Похожие препараты

2 221.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Бактеріофаг клебсієлл поливалентний очищенийІнструкція

Форма випуску, склад та упаковка

Розчин для прийому внутрішньо, місцевого та зовнішнього застосування прозорий, жовтого кольору різного ступеня інтенсивності, допускається зелений відтінок.

1 фл.
бактеріофаг клебсієлл 20 мл

Допоміжні речовини: 8-гідроксихіноліну сульфату моногідрат 0.0001 г/мл.


Фармакологічна дія

Препарат викликає специфічний лізис бактерій Klebsiella pneumoniae, Klebsiella ozaenae, Klebsiella rhinoscleromatis.

Показання

Лікування та профілактика захворювань, викликаних бактеріями Klebsiella pneumoniae, Klebsiella ozaenae, Klebsiella rhinoscleromatis у складі комплексної терапії:

- озена, склерому;

- захворювання ШКТ (гастроентероколіт, холецистит, панкреатит, дисбактеріоз кишечника);

- запальні захворювання новонароджених та дітей раннього віку (гастроентероколіт, дисбактеріоз кишечника, омфаліт, пемфігус, піодермія, септицемія та септикопіємія різної локалізації);

- хірургічні інфекції (нагноєння ран, гнійні ураження шкіри, опіки, перитоніт, плеврит, мастит, остеомієліт, абсцес);

- Урогегатальні інфекції (цистит, пієлонефрит, уретрит, ендометрит, вульвіт, бартолініт, кольпіт, сальпінгоофорит);

- гнійно-запальні захворювання вуха, горла, носа, пазух носа, ротової порожнини, глотки, гортані, бронхів, легенів та плеври (отит, ангіна, фарингіт, ларингіт, стоматит, пародонтит, гайморит, фронтит, бронхіт, пневмонія, плеврит);

посттравматичний кон'юнктивіт, кератокон'юнктивіт, гнійна виразка рогівки та іридоцикліт;

- Профілактика внутрішньолікарняних інфекцій, викликаних клебсієлами.

Важливою умовою ефективної фаготерапії є попереднє визначення фагочутливості збудника.

Режим дозування

Препарат використовують для прийому внутрішньо (через рот), у вигляді клізм, аплікацій, зрошень, введення в порожнини ран, вагіни, матки, носа, пазух носа, а також у дреновані порожнини: абсцесів, черевну, плевральну, сечового міхура, ниркової балії.

Всередину препарат приймають натще за 0,5-1 годину до їди.

Рекомендовані дозування препарату

Вік пацієнта Доза на 1 прийом за різних способів введення препарату
всередину (мл) у клізмі (мл)
0-6 міс 5 10
6-12 міс 10 20
від 1 року до 3 років 15 20-30
від 3 до 8 років 20 30-40
від 8 років та старше 20-30 40-50

Лікування гнійно-запальних захворювань із локалізованими ураженнями має проводитися одночасно як місцево, так і прийомом препарату внутрішньо.

У разі обробки порожнини гнійного осередку хімічними антисептиками перед застосуванням бактеріофага вона має бути промита стерильним 0,9 % розчином натрію хлориду.

При лікуванні озени та склероми препарат використовують для промивання порожнини носа та слизової оболонки верхніх дихальних шляхів, для введення в порожнини пазух носа (за клінічними показаннями), а також при ураженні глотки, гортані, трахеї у вигляді інгаляцій (без підігріву та використання ультразвуку). Доза препарату для обробки слизових носа та верхніх дихальних шляхів 10-20 мл. Після промивання слизових оболонок у порожнину носа по черзі в кожен носовий хід вводять турунди, змочені препаратом, і залишають на 1 годину. Процедуру повторюють 2-3 десь у день протягом 20-40 днів. Оскільки озена та склерому є хронічними захворюваннями, з метою профілактики загострень рекомендується 1 раз на рік проводити 20-40 денні курси лікування за наведеною вище схемою.

При лікуванні ангін, фарингітів, ларингітів препарат використовують для полоскань ротової порожнини та глотки 3 рази на день по 10-20 мл, курс лікування 7-10 днів.

При лікуванні бронхітів, пневмоній препарат приймають внутрішньо 3 рази на день по 10-20 мл, а також застосовують у вигляді аерозолів та інгаляцій (без підігріву та використання ультразвуку), курс лікування 15-20 днів.

При лікуванні отитів препарат використовують для промивання і введення в порожнину середнього вуха по 2-5 мл 1-3 рази на день. Курс лікування 7-15 днів.

При лікуванні запалень пазух носа препарат використовують для промивання порожнини носа, носоглотки та пазух носа в дозі 5-10 мл та введення в пазухи 2-3 мл. Процедуру повторюють щодня одноразово протягом 7-10 днів. Крім того, препарат вводять у порожнину носа у вигляді турунд, змочених бактеріофагом, по черзі та у кожний носовий хід і залишають протягом 0,5-1 години. Процедуру повторюють 3 десь у день, курс лікування 7-15 днів.

При лікуванні стоматитів і хронічних пародонтитів препарат використовують у вигляді полоскань ротової порожнини 3-4 рази на день у дозі 10-20 мл, а також введенням у пародонтальні кишені турунд, просочених бактеріофагом клебсієлл, на 5-10 хв, курс лікування 7-10 днів .

При кон'юнктивітах та кератокон'юнктивітах препарат застосовують по 2-3 краплі 4-5 разів на день, курс лікування 5-7 днів; при гнійній виразці рогівки – по 4-5 крапель на день протягом 7-10 днів; при гнійних іридоциклітах – по 6-8 крапель кожні 3 години у поєднанні з прийомом внутрішньо у терапевтичних дозуваннях протягом 7-10 днів.

При абсцесах після розтину та видалення гнійного вмісту препарат вводять у кількості меншій, ніж об'єм віддаленого гною щодня одноразово, курс лікування 7-10 днів.

При перитонітах та плевритах препарат вводять у дреновані порожнини черевну та плевральну через дренажні трубки щодня одноразово 20-70 мл, курс лікування 10-15 днів.

При остеомієлітах препарат вводять у порожнину рани через турунди, дренажі у кількості 10-30 мл щодня одноразово, курс лікування 15-20 днів.

При лікуванні нагноєних ран препарат застосовують у вигляді зрошення, аплікацій, пов'язок, введення в дренаж у дозі 5-50 мл залежно від вогнища ураження не менше одного разу на день, курс лікування 10-15 днів.

При лікуванні гнійно-запальних гінекологічних захворювань (нагноєння ран, ендометритів, вульвітів, бартолінітів, кольпітів, сальпінгоофоритів) препарат використовують для зрошень, аплікацій, вводять у порожнини ран, вагіни, матки по 5-20 мл один раз на день протягом 7-1 днів.

При циститах, пієлонефритах, уретритах препарат приймають внутрішньо у терапевтичній дозі 3 рази на день за 1 годину до їди протягом 10-20 днів. У тому випадку, якщо порожнину сечового міхура або ниркової балії дреновані, препарат вводять через цистостому або нефростому 1-3 рази на день по 20-50 мл у сечовий міхур і 5-7 мл у ниркову балію, курс лікування 7-15 днів.

При гастоентероколітах, панкреатитах, холециститах, а також дисбактеріозах кишечника бактеріофаг приймають внутрішньо у вікових дозах 3 рази на день за 1 годину до їди протягом 7-15 днів (за клінічними показаннями). При неприборканому блюванні препарат застосовують у вигляді високих клізм 2-3 рази на день по 20-40 мл. При дисбактеріозі кишечника препарат може застосовуватись із препаратами нормофлори.

Для профілактики внутрішньолікарняних хірургічних інфекцій препарат використовують для обробки післяопераційних та свіжоінфікованих ран у дозі 5-50 мл залежно від вогнища ураження щодня одноразово протягом 5-7 днів.

Застосування препарату у дітей віком до 1 року (включаючи недоношених дітей).

При гастоентероколіті, пневмонії та сепсисі новонароджених препарат застосовують через рот 2-3 рази на добу по 3-5 мл за 30 хвилин до годування. У випадках неприборканого блювання препарат застосовують у вигляді високих клізм (через газовідвідну трубку або катетер) щодня одноразово в дозі 5-10 мл. Можливе поєднання ректального (у вигляді високих клізм) та перорального застосування препарату: курс лікування 7-15 днів (за клінічними показаннями). При рецидивному перебігу захворювання можливе повторне проведення курсів лікування.

З метою профілактики виникнення внутрішньолікарняної інфекції у новонароджених дітей бактеріофаг застосовують за епідемічними показаннями внутрішньо по 3-5 мл 3 рази на день за 30 хвилин до годування протягом усього терміну перебування в
стаціонарі.

При лікуванні омфалітів, піодермії, інфікованих ран бактеріофаг застосовують у вигляді аплікацій по-5-10 мл 2-3 рази на день (марлеву серветку змочують бактеріофагом і накладають на пупошгу ранку або уражену ділянку шкіри) протягом 7-15 днів.

Застосування препарату не виключає використання інших антибактеріальних та протизапальних препаратів.

Побічна дія

Не встановлені.

Протипоказання до застосування

- Гіперчутливість до компонентів препарату.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Застосування даного препарату при вагітності та в період годування груддю можливе за наявності інфекцій, спричинених фагочутливими штамами клебсієл (за рекомендацією лікаря).

Застосування у дітей

Можливе застосування у дітей за показаннями.

особливі вказівки

Запобіжні заходи при застосуванні

Перед використанням флакон з бактеріофагом необхідно збовтати та переглянути. Препарат повинен бути прозорим та не містити осаду.

Увага! При помутнінні препарат не застосовувати!

Внаслідок вмісту в препараті живильного середовища, в якому можуть розвиватися бактерії з навколишнього середовища, викликаючи помутніння препарату, необхідно при розтині флакона дотримуватись наступних правил:

- Ретельно мити руки;

- обробити ковпачок спиртовмісним розчином;

- Зняти ковпачок, не відкриваючи пробки;

- Не класти пробку внутрішньою поверхнею на стіл або інші предмети;

- Не залишати флакон відкритим;

- Розкритий флакон зберігати тільки в холодильнику.

При використанні малих доз (2-8 крапель) препарат необхідно відбирати стерильним шприцом обсягом 0,5-1 мл.

Препарат із розкритого флакона при дотриманні умов зберігання, перерахованих вище правил і відсутності помутніння може бути використаний протягом усього терміну придатності.

Вплив на здатність до керування автотранспортом та управління механізмами

Відсутнє.

Передозування

Не встановлені.

Лікарська взаємодія

Застосування препарату можливе у поєднанні з іншими лікарськими засобами, у тому числі з антибіотиками.

Умови та термін зберігання

Препарат зберігають відповідно до СП 3.3.2.1248-03 у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі від 2 до 8°С. Термін придатності – 2 роки.

Препарат транспортують відповідно до СП 3.3.2.1248-03 при температурі від 2 до 8°С. Допускається транспортування при температурі від 9 до 25°С трохи більше 1 місяця.

Умови відпустки з аптек

Без рецепта.
Для опису препарату
Назва Бактеріофаг клебсієлл полівалентний
Діюча речовина Бактеріофаг клебсієлл
Фармакологічна група Вакцини, сироватки, фаги
Форма випуску Розчин
Код ATX V03A
Показання для лікування Черевний тиф

Ще не було питань.

Мітки: Бактерофаг клебсієлезний полівалент. 20мл №4