85.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Еутірокс 50, таблетки 50мкг 100шт

Інструкція із застосування

Фармакологічна дія

Препарат гормонів щитовидної залози. Синтетичний лівообертальний ізомер тироксину. Після часткового перетворення на трийодтиронін (у печінці та нирках) та переходу в клітини організму, впливає на розвиток та зростання тканин, на обмін речовин. У малих дозах має анаболічну дію на білковий та жировий обмін. У середніх дозах стимулює зростання та розвиток, підвищує потребу тканин у кисні, стимулює метаболізм білків, жирів та вуглеводів, підвищує функціональну активність серцево-судинної системи та ЦНС. У великих дозах пригнічує вироблення тиротропін-рилізинг гормону гіпоталамуса та тиреотропного гормону гіпофіза.

Терапевтичний ефект спостерігається через 7-12 днів, протягом цього часу зберігається дія після відміни препарату. Клінічний ефект при гіпотиреозі проявляється через 3-5 дифузних зоб зменшується або зникає протягом 3-6 міс.

Показання

  • еутиреоїдний зоб;
  • гіпотиреоз;
  • після резекції щитовидної залози як замісну терапію та для профілактики рецидиву зоба;
  • рак щитовидної залози (після оперативного лікування);
  • дифузний токсичний зоб після досягнення еутиреоїдного стану тиреостатиками (як комбінована терапія або монотерапія);
  • як діагностичний засіб при проведенні тесту тиреоїдної супресії.

Спосіб застосування та дози

Добова доза визначається індивідуально, залежно від показань.

Еутирокс у добовій дозі приймають внутрішньо вранці натщесерце, принаймні за 30 хв до їди, запиваючи таблетку невеликою кількістю рідини (половина склянки води) і не розжовуючи.

При проведенні замісної терапії при гіпотиреозі у хворих віком до 55 років за відсутності серцево-судинних захворювань Еутірокс призначають у добовій дозі 1.6-1.8 мкг/кг маси тіла; у хворих старше 55 років або при супутніх серцево-судинних захворюваннях – 0.9 мкг/кг маси тіла.

При значному ожирінні розрахунок дози слід робити на "ідеальну вагу".

При замісній терапії при гіпотиреозі початкова доза для пацієнтів віком до 55 років (при відсутності серцево-судинних захворювань) становить для жінок 75-100 мкг/, для чоловіків – 100-150 мкг/ Для пацієнтів віком від 55 років або при супутніх серцево-судинних захворюваннях початкова доза становить 25 мкг/; збільшувати дозу слід на 25 мкг з інтервалом 2 місяців до нормалізації рівня ТТГ у крові; при появі або погіршенні симптомів серцево-судинної системи провести корекцію відповідної терапії.

При тяжкому тривалому гіпотиреозі лікування слід починати з особливою обережністю з малих доз - 12.5 мкг/ Дозу збільшують до підтримує через більш тривалі інтервали часу - на 12.5 мкг/ кожні 2 тижні - і частіше визначають рівень ТТГ у крові.

При лікуванні вродженого гіпотиреозу в дітей віком дози препарату залежить від віку.

Грудним дітям добову дозу Еутіроксу дають один прийом за 30 хв до першого годування. Таблетку розчиняють у воді до тонкої суспензії безпосередньо перед прийомом препарату.

При лікуванні еутиреоїдного зоба призначають 75-200 мкг/

Для профілактики рецидиву після хірургічного лікування еутиреоїдного зоба – 75-200 мкг/

У комплексній терапії тиреотоксикозу – 50-100 мкг/

Для супресивної терапії раку щитовидної залози – 50-300 мкг/

При проведенні тесту тиреоїдної супресії використовують таку схему дозування препарату:

При гіпотиреозі Еутірокс приймають, як правило, протягом усього життя. При тиреотоксикозі Еутірокс використовують у комплексній терапії з тиреостатиками після досягнення еутиреоїдного стану. В усіх випадках тривалість лікування препаратом визначається індивідуально.

Протипоказання

  • нелікований тиреотоксикоз;
  • гострий інфаркт міокарда;
  • гострий міокардит;
  • нелікована недостатність кори надниркових залоз;

Підвищена індивідуальна чутливість до препарату.

З обережністю слід призначати препарат при ІХС (атеросклероз, стенокардія, інфаркт міокарда в анамнезі), артеріальній гіпертензії, аритмії, цукровому діабеті, при тяжкому тривалому гіпотиреозі, синдромі мальабсорбції (може знадобитися корекція дози).

особливі вказівки

При гіпотиреозі, обумовленому ураженням гіпофіза, необхідно з'ясувати, чи є одночасно недостатність кори надниркових залоз. У цьому випадку замісну терапію глюкокортикостероїдами слід розпочинати до початку лікування гіпотиреозу тиреоїдними гормонами, щоб уникнути розвитку гострої надниркової недостатності.

Умови зберігання

Препарат слід зберігати у захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С.


Для опису препарату
Назва Еутірокс 50
Діюча речовина Левотироксин натрію
Фармакологічна група Препарат гормонів щитовидної залози
Форма випуску Пігулки
Код ATX H03AA01
Показання для лікування Гіпотиреоз; еутиреоїдний зоб; як замісна терапія і для профілактики рецидиву зоба після резекції щитовидної залози; рак щитовидної залози (після оперативного лікування); дифузний токсичний зоб після досягнення еутиреоїдного стану тиреостатиками (як комбінована терапія або монотерапія); як діагностичний засіб при проведенні тесту тиреоїдної супресії.

Ще не було питань.