59.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Цефтум

Інструкція


склад

діюча речовина : цефтазидим;

1 флакон містить цефтазидиму для стерильного ін'єкцій (стерильна суміш цефтазидиму пентагідрату і натрію карбонату безводного) у перерахунку на цефтазидим – 1,0 г.

Лікарська форма. Порошок для ін'єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: порошок білого або білого з кремуватим відтінком кольору зі специфічним запахом.

Фармакотерапевтична група. Антибактеріальний засіб для системного застосування. Цефалоспорини ІІІ покоління. Код ATX J01D D02.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Цефтазидим – це бактерицидний цефалоспориновий антибіотик, механізм дії якого пов'язаний із порушенням синтезу стінок бактеріальної клітини.

Придбана резистентність до антибіотика відрізняється в різних регіонах і може змінюватися з часом, а для окремих штамів може відрізнятися суттєво. Бажано використовувати місцеві (локальні) дані про чутливість до антибіотика, особливо під час лікування важких інфекцій.

Чутливі мікроорганізми

Грампозитивні аероби: Streptococcus pyogenes, Streptococcus agalactiae .

Грамнегативні аероби: Citrobacter koseri, Escherichia coli, Haemophilus influenza, Moraxella catarrhalis, Neisseria meningitides, Proteus mirabilis, Proteus spp., Providencia spp.

Штами з можливою набутою резистентністю

Грамнегативні аероби: Acinetobacter baumannii, Burkholderia cepacia, Citrobacter freundii, Enterobacter aerogenes, Enterobacter cloacae, Klebsiella pneumoniae, Klebsiella spp., Pseudomonas aeruginosa, Serorgania spp.

Грампозитивні аероби: Staphylococcus aureus, Staphylococcus pneumonia.

Грампозитивні анаероби: Clostridium perfringens, Peptococcus spp., Peptostreptococcus spp.,

Грамнегативні анаероби: Fusobacterium spp.

Нечутливі мікроорганізми

Грампозитивні аероби: Enterococcus spp., включаючи E. faecalis та E. faecium, Listeria spp.

Грампозитивні анаероби: Clostridium difficile.

Грамнегативні анаероби: Bacteroides spp., включаючи B. fragilis.

Інші: Chlamydia spp., Mycoplasma spp., Legionella spp.

Фармакокінетика.

У пацієнтів після внутрішньом'язової ін'єкції 500 мг та 1 г швидко досягається максимальна пікова концентрація 18 та 37 мг/л відповідно. Через 5 хвилин після внутрішньовенного болюсного введення 500 мг, 1 г або 2 г у сироватці крові досягаються концентрації в середньому 46, 87 або 170 мг/л відповідно. Терапевтично ефективні концентрації залишаються у сироватці крові навіть через 8-12 годин після внутрішньовенного та внутрішньом'язового введення. Зв'язування з білками плазми становить близько 10 %. Концентрація цефтазидиму, що перевищує МІК для більшості поширених патогенних мікроорганізмів, досягається в таких тканинах та середовищах як кістки, серце, жовч, мокротиння; внутрішньоочна, синовіальна, плевральна та перитонеальна рідини. Цефтазидим швидко проникає через плаценту та у грудне молоко. Препарат погано проникає через неушкоджений гематоенцефалічний бар'єр, за відсутності запалення концентрація препарату в центральній нервовій системі низька. Однак при запаленні мозкових оболонок концентрація цефтазидиму в центральній нервовій системі становить 4-20 мг/л і вище, що відповідає рівню його терапевтичної концентрації.

Цефтазидим не метаболізується в організмі. Після парентерального введення досягається висока та стійка концентрація цефтазидиму у сироватці крові. Період напіввиведення становить приблизно 2 години. Препарат виводиться у незміненому вигляді в активній формі із сечею шляхом гломерулярної фільтрації; приблизно 80-90% дози виводиться із сечею протягом 24 годин. У пацієнтів із порушенням функції нирок елімінація цефтазидиму знижується, тому дозу слід зменшувати. Менше 1% препарату виводиться із жовчю, що значно обмежує кількість препарату, що потрапляє до кишечника.

Клінічні властивості.

Показання

Лікування наступних інфекцій у дорослих та дітей, включаючи новонароджених:

  • внутрішньолікарняна пневмонія;
  • інфекції дихальних шляхів у хворих на муковісцидоз;
  • бактеріальний менінгіт;
  • хронічний середній отит;
  • злоякісний зовнішній отит;
  • ускладнені інфекції сечовивідних шляхів;
  • ускладнені інфекції шкіри та м'яких тканин;
  • ускладнені інфекції черевної порожнини;
  • інфекції кісток та суглобів;
  • перитоніт, пов'язаний із проведенням діалізу у хворих, які перебувають на безперервному амбулаторному перитонеальному діалізі.

Лікування бактеріємії, що виникає у пацієнтів у результаті будь-якої з наведених вище інфекцій.

Цефтазидим можна застосовувати для лікування хворих з нейтропенією та лихоманкою, які виникають внаслідок бактеріальної інфекції.

Цефтазидим можна застосовувати для профілактики інфекційних ускладнень при операціях передміхурової залози (трансуретральна резекція).

При призначенні цефтазидиму слід враховувати його антибактеріальний спектр, спрямований головним чином проти грамнегативних аеробних (див. розділи «Особливості застосування» та «Фармакологічні властивості»).

Цефтазидим слід застосовувати з іншими антибактеріальними засобами, якщо очікується, що ряд мікроорганізмів, що спричинили інфекцію, не підпадають під спектр дії цефтазидиму.

Призначати препарат слід відповідно до існуючих офіційних рекомендацій щодо призначення антибактеріальних засобів.

Протипоказання

Підвищена чутливість до цефтазидиму та інших компонентів препарату.

Підвищена чутливість до цефалоспоринових антибіотиків.

Наявність в анамнезі тяжкої гіперчутливості (наприклад, анафілактичні реакції) до інших бета-лактамних антибіотиків (пеніциліни, монобактамами та карбапенеми).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Одночасне застосування високих доз препарату з нефротоксичними лікарськими засобами може негативно впливати на функцію нирок (див. розділ «Особливості застосування»).

Хлорамфенікол (левоміцетин) in vitro є антагоністом цефтазидиму та інших цефалоспоринів. Клінічне значення цього явища невідоме, проте, якщо пропонується одночасне застосування Цефтуму з хлорамфеніколом, слід зважити на можливість антагонізму.

Як і інші антибіотики, Цефтум може впливати на флору кишечника, що призведе до зменшення реабсорбції естрогенів та зниження ефективності комбінованих пероральних контрацептивних засобів.

Цефтазидим не впливає на результати визначення глюкозурії ензимними методами, проте невеликий вплив на результати аналізу може спостерігатися при застосуванні методів відновлення міді (Бенедикта, Фелінга, Клінітест).

Цефтазидим не впливає на лужно-пікратний метод визначення креатиніну.

Особливості застосування

Як і при застосуванні інших бета-лактамних антибіотиків, повідомляли про важкі та іноді летальні реакції гіперчутливості. У разі виникнення тяжких реакцій гіперчутливості лікування цефтазидимом слід негайно припинити та розпочати відповідні невідкладні заходи.

Перед початком лікування слід визначити у пацієнта наявність в анамнезі тяжких реакцій гіперчутливості до цефтазидиму, цефалоспоринових антибіотиків або інших бета-лактамних антибіотиків. З обережністю призначати пацієнтам, які мали несерйозні реакції гіперчутливості на інші бета-лактамні антибіотики.

Цефтазидим не є прийнятним препаратом для монотерапії деяких типів інфекцій, якщо тільки невідомий збудник хвороби і невідомо, що він чутливий до цього препарату або існує велика ймовірність того, що можливий збудник буде чутливим до лікування цефтазидимом. Це особливо важливо, коли вирішується питання про лікування пацієнтів з бактеріємією, бактеріальним менінгітом, інфекціями шкіри та м'яких тканин, інфекціями кісток та суглобів. Крім того, цефтазидим чутливий до гідролізу деякими бета-лактамазами з розширеним спектром дії. Тому при виборі цефтазидиму для лікування слід врахувати інформацію про поширення мікроорганізмів, які продукують бета-лактамази з розширеним спектром дії.

Одночасне лікування високими дозами цефалоспоринів та нефротоксичними препаратами, такими як аміноглікозиди або сильнодіючі діуретики (наприклад, фуросемід) може несприятливо впливати на функцію нирок. Досвід клінічного застосування цефтазидиму показав, що за дотримання рекомендованого дозування це явище малоймовірне. Немає даних, що цефтазидим несприятливо впливає функцію нирок у нормальних терапевтичних дозах.

Цефтазидим виводиться нирками, тому дозу слід зменшувати відповідно до ступеня ураження нирок. Повідомляли про випадки неврологічних ускладнень, коли доза не була відповідно зменшена (див. розділи «Спосіб застосування та дози» та «Побічні реакції»).

Як і при застосуванні інших антибіотиків широкого спектру дії, тривале лікування препаратом Цефтум може призвести до надмірного зростання нечутливих мікроорганізмів (наприклад , Candida, Enterococci ); у цьому випадку може знадобитися припинення лікування або застосування інших необхідних заходів. Дуже важливо постійно контролювати стан хворого.

При застосуванні антибіотиків повідомляли про випадки псевдомембранозного коліту, який може бути різним ступенем тяжкості від легкого до загрозливого життя. Тому важливо зважити на встановлення цього діагнозу у пацієнтів, у яких виникла діарея під час або після застосування антибіотика. У разі тривалої та значної діареї або якщо у пацієнта виникають спазми, лікування слід негайно припинити, провести подальше обстеження пацієнта та за необхідності призначити специфічне лікування Clostridium difficile . Не слід призначати лікарські засоби, що уповільнюють перистальтику кишківника.

Як і при застосуванні інших цефалоспоринів та пеніцилінів широкого спектру дії, деякі раніше чутливі штами Enterobacter spp . та Serratia spp . можуть стати резистентними під час лікування цефтазидімом. У разі слід періодично проводити дослідження на чутливість.

Цефтум у своєму складі містить натрій (1 флакон з 1 г цефтазидиму – 0,063 г натрію), що слід враховувати при лікуванні пацієнтів, які перебувають на натрій-контрольованій дієті.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Дані лікування цефтазидимом вагітних обмежені. Дослідження на тваринах не вказують на прямий чи непрямий шкідливий вплив на вагітність, ембріональний чи постнатальний розвиток. Призначати вагітним слід лише тоді, коли користь від застосування перевищує можливий ризик.

Цефтазидим виводиться у грудне молоко у невеликих кількостях, тому при застосуванні в терапевтичних дозах впливу на дитину, яка перебуває на грудному вигодовуванні, не очікується. Цефтазидим можна застосовувати під час годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом чи іншими механізмами.

Відповідних досліджень не проводили. Але виникнення таких побічних реакцій, як запаморочення, може вплинути на здатність керувати автотранспортом або іншими механізмами (див. розділ «Побічні реакції»).

Спосіб застосування та дози

Дорослі та діти ≥ 40 кг

Інтермітуючий вступ
Інфекція
Доза, що вводиться
Інфекції дихальних шляхів у хворих на муковісцидоз
100-150 мг/кг маси тіла/добу кожні 8 годин, максимально до 9 г на добу
фебрильна нейтропенія
2 г кожні 8 годин
внутрішньолікарняна пневмонія
бактеріальний менінгіт
бактеріємія*
інфекції кісток та суглобів
1-2 г кожні 8 годин
ускладнені інфекції шкіри та м'яких тканин
ускладнені інтраабдомінальні інфекції
перитоніт, пов'язаний з безперервним амбулаторним перитонеальним діалізом
ускладнені інфекції сечовивідних шляхів
1-2 г кожні 8 або 12 годин
профілактики інфекційних ускладнень при операціях на передміхуровій залозі (трансуретральна резекція)
1 г під час індукції анестезії, 1 г на момент видалення катетера
хронічний середній отит
1-2 г кожні 8 годин
злоякісний зовнішній отит
Постійна інфузія
Інфекція
Доза, що вводиться
фебрильна нейтропенія
Вводиться навантажувальна доза 2 г з наступним постійним інфузійним введенням від 4 до 6 г кожні 24 години.
внутрішньолікарняна пневмонія
інфекції дихальних шляхів у хворих на муковісцидоз
бактеріальний менінгіт
бактеріємія*
інфекції кісток та суглобів
ускладнені інфекції шкіри та м'яких тканин
ускладнені інтраабдомінальні інфекції
перитоніт, пов'язаний з безперервним амбулатрним перитонеальним діалізом
1 У дорослих пацієнтів із нормальною функцією нирок 9 г на добу застосовували без побічних реакцій.

Діти < 40 кг

Немовлята та діти від 2 місяців та масою тіла до 40 кг
Інфекція
Звичайна доза
Для опису препарату
Назва Цефтум
Діюча речовина Цефтазидим
Фармакологічна група цефалоспориновий антибіотик
Форма випуску Порошок
Код ATX J01DD02
Показання для лікування Застосовується для лікування як змішаних, так і моноінфекційних захворювань, які викликані мікроорганізмами, чутливими до цефтазидиму бактеріями. Призначають для лікування важких інфекційних захворювань: сепсису, перитоніту, менінгіту, бактеріємії. , дихальних шляхів (включаючи інфекцій легень у пацієнтів, які страждають на муковісцидоз), отитів; - сечовивідних шляхів; - травного тракту, жовчовивідних шляхів, черевної порожнини (включаючи ускладнені); - м'яких тканин, шкіри; - кісток, суглобів; зниженим імунітетом; - у хворих, які проходять лікування у відділеннях інтенсивної терапії, у тому числі з інфікованими опіками. Є ефективним лікарським засобом для лікування інфекцій, пов'язаних з перитонеальним гемодіалізом, а також з безперервним амбулаторним перитонеальним діалізом. профілактичного засобу при оперативних втручаннях Допустимо застосовувати ліки на основі цефтазидиму при лікуванні хворих з нейтропенією та лихоманкою, що виникає внаслідок бактеріальної інфекції. Найбільший ефект цефтазидим проявляє при лікуванні антибактеріального спектру, особливо активний проти грамнегатив. метициліну стафілококів, стрептококів багатьох інших ентерококів, клостридій, ін.

Ще не було питань.

Мітки: Цефтум пор.д/ін. 1г