Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті
- Бренд:
- Модель:Клопиксол табл. 10мг №100
- Артикул:sku-3637
- 10
усі питання за телефоном (068) 738-52-60
усі питання за телефоном (068) 172-31-12
З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці
Клопіксол
Інструкція
Пігулки, вкриті плівковою оболонкою рожево-коричневого кольору, круглі, двоопуклі; на поперечному розрізі білого кольору.
1 таб. | |
зуклопентиксолу дигідрохлорид | 11.82 мг, |
що відповідає вмісту зуклопентиксолу | 10 мг |
допоміжні речовини: крохмаль картопляний - 29.2 мг, лактози моногідрат - 21.6 мг, целюлоза мікрокристалічна - 13.5 мг, коповідон - 4.5 мг, гліцерол 85% - 1.8 мг, тальк - 6.3 мг, 6 маг. .
Склад оболонки: опадрай червоний (гіпромелоза 5 – 2.05 мг, макрогол 6000 – 0.41 мг, титану діоксид (Е171) – 0.479 мг, заліза оксид червоний (Е172) – 0.205 мг).
Фармакологічна дія
Антипсихотичний засіб (нейролептик), похідне тіоксантену. Вважають, що антипсихотичну дію зуклопентиксолу обумовлено блокадою допамінових рецепторів у ЦНС. Похідні тіоксантену мають високу спорідненість до допамінових D 1 - і D 2 -рецепторів.
Зуклопентиксол викликає швидкий, минущий, залежний від дози седативний ефект до розвитку антипсихотичної дії.
На відміну від зуклопентиксолу гідрохлориду, зуклопентиксолу ацетат має більшу тривалість дії - 2-3 дні, а зуклопентиксолу деканоат є депо формою і його ефект зберігається протягом 2-4 тижнів.
Фармакокінетика
Після прийому внутрішньо зуклопентиксол швидко абсорбується із ШКТ. C max у плазмі крові досягається через 3-6 год. Біологічний T 1/2 становить близько 24 год.
Після внутрішньом'язового введення у вигляді депо-форми Cmax у плазмі крові досягається через 36 годин. Через 3 дні після ін'єкції рівень становить приблизно 1/3 від максимального.
Зуклопентиксол розподіляється в організмі, при цьому більш високі концентрації створюються в печінці, легенях, кишечнику та нирках, нижчі – у серці, селезінці, мозку та в крові.
V d становить 20 л/кг. Зв'язування із білками плазми 98%.
Проникає через плацентарний бар'єр, що виділяється з грудним молоком.
Зуклопентиксол метаболізується шляхом сульфокислення, N-деалкілування та глюкуронізації. Метаболіти не мають психофармакологічної активності.
Виводиться переважно з калом у вигляді незміненої речовини та N-деалкільованого метаболіту.
Показання
Для вживання: маніакальна фаза маніакально-депресивного психозу, розумова відсталість у поєднанні з психомоторним збудженням, ажитацією та іншими розладами поведінки; сенільне недоумство з параноїдними ідеями, сплутаністю свідомості, дезорієнтацією, порушеннями поведінки.
Для внутрішньом'язового введення: початкове лікування гострих психозів, маніакальних станів та хронічних психозів у фазі загострення.
Для внутрішньом'язового введення депо форми: підтримуюча терапія при шизофренії та параноїдних психозах.
Режим дозування
Доза, частота та тривалість застосування залежать від показань, що використовується лікарської форми та схеми лікування.
Для прийому внутрішньо початкова доза може становити 2-20 мг на добу; при необхідності можливе поступове збільшення дози до 75 мг на добу та більше.
Для внутрішньом'язового введення разова доза - 50-150 мг, у разі необхідності повторних ін'єкцій інтервал між ними повинен становити 2-3 дні.
Для внутрішньом'язового введення депо форми разова доза становить 200-750 мг, частота введення становить 1-4 тижні і визначається клінічною ситуацією.
Побічна дія
З боку ЦНС: запаморочення, сонливість (особливо при застосуванні препарату у високих дозах та на початку лікування), розвиток екстрапірамідних порушень (переважно на початку лікування), порушення акомодації; рідко, при тривалій терапії – пізня дискінезія.
Серцево-судинна система: тахікардія, ортостатична гіпотензія.
З боку травної системи: сухість у роті, запор, рідко – незначні минущі зміни печінкових проб.
З боку сечовидільної системи: затримка сечі.
Протипоказання до застосування
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Застосування при вагітності та в період лактації не рекомендується.
Зуклопентиксол у низьких концентраціях виявляється у грудному молоці.
Застосування при порушеннях функції печінки
особливі вказівки
Зуклопентиксол не застосовують у пацієнтів з непереносимістю нейролептиків для прийому внутрішньо, а також у пацієнтів із хворобою Паркінсона.
З особливою обережністю застосовують у пацієнтів із судомним синдромом, хронічним гепатитом та серцево-судинними захворюваннями.
При тривалому застосуванні потрібне ретельне спостереження за станом пацієнта.
Слід мати на увазі, що при застосуванні нейролептиків рідкісним, але можливим ускладненням з летальним кінцем є розвиток ЗНС. У таких випадках слід негайно припинити застосування нейролептиків та розпочати невідкладну симптоматичну терапію.
У період лікування зуклопентиксолом протипаркінсонічні засоби слід призначати лише за наявності відповідних показань та не застосовувати профілактично.
Зуклопентиксол не слід застосовувати одночасно з гуанетидином та іншими засобами з подібним механізмом дії.
Вплив на здатність до керування автотранспортом та управління механізмами
У період лікування зуклопентиксолом, особливо на початку, необхідно уникати діяльності, яка потребує високої концентрації уваги та швидких психомоторних реакцій.
Лікарська взаємодія
При одночасному застосуванні з лікарськими засобами, що мають пригнічуючу дію на ЦНС, з етанолом, засобами для наркозу посилюється їх пригнічує на ЦНС, потенціюється дія засобів для наркозу.
При одночасному застосуванні з гуанетидином можливе зменшення або повне пригнічення гіпотензивної дії гуанетидину.
Описано випадок розвитку ЗНС при одночасному застосуванні з клоразепатом.
При одночасному застосуванні можливе зменшення ефектів леводопи та адренергічних засобів.
При одночасному застосуванні з літію карбонатом можливе посилення побічної дії зуклопентиксолу.
При одночасному застосуванні з метоклопрамідом піперазином підвищується ризик розвитку екстрапірамідних симптомів.
Для опису препарату | |
Назва | Клопіксол |
Діюча речовина | Зуклопентіксол |
Фармакологічна група | Нейролептики |
Форма випуску | Пігулки |
Код ATX | N05AF05 |
Показання для лікування | Деменція; Абстинентний стан із делірієм; Псигосп алкогольний; Шизофренія; Хронічні марення; Інші неорганічні психотичні розлади; Неорганічний психоз; Маніакальний епізод; Розумова відсталість; Розлади поведінки; Порушення орієнтування; Галюцинації; Занепокоєння та збудження; Фізична агресивність. |
Ще не було питань.
Мітки: Клопіксол табл. 10мг №100