295.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Гамалат В6

Інструкція

склад

діючі речовини: 1 таблетка покрита оболонкою, містить магнію глутамату гідробромід (безводного) (МХГ) 75 мг γ-аміномасляної кислоти (ГАМК) 75 мг γ-аміно-β-оксимасляної кислоти (ГАБОМ) 37 мг вітаміну 6 (піридоксину гідрохлориду)

допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний, повідон, натрію крохмалю (тип А), магнію стеарат, тальк, крохмаль кукурудзяний оболонка: титану діоксид (Е 171), акація, магнію карбонат, тальк, акрилатний сополімер, пропіленгліколь, 132), віск карнаубський.

Лікарська форма

Пігулки покриті оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості: пігулки, вкриті цукровою оболонкою, блакитного кольору.

Фармакологічна група

Психостимулюючі та ноотропні засоби.

Код ATX N06B X.

Фармакологічні властивості

Фармакологічні.

Гамалат В 6 містить комбінацію активних речовин γ-аміномасляної кислоти, γ-аміно β-оксимасляної кислоти, вітамін 6 (піридоксину гідрохлорид), що є природними компонентами тканин головного мозку, і магнію глутамат гідробромід (МХГ). Препарат надає нейрорегулюючу дію на процеси в головному мозку, викликає легкий седативний та церебротонічний ефект.

γ-аміномасляна кислота (ГАМК) утворюється в мозку за рахунок декарбоксилювання глутамінової кислоти. Ця реакція каталізується ферментом глутаміндекарбоксилазою (ГДК) та коензимом - вітаміном 6 . В результаті реакції утворюється γ-аміно-β-оксимасляна кислота (ГАБОМ). ГАБОМ має антиконвульсантну дію, реалізується через холінергічний механізм та покращує пам'ять та здатність до навчання.

Крім того, ГАМК може знову перетворюватися на свій попередник (глутамінова кислота) через механізм трансамінування, що каталізується ферментом ГАМК-ά-кетоглутарат-трансаміназ (ГАМК-Т), коензимом також виступає вітамін 6 . Через цей механізм трансамінування ГАМК бере участь у оксигенації головного мозку.

ГАМК глутамінова кислота аспарагінова кислота утворює в мозку субстрат для циклу Кребса.

Таким чином, рівень ГАМК у центральній нервовій системі залежить від балансу ферментів глутаміндекарбоксилази та ГАМК-Т.

При порушенні роботи головного мозку виявляється дефіцит гальмування, пов'язаний із зменшенням рівня ГАМК – основного нейромедіатора, що гальмує. Прийом Гамалат В 6 забезпечує екзогенне надходження ГАМК в нервовій системі, а високий рівень ГАМК, у свою чергу, забезпечує наступні ефекти:

  • виконує нейротрансмітерну функцію та пригнічує процеси збудження;
  • бере участь у транспортуванні та використанні глюкози в мозку;
  • бере участь у клітинному диханні та оксидативного фосфорилювання;
  • сприяє з'єднанню певних амінокислот (лейцин, аланін, фенілаланін) у білки;
  • бере участь у регуляції синтезу протеїнів у головному мозку.

МХГ у своїй структурі містить глутамінова кислота та сполуки магнію з бромом у формі хелату. Завдяки останньому МХГ діє як частковий (парціальний) агоніст L-глутамату та призводить до зменшення стимуляції та м'якого седативного ефекту. Це відрізняє його від транквілізаторів (бензодіазепіни, барбітурати), які мають пряму інгібуючу дію, яка пов'язана з високим рівнем побічних ефектів, які не властиві МХГ. Проведені дослідження показали антиконвульсантну активність МХГ, позитивний ефект при розладах сну, нейровегетативних змін та поведінкових розладах у дітей. Заспокійлива дія МХГ не пов'язана із зменшенням уваги та концентрації.

Фармакокінетика.

Гамалат В 6 містить у своєму складі чотири компоненти, три з яких є фізіологічними продуктами (ГАМК, ГАБОБ і вітамін 6 ). Класичні фармакокінетичні дослідження у цьому випадку провести неможливо через складність кількісного визначення екзогенних та ендогенних компонентів. Така кількість компонентів препарату також унеможливлює проведення аналізу з використанням радіоактивно міченого продукту через велике радіологічне навантаження.

Показання

Дорослим як допоміжний засіб при функціональній астенії з проявами:

  • емоційна лабільність;
  • порушення концентрації уваги та пам'яті;
  • депресії та астенії;
  • низької здатності до адаптації.

Протипоказання

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату. γ-аміномасляна кислота гостра ниркова недостатність піридоксину гідрохлорид: виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у стадії загострення (у зв'язку з можливістю підвищення кислотності шлункового соку).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

При сумісному застосуванні з препаратами бензодіазепінового ряду (транквілізатори, протисудомні засоби), а також із седативними засобами (барбітурати) спостерігається взаємне потенціювання ефекту. При комбінованому застосуванні з препаратами бензодіазепінового ряду кожну з лікарських речовин призначати в мінімальних або середніх ефективних дозах піридоксину гідрохлорид несумісний з препаратами, що містять леводопу, оскільки при одночасному застосуванні посилюється периферичне декарбоксилювання леводопи і таким чином знижується.

 

Особливості застосування

Оскільки у складі допоміжних речовин препарату міститься цукровий сироп, слід врахувати хворим на цукровий діабет. Препарат не слід призначати пацієнтам з рідкісною спадковою непереносимістю фруктози, глюкози чи галактози, мальабсорбцією чи дефіцитом сахараз-ізомальтази.

Застосування у період вагітності або годування груддю

У період вагітності та годування груддю препарат застосовувати лише під наглядом лікаря та з урахуванням співвідношення користь/ризик.

Вітамін В6 виводиться в грудне молоко. Високі концентрації вітаміну 6 можуть придушувати продукцію молока.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом чи іншими механізмами

В окремих випадках деякі побічні реакції з боку центральної нервової системи можуть впливати на здатність керувати транспортними засобами або працювати з механіхмами.

Спосіб застосування та дози

Застосовувати дорослим внутрішньо по 2 таблетки 2-3 рази на добу.

Тривалість лікування залежить від стану пацієнта та перебігу захворювання та триває від 1 до 6 місяців (визначається індивідуально).

Діти

У педіатричній практиці застосовувати препарат у формі розчину для прийому внутрішньо.

Передозування

Препарат має низьку токсичність, тому ймовірність інтоксикації не передбачена.

Побічні реакції

При застосуванні у високих дозах можливі диспепсичні розлади, що зникають при корекції дози. Ймовірно поява алергічних реакцій.

З боку травного тракту. нудота, блювання піридоксину гідрохлорид: підвищення кислотності шлункового соку.

Термін придатності

5 років.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Зберігати при температурі не вище 30°С.

Упаковка

По 10 таблеток, покритих оболонкою в блістері. По 2 чи 6 блістерів в упаковці.

Категорія відпустки

За рецептом.


Для опису препарату
Назва Гамалат В6
Діюча речовина Магнію глутамату гідробромід, Гамма-аміномасляна кислота, Вітамін В6, Гамма аміно бета оксимасляна кислота
Фармакологічна група Засіб для зменшення стимуляції та дає м'який седативний ефект
Форма випуску Пігулки
Код ATX N06BX
Показання для лікування Стабілізувати емоційне тло при емоційній лабільності, депресія, астенія, порушення пам'яті, низька здатність до адаптації, ослаблення концентрації уваги.

Ще не було питань.

Мітки: Гамалат В6 таб. п/о №20