2 018.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Бактеріофаг коліпротейнийІнструкція

Форма випуску, склад та упаковка

Розчин для прийому всередину, місцевого та зовнішнього застосування прозорий, жовтого кольору різної інтенсивності, допускається зелений відтінок.

1 фл.
суміш стерильних фаголізатів бактерій Proteus vulgaris, Proteus mirabilis та ентеропатогенної Escherichia coli різних серогруп 100 мл

Допоміжні речовини: 8-гідроксихіноліну сульфату моногідрат 0.0001 г/мл.


Фармакологічна дія

Препарат спричинює специфічний лізис бактерій Proteus vulgaris, Proteus mirabilis, Еscherichia coli.

Показання

Лікування та профілактика гнійно-запальних та ентеральних захворювань, дисбактеріозів, викликаних бактеріями протею та ентеропатогенної кишкової палички у складі комплексної терапії:

- захворювання вуха, горла, носа, дихальних шляхів та легень (запалення пазух носа, середнього вуха, ангіна, фарингіт, ларингіт, трахеїт, бронхіт, пневмонія, плеврит);

- хірургічні інфекції (нагноєння ран, опіки, абсцес, флегмона, фурункули, карбункули, гідроаденіт, панариції, парапроктит, мастит, бурсит, остеомієліт);

- урогенітальні інфекції (уретрит, цистит, пієлонефрит, кольпіт, ендометрит, сальпінгоофорит);

- Ентеральні інфекції (гастроентероколіт, холецистит), дисбактеріоз кишечника;

- Генералізовані септичні захворювання;

- гнійно-запальні захворювання новонароджених (омфаліт, піодермія, кон'юнктивіт, гастроентероколіт, сепсис та ін);

— інші захворювання, спричинені протеєм та кишковою паличкою.

Важливою умовою ефективної фаготерапії є попереднє визначення фагочутливості збудника.

Режим дозування

Препарат використовують для вживання (через рот), ректального введення, аплікацій, зрошень, введення в порожнини ран, вагіни, матки, носа, пазух носа і дреновані порожнини.

Рекомендовані дозування препарату

Вік пацієнта Доза на 1 прийом (мл)
всередину у клізмі
0-6 міс 5 5-10
6-12 міс 10 10-20
від 1 року до 3 років 15 20-30
від 3 до 8 років 15-20 30-40
від 8 років та старше 20-30 40-50

Лікування гнійно-запальних захворювань з локалізованими ураженнями має проводитися одночасно як місцево, так і прийомом препарату внутрішньо протягом 7-20 днів (за клінічними показаннями).

Якщо до застосування бактеріофага для лікування ран застосовувалися хімічні антисептики, рана повинна бути ретельно промита стерильним 0,9% розчином натрію хлориду.

Залежно від вогнища інфекції бактеріофаг застосовують:

1. У вигляді зрошення, примочок і тампонування обсягом до 200 мл залежно від розмірів ураженої ділянки. При абсцесі після видалення гнійного вмісту за допомогою пункції препарат вводять у меншій кількості, ніж обсяг віддаленого гною. При остеомієліті після відповідної хірургічної обробки рану вливають бактеріофаг по 10-20 мл.

2. При введенні в порожнини (плевральну, суглобову та інші обмежені порожнини) до 100 мл, після чого залишають капілярний дренаж, через який вводять бактеріофаг протягом декількох днів.

3. При циститах, пієлонефритах, уретритах препарат приймають внутрішньо. Якщо порожнину сечового міхура або ниркової балії дреновані, бактеріофаг вводять через цистостому або нефростому 1-2 рази на день по 20-50 мл у сечовий міхур і по 5-7 мл у ниркову балію.

4. При гнійно-запальних гінекологічних захворюваннях препарат вводять у порожнину вагіни, матки у дозі 5-10 мл щодня одноразово, при кольпіті – по 10 мл зрошенням або тампонуванням 2 рази на день. Тампони закладають на 2:00.

5. При гнійно-запальних захворюваннях вуха, горла, носа препарат вводять у дозі 2-10 мл 1-3 десь у день. Бактеріофаг використовують для полоскання, промивання, закапування, введення змочених турундів (залишаючи їх на 1 годину).

6. При ентеральних інфекціях, дисбактеріозі кишечника препарат приймають внутрішньо 3 рази на день за 1 годину до їди. Можливе поєднання дворазового прийому внутрішньо з одноразовим ректальним введенням разової вікової дози бактеріофага у вигляді клізми після випорожнення кишечника.

Застосування бактеріофага в дітей віком (до 6 місяців).

При сепсисі, ентероколіті новонароджених, включаючи недоношених дітей, бактеріофаг застосовують у вигляді високих клізм (через газовідвідну трубку або катетер) 2-3 рази на добу в дозі 5-10 мл. За відсутності блювоти та відрижки можливе застосування препарату через рот. У цьому випадку він поєднується з грудним молоком. Можливе поєднання ректального (у вигляді високих клізм) та перорального (через рот) застосування препарату. Курс лікування 5-15 днів. При рецидивному перебігу захворювання можливе проведення повторних курсів лікування. З метою профілактики сепсису та ентероколіту при внутрішньоутробному інфікуванні або небезпеці виникнення внутрішньолікарняної інфекції у новонароджених дітей бактеріофаг застосовують у вигляді клізм 2 рази на день протягом 5-7 днів.

При лікуванні омфаліту, піодермії, інфікованих ран препарат застосовують у вигляді аплікацій щодня дворазово (марлеву серветку змочують бактеріофагом та накладають на пупкову ранку або уражену ділянку шкіри).

Побічна дія

Не встановлені.

Протипоказання до застосування

- Гіперчутливість до компонентів препарату.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Застосування даного медичного препарату при вагітності та в період годування груддю можливе за наявності інфекцій, спричинених фагочутливими штамами бактерій (за рекомендацією лікаря).

Застосування у дітей

Можливе застосування у дітей за показаннями.

особливі вказівки

Запобіжні заходи при застосуванні

При помутнінні препарат не застосовувати!

Внаслідок вмісту в препараті живильного середовища, в якому можуть розвиватися бактерії з навколишнього середовища, викликаючи помутніння препарату, необхідно при розтині флакона дотримуватись наступних правил:

- Ретельно мити руки;

- обробити ковпачок спиртовмісним розчином;

- Зняти ковпачок, не відкриваючи пробки;

- Не класти пробку внутрішньою поверхнею на стіл або інші предмети;

- Не залишати флакон відкритим;

- Розкритий флакон зберігати тільки в холодильнику.

При використанні малих доз (2-8 крапель) препарат необхідно відбирати стерильним шприцом обсягом 0,5-1 мл.

Препарат із розкритого флакона при дотриманні умов зберігання, перерахованих вище правил і відсутності помутніння може бути використаний протягом усього терміну придатності.

Вплив на здатність до керування автотранспортом та управління механізмами

Відсутнє.

Передозування

Не встановлені.

Лікарська взаємодія

Застосування препарату можливе у поєднанні з іншими лікарськими засобами, у тому числі з антибіотиками.

Умови та термін зберігання

Препарат зберігають відповідно до СП 3.3.2.1248-03 у сухому захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі від 2 до 8°С. Термін придатності – 2 роки.

Умови відпустки з аптек

Без рецепта.
Для опису препарату
Назва Бактеріофаг коліпротейний рідкий
Діюча речовина Суміш фаголізатів бактерій Proteus vulgaris, Proteus mirabilis та ентеропатогенної Escherichia coli різних серогруп
Фармакологічна група Бактеріофаги
Форма випуску Розчин
Код ATX V03A
Показання для лікування Інфекційні захворювання

Ще не було питань.

Мітки: Бактеріофаг коліпротейний 100 мл