Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті
- Бренд:
- Модель:Конвулекс ретарт табл. 500мг № 50
- Артикул:sku-103284
- 10
усі питання за телефоном (068) 738-52-60
усі питання за телефоном (068) 172-31-12
З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці
Конвулекс ретард
Інструкція
Таблетки пролонгованої дії, покриті плівковою оболонкою білого кольору, овальні, двоопуклі, з лінією розлому та гравіюванням "СС5" з одного боку, із запахом ваніліну; на зламі – білого або майже білого кольору.
1 таб. | |
вальпроат натрію | 500 мг |
Допоміжні речовини: лимонна кислота - 65 мг, етилцелюлоза - 100 мг, сополімер метилметакрилату, триметиламоніоетилметакрилату хлориду і етилакрилату (1:2:0.1) (еудрагіт RS30D) - 33.5 мг, 10 мг, тальк0, тальк 1. – 10 мг.
Склад оболонки: сополімер метилметакрилату, триметиламоніоетилметакрилату хлориду і етилакрилату (1:2:3:2 – 1.28 мг, кармелозу натрію – 1.8 мг, титану діоксид – 1.5 мг, тальк – 2.87 мг, ванілін – 0.15 мг.
Фармакологічна дія
Протиепілептичний препарат. Має центральну міорелаксуючу та седативну дію.
Механізм дії обумовлений переважно підвищенням вмісту гамма-аміномасляної кислоти (GABA) у ЦНС внаслідок інгібування ферменту GABA-трансферази. GABA знижує збудливість та судомну готовність моторних зон головного мозку. Крім того, у механізмі дії препарату істотна роль належить впливу вальпроєвої кислоти на рецептори GABA А (активації GABA-ергічної передачі), а також впливу на потенціал-залежні натрієві канали. За іншою гіпотезою, діє на ділянки постсинаптичних рецепторів, імітуючи або посилюючи гальмуючий ефект GABA. Можливе пряме впливом геть активність мембран пов'язані з змінами провідності для іонів калію.
Покращує психічний стан і настрій хворих, має антиаритмічну активність.
Фармакокінетика
Всмоктування
Вальпроєва кислота практично повністю абсорбується із шлунково-кишкового тракту, біодоступність при прийомі внутрішньо становить 100%. Їда не знижує швидкість абсорбції. C max у плазмі досягається через 4 год. Терапевтична концентрація вальпроєвої кислоти в плазмі становить 50-150 мг/л.
Пролонгована форма характеризується повільною абсорбцією, нижчою (на 25%), але стабільнішою концентрацією в плазмі між 4 і 14 год.
Розподіл
C ss досягається на 2-4 день лікування залежно від інтервалів між прийомами доз.
При концентрації в плазмі до 50 мг/л зв'язування вальпроєвої кислоти з білками плазми становить 90-95%, при концентрації 50-100 мг/л - 80-85%.
Проникає через гематоенцефалічний бар'єр. Значення концентрації у спинномозковій рідині корелюють з величиною не пов'язаної з білками фракції активної речовини. Вальпроєва кислота проникає через плацентарний бар'єр, що виділяється з грудним молоком. Концентрація у грудному молоці становить 1-10% концентрації у плазмі крові матері.
Метаболізм
Вальпроєва кислота піддається глюкуронування та окислення в печінці.
Виведення
Вальпроєва кислота (1-3% від дози) та її метаболіти виводяться нирками, невеликі кількості - з калом і повітрям, що видихається. T 1/2 вальпроєвої кислоти при монотерапії та у здорових добровольців становить 8-20 год.
Фармакокінетика в особливих клінічних випадках
При уремії, гіпопротеїнемії та цирозі зв'язування вальпроєвої кислоти з білками плазми зменшується.
При поєднанні з іншими лікарськими засобами, T 1/2 може становити 6-8 годин внаслідок індукції метаболічних ферментів.
У пацієнтів з порушеннями функції печінки, пацієнтів похилого віку та дітей віком до 18 місяців можливе значне збільшення T 1/2 .
Показання
- епілепсія різної етіології (ідіопатична, криптогенна та симптоматична);
- генералізовані епілептичні напади у дорослих та дітей (клонічні, тонічні, тоніко-клонічні, абсанси, міоклонічні, атонічні);
- парціальні епілептичні напади у дорослих та дітей (з вторинною генералізацією або без неї);
- Специфічні синдроми (Веста, Леннокса-Гасто);
- Поведінкові розлади, зумовлені епілепсією;
- Фебрильні судоми у дітей;
- Дитячий тик;
- Лікування та профілактика біполярних афективних розладів, стійких до лікування препаратами літію або іншими лікарськими засобами.
Режим дозування
Препарат приймають внутрішньо, не розжовуючи, 1-2 рази на добу, під час або одразу після їди, з невеликою кількістю води.
Дорослим призначають у початковій дозі 600 мг на добу з поступовим збільшенням дози на 150-250 мг кожні 3 дні до досягнення клінічного ефекту (зникнення нападів).
Початкова доза при монотерапії становить 5-15 мг/кг/добу, потім дозу поступово підвищують на 5-10 мг/кг на тиждень.
Рекомендована добова доза – близько 1000–2000 мг, тобто. 20-25 мг/кг. При необхідності доза може бути збільшена до максимальної дози – 2500 мг/добу (30 мг/кг/добу).
Максимальна доза становить 30 мг/кг/добу (у пацієнтів із прискореним метаболізмом вальпроєвої кислоти максимальна доза може бути збільшена до 60 мг/кг/добу під контролем концентрації препарату у плазмі).
При проведенні комбінованої терапії доза становить 10-30 мг/кг/добу з подальшим підвищенням на 5-10 мг/кг на тиждень.
Дітям з масою тіла більше 25 кг препарат призначають у початковій дозі 300 мг/добу (5-15 мг/кг/добу) з поступовим підвищенням на 5-10 мг/кг на тиждень до досягнення клінічного ефекту (зникнення нападів), при цьому доза зазвичай становить 1000-1500 мг/добу (20-30 мг/кг/сут).
Максимальна доза становить 30 мг/кг/добу (у пацієнтів із прискореним метаболізмом вальпроєвої кислоти максимальна доза може бути збільшена до 60 мг/кг/добу під контролем концентрації препарату у плазмі).
Для дітей з масою тіла 20-25 кг при монотерапії середня доза становить 15-45 мг/кг/добу, максимальна – 50 мг/кг/добу. При комбінованій терапії – 30-100 мг/кг/добу. Слід враховувати, що дітям із масою тіла менше 20 кг не рекомендується використовувати препарат у формі таблеток пролонгованої дії, їм слід призначати інші форми препарату.
Хоча фармакокінетика вальпроєвої кислоти у літньому віці може мати свої особливості, це має обмежене клінічне значення, і дозу слід визначати за клінічним ефектом. Внаслідок зменшення зв'язування із сироватковим альбуміном частка незв'язаного препарату у плазмі збільшується. Це зумовлює доцільність ретельного підбору дози препарату у літніх, з можливим застосуванням менших доз препарату.
Пацієнтам з нирковою недостатністю може бути необхідним зменшити дозу препарату. Дозу слід підбирати за моніторингом клінічного стану, оскільки показники концентрації у плазмі можуть виявитися недостатньо інформативними.
Побічна дія
У цілому нині, Конвулекс ® добре переноситься пацієнтами. Побічні ефекти можливі переважно при концентрації препарату в плазмі вище 100 мг/л або при комбінованій терапії.
З боку системи травлення: нудота, блювання, гастралгія, зниження або підвищення апетиту, діарея, гепатит; рідко – запор, панкреатит, аж до тяжких уражень із летальним кінцем (у перші 6 місяців лікування, частіше на 2-12 тижні).
З боку нервової системи: тремор, зміни поведінки, настрою чи психічного стану (депресія, відчуття втоми, галюцинації, агресивність, гіперактивний стан, психози, незвичайне збудження, руховий неспокій або дратівливість), атаксія, запаморочення, сонливість, головний біль, енцефалопати енурез, ступор, порушення свідомості, кома.
З боку органу зору: диплопія, ністагм, миготіння "мушок" перед очима.
З боку системи кровотворення: анемія, лейкопенія, тромбоцитопенія, зниження вмісту фібриногену та агрегації тромбоцитів, що призводить до розвитку гіпокоагуляції (що супроводжується подовженням часу кровотечі, петехіальними крововиливами, синцями, гематомами).
Алергічні реакції: висипання на шкірі, кропив'янка, ангіоневротичний набряк, фотосенсибілізація, злоякісна ексудативна еритема (синдром Стівенса-Джонсона).
З боку лабораторних показників: гіперкреатинінемія, гіперамоніємія, гіпербілірубінемія, незначне підвищення активності печінкових трансаміназ, ЛДГ (дозозалежне).
З боку статевих органів та молочної залози: дисменорея, вторинна аменорея, збільшення молочних залоз, галакторея.
Інші: зменшення або збільшення маси тіла, периферичні набряки, випадання волосся (зазвичай відновлюється після відміни препарату).
Протипоказання до застосування
- Печінкова недостатність;
- гострий та хронічний гепатит;
- Порушення функції підшлункової залози;
- порфірія;
- геморагічний діатез;
- Виражена тромбоцитопенія;
- Порушення обміну сечовини (в т.ч. в сімейному анамнезі);
- Період лактації;
- Діти з масою тіла менше 20 кг;
- Дитячий вік до 3 років;
- Підвищена чутливість до вальпроєвої кислоти та її солей або компонентів препарату.
З обережністю слід призначати препарат наступним категоріям пацієнтів:
- з анамнестичними даними про захворювання печінки та підшлункової залози;
- при пригніченні кістковомозкового кровотворення (лейкопенія, тромбоцитопенія, анемія);
- При нирковій недостатності;
- При вроджених ферментопатіях;
- При органічних захворюваннях головного мозку;
- При гіпопротеїнемії;
- При вагітності (особливо I триместр);
- Дітям з розумовою відсталістю.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
З обережністю слід призначати препарат при вагітності (особливо у І триместрі).
Протипоказане застосування препарату під час лактації.
Застосування при порушеннях функції печінки
Протипоказаний при печінковій недостатності, гострому та хронічному гепатиті.
Застосування при порушеннях функції нирок
З обережністю слід призначати препарат при нирковій недостатності.
Застосування у дітей
Протипоказано застосування препарату у дитячому віці до 3 років та у дітей з масою тіла менше 20 кг.
З обережністю слід призначати препарат дітям із розумовою відсталістю.
Застосування у пацієнтів похилого віку
У пацієнтів похилого віку слід ретельніше добирати дози препарату з можливим застосуванням менших доз.
особливі вказівки
Під час лікування доцільним є контроль активності печінкових трансаміназ, концентрації білірубіну, картини периферичної крові, тромбоцитів крові, стану системи згортання крові, активності амілази (кожні 3 місяці, особливо при комбінації з іншими протиепілептичними засобами).
Пацієнтам, які отримують інші протиепілептичні засоби, переведення на прийом вальпроєвої кислоти слід проводити поступово, досягаючи клінічно ефективної дози через 2 тижні, після чого можливе поступове скасування інших протиепілептичних засобів. У пацієнтів, які не отримували лікування іншими протиепілептичними засобами, клінічно ефективна доза повинна бути досягнута через 1 тиждень.
Ризик розвитку побічних ефектів з боку печінки підвищений під час проведення комбінованої протисудомної терапії, а також у дітей.
Не допускається прийом напоїв, які містять етанол.
Перед хірургічним втручанням необхідний загальний аналіз крові (зокрема числа тромбоцитів), визначення часу кровотечі, показників коагулограми.
При виникненні на фоні лікування симптомокомплексу "гострий живіт" до початку оперативного втручання рекомендується визначити активність амілази в крові для виключення гострого панкреатиту.
Під час лікування слід зважати на можливе спотворення результатів аналізів сечі при цукровому діабеті (внаслідок підвищення вмісту кетонових тіл), показників функції щитовидної залози.
При розвитку будь-яких серйозних гострих побічних ефектів пацієнту необхідно негайно обговорити з лікарем доцільність продовження або припинення лікування.
Для зниження ризику розвитку диспепсичних розладів можливий прийом спазмолітиків та обволікаючих засобів.
Різке припинення прийому препарату Конвулекс може призвести до почастішання епілептичних нападів.
Вплив на здатність до керування автотранспортом та управління механізмами
У період лікування необхідно дотримуватись обережності при керуванні транспортними засобами та зайнятті іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що вимагають підвищеної концентрації уваги та швидкості психомоторних реакцій.
Передозування
Симптоми: нудота, блювання, запаморочення, діарея, порушення функції дихання, гіпотонія м'язів, гіпорефлексія, міоз, кома.
Лікування: промивання шлунка (не пізніше 10-12 год) з наступним призначенням активованого вугілля, гемодіаліз. Форсований діурез, підтримка життєво важливих функцій організму.
Лікарська взаємодія
Вальпроєва кислота посилює ефекти, зокрема. та побічні, інших протиепілептичних препаратів (фенітоїн, ламотриджин), антидепресантів, антипсихотичних лікарських засобів (нейролептиків), анксіолітиків, барбітуратів, інгібіторів МАО, тимолептиків, етанолу. Додавання вальпроєвої кислоти до клоназепаму в поодиноких випадках може призводити до посилення абсансного статусу.
При одночасному застосуванні вальпроєвої кислоти з барбітуратами або примідоном спостерігається підвищення концентрації останніх у плазмі.
Збільшує T 1/2 ламотриджину (інгібує ферменти печінки, викликає уповільнення метаболізму ламотриджину, внаслідок чого T 1/2 його подовжується до 70 год у дорослих та до 45-55 год – у дітей).
Знижує кліренс зидовудину на 38%, при цьому його T 1/2 не змінюється.
Трициклічні антидепресанти, інгібітори МАО, антипсихотичні засоби (нейролептики) та інші лікарські засоби, що знижують поріг судомної активності, зменшують ефективність препарату.
При одночасному прийомі препарату Конвулекс з етанолом та іншими лікарськими засобами, що пригнічують роботу ЦНС (трициклічні антидепресанти, інгібітори МАО, антипсихотичні лікарські засоби) можливе посилення пригнічення ЦНС.
При поєднанні із саліцилатами спостерігається посилення ефектів вальпроєвої кислоти (витіснення із зв'язку з білками плазми). Конвулекс ® посилює ефект антиагрегантів (ацетилсаліцилова кислота) та непрямих антикоагулянтів.
При поєднанні з фенобарбіталом, фенітоїном, карбамазепіном, мефлохіном знижується вміст вальпроєвої кислоти у сироватці крові (прискорення метаболізму).
Фелбамат підвищує концентрацію вальпроєвої кислоти у плазмі на 35-50% (необхідна корекція дози).
Мієлотоксичні лікарські засоби – підвищення ризику пригнічення кістковомозкового кровотворення.
Вальпроєва кислота не викликає індукції печінкових ферментів та не знижує ефективності пероральних контрацептивів.
Етанол та гепатотоксичні лікарські засоби збільшують ймовірність розвитку уражень печінки.
Вальпроєва кислота може як підвищувати, так і знижувати концентрацію етосуксиміду в сироватці крові внаслідок зміни метаболізму.
Меропенем знижує концентрацію вальпроєвої кислоти у плазмі, що може призвести до зниження протисудомного ефекту.
При одночасному застосуванні з топіраматом підвищується ризик розвитку гіперамоніємії та енцефалопатії.
Умови та термін зберігання
Препарат слід зберігати у недоступному для дітей сухому місці в щільно закритій упаковці при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 5 років. Не використовувати після закінчення терміну придатності.
Умови відпустки з аптек
Препарат відпускається за рецептом.
Для опису препарату | |
Назва | Конвулекс |
Діюча речовина | Вальпроат натрію |
Фармакологічна група | Протиепілептичні засоби |
Форма випуску | Пігулки пролонгованої дії |
Код ATX | N03AG01 |
Показання для лікування | Розлади особистості та поведінки, зумовлені хворобою, пошкодженням чи дисфункцією головного мозку; Біполярний афективний розлад; Епілепсія; Генералізована ідіопатична епілепсія та епілептичні синдроми; Судоми при лихоманці. |
Ще не було питань.
Мітки: Конвулекс ретарт табл. 500мг № 50