Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті
- Бренд:
- Модель:Эутирокс таб.50мкг №100
- Артикул:sku-84769
- 10
усі питання за телефоном (068) 738-52-60
усі питання за телефоном (068) 172-31-12
З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці
Еутірокс 50, таблетки 50мкг 100шт
Інструкція із застосування
Фармакологічна дія
Препарат гормонів щитовидної залози. Синтетичний лівообертальний ізомер тироксину. Після часткового перетворення на трийодтиронін (у печінці та нирках) та переходу в клітини організму, впливає на розвиток та зростання тканин, на обмін речовин. У малих дозах має анаболічну дію на білковий та жировий обмін. У середніх дозах стимулює зростання та розвиток, підвищує потребу тканин у кисні, стимулює метаболізм білків, жирів та вуглеводів, підвищує функціональну активність серцево-судинної системи та ЦНС. У великих дозах пригнічує вироблення тиротропін-рилізинг гормону гіпоталамуса та тиреотропного гормону гіпофіза.
Терапевтичний ефект спостерігається через 7-12 днів, протягом цього часу зберігається дія після відміни препарату. Клінічний ефект при гіпотиреозі проявляється через 3-5 дифузних зоб зменшується або зникає протягом 3-6 міс.
Показання
- еутиреоїдний зоб;
- гіпотиреоз;
- після резекції щитовидної залози як замісну терапію та для профілактики рецидиву зоба;
- рак щитовидної залози (після оперативного лікування);
- дифузний токсичний зоб після досягнення еутиреоїдного стану тиреостатиками (як комбінована терапія або монотерапія);
- як діагностичний засіб при проведенні тесту тиреоїдної супресії.
Спосіб застосування та дози
Добова доза визначається індивідуально, залежно від показань.
Еутирокс у добовій дозі приймають внутрішньо вранці натщесерце, принаймні за 30 хв до їди, запиваючи таблетку невеликою кількістю рідини (половина склянки води) і не розжовуючи.
При проведенні замісної терапії при гіпотиреозі у хворих віком до 55 років за відсутності серцево-судинних захворювань Еутірокс призначають у добовій дозі 1.6-1.8 мкг/кг маси тіла; у хворих старше 55 років або при супутніх серцево-судинних захворюваннях – 0.9 мкг/кг маси тіла.
При значному ожирінні розрахунок дози слід робити на "ідеальну вагу".
При замісній терапії при гіпотиреозі початкова доза для пацієнтів віком до 55 років (при відсутності серцево-судинних захворювань) становить для жінок 75-100 мкг/, для чоловіків – 100-150 мкг/ Для пацієнтів віком від 55 років або при супутніх серцево-судинних захворюваннях початкова доза становить 25 мкг/; збільшувати дозу слід на 25 мкг з інтервалом 2 місяців до нормалізації рівня ТТГ у крові; при появі або погіршенні симптомів серцево-судинної системи провести корекцію відповідної терапії.
При тяжкому тривалому гіпотиреозі лікування слід починати з особливою обережністю з малих доз - 12.5 мкг/ Дозу збільшують до підтримує через більш тривалі інтервали часу - на 12.5 мкг/ кожні 2 тижні - і частіше визначають рівень ТТГ у крові.
При лікуванні вродженого гіпотиреозу в дітей віком дози препарату залежить від віку.
Грудним дітям добову дозу Еутіроксу дають один прийом за 30 хв до першого годування. Таблетку розчиняють у воді до тонкої суспензії безпосередньо перед прийомом препарату.
При лікуванні еутиреоїдного зоба призначають 75-200 мкг/
Для профілактики рецидиву після хірургічного лікування еутиреоїдного зоба – 75-200 мкг/
У комплексній терапії тиреотоксикозу – 50-100 мкг/
Для супресивної терапії раку щитовидної залози – 50-300 мкг/
При проведенні тесту тиреоїдної супресії використовують таку схему дозування препарату:
При гіпотиреозі Еутірокс приймають, як правило, протягом усього життя. При тиреотоксикозі Еутірокс використовують у комплексній терапії з тиреостатиками після досягнення еутиреоїдного стану. В усіх випадках тривалість лікування препаратом визначається індивідуально.
Протипоказання
- нелікований тиреотоксикоз;
- гострий інфаркт міокарда;
- гострий міокардит;
- нелікована недостатність кори надниркових залоз;
Підвищена індивідуальна чутливість до препарату.
З обережністю слід призначати препарат при ІХС (атеросклероз, стенокардія, інфаркт міокарда в анамнезі), артеріальній гіпертензії, аритмії, цукровому діабеті, при тяжкому тривалому гіпотиреозі, синдромі мальабсорбції (може знадобитися корекція дози).
особливі вказівки
При гіпотиреозі, обумовленому ураженням гіпофіза, необхідно з'ясувати, чи є одночасно недостатність кори надниркових залоз. У цьому випадку замісну терапію глюкокортикостероїдами слід розпочинати до початку лікування гіпотиреозу тиреоїдними гормонами, щоб уникнути розвитку гострої надниркової недостатності.
Умови зберігання
Препарат слід зберігати у захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С.
Для опису препарату | |
Назва | Еутірокс 50 |
Діюча речовина | Левотироксин натрію |
Фармакологічна група | Препарат гормонів щитовидної залози |
Форма випуску | Пігулки |
Код ATX | H03AA01 |
Показання для лікування | Гіпотиреоз; еутиреоїдний зоб; як замісна терапія і для профілактики рецидиву зоба після резекції щитовидної залози; рак щитовидної залози (після оперативного лікування); дифузний токсичний зоб після досягнення еутиреоїдного стану тиреостатиками (як комбінована терапія або монотерапія); як діагностичний засіб при проведенні тесту тиреоїдної супресії. |
Ще не було питань.