Похожие препараты

 • Рейтинг:
 • Бренд:
 • Модель:
  Фторурацил 50 мг/1 мл -5 мл Эбеве №1 /5-Фторурацил /
 • Артикул:
  sku-103256
126.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

5-Фторурацил

Інструкція

склад

речовина, що діє: фторурацил (fluorouracil)

1 мл концентрату містить 50 мг фторурацилу;

д допоміжні речовини: гідроксид натрію, вода для ін'єкцій.

ЛІКАРСЬКА ФОРМА

Концентрат для виготовлення розчину для інфузій.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна або світло-жовтий розчин.

ФАРМАКОЛОГІЧНА ГРУПА

Антинеопластичні засоби. Антиметаболіти. Структурні аналоги піримідину. Код ATX L01B C02.

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

Фармакологічні.

Фторурацил – протипухлинний засіб із групи антиметаболітів. Як антагоніст піримідину він порушує синтез ДНК і таким чином інгібує поділ клітин. Сам фторурацил не має антинеопластичної активності. Протипухлинна дія проявляється в організмі після ферментної трансформації фторурацилу у фосфорильовані форми - 5-фторуридин та 5-фтордезоксиуридин.

Фармакокінетика.

абсорбція

Спостерігається велика інтер та інтраваріабельність показників абсорбції фторурацилу із шлунково-кишкового тракту після перорального прийому. Фторурацил також метаболізується «першого проходження» в печінці. Біодоступність фторурацилу становить

0-80%. Допускається тільки внутрішньовенне та внутрішньоартеріальне введення фторурацилу.

розподіл

Після введення фторурацил розподіляється в організмі, особливо в тканинах, що швидко проліферують, таких як кістковий мозок, слизова оболонка шлунково-кишкового тракту і новоутворення. Фторурацил проникає через гематоенцефалічний та плацентарний бар'єри. Об'єм розподілу фторурацилу становить 0,12 л/кг, зв'язування з білками плазми становить приблизно 10%.

Метаболізм

Метаболізм фторурацилу відбувається в печінці та подібний до метаболізму урацилу. Відбувається швидка ферментна трансформація фторурацилу в активний метаболіт дигідро-5-фторурацил, період напіввиведення якого значно більший за період напіввиведення фторурацилу. При метаболізмі також утворюються нетоксичні сполуки – діоксид вуглецю та сечовина.

Виведення

Період напіввиведення фторурацилу з плазми становить 10-20 хвилин і залежить від дози. Через 3 години після введення незмінений фторурацил у плазмі крові не виявляється.

Фторурацил виводиться переважно через легені як діоксиду вуглецю (60-80%). Також фторурацил виводиться нирками у незміненому вигляді (7-20%), приблизно 170-180 мл/хв. У пацієнтів з порушеннями функції нирок фторурацил виводиться повільніше.

ПОКАЗАННЯ

Лікування раку молочної залози та колоректального раку (у вигляді монотерапії або у комбінації з іншими антинеопластичними засобами).

Лікування раку шлунка, раку голови та шиї та раку підшлункової залози.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

 • Гіперчутливість до фторурацилу або будь-якого з компонентів препарату.
 • Значні відхилення кількості формених елементів у крові.
 • Пригнічення кісткового мозку, особливо після променевої терапії або лікування іншими протипухлинними препаратами.
 • Кровотечі.
 • Тяжкі порушення функції печінки та/або нирок.
 • Тяжкі інфекційні захворювання (наприклад, оперізувальний лишай, вітряна віспа).
 • Стоматити, виразки слизової оболонки рота та шлунково-кишкового тракту.
 • Псевдомембранозний ентероколіт.
 • Мієлосупресія.
 • Тяжка діарея.
 • Сильне виснаження (кахексія).
 • Рівень білірубіну у плазмі крові >85 мкмоль/л.
 • У період лікування фторурацилом слід уникати вакцинації живими вакцинами.
 • Період вагітності та годування груддю.

Фторурацил не можна застосовувати одночасно з бривудіном, соривудином або їх аналогами. Брівудін, Сорівудін та аналоги – потужні інгібітори ферменту дигідропіримідиндегідрогенази (ДПД), що руйнує фторурацил.

Примітка:

Пацієнтам із дефіцитом ферменту ДПД не слід призначати фторурацил.

ОСОБЛИВІ ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ

Як і при роботі з іншими цитотоксичними препаратами, при маніпуляціях з 5-фторурацилом «Ебеве» необхідно дотримуватись правил безпеки: користуватися захисним одягом (халатами, шапочками, масками, окулярами та одноразовими рукавичками), при можливості працювати в спеціально відведеному для цієї мети приміщенні.

Необхідно уникати потрапляння розчинів фторурацилу на шкіру та слизові оболонки. Якщо це сталося, їх слід ретельно промити водою з милом. При попаданні розчинів фторурацилу у вічі їх необхідно промити великою кількістю води та негайно звернутися за медичною допомогою. Вагітним медичним працівникам не можна працювати з препаратом.

Інактивація 700°C; Натрій гіпохлорит (водний розчин natrii hypochlorosi), розведений 10 частин води; Концентрований NaOH протягом кількох годин.

Готовий розчин слід використовувати одразу після приготування.

Зниження ефективності внаслідок адсорбції 5-фторурацилу у скляній тарі для інфузії було описано у літературі.

Слід дотримуватись регламентів щодо поводження та утилізації цитостатиків.

Невикористаний препарат або забруднений матеріал слід утилізувати відповідно до місцевих вимог.

СПОСІБ ЗАСТОСУВАННЯ ТА ДОЗИ

Дози та схема терапії визначаються індивідуально залежно від стану пацієнта та виду раку, а також залежно від того, застосовується 5-фторурацил «Ебеве» у вигляді монотерапії або у комбінації з іншими видами лікування. Точне дозування необхідно дізнаватися з терапевтичних протоколів, які виявились ефективними при лікуванні певної хвороби.

Починати лікування 5-фторурацил "Ебеве" необхідно в умовах стаціонару. Загальна добова доза має перевищувати 1 р.

Зазвичай дорослим дози слід визначати з розрахунку на 1 кг реальної маси тіла пацієнта, проте хворим із надмірною масою тіла, набряками, асцитом та іншими формами патологічної затримки рідини в організмі дози визначатиме з розрахунку на 1 кг ідеальної маси тіла.

5-фторурацил «Ебеве» вводять шляхом внутрішньовенних ін'єкцій, інфузій або інфузій.

Нижче наведено орієнтовні рекомендації щодо доз.

Лікування колоректального раку

Під час початкового курсу терапії препарат можна вводити ін'єкціями або ін'єкціями. Інфузії краще, оскільки за такого способу введення виникає менше токсичних ефектів.

Внутрішньовенні інфузії . Добову дозу 15 мг/кг маси тіла (600 мг/м 2 поверхні тіла), але не більше 1 г/інфузії, розводити 300–500 мл 5 % розчину глюкози або 0,9 % розчину натрію хлориду. Розчин для інфузій вводити протягом 4 годин. У наступні дні препарат вводити в такій же дозі, доки не виявляються токсичні ефекти або загальна доза не досягне 12-15 г. Деяким пацієнтам вводили до 30 г фторурацилу по 1 г на добу (максимальна добова доза). При появі небажаних побічних ефектів з боку системи кровотворення або шлунково-кишкового тракту, наступне введення препарату слід відкласти до відновлення гематологічних показників та зникнення токсичних ефектів. Альтернативно 5-фторурацил «Ебеве» можна вводити безперервною 24-годинною інфузією.

Внутрішньовенні ін'єкції. По 12 мг/кг маси тіла (480 мг/м 2 поверхні тіла) вводити шляхом внутрішньовенних ін'єкцій щодня протягом 3 днів. За відсутності ознак токсичних ефектів можна продовжувати вводити препарат у дозі 6 мг/кг маси тіла (240 мг/м 2 поверхні тіла) у п'ятий, сьомий та дев'ятий дні курсу. Для підтримуючої терапії препарат вводять у дозі 5-10 мг/кг маси тіла (200-400 мг/м 2 поверхні тіла) 1 раз на тиждень.

З появою небажаних побічних ефектів наступне введення препарату відкладають до зниження токсичних ефектів.

Лікування раку молочної залози

Для лікування раку молочної залози 5-фторурацил «Ебеве» застосовувати у комбінації з іншими хіміопрепаратами, наприклад метотрексатом та циклофосфамідом або доксорубіцином та циклофосфамідом.

При таких схемах лікування 5-фторурацил «Ебеве» вводити по 10-15 мг/кг маси тіла (400-600 мг/м 2 поверхні тіла) у перший та восьмий дні курсу тривалістю 28 діб.

5-фторурацил «Ебеве» також можна вводити шляхом безперервної 24-годинної інфузії, при цьому нормальна доза становить 8,25 мг/кг маси тіла.

(350 мг/м 2 поверхні тіла).

Інші способи введення

інфузії. Добову дозу 5-7,5 мг/кг маси тіла (200-300 мг/м 2 поверхні тіла) вводять шляхом безперервної 24-годинної інфузії. У деяких випадках можуть застосовуватись регіональні інфузії для лікування первинних пухлин або метастазів.

Особливі групи пацієнтів

Зниження доз рекомендується у разі кахексії, серйозних хірургічних втручань у попередні 30 днів, пригнічення функції кісткового мозку, а також за наявності порушень функції печінки або нирок.

При лікуванні пацієнтів похилого віку корекція дози не потрібна.

Набирати розчин із флакона/ампули необхідно безпосередньо перед використанням.

Якщо в результаті охолодження в препараті утворюється осад, його слід розчинити шляхом нагрівання до 60 С і інтенсивного перемішування. Перед застосуванням препарат охолодити до температури тіла.

ДІТИ

Рекомендації щодо лікування фторурацилом дітей не розроблені.

ТЕРМІН ПРИДАТНОСТІ

2 роки.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 o C. НЕ охолоджувати та не заморожувати. Зберігати у недоступному для дітей місці.

НЕСУМІСНІСТЬ

5-фторурацил «Ебеве» необхідно розводити лише 0,9% розчином хлориду натрію або 5% розчином глюкози.

5-фторурацил не слід розводити сильними буферними розчинами з рН <8, оскільки 5-фторурацил випадає в осад у такому середовищі. Чи не змішувати з іншими хіміотерапевтичними розчинами.

Повідомлялося про несумісність із такими речовинами

Цисплатин, цитарабін, діазепам, доксорубіцин, дроперидол, філграстим, нітрат галію, лейковорин, метотрексат, метоклопрамід, морфій, ондансетрон, розчини для парентерального харчування, винорелбін.

Сумісність із Кульціумфолінатом «Ебеве»

Суміш 1000 мг Кальціумфолінат «Ебеве» (100 мл Кальціумфолінат «Ебеве» 10 мг/мл), 5000 мг 5-фторурацилу "Ебеве" (100 мл 5-фторурацилу «Ебеве» 50 мг/мл) та 40 мл натрію хлориду в інфузійних насосів (наприклад типу "Easy pump") є стабільною при кімнатній температурі протягом 48 годин.

Розчини для інфузій з концентрацією 0,35 мг/мл та 15,0 мг/мл, приготовані шляхом розведення 5-фторурацилу «Ебеве» 5% розчином глюкози або 0,9% розчином натрію хлориду, хімічно та фізично стабільним протягом 48 діб у при зберіганні при кімнатній температурі у захищеному від світла місці. Використовувати лише прозорі розчини.

Можливе утворення осаду у вигляді кристалів при зберіганні за температури нижче 15°C. Однак їх можна повторно розчинити, підігріваючи до 60°C на водяній бані, супроводжуючи інтенсивним збовтуванням. Перед ін'єкцією остудити до температури тіла.

Упаковка

По 5 мл (250 мг) або 10 мл (500 мг) або 20 мл (1000 мг) концентрату у флаконі з коричневого скла, закупорений пробкою з бромбутилового каучуку та алюмінієвим обтискним ковпачком; 1 флакон у картонній коробці по 5 мл (250 мг) або 10 мл (500 мг) концентрату в ампулах із безбарвного скла; 5 ампул у картонній коробці.

Для опису препарату
Назва 5-Фторурацил
Діюча речовина Фторурацил
Фармакологічна група Протипухлинний засіб, антиметаболіт
Форма випуску Розчин для ін'єкцій
Код ATX L01BC02
Показання для лікування Рак шкіри, рак товстої кишки, рак прямої кишки, рак молочної залози, рак шлунка, рак печінки, рак матки, рак яєчників, рак сечового міхура.

Ще не було питань.

Мітки: Фторурацил 50 мг/1 мл -5 мл Ебеве №1 /5-Фторурацил /