749.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Цикло-прогінова

Речовини, що діють:
Естрадіола валерат (Estradiol valerate), Норгестрел (Norgestrel)


Інструкція

Форма випуску, склад та упаковка

Драже двох видів.

Драже білого кольору (11 шт. у блістері).

1 драже
естрадіолу валерат 2 мг

допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний – 26.2 мг, лактози моногідрат – 46.25 мг, магнію стеарат – 0.15 мг, повідон 25 000 – 3 мг, тальк – 2.4 мг.

Склад оболонки: віск – 0.075 мг, кальцію карбонат – 14.711 мг, макрогол 6000 – 3.767 мг, повідон 700000 – 0.296 мг, сахароза кристалічна – 33.54 мг, тальк – 7.171 мг.

Драже світло-коричневого кольору (10 шт. у блістері).

1 драже
естрадіолу валерат 2 мг
норгестрел 500 мкг

Допоміжні речовини: лактози моногідрат – 46.75 мг, крохмаль кукурудзяний – 26.2 мг, повідон 25 000 – 3 мг, тальк – 2.4 мг, магнію стеарат – 0.15 мг.

Склад оболонки: сахароза мікрокристалічна – 33.433 мг, гліцерол 85% – 0.204 мг, кальцію карбонат – 14.538 мг, барвник заліза оксид жовтий (Е172) – 0.102 мг, барвник заліза оксид червоний (Е172) – 0.1. повідон 700000 - 0.323 мг, тальк - 7.088 мг, титану діоксид (Е171) - 0.408 мг, віск монтагліколевий - 0.075 мг.


Фармакологічна дія

Цикло-Прогінова містить естроген - естрадіолу валерат, який в організмі людини перетворюється на природний 17β-естрадіол. Також до складу препарату Цикло-Прогінова входить похідне прогестерону – норгестрел. Додавання норгестрелу протягом 10 днів кожного циклу попереджає розвиток гіперплазії та раку ендометрію.

Завдяки складу та циклічній схемі прийому Цикло-Прогінова (прийом тільки естрогену протягом 11 днів, потім - комбінації естрогену та гестагену протягом 10 днів, і, нарешті, 7-денна перерва) у жінок з невіддаленою маткою при регулярному прийомі препарату встановлюється менструальний цикл .

З огляду на прийому Цикло-Прогинова немає придушення овуляції, і майже змінюється вироблення гормонів у самому організмі. Цикло-Прогінова може застосовуватися жінками репродуктивного віку для регуляції менструального циклу, а також жінками у перименопаузі для лікування нерегулярних маткових кровотеч.

Естрадіол заповнює дефіцит естрогенів у жіночому організмі після настання менопаузи та забезпечує ефективне лікування психоемоційних та вегетативних клімактеричних симптомів (таких як «припливи», підвищене потовиділення, порушення сну, підвищена нервова збудливість, дратівливість, серцебиття голов, кардіо лібідо, м'язові та суглобові болі); інволюції шкіри та слизових оболонок, особливо слизових сечостатевої системи (нетримання сечі, сухість та подразнення слизової оболонки піхви, болючість при статевих зносинах).

Естрадіол попереджає втрату кісткової маси, спричинену дефіцитом естрогенів. Головним чином це пов'язано з придушенням функції остеокластів та зсувом процесу кісткового моделювання в бік утворення кістки. Доведено, що тривале застосування замісної гормональної терапії (ЗГТ) дозволяє знизити ризик переломів периферичних кісток у жінок після настання менопаузи. При скасуванні ЗГТ темпи зниження кісткової маси можна порівняти з показниками, характерними для періоду безпосередньо після менопаузи. Не доведено, що застосовуючи ЗГТ, можна домогтися відновлення кісткової маси до передклімактеричного рівня.

ЗГТ також благотворно впливає на вміст колагену в шкірі, так само як і на її щільність, і також може уповільнити процес утворення зморшок.

ЗГТ веде до зниження рівня загального холестерину, холестерину ліпопротеїдів низької щільності (ЛПНЩ) та до підвищення холестерину ліпопротеїдів високої щільності (ЛПЗЩ), а також підвищення рівня тригліцеридів. Гестаген, що міститься в Цикло-Прогінові, певною мірою перешкоджає впливу естрадіолу на метаболізм ліпідів.

Наглядові дослідження дають підстави вважати, що серед жінок постменопауз при використанні ЗГТ знижується показник захворюваності на рак товстої кишки. Механізм дії досі неясен.

Фармакокінетика

Після прийому внутрішньо естрадіолу валерат швидко і повністю абсорбується із ШКТ. Після надходження в організм він швидко метаболізується з утворенням 17β-естрадіолу та естрону, які надалі піддаються стандартним метаболічним перетворенням. Після перорального прийому біодоступність естрадіолу близько 3%. Їда не впливає на біодоступність естрадіолу. Максимальна концентрація естрадіолу в сироватці, що становить приблизно 30 пг/мл, зазвичай досягається через 4-9 годин після прийому драже. Естрадіол виводиться у вигляді метаболітів, головним чином із сечею у вигляді сульфатів та глюкуронідів.

Після прийому внутрішньо норгестрел швидко і практично повністю абсорбується із ШКТ. Максимальна концентрація левоноргестрелу у сироватці, що становить приблизно 7-8 пг/мл, зазвичай досягається 1-1.5 год після прийому драже. Левоноргестрел зв'язується з альбуміном та глобуліном, що зв'язує статеві гормони (ГСПГ). Близько 1-1.5% загальної концентрації левоноргестрела в сироватці пов'язані з білком. З періодом напіввиведення, що становить приблизно 1 день, метаболіти норгестрелу виводяться із сечею та жовчю.

Показання

- замісна гормональна терапія (ЗГТ) при клімактеричних розладах, інволюційних змінах шкіри та сечостатевого тракту, депресивних станах у клімактеричному періоді, а також симптомах дефіциту естрогенів внаслідок природної менопаузи або гіпогонадизму, стерилізації або первинної дисфункції яєчників;

- Профілактика постменопаузального остеопорозу;

- Нормалізація нерегулярних менструальних циклів;

- Лікування первинної або вторинної аменореї.

Режим дозування

Якщо у пацієнтки продовжуються менструації, лікування слід розпочинати на 5-й день менструального циклу (1-й день менструальної кровотечі відповідає 1-му дню менструального циклу).

Пацієнтки з аменореєю або дуже рідкісними менструаціями, а також жінки в постменопаузі можуть починати прийом препарату в будь-який час, за умови, що виключена вагітність (див. розділ «Вагітність і лактація»). Кожна упаковка розрахована на 21-денний прийом.

Щодня протягом перших 11 днів приймають по одному білому дражу, а потім протягом 10 днів - щодня по одному світло-коричневому дражу. Після 21-денного прийому препарату слідує 7-денна перерва в прийомі препарату, під час якого настає менструальноподібна кровотеча, спричинена скасуванням препарату (зазвичай на 2-3 день після прийому останнього драже).

Після 7-денної перерви в прийомі препарату починають нову упаковку Цикло-Прогінова, приймаючи перше драже того ж дня тижня, що й перше драже з попередньої упаковки.

Драже ковтають цілком, запиваючи невеликою кількістю рідини. Час доби, коли жінка приймає препарат, не має значення, однак, якщо вона почала приймати драже в якийсь конкретний час, вона повинна дотримуватись цього часу і далі. Якщо жінка забула прийняти драже, вона може прийняти його протягом найближчих 12-24 год. Якщо лікування перервано більш тривалий час, можливе виникнення вагінальної кровотечі.

Побічна дія

З боку репродуктивної системи та молочних залоз: зміни частоти та інтенсивності маткових кровотеч, проривні кровотечі, міжменструальні кров'янисті виділення (які зазвичай послаблюються під час терапії), дисменорея, зміни вагінальних виділень. стан, подібний до передменструального синдрому; болючість, напруга та/або збільшення молочних залоз.

З боку шлунково-кишкового тракту: диспепсія, здуття живота, нудота, блювання, біль у животі, рецидив холестатичної жовтяниці.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: висипання на шкірі, свербіж шкіри, хлоазму, вузлувата еритема.

З боку центральної нервової системи: головний біль, мігрень, запаморочення, тривожність або депресивні симптоми, підвищена стомлюваність.

Інші: прискорене серцебиття, набряки, підвищення артеріального тиску, венозний тромбоз і тромбоемболія, судоми м'язів, зміни маси тіла, зміни лібідо, порушення зору, непереносимість контактних лінз, алергічні реакції.

Протипоказання до застосування

Не рекомендується починати замісну гормональну терапію (ЗГТ), за наявності будь-якого з наведених нижче станів. Якщо будь-який з цих станів виникне під час ЗГТ, слід негайно припинити використання препарату.

- вагітність та лактація;

- Піхвова кровотеча неясного походження;

- підтверджений або передбачуваний діагноз раку молочної залози;

- підтверджений або передбачуваний діагноз гормонозалежного передракового захворювання або гормонозалежної злоякісні пухлини;

- Пухлини печінки в даний час або в анамнезі (доброякісні або злоякісні);

- тяжкі захворювання печінки;

- гострий артеріальний тромбоз або тромбоемболія (такі як інфаркт міокарда, інсульт);

— тромбоз глибоких вен у стадії загострення, тромбоемболії нині чи анамнезі;

- Виражена гіпертригліцеридемія;

- Підвищена чутливість до компонентів препарату Цикло-Прогінова.

З обережністю:

Цикло-Прогінова слід призначати з обережністю при таких захворюваннях:

- артеріальна гіпертензія;

- вроджені гіпербілірубінемії (синдроми Жильбера, Дубіна-Джонсона та Ротора);

- холестатична жовтяниця або холестатична сверблячка під час вагітності;

- Ендометріоз;

- міома матки;

- Цукровий діабет (див. «Особливі вказівки»).

Застосування при вагітності та годуванні груддю

ЗГТ не призначається під час вагітності чи годування груддю.

Великомасштабні епідеміологічні дослідження стероїдних гормонів, що використовуються для контрацепції або ЗГТ, не виявили збільшення ризику розвитку вроджених дефектів у дітей, які народилися у жінок, які приймали такі гормони до вагітності, а також тератогенного впливу гормонів при їх випадковому прийомі у ранні терміни вагітності.

Невелика кількість статевих гормонів може виділятися з материнським молоком.

Застосування при порушеннях функції печінки

Протипоказаний при пухлини печінки в даний час або в анамнезі (доброякісної або злоякісної); при тяжких захворюваннях печінки.

особливі вказівки

Цикло-Прогінова не застосовується з метою контрацепції.

При необхідності контрацепції слід застосовувати негормональні методи (за винятком календарного та температурного методів). При підозрі на вагітність, слід призупинити прийом драже доти, доки вагітність не буде виключена (див. розділ «Вагітність і лактація»).

За наявності або погіршення будь-яких зазначених нижче станів або факторів ризику, перш ніж почати або продовжити ЗГТ слід оцінити співвідношення індивідуального ризику та користі лікування.

Венозна тромбоемболія

У низці контрольованих рандомізованих, і навіть епідеміологічних досліджень виявлено підвищений відносний ризик розвитку венозної тромбоемболії (ВТЕ) і натомість ЗГТ, тобто. тромбозу глибоких вен або емболії легеневої артерії. Тому, при призначенні ЗГТ жінкам із факторами ризику ВТЕ співвідношення ризику та користі від лікування має бути ретельно зважено та обговорено з пацієнткою.

Фактори ризику розвитку ВТЕ включають індивідуальний та сімейний анамнез (наявність ВТЕ у найближчих родичів відносно молодому віці може вказувати на генетичну схильність) і важке ожиріння. Ризик ВТЕ також збільшується з віком. Питання про можливу роль варикозного розширення вен у розвитку ВТЕ залишається спірним.

Ризик ВТЕ може тимчасово збільшуватися при тривалій іммобілізації, великих планових і травматологічних операціях або масивній травмі. Залежно від причини чи тривалості іммобілізації слід вирішити питання щодо доцільності тимчасового припинення ЗГТ

Слід негайно припинити лікування при появі симптомів тромботичних порушень або за підозри на їх виникнення.

Артеріальна тромбоемболія

У ході рандомізованих контрольованих досліджень при тривалому застосуванні комбінованих кон'югованих естрогенів та медроксипрогестерон ацетату не було отримано доказів позитивного впливу на серцево-судинну систему. У широкомасштабних клінічних випробуваннях цієї сполуки виявили можливе зростання ризику коронарної хвороби в перший рік застосування. Також було виявлено зростання ризику виникнення інсульту. До цього часу з іншими препаратами для ЗГТ не проводилося довгострокових рандомізованих контрольованих випробувань з метою виявлення позитивного ефекту щодо показників захворюваності та смертності щодо серцево-судинної системи. Тому невідомо, чи цей підвищений ризик поширюється на препарати для ЗГТ, що містять інші види естрогенів і прогестагенів.

Рак ендометрію

При тривалій монотерапії естрогени підвищується ризик розвитку гіперплазії або карциноми ендометрію. Дослідження підтвердили, що додавання гестагенів знижує ризик гіперплазії та раку ендометрію.

Рак молочної залози

За даними клінічних випробувань та результатами спостережних досліджень було виявлено збільшення відносного ризику розвитку раку молочної залози у жінок, які використовують ЗГТ протягом кількох років. Це може бути пов'язано з більш ранньою діагностикою, біологічною дією ЗГТ або поєднанням обох факторів. Відносний ризик зростає зі збільшенням тривалості лікування і, можливо, ще більше зростає при поєднанні естрогенів з прогестагенами. Це зростання можна порівняти зі збільшенням ризику виникнення раку молочних залоз у жінок з кожним роком затримки настання природної менопаузи, а також при ожирінні та зловживанні алкоголем. Підвищений ризик поступово знижується до рівня протягом перших кількох років після припинення ЗГТ.

За даними досліджень рак молочної залози, виявлений у жінок, які приймають ЗГТ, зазвичай більш диференційований, ніж у жінок, які її не приймають.

ЗГТ збільшує мамографічну щільність молочних залоз, що в деяких випадках може негативно впливати на рентгенологічне виявлення раку молочної залози.

Пухлина печінки

На фоні застосування статевих стероїдів, до яких належать і засоби для ЗГТ, у поодиноких випадках спостерігалися доброякісні, а ще рідше - злоякісні пухлини печінки. В окремих випадках ці пухлини призводили до внутрішньочеревної кровотечі, що становить загрозу для життя. При болях у верхній частині живота, збільшеній печінці або ознаках внутрішньочеревної кровотечі при диференціальній діагностиці слід врахувати ймовірність пухлини печінки.

Жовчнокам'яна хвороба

Відомо, що естрогени збільшують літогенність жовчі. Деякі жінки схильні до розвитку жовчнокам'яної хвороби при лікуванні з використанням естрогенів.

Інші стани

Слід негайно припинити лікування при появі вперше мігренеподібних або частих і надзвичайно сильних головних болях, а також при появі інших симптомів - можливих провісників тромботичного інсульту головного мозку.

Взаємозв'язок між ЗГТ та розвитком клінічно вираженої артеріальної гіпертензії не встановлений. У жінок, які приймають ЗГТ, описано невелике підвищення артеріального тиску, що клінічно значуще підвищення відзначається рідко. Однак, в окремих випадках, при розвитку на фоні прийому ЗГТ стійкої клінічно значущої артеріальної гіпертензії може бути розглянуто скасування ЗГТ,

При неважких порушеннях функції печінки, у тому числі різних форм гіпербілірубінемії, таких як синдром Дубіна-Джонсона або синдром Ротора, необхідні спостереження лікаря, а також періодичні дослідження функції печінки. При погіршенні показників функції печінки ЗГТ слід скасувати.

При рецидиві холестатичної жовтяниці або холестатичної сверблячки, що спостерігалися вперше під час вагітності або попереднього лікування статевими стероїдними гормонами, необхідно негайно припинити ЗГТ.

Необхідне особливе спостереження жінок з помірно-підвищеним рівнем тригліцеридів. У подібних випадках застосування ЗГТ може спричинити подальше зростання рівня тригліцеридів у крові, що підвищує ризик гострого панкреатиту.

Хоча ЗГТ може впливати на периферичну інсулінорезистентність та толерантність до глюкози, необхідності змінювати схему лікування хворих на цукровий діабет при проведенні ЗГТ зазвичай не виникає. Проте жінки, які страждають на цукровий діабет, при проведенні ЗГТ повинні перебувати під наглядом.

У деяких пацієнток під дією ЗГТ можуть розвинутись небажані прояви стимуляції естрогенами, наприклад, патологічна маткова кровотеча. Часті або персистуючі патологічні маткові кровотечі на фоні лікування є показанням для дослідження ендометрію.

Якщо лікування нерегулярних менструальних циклів не дасть результатів, слід провести обстеження, щоб уникнути захворювання органічного характеру.

Під впливом естрогенів міоми матки можуть збільшитись у розмірах. У цьому випадку лікування має бути припинено.

Рекомендується припинити лікування при розвитку рецидиву ендометріозу на фоні ЗГТ.

При підозрі на наявність пролактиноми перед початком лікування слід виключити захворювання.

У деяких випадках може спостерігатися хлоазма, особливо у жінок з хлоазмою вагітних в анамнезі. Під час проведення ЗГТ жінки зі схильністю до виникнення хлоазми повинні уникати тривалого перебування на сонці чи ультрафіолетового випромінювання.

Наступні стани можуть виникати або посилюватися на тлі ЗГТ. Хоча їх взаємозв'язок із ЗГТ не доведено, жінки з цими станами під час проведення ЗГТ повинні бути під наглядом лікаря: епілепсія; доброякісна пухлина молочної залози; бронхіальна астма; мігрень; порфірія; отосклероз; системний червоний вовчак, мала хорея.

Медичне обстеження та консультування

Перед початком або поновленням ЗГТ жінці рекомендується пройти ретельне загальномедичне та гінекологічне обстеження (включаючи дослідження молочних залоз та цитологічне дослідження цервікального слизу), виключити вагітність. Крім того, слід виключити порушення системи зсідання крові. Періодично слід проводити контрольні обстеження.

Вплив на результати лабораторних досліджень

Прийом статевих стероїдів може впливати на біохімічні показники функції печінки, щитовидної залози, надниркових залоз та нирок, на вміст у плазмі транспортних білків, таких як кортикостероїдзв'язуючий глобулін та ліпідні/ліпопротеїнові фракції, показники вуглеводного обміну, коагуля.

Вплив на здатність до керування автотранспортом та управління механізмами

Не впливає.

Передозування

Не виявлено ризику серйозних побічних ефектів при випадковому прийомі препарату Цикло-Прогінова у кількості, що багаторазово перевищує добову терапевтичну дозу. Симптоми, які можуть спостерігатися при передозуванні: нудота, блювання, вагінальна кровотеча. Специфічного антидоту немає, симптоматичне лікування.

Лікарська взаємодія

На початку ЗГТ необхідно припинити застосування гормональних контрацептивів. За потреби пацієнтці слід рекомендувати негормональні контрацептиви.

Тривале лікування препаратами, що індукують ферменти печінки (наприклад, деякими протисудомними та антимікробними препаратами) може збільшувати кліренс статевих гормонів та знижувати їхню клінічну ефективність. Подібна властивість індукувати ферменти печінки була виявлена у гідантоїнів, барбітуратів, примідону, карбамазепіну та рифампіцину, наявність цієї особливості також передбачається у окскарбазепіну, топірамату, фелбамату та гризеофульвіну. Максимальна індукція ферментів зазвичай спостерігається не раніше, ніж через 2-3 тижні, але потім вона може зберігатися ще принаймні протягом 4 тижнів після припинення прийому препарату.

У поодиноких випадках на тлі супутнього прийому деяких антибіотиків (наприклад, пеніцилінової та тетрациклінової груп) спостерігалося зниження рівня естрадіолу.

Речовини, що значно піддаються кон'югації (наприклад, парацетамол), можуть збільшувати біодоступність естрадіолу внаслідок конкурентного інгібування системи кон'югації в процесі всмоктування.

Внаслідок впливу ЗГТ на толерантність до глюкози в окремих випадках може змінитися потреба у пероральних протидіабетичних засобах чи інсуліні.

Взаємодія з алкоголем:

Надмірне споживання алкоголю під час ЗГТ може призвести до збільшення рівня естрадіолу, що циркулює.

Умови та термін зберігання

Зберігати у місцях, недоступних для дітей! Зберігати у звичайних умовах. Термін придатності – 5 років.

Для опису препарату
Назва Цикло-прогінова
Діюча речовина Норгестрел, Естрадіол
Фармакологічна група Естрогени та гестагени.
Форма випуску Драже
Код ATX G03AA06
Показання для лікування Дисфункція яєчників, Первинна яєчникова недостатність, Постменопаузний остеопороз, Відсутність менструацій, мізерні та рідкісні менструації, Дисменорея неуточнена, Менопаузний та клімактеричний стан у жінок.

Ще не було питань.

Мітки: Цикло-прогінова ін. №21