1 923.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Бактеріофаг псевдомонас (синьогнійний)

Інструкція

Загальна характеристика

Препарат є стерильний фільтрат фаголізату бактерій синьогнійної палички. Препарат – прозора рідина жовтого кольору різної інтенсивності.

Якісний та кількісний склад

Один флакон (100 мл) препарату містить:

Діюча речовина:

Стерильний фільтрат фаголізату бактерій Pseudomonas aeruginosa - 100 мл

Допоміжні речовини:

Хінозол - 0,01 г

форма випуску

Розчин для внутрішнього та місцевого застосування по 100 мл №1.

код АТС

J01XX. Протимікробні засоби для системного застосування.

Імунологічні та біологічні властивості

Препарат має здатність специфічно лізувати бактерії синьогнійної палички. Антибактеріальний ефект бактеріофагів зумовлений специфічним лізисом патогенних бактерій у вогнищі запалення. Загибель бактерій є наслідком того, що вірулентні бактеріофаги адсорбуються на поверхні мікробної клітини, проникають у її цитоплазму, інтенсивно розмножуються, використовуючи структурні компоненти клітини, нав'язуючи свою програму розвитку, після чого клітина, нашпигована фагової частинки, гине.

Показання до застосування

 • хірургічні інфекції (нагноєння ран, опіки, абсцеси, флегмони, фурункули, карбункули, гідроаденіт, панариції, парапроктит, мастит, бурсит, остеомієліт)
 • урогенітальні інфекції (уретрит, цистит, пієлонефрит, кольпіт, ендометрит, сальпінгоофорит)
 • генералізовані септичні захворювання;
 • кишкові інфекції (гастроентероколіт, холецистит); дисбактеріоз кишечника;
 • гнійно-запальні захворювання новонароджених (омфаліт, піодермія, гастроентероколіт, сепсис тощо);
 • інші захворювання, спричинені бактеріями синьогнійної палички.

З профілактичною метою препарат використовують для обробки післяопераційних та свіжоінфікованих ран, а також для профілактики внутрішньолікарняних інфекцій за епідемічними показаннями.

Важливою умовою ефективної фаготерапії є попереднє визначення фагочутливості збудника.

Спосіб застосування та дози

Лікування гнійно-запальних захворювань, викликаних синьогнійною паличкою, з локалізованими ураженнями повинно проводитися одночасно як місцево, так і через рот 7-20 днів (за клінічними показаннями).

Залежно від характеру осередку інфекції бактеріофаг застосовують:

1. При свіжоінфікованих ранах та термічних опіках, місцево у вигляді зрошення, примочок та тампонування рідким фагом у кількості до 200 мл залежно від розмірів ураженої ділянки.

2. При абсцесах бактеріофаг вводять у порожнину осередку після видалення гною пункцією. Кількість препарату, що вводиться, повинна бути дещо меншою за обсяг віддаленого гною.

3. При остеомієліті після відповідної хірургічної обробки рану вливають бактеріофаг по 10-20 мл.

4. Введення у порожнини – плевральну, суглобову та інші обмежені порожнини – до 100 мл бактеріофага, після чого залишають капілярний дренаж, через який протягом декількох днів повторно вводять бактеріофаг.

5. При гнійних плевритах бактеріофаг вводять у порожнину (після відкачування гною) у кількості 50,0-200,0 мл та більше через день, всього 3-4 рази.

6. При циститах, пієлонефритах, уретритах препарат приймають внутрішньо. У разі коли порожнину сечового міхура або ниркової балії дреновані, бактеріофаг вводять через цистостому або нефростому 1-2 рази на день по 20-50 мл у сечовий міхур і по 5-7 мл у ниркову балію.

7. При гнійно-запальних гінекологічних захворюваннях препарат вводять у порожнину піхви, матки у дозі 5-10 мл щоденно одночасно.

8. При кишкових інфекціях, дисбактеріозі кишечника бактеріофаг приймають внутрішньо 3 рази на день за 1 годину до їди. Можливе поєднання дворазового прийому внутрішньо з одноразовим ректальним введенням разової вікової дози бактеріофага у вигляді клізми після випорожнення кишечника.

Рекомендоване дозування препарату при пероральному та ректальному застосуванні

вік
Доза на 1 прийом (мл)
через рот
у клізмі
0-6 міс.
5
5-10
6-12 міс.
10
10-20
від 1 до 3 років
15
20-30
від 3 до 8 років
15-20
30-40
від 8 років і більше
20-30
40-50

Дітям після 6 місяців та дорослим по 25 – 30 хвилин до прийому препарату давати лужну мінеральну воду без газів або 3% розчин соди питної.

Застосування бактеріофага не відкидає використання інших антибактеріальних препаратів.

У разі коли до застосування бактеріофага для лікування ран використовувалися хімічні антисептики, рана повинна бути ретельно промита стерильним 0,9% розчином натрію хлориду.

Використання бактеріофага у дітей (до 6 місяців). При сепсисі, ентероколіті новонароджених, у тому числі недоношених дітей, бактеріофаг застосовують у вигляді високих клізм (через газовідвідну трубку або катетер) 2-3 рази на добу в дозі 5-10 мл. В разі

відсутності блювоти та відрижки можливе застосування препарату всередину. У цьому випадку він поєднується з грудним молоком. Можливе поєднання ректального (у вигляді високих клізм) та перорального (через рот) застосування препарату. Курс лікування 5-15 днів. При рецидивному перебігу захворювання можливе проведення повторних курсів лікування. З метою профілактики сепсису та ентероколіту при внутрішньоутробному інфікуванні або загрозі виникнення внутрішньолікарняної інфекції у новонароджених дітей бактеріофаг застосовують у вигляді клізм 2 рази на день протягом 5-7 днів.

При лікуванні омфаліту, піодермій, інфікованих ран препарат застосовують у вигляді аплікацій щодня два рази на день (марлеву серветку змочують бактеріофагом і накладають на пупкову ранку або на уражену ділянку шкіри).

Перед використанням флакон із бактеріофагом необхідно збовтати та подивитися. Препарат повинен бути прозорим та не повинен містити осаду.

УВАГА! При помутнінні препарат не застосовувати!

У зв'язку з тим, що препарат містить живильне середовище, в якому можуть розвиватися бактерії з навколишнього середовища, викликає помутніння препарату, при відкриванні флакона необхідно дотримуватися таких правил:

 • ретельно вимити руки;
 • обробити ковпачок розчином, що містить спирт
 • зняти ковпачок, не відкриваючи пробки;
 • не класти корок внутрішньою поверхнею на стіл чи інші предмети;
 • не залишати флакон відкритим;
 • флакон зберігати лише у холодильнику.

Розтин флакона та набір необхідного об'єму препарату з флакону необхідно проводити, дотримуючись вимог стерильності (проколювання пробки флакона стерильним шприцом).

Після відкриття флакона з препаратом можливе його зберігання за умови дотримання умов зберігання, відсутності помутніння препарату у флаконі та дотримання вимог стерильності при наборі необхідного обсягу препарату з флакону.

Побічна дія

Не встановлена.

Протипоказання

Немає.

особливості застосування

Препарат слід застосовувати за наявності чутливості збудника до бактеріофага згідно з етіологією захворювання якомога раніше.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Інформація відсутня.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та імунобіологічними препаратами

Застосування бактеріофага не відкидає використання інших антибактеріальних препаратів.

умови зберігання

Бактеріофа

Для опису препарату
Назва Бактеріофаг синьогнійної палички
Діюча речовина Бактерій Pseudomonas aeroginosa фаголізатів фільтрат
Фармакологічна група Бактеріофаги
Форма випуску Розчин
Код ATX J01XX
Показання для лікування Інфекції та інші захворювання, спричинені синьогнійною паличкою.

Ще не було питань.

Мітки: Бактеріофаг синьогнійний 100мл