Похожие препараты

  • Рейтинг:
  • Бренд:
  • Модель:
    Элькар р-р д/вн прим 300мг/мл 100мл Пик-Фарма
  • Артикул:
    sku-90768
629.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Елькар

Діюча речовина:
Левокарнітин (Levocarnitine)
Інструкція
Форма випуску, склад та упаковка

Розчин для вживання прозорий, безбарвний або злегка забарвлений; допускається наявність специфічного запаху.

1 мл
левокарнітин 300 мг

Допоміжні речовини: лимонної кислоти моногідрат – 1.2 мг, метилпарагідроксибензоат – 0.5 мг, пропілпарагідроксибензоат – 0.2 мг, вода очищена – до 1 мл.


Фармакологічна дія

Препарат корекції метаболічних процесів.

L-карнітин - природна речовина, споріднена з вітамінами групи B. Бере участь у процесах обміну речовин як переносник довголанцюгових жирних кислот (в т.ч. пальмітинової) через клітинні мембрани з цитоплазми в мітохондрії, де ці кислоти піддаються процесу β-окислення з утворенням АТФ та ацетил-КоА.

Покращує білковий та жировий обмін, підвищує секрецію та ферментативну активність шлункового та кишкового соків, покращує засвоєння їжі, знижує надмірну масу тіла та зменшує вміст жиру у м'язах. Підвищує стійкість до фізичних навантажень, пригнічує утворення кетокислот та анаеробний гліколіз, зменшує ступінь лактатацидозу, сприяє економному витрачанню глікогену та збільшує його запаси в печінці та м'язах.

Елькар має анаболічну та ліполітичну дію. Нормалізує підвищений основний обмін при гіпертиреозі, будучи периферичним (непрямим) антагоністом дії тиреоїдних гормонів, а не прямим інгібітором функції щитовидної залози.

Покращує обмін речовин та енергозабезпечення тканин.

Фармакокінетика

Всмоктування та розподіл

Після прийому внутрішньо добре всмоктується в кишечнику, C max досягається через 3 год. Терапевтична концентрація підтримується протягом 9 год. Добре проникає у печінку, міокард, повільніше – у м'язи.

Метаболізм та виведення

Виводиться нирками, переважно у вигляді ацильних ефірів.

Показання

У складі комплексної терапії:

- Інтенсивні фізичні навантаження та психоемоційні навантаження: для підвищення працездатності, витривалості, зниження стомлюваності, в т.ч. у осіб похилого віку;

— у період реабілітації після перенесених захворювань та хірургічних втручань, травм, у т.ч. для прискорення регенерації тканин;

- комплексна терапія хронічного гастриту зі зниженою секреторною функцією та хронічного панкреатиту із зовнішньосекреторною недостатністю;

— комплексна терапія шкірних захворювань (псоріаз, себорейна екзема, осередкова склеродермія, дискоїдний червоний вовчак);

- гіпертиреоз легкого ступеня;

- неврологічні прояви при ураженнях головного мозку судинного, токсичного та травматичного генезу;

- синдром нервової анорексії;

- Захворювання, що супроводжуються недоліком карнітину або його підвищеною втратою (в т.ч. міопатії, кардіоміопатії, мітохондріальні захворювання, спадкові захворювання з супутньою мітохондріальною недостатністю) - для поповнення його дефіциту у складі комплексної терапії.

У педіатричній практиці (лікування дітей віком до 3 років під наглядом лікаря):

- виходжування недоношених та новонароджених, які перенесли родову травму або асфіксію;

- Дітям з млявим смоктальним рефлексом і низькою надбавкою маси тіла, зниженим м'язовим тонусом, при недостатньому розвитку рухових та психічних функцій, а також з метою профілактики цих порушень у дітей із групи ризику;

- при затримці росту та нестачі маси тіла у дітей та підлітків молодше 16 років.

У дорослих у спортивній медицині та при інтенсивних тренуваннях (у період тренувального процесу при відпрацюванні аеробної продуктивності):

- для покращення швидкісно-силових показників та координації рухів;

- для збільшення м'язової маси та редукції жирової маси тіла;

- Для профілактики посттренувального синдрому (прискорення відновлювальних процесів після фізичних навантажень);

- При травматичних ушкодженнях з метою прискорення регенерації м'язів.

Режим дозування

Препарат вживають за 30 хв до їди, додатково розбавляючи рідиною.

Дорослим при тривалих фізичних та психоемоційних навантаженнях препарат призначають у дозі від 750 мг (1/2 мірної ложки або 2.5 мл) 3 рази на добу до 2.25 г (1.5 мірної ложки або 7.5 мл) 2-3 рази на добу.

При нервовій анорексії, а також у період реабілітації після перенесених захворювань та хірургічних втручань та травм – по 1.5 г (1 мірна ложка або 5 мл) 2 рази на добу. Курс лікування – протягом 1-2 міс.

У комплексній терапії хронічного гастриту та хронічного панкреатиту зі зниженою секреторною функцією препарат призначають по 375 мг (1/4 мірної ложки або 1.25 мл) 2 рази на добу. Курс лікування – протягом 1-1.5 міс.

Для лікування шкірних захворювань – по 750 мг (1/2 мірної ложки або 2.5 мл). Курс лікування – протягом 2-4 тижнів.

При гіпертиреозі легкого ступеня препарат призначають по 250 мг (13 крапель) 2-3 рази на добу. Курс лікування – 20 днів. Курс лікування повторюють після 1-2 місячної перерви або застосовують протягом 3 місяців без перерви.

При ураженнях головного мозку судинного, токсичного та травматичного генезу – по 750 мг (1/2 мірної ложки або 2.5 мл)/добу. Курс лікування – протягом 3-5 днів. За потреби через 12-14 днів призначають повторний курс.

При захворюваннях, що супроводжуються недоліком карнітину (первинна та вторинна карнітинова недостатність) препарат призначають у дозі з розрахунку до 50-100 мг/кг (2-5 крапель/кг) маси тіла. Кратність прийому – 2-3 рази на добу. Курс лікування – протягом 3-4 міс.

Дітям препарат призначають у вигляді добавки до солодких страв (кисіль, компот, соки).

Дітям до 3 років режим дозування встановлюють індивідуально. Дітям від 3 до 6 років – у разовій дозі 100 мг (5 крапель) 2-3 рази на добу, добова доза – 200-300 мг (11-16 крапель). Курс лікування – 1 місяць. Дітям віком від 6 до 12 років призначають у разовій дозі 200-300 мг (11-16 крапель) 2-3 рази на добу, добова доза - 400-900 мг (22-48 крапель). Курс лікування – не менше 1 місяця.

При затримці росту – по 250 мг (13 крапель) 2-3 рази на добу. Курс лікування – 20 днів. Курс лікування повторюють після 1-2 місячної перерви або призначають протягом 3 місяців без перерви.

Дорослим у спортивній медицині та при інтенсивних тренуваннях призначають по 2.5 г 1-3 рази на добу (добова доза 2.5-7.5 г); у разі використання з лікувальною метою – 70-100 мг/кг/добу (5-7.5 г/добу). Курси прийому: 3-4 тижні в передзмагальний період, у період тренувального процесу - до 6-8 тижнів.

Побічна дія

З боку системи травлення: гастралгії, диспепсія.

Інші: можливі алергічні реакції, міастенія (у пацієнтів із уремією).

Протипоказання до застосування

- Індивідуальна непереносимість.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

У зв'язку з відсутністю досліджень застосування при вагітності та в період лактації не рекомендується.

Застосування у дітей

Застосовують у дітей за показаннями. Лікування дітей віком до 3 років слід здійснювати під наглядом лікаря.

особливі вказівки

Використання в педіатрії

Лікування дітей віком до 3 років слід здійснювати під наглядом лікаря.

Вплив на здатність до керування автотранспортом та управління механізмами

Препарат не впливає на виконання потенційно небезпечних видів діяльності, що вимагають особливої уваги та швидкості психомоторних реакцій (керування автомобілем та іншими транспортними засобами, робота з механізмами, що рухаються, робота диспетчера та оператора тощо)

Передозування

Симптоми: диспептичні розлади, міастенічні розлади (у пацієнтів із уремією).

Лікування: промивання шлунка, прийом активованого вугілля.

Лікарська взаємодія

При одночасному застосуванні кортикостероїдів сприяють накопиченню карнітину в тканинах (крім печінки), анаболічні засоби посилюють ефект препарату.

Умови та термін зберігання

Препарат слід зберігати у захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°C. Термін придатності – 3 роки.

Після розкриття флакона препарат слід зберігати у холодильнику протягом 2 міс.

Умови відпустки з аптек

Препарат дозволений до застосування як засіб безрецептурної відпустки.
Для опису препарату
Назва Елькар
Діюча речовина Левокарнітін
Фармакологічна група Метаболічні засоби, антигіпоксанти та антиоксиданти.
Форма випуску Розчин
Код ATX A16AA01
Показання для лікування Тиреотоксикоз; Білково-енергетична недостатність; Фізичні та розумові навантаження; Нервова анорексія; Енцефалопатія; Хронічна ішемічна хвороба серця; Кардіоміопатія; Хронічний гастрит; хронічні панкреатити; Себорейний дерматит; Псоріаз; Червона вовчанка; Локалізована склеродермія; внутрішньоутробна гіпоксія; Мляве смоктання новонародженого; Недомагання та стомлюваність; внутрішньочерепна травма; Перевтома; Недолік відпочинку та розслаблення.

Ще не було питань.

Мітки: Елькар р-р д/вн прим 300мг/мл 100мл Пік-Фарма