1 804.00грн.
Немає в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Бактеріофаг протейний

Інструкція

Упаковка

По 20 мл у флакони. По 4 флакони разом з інструкцією із застосування вкладають у коробку з картону.

Загальна характеристика

Основні властивості лікарської форми

Бактеріофаг протейний, рідина для внутрішнього, місцевого та зовнішнього застосування, являє собою стерильний фільтрат фаголізатив бактерій Proteus vulgaris та Proteus mirabilis.

Препарат є прозорою рідиною жовтого кольору різної інтенсивності.

Якісний та кількісний склад

Один флакон (20 мл) препарату містить

Діюча речовина:

Стерильний фільтрат фаголізату бактерій

P. vulgaris та P.mirabilis 20 мл

Допоміжні речовини:

Хінозол 0,0001 г/мл

форма випуску

Рідина 20 мл у флаконах №4.

Імунологічні та біологічні властивості

Препарат має здатність специфічно лізувати бактерії Proteus.

Показання

Лікування та профілактика гнійно-запальних та ентеральних захворювань, викликаних бактеріями P. vulgaris та Р.mirabilis.

 • захворювання вуха, горла, носа, дихальних шляхів та легень (запалення пазух носа, середнього вуха, ангіна, фарингіт, ларингіт, трахеїт, бронхіт, пневмонія, плеврит)
 • хірургічні інфекції (нагноєння ран, опіки, абсцес, флегмона, фурункули, карбункули, гідроаденіт, панариції, парапроктит, мастит, бурсит, остеомієліт)
 • урогенітальні інфекції (уретрит, цистит, пієлонефрит, кольпіт, ендометрит, сальпінгоофорит)
 • ентеральні інфекції (гастроентероколіт, холецистит), дисбактеріоз кишечника;
 • генералізовані септичні захворювання;
 • гнійно-запальні захворювання новонароджених (омфаліт, піодермія, кон'юнктивіт, гастроентероколіт, сепсис тощо),
 • інші захворювання, спричинені бактеріями Proteus.

З профілактичною метою препарат використовують для обробки післяопераційних та свіжоінфікованих ран, а також для профілактики внутрішньолікарняних інфекцій за епідемічними показаннями.

Важливою умовою ефективної фаготерапії є попереднє визначення фагочутливості збудника.

Спосіб застосування та дози

Препарат використовують для вживання (через рот), ректального введення, аплікацій, зрошень, введення в порожнини ран, вагіни, матки, носа, пазух носа і дреновані порожнини.

Лікування гнійно-запальних захворювань з локалізованими ураженнями має проводитися одночасно як місцево, так і внутрішньо протягом 7-20 днів (за клінічними показаннями).

Залежно від місця інфекції бактеріофаг застосовують:

1. У вигляді зрошення, примочок і тампонування обсягом до 200 мл залежно від розмірів ураженої ділянки. При абсцесі після видалення гнійного вмісту за допомогою пункції препарат вводять у меншій кількості, ніж обсяг віддаленого гною. При остеомієліті після відповідної хірургічної обробки рану вливають бактеріофаг по 10-20 мл.

2. При введенні в порожнини (плевральну, суглобову та інші обмежені порожнини) до 100 мл, після чого залишають капілярний дренаж, через який вводять бактеріофаг протягом декількох днів.

3. При циститах, пієлонефритах, уретритах препарат внутрішньо. Якщо порожнину сечового міхура або ниркової балії дренована, бактеріофаг вводять через цистостому або нефростому 1 -2 рази на день по 20-50 мл у сечовий міхур та по 5-7 мл у ниркову балію.

4. При гнійно-запальних гінекологічних захворюваннях препарат вводять у порожнину піхви, матки в дозі 5-10 мл щодня одноразово, при кольпіті – по 10 мл зрошенням або тампонуванням 2 рази на день. Тампони закладають на 2 години.

5. При гнійно-запальних захворюваннях вуха, горла, носа препарат вводять у дозі 2-10 мл 1-3 десь у день. Бактеріофаг використовують для полоскання, промивання, закапування, введення змочених турунд (залишаючи їх на 1 годину).

6. При ентеральних інфекціях, дисбактеріозі кишечника препарат приймають внутрішньо 3 рази на день за 1 годину до їди. Можливе поєднання дворазового прийому внутрішньо з одноразовим ректальним введенням разової вікової дози бактеріофага у вигляді клізми після випорожнення кишечника.

Рекомендоване дозування препарату

вік
Доза на 1 прийом (мл) через рот
у клізмі
0-6 міс.
5
5-10
6-12 міс.
10
10-20
від 1 року до 3 років
15
20-30
від 3 до 8 років
15-20
30-40
від 8 років та старше
20-30
40-50

У разі коли до застосування бактеріофага для лікування ран використовувалися хімічні антисептики, рана повинна бути ретельно промита стерильним 0,9% розчином натрію хлориду.

Використання бактеріофага у дітей (до 6 місяців) При сепсисі, ентероколіті новонароджених, включаючи недоношених дітей, бактеріофаг застосовують у вигляді високих клізм (через газовідвідну трубку або катетер) 2-3 рази на добу в дозі 5-10 мл (див. табл.). . За відсутності блювоти та відрижки можливе використання препарату через рот. У цьому випадку він поєднується з грудним молоком. Можливе поєднання ректального (у вигляді високих клізм) та перорального (через рот) застосування препарату. Курс лікування 5-15 днів. При рецидивній течії захворювання можливе проведення повторних курсів лікування. З метою профілактики сепсису та ентероколіту при внутрішньоутробному інфікуванні або загрозі виникнення внутрішньолікарняної інфекції у новонароджених дітей бактеріофаг застосовують у вигляді клізм 2 рази на день протягом 5-7 днів.

При лікуванні омфаліту, піодермії, інфікованих ран препарат застосовують у вигляді аплікацій щодня двічі на день (стерильну марлеву серветку змочують бактеріофагом та накладають на пуповинну ранку або на уражену ділянку шкіри).

Побічна дія

Не встановлена.

Протипоказання

Чи не досліджували.

Особливості застосування

Перед використанням флакон із бактеріофагом необхідно збовтати та подивитися. Препарат повинен бути прозорим та не повинен містити осаду.

УВАГА! При помутнінні препарат не застосовувати!

У зв'язку з тим, що препарат містить живильне середовище, в якому можуть розвиватися бактерії з навколишнього середовища, викликає помутніння препарату, при відкриванні флакона необхідно дотримуватися таких правил:

 • ретельно вимити руки;
 • обробити ковпачок розчином, що містить спирт
 • зняти ковпачок, не відкриваючи пробки;
 • не класти корок внутрішньою поверхнею на стіл чи інші предмети;
 • не залишати флакон відкритим;
 • відкритий флакон зберігати лише у холодильнику.

Розтин флакона та набір необхідного об'єму препарату з флакону необхідно проводити, дотримуючись вимог стерильності (проколювання пробки флакона стерильним шприцом).

Після відкриття флакона з препаратом можливе його використання протягом усього терміну придатності за умови дотримання умов зберігання, відсутності помутніння препарату у флаконі та дотримання вимог стерильності при наборі необхідного обсягу препарату з флакону.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та імунобіологічними препаратами

Застосування бактеріофага не відкидає використання інших антибактеріальних препаратів.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Чи не досліджували.

Умови зберігання

Препарат зберігають при температурі від 2 до 8°С, у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці.

Умови транспортування

Препарат транспортують за температури від 8 до 8°С. Допускається транспортування при температурі від 8 до 25°С не більше 1 місяця. Після закінчення терміну придатності препарат не застосовувати.

Термін придатності

2 роки.

Для опису препарату
Назва Бактеріофаг протейний
Діюча речовина Бактеріофаг протейний
Фармакологічна група Вакцини, сироватки, фаги
Форма випуску Розчин
Код ATX V03A
Показання для лікування Захворювання вуха, горла, носа, дихальних шляхів та легень (запалення пазух носа, середнього вуха, ангіна, фарингіт, ларингіт, трахеїт, бронхіт, пневмонія, плеврит); хірургічні інфекції (гнійні рани, опіки, абсцеси, флегмони, фурункули, карбункули, гідроаденіт, панариції, парапроктит, мастит, бурсит, остеомієліт); урогенітальні інфекції (уретрит, цистит, пієлонефрит, кольпіт, ендометрит, сальпінгоофорит); ентеральні інфекції (гастроентероколіт, холецистит, дисбактеріоз); генералізовані септичні захворювання; гнійно-запальні захворювання новонароджених (омфаліт, піодермія, кон'юнктивіт, гастроентероколіт, сепсис); інші захворювання, спричинені протеєм.

Ще не було питань.

Мітки: Бактеріофаг протейний 20мл №4