223.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Флукап

Інструкція


СКЛАД діюча речовина: озельтамівір;

1 капсула містить озельтамівіру фосфат еквівалентно осельтамівіру 30 мг або 45 мг, 75 мг.

допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, натрію кроскармелоза, повідон, тальк, стеарилфумарат натрію, капсули тверді желатинові.

оболонка капсули:

капсули по 75 мг заліза оксид червоний, заліза оксид жовтий, заліза оксид чорний, діоксид титану, желатин, чорнило синє.

ЛІКАРСЬКА ФОРМА

Капсули.

ОСНОВНІ ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ:

капсули по 75 мг: тверді желатинові капсули розміру «2» з непрозорою кришечкою світло-жовтого кольору та непрозорим корпусом сірого кольору з написом синім чорнилом «H» на кришечці та «5» на корпусі, заповнені гранульованим порошком білого або майже білого кольору.

ФАРМАКОЛОГІЧНА ГРУПА

Противірусні засоби для системного застосування. Противірусні засоби прямої дії. Інгібітори нейрамінідази. Озельтамівір. Код ATX J05A H02.

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

Фармакологічні.

Осельтамівір фосфат є пропрепаратом активного метаболіту (осельтамівіру карбоксилат), який є селективним інгібітором ферменту нейрамінідази вірусів грипу, являє собою глікопротеїн, знайдений на поверхні віріону. Активність ферменту нейрамінідази вірусу грипу є важливою для проникнення вірусу в неінфіковані клітини епітелію дихальних шляхів та вивільнення новостворених вірусних частинок з інфікованих клітин та подальшого поширення вірусу в організмі.

Осельтамівіру карбоксилат інгібує нейрамінідазу вірусів грипу типів А та В in vitro. Осельтамівір фосфат інгібує вірус грипу та реплікацію вірусу грипу in vitro. У разі орального застосування озельтамівір пригнічує реплікацію вірусу грипу типів А та В та його патогенність in vivo на моделях грипозної інфекції у тварин при противірусних концентраціях, подібні до тих, що досягаються у людини при дозі 75 мг двічі на добу.

Антивірусна активність осельтамівіру була підтверджена щодо вірусів грипу типів А та В під час експериментальних досліджень за участю здорових добровольців.

Значення IC 50 осельтамівіру для ферменту нейрамінідази клінічних ізолятів вірусів грипу А коливалися від 0,1 до 1,3 нмоль, а для вірусів грипу склали 2,6 нмоль. У даних опублікованих досліджень відзначалися вищі значення ІС 50 для вірусів грипу В з медіаною 8,5 нмоль.

Фармакокінетика.

Всмоктування

Після прийому осельтамівіру фосфат (пропрепаратом) легко всмоктується у шлунково-кишковому тракті та значною мірою перетворюється на активний метаболіт (осельтамівіру карбоксилат) переважно під дією печінкових естераз. Не менше 75% прийнятої внутрішньо дози потрапляє в системний кровотік у вигляді активного метаболіту, менше 5% - у вигляді препарату. Плазмові концентрації як пропрепаратом, так і активного метаболіту є пропорційними дозі, тому не залежать від одночасного застосування з їжею.

РОЗПОДІЛ

У людини середній обсяг розподілу осельтамівіру карбоксилат у рівноважному стані – приблизно 23 л, що еквівалентно об'єму позаклітинної рідини організму. Оскільки активність нейрамінідази є позаклітинною, осельтамівір карбоксилат досягає всіх основних місць локалізації грипозної інфекції.

Зв'язування осельтамівіру карбоксилат з білками плазми низьке (близько 3%).

МЕТАБОЛІЗМ

Озельтамівір значною мірою перетворюється на осельтамівір карбоксилат під дією естераз, що знаходяться переважно в печінці. Ні озельтамівір, ні активний метаболіт не є субстратами або інгібіторами ізоферментів системи цитохрому Р450 в дослідженнях in vitro . Жодних кон'югатів фази 2 для обох сполук не було виявлено in vivo.

Висновок

Озельтамівір, що всмоктався, виводиться головним чином (> 90%) шляхом перетворення в осельтамівіру карбоксилат, не піддається подальшій трансформації і виводиться з сечею. У більшості пацієнтів максимальна концентрація осельтамівіру карбоксилат у плазмі знижується з періодом напіввиведення 6-10 годин. Активний метаболіт повністю (>99%) виводиться нирками. Нирковий кліренс (18,8 л/год) перевищує швидкість клубочкової фільтрації (7,5 л/год), що вказує на те, що препарат виводиться ще й шляхом канальцевої секреції. З калом виводиться менше 20% прийнятого внутрішньо радіоактивно позначеного препарату.

Інші спеціальні групи.

Діти віком від 1 року

Фармакокінетику осельтамівіру вивчали у віці від 1 до 16 років під час фармакокінетичного дослідження з одноразовим прийомом препарату та клінічного дослідження ефективності у невеликої кількості дітей при багаторазовому застосуванні. У дітей молодшого віку виведення пропрепаратом та активного метаболіту відбувалося швидше, ніж у дорослих, що призводило до нижчої експозиції, вираженої в мг/кг дози. Прийом препарату в дозі 2 мг/кг дає таку ж експозицію осельтамівіру карбоксилат, яка досягається у дорослих після одноразового прийому дози 75 мг (що еквівалентно приблизно 1 мг/кг). Фармакокінетика осельтамівіру у дітей та підлітків віком від 12 років така сама, як і у дорослих.

Пацієнти похилого віку

Експозиція активного метаболіту в рівноважному стані була на 25-35% вищою у осіб похилого віку (у віці від 65 до 78 років), ніж у дорослих віком до 65 років, отримували порівняння дози осельтамівіру. Період напіввиведення у осіб похилого віку був подібним до молодих пацієнтів. Враховуючи експозицію препарату та переносимість, корекція дози не потрібна для пацієнтів похилого віку за відсутності помірної або тяжкої ниркової недостатності (кліренс креатиніну менше 60 мл/хв) (див. розділ «Спосіб застосування та дози»).

Порушення функції нирок

Прийом 100 мг осельтамівіру фосфату 2 рази на добу протягом 5 днів пацієнтами з різним ступенем ниркової недостатності продемонстрував, що експозиція осельтамівіру карбоксилат є пропорційною до зниження функції нирок. Дозування див. у розділі «Спосіб застосування та дози».

Порушення функції печінки

In vitro дослідження показали, що не очікується ні значного збільшення експозиції осельтамівіру, ні значного зниження експозиції активного метаболіту у пацієнтів з порушенням функції печінки (див. розділ «Спосіб застосування та дози»).

Вагітні жінки

Об'єднаний популяційний фармакокінетичний аналіз свідчить про те, що режим дозування осельтамівіру фосфату, описаний у розділі «Спосіб застосування та дози», викликає меншу експозицію (в середньому 30% протягом усіх триместрів) активного метаболіту у вагітних жінок у порівнянні з не вагітними жінками. Менше прогнозована експозиція, однак, залишається вищою за інгібуючі концентрації (IC95) і для терапевтичного рівня для діапазону штамів вірусу грипу. Крім того, існують дані, отримані у дослідженнях спостереження, показують користь такого режиму дозування у цій популяції пацієнтів. Тому вагітним жінкам корекція дози для лікування або профілактики грипу не потрібна (див. розділ «Застосування у період вагітності або годування груддю»).

ПОКАЗАННЯ

Лікування грипу

Флукап показаний дорослим та дітям від 1 року, у яких є симптоми, характерні для грипу, при циркуляції вірусу грипу. Ефективність була продемонстрована, коли лікування розпочато протягом двох днів після появи симптомів.

Профілактика грипу

  • Профілактика грипу у дорослих та дітей віком від 1 року після контакту з особою з клінічно діагностованим грипом під час циркуляції вірусу грипу.
  • Відповідне застосування препарату Флукап з метою профілактики грипу необхідно визначати в кожному конкретному випадку, враховуючи обставини та враховуючи групу пацієнтів, яким потрібен захист. У виняткових ситуаціях (наприклад, у разі розбіжностей між циркулюючим вірусом грипу та вірусом грипу, проти якого проводили вакцинацію, та під час пандемії) сезонну профілактику можна проводити дітям віком від 1 року.

Застосування препарату Флукап не замінює вакцинацію проти грипу.

Застосування противірусних засобів для лікування та профілактики грипу має ґрунтуватися на офіційних рекомендаціях. Рішення про застосування осельтамівіру для лікування та профілактики слід приймати з урахуванням характеристик циркулюючих вірусів грипу, доступної інформації про чутливість вірусів грипу до лікарських засобів у кожному сезоні, впливу захворювання у різних географічних регіонах та групах пацієнтів.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

Підвищена чутливість до озельтамівіру фосфату або будь-якого компонента препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Фармакокінетичні властивості осельтамівіру, такі як слабке зв'язування з білками та метаболізм, який не залежить від систем CYP450 та глюкуронідази (див. розділ «Фармакокінетика»), свідчать, що клінічно значуща взаємодія з іншими лікарськими засобами є малоймовірною.

Пробенецид

При одночасному прийомі осельтамівіру та пробенециду для пацієнтів з нормальною функцією нирок корекція дози не потрібна. Одночасне призначення пробенециду, який є потужним інгібітором аніонного шляху ниркової канальцевої секреції, призводить до збільшення експозиції активного метаболіту осельтамівіру приблизно вдвічі.

Амоксицилін

Озельтамівір не виявляє кінетичної взаємодії з амоксициліном, елімінація якого відбувається тим же шляхом, що і осельтамівіру, що свідчить про слабку взаємодію з озельтамівіром даним шляхом.

Виведення нирками

Клінічно важлива взаємодія з іншими лікарськими засобами, яка включає конкуренцію за ниркову канальцеву секрецію, малоймовірно у зв'язку з відомими межами безпеки більшості цих засобів, характеристиками елімінації активних метаболітів (клубочкова фільтрація та аніонна канальцева секреція) та обсягом екскреції за допомогою цих шляхів. Однак слід виявляти обережність при призначенні осельтамівіру пацієнтам, які приймають лікарські засоби з аналогічним шляхом екскреції та вузьким терапевтичним діапазоном (наприклад, хлорпропамід, метотрексат, фенілбутазон).

додаткова інформація

Фармакокінетичні взаємодії між озельтамівіром та його активний метаболіт при одночасному призначенні з парацетамолом, ацетилсаліциловою кислотою, циметидином та антацидними засобами (гідроксід магнію та гідроксид алюмінію, кальцію карбонат), рімантадин або варфарин не мають виявлено.

У клінічних дослідженнях ІІІ фази застосування осельтамівіру для лікування та профілактики грипу осельтамівіру фосфат призначали із загальновживаними лікарськими засобами, такими як інгібітори АПФ (еналаприл, каптоприл), тіазидні діуретики (бендрофлуазін), антибіотикитройциницикл Н2-рецепторів (ранітидин, циметидин), бета-блокатори (пропранолол), ксантині (теофілін), симпатоміметики (псевдоефедрин), опіоїди (кодеїн), кортикостероїди, інгаляційні бронходилататори, анальгетики (ацетіацета). При застосуванні Флукапу разом із переліченими препаратами зміни профілю безпеки та частоти виникнення побічних реакцій не зареєстровані.

Механізм взаємодії з оральними контрацептивами відсутня.


ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

Озельтамівір ефективний лише проти захворювань, спричинених вірусами грипу. Даних про ефективність осельтамівіру за будь-яких захворювань, викликаних іншими збудниками, крім вірусів грипу, немає.

Застосування препарату Флукап не замінює вакцинацію проти грипу. Застосування препарату Флукап не повинно впливати на обстеження осіб щодо щорічної вакцинації проти грипу. Захист проти грипу триває лише під час прийому препарату Флукап. Препарат Флукап слід застосовувати для лікування та профілактики грипу лише за наявності надійних епідеміологічних даних, що свідчать про циркуляцію вірусу. Продемонстровано, що чутливість циркулюючих штамів вірусу грипу до препарату Флукап має високу варіабельність, тому лікар повинен враховувати найсвіжішу інформацію про чутливість до озельтамівіру вірусів, що циркулюють нині перед прийняттям рішення про застосування препарату Флукап.


Шкірні реакції та реакції гіперчутливості

Під час постмаркетингового застосування осельтамівіру повідомляли про випадки анафілаксії та тяжких шкірних реакцій, включаючи токсичний епідермальний некроліз, синдром Стівенса-Джонсона та мультиформну еритему. Слід скасувати Флукап та призначити відповідне лікування, якщо спостерігаються такі реакції або є підозра щодо їх виникнення.


Тяжкі супутні стани

Немає інформації щодо безпеки та ефективності застосування осельтамівіру пацієнтам з тяжкими або нестабільними захворюваннями з неминучим ризиком госпіталізації.


Пацієнти з ослабленим імунітетом

Безпека та ефективність осельтамівіру для лікування та профілактики грипу у пацієнтів з ослабленим імунітетом не встановлено.


Захворювання серця/дихальної системи

Ефективність осельтамівіру для лікування осіб із хронічними захворюваннями серця та/або захворюваннями дихальної системи не встановлена. У таких пацієнтів різниця у частоті ускладнень між групами лікування та плацебо не відзначено.


Тяжка ниркова недостатність

Корекція дози Флукап при застосуванні для лікування та профілактики рекомендується дорослим та підліткам (≥13 - <18 років) з тяжкою нирковою недостатністю. Недостатньо клінічних даних щодо застосування дітям від 1 року з нирковою недостатністю для рекомендацій з дозування (див. Розділи «Спосіб застосування та дози», «Фармакокінетика»).


Нейропсихічні розлади

У хворих на грип (переважно у дітей та підлітків) при застосуванні осельтамівіру були зафіксовані випадки нейропсихічних розладів. Такі розлади також були зареєстровані у хворих на грип, не застосовували цей препарат. За станом пацієнтів слід ретельно спостерігати для виявлення змін у поведінці, а користь та ризик продовження лікування слід оцінювати з обережністю кожного пацієнта (див. розділ «Побічні реакції»).

Утилізація невикористаного препарату та препарату з терміном придатності, що минув. Надходження лікарського засобу до зовнішнього середовища необхідно звести до мінімуму. Препарат не слід викидати у стічні води та побутові відходи. Для утилізації необхідно використовувати так звану систему збирання відходів за наявності такої.


ЗАСТОСУВАННЯ В ПЕРІОД ВАГІТНОСТІ І ГОДІННЯ ГРУДДЮ


Вагітність

Контрольованих клінічних досліджень щодо застосування осельтамівіру вагітним проводили дані про застосування в період вагітності, отримані в постмаркетингових дослідженнях та дослідженнях спостереження (див. Розділ «Фармакологічні» та «Фармакокінетика»). Отримані дані та результати досліджень у тварин свідчать про відсутність прямої або опосередкованої шкідливого впливу на вагітність, розвиток ембріона/плоду та постнатальний розвиток. Вагітним жінкам можна призначати Флукап з урахуванням наявної інформації щодо безпеки, патогенності циркулюючого штаму вірусу грипу та стану вагітної жінки.


Годування груддю

У лактуючих щурів озельтамівір та активний метаболіт проникають у грудне молоко. Існує обмежена інформація щодо годування груддю жінками, які приймають озельтамівір, та щодо екскреції осельтамівіру у грудне молоко. Обмежені дані показують, що озельтамівір та його активний метаболіт були виявлені у грудному молоці, проте їх рівні були низькими, що може призвести до отримання субтерапевтичної дози немовлям. Враховуючи ці дані, а також патогенність циркулюючого штаму вірусу грипу та стан жінки, яка годує грудьми, може бути розглянуто питання про призначення осельтамівіру після оцінки співвідношення користь/ризик.


Фертильність

На основі доклінічних даних докази впливу осельтамівіру на фертильність чоловіків чи жінок відсутні.


ЗДАТНІСТЬ ВПЛИВАТИ НА ШВИДКІСТЬ РЕАКЦІЇ ПРИ УПРАВЛІННІ АВТОТРАНСПОРТОМ АБО ІНШИМИ МЕХАНІЗМАМИ

Препарат Флукап не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом чи іншими механізмами.


СПОСІБ ЗАСТОСУВАННЯ ТА ДОЗИ

Для перорального застосування.


Дозування

Дози 75 мг можна приймати як 1 капсула по 75 мг, 1 капсула по 30 мг плюс 1 капсула 45 мг.


Дорослі та підлітки віком від 13 років

Лікування. Рекомендований режим дозування препарату Флукап – по 1 капсулі 75 мг 2 рази на добу протягом 5 днів дорослим та підліткам (≥13 – <18 років) з масою тіла понад 40 кг.

Лікування слід розпочинати в перший або на другий день появи симптомів грипу.

Профілактика після контакту з хворим на грип . Рекомендована доза Флукап для профілактики грипу після контакту з хворим на грип - по 75 мг 1 раз на добу протягом 10 днів дорослим та підліткам (≥13 - <18 років) з масою тіла понад 40 кг. Прийом препарату слід розпочинати не пізніше ніж у перші 2 дні після контакту.

Профілактика під час сезонної епідемії грипу. Рекомендована доза для профілактики під час сезонної епідемії грипу – по 75 мг 1 раз на добу протягом 6 тижнів.

Для опису препарату
Назва Флукап
Діюча речовина Озельтамівір
Фармакологічна група Антивірусний препарат
Форма випуску Капсули
Код ATX J05AH02
Показання для лікування Лікування та профілактика грипу. Застосування препарату Флукап не замінює вакцинацію проти грипу.

Ще не було питань.