протягом 7-15 днів (за клінічними показаннями). При неприборканому блюванні препарат застосовують у вигляді високих клізм 2-3 рази на день по 20-40 мл. При дисбактеріозі кишечника препарат може застосовуватись із препаратами нормофлори.

Для профілактики внутрішньолікарняних хірургічних інфекцій препарат використовують для обробки післяопераційних та свіжоінфікованих ран у дозі 5-50 мл залежно від вогнища ураження щодня одноразово протягом 5-7 днів.

Застосування препарату у дітей віком до 1 року (включаючи недоношених дітей).

При гастоентероколіті, пневмонії та сепсисі новонароджених препарат застосовують через рот 2-3 рази на добу по 3-5 мл за 30 хвилин до годування. У випадках неприборканого блювання препарат застосовують у вигляді високих клізм (через газовідвідну трубку або катетер) щодня одноразово в дозі 5-10 мл. Можливе поєднання ректального (у вигляді високих клізм) та перорального застосування препарату: курс лікування 7-15 днів (за клінічними показаннями). При рецидивному перебігу захворювання можливе повторне проведення курсів лікування.

З метою профілактики виникнення внутрішньолікарняної інфекції у новонароджених дітей бактеріофаг застосовують за епідемічними показаннями внутрішньо по 3-5 мл 3 рази на день за 30 хвилин до годування протягом усього терміну перебування в
стаціонарі.

При лікуванні омфалітів, піодермії, інфікованих ран бактеріофаг застосовують у вигляді аплікацій по-5-10 мл 2-3 рази на день (марлеву серветку змочують бактеріофагом і накладають на пупошгу ранку або уражену ділянку шкіри) протягом 7-15 днів.

Застосування препарату не виключає використання інших антибактеріальних та протизапальних препаратів.


Побічна дія

Не встановлені.


Протипоказання до застосування

- Гіперчутливість до компонентів препарату.


Застосування при вагітності та годуванні груддю

Застосування даного препарату при вагітності та в період годування груддю можливе за наявності інфекцій, спричинених фагочутливими штамами клебсієл (за рекомендацією лікаря).


Застосування у дітей

Можливе застосування у дітей за показаннями.


особливі вказівки

Запобіжні заходи при застосуванні

Перед використанням флакон з бактеріофагом необхідно збовтати та переглянути. Препарат повинен бути прозорим та не містити осаду.

Увага! При помутнінні препарат не застосовувати!

Внаслідок вмісту в препараті живильного середовища, в якому можуть розвиватися бактерії з навколишнього середовища, викликаючи помутніння препарату, необхідно при розтині флакона дотримуватись наступних правил:

- Ретельно мити руки;

- обробити ковпачок спиртовмісним розчином;

- Зняти ковпачок, не відкриваючи пробки;

- Не класти пробку внутрішньою поверхнею на стіл або інші предмети;

- Не залишати флакон відкритим;

- Розкритий флакон зберігати тільки в холодильнику.

При використанні малих доз (2-8 крапель) препарат необхідно відбирати стерильним шприцом обсягом 0,5-1 мл.

Препарат із розкритого флакона при дотриманні умов зберігання, перерахованих вище правил і відсутності помутніння може бути використаний протягом усього терміну придатності.

Вплив на здатність до керування автотранспортом та управління механізмами

Відсутнє.


Передозування

Не встановлені.


Лікарська взаємодія

Застосування препарату можливе у поєднанні з іншими лікарськими засобами, у тому числі з антибіотиками.


Умови та термін зберігання

Препарат зберігають відповідно до СП 3.3.2.1248-03 у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі від 2 до 8°С. Термін придатності – 2 роки.

Препарат транспортують відповідно до СП 3.3.2.1248-03 при температурі від 2 до 8°С. Допускається транспортування за нормальної температури від 9 до 25°З трохи більше 1 месяца.


Умови відпустки з аптек

Без рецепта.
Для опису препарату
Назва Бактеріофаг клебсієл поливалентний очищений
Діюча речовина Фаголізатів очищених стерильна суміш
Фармакологічна група Імунобіологічний препарат - бактеріофаг
Форма випуску Розчин
Код ATX V03A
Показання для лікування озена, склерому; захворювання шлунково-кишкового тракту (гастроентероколіт, холецистит, панкреатит, дисбактеріоз кишечника); ураження шкіри, опіки, перитоніт, плеврит, мастит, остеомієліт, абсцес); порожнини, глотки, гортані, бронхів, легенів та плеври (отит, ангіна, фарингіт, ларингіт, стоматит, пародонтит, гайморит, фронтит, бронхіт, пневмонія, плеврит); посттравматичний кон'юнктивіт, кератокон'юнктивіт, гнійна; викликаних клебсієлами.

Ще не було питань.

Мітки: Бактеріофаг клебсієлез. поливав. жид. 20мл №1