1 983.00грн.
Є в наявності
Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (068) 738-52-60

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Мірена

Левоноргестрел ( Levonorgestrel )


Інструкція

Форма випуску, склад та упаковка

Внутрішньоматкова терапевтична система (ВМС) являє собою Т-подібну левоноргестрел-вивільнювальну конструкцію, поміщену в трубку провідника (компоненти провідника: трубка для введення, поршень, вказівне кільце, рукоятка та бігунок). ВМС складається з білої або майже білої гормонально-еластомерної серцевини, вміщеної на Т-подібному корпусі і покритою непрозорою мембраною, що регулює вивільнення левоноргестрелу (20 мкг/24 год). Т-подібний корпус забезпечений петлею на одному кінці та двома плечима на іншому; до петлі прикріплено коричневі нитки для видалення системи. Т-подібна конструкція містить сульфат барію, що робить її видимою при рентгенівському обстеженні. ВМС вільна від видимих домішок.

1 ВМС
левоноргестрел (мікронізований) 52 мг

допоміжні речовини: серцевина з полідиметилсилоксанового еластомеру; мембрана з полідиметилсилоксанового еластомеру, що містить кремнію діоксид колоїдний безводний 30-40% мас.

Інші компоненти: Т-подібний корпус із поліетилену, що містить сульфат барію 20-24% мас., тонка нитка з поліетилену коричневого кольору, пофарбована оксидом заліза чорним 1% мас.
Пристрій доставки: провідник – 1 шт.

ВМС (1) – блістери стерильні (1) – пачки картонні.


Фармакологічна дія

Препарат Мірена - Внутрішньоматкова терапевтична система (ВМС), що вивільняє левоноргестрел, надає головним чином місцеву гестагенну дію. Гестаген (левоноргестрел) вивільняється безпосередньо в порожнину матки, що дозволяє застосовувати його у вкрай низькій добовій дозі. Високі концентрації левоноргестрелу в ендометрії сприяють зниженню чутливості його естрогенових та прогестеронових рецепторів, роблячи ендометрій несприйнятливим до естрадіолу та надаючи сильну антипроліферативну дію. При застосуванні препарату Мірена спостерігаються морфологічні зміни ендометрію та слабка місцева реакція на присутність у матці стороннього тіла. Збільшення в'язкості секрету шийки матки запобігає проникненню сперми в матку. Препарат Мірена попереджає запліднення, внаслідок пригнічення рухливості та функції сперматозоїдів у матці та маткових трубах. У деяких жінок відбувається пригнічення овуляції.

Попереднє застосування препарату Мірена не впливає на дітородну функцію. Приблизно у 80% жінок, які бажають мати дитину, вагітність настає протягом 12 місяців після вилучення ВМС.

У перші місяці застосування препарату Мірена , внаслідок процесу пригнічення проліферації ендометрію, може спостерігатися початкове посилення кров'янистих виділень, що мажуть, з піхви. Після цього виражене пригнічення проліферації ендометрію веде до зменшення тривалості та обсягу менструальних кровотеч у жінок, які застосовують препарат Мірена. . Убогі кровотечі часто трансформуються в оліго- або аменорею. При цьому функція яєчників та концентрація естрадіолу у плазмі крові залишаються нормальними.

Препарат Мірена може застосовуватися на лікування ідіопатичної менорагії, тобто. менорагії при відсутності гіперпластичних процесів в ендометрії (рак ендометрію, метастатичні ураження матки, субмукозний або великий інтерстиціальний вузол міоми матки, що призводить до деформації порожнини матки, аденоміоз), ендометриту, екстрагенітальних захворювань і станів, що супроводжуються вираженою гіпокоагуляй. ), симптомами яких є менорагія.

Через 3 місяці застосування препарату Мірена менструальна крововтрата у жінок з менорагією знижується на 62-94% і на 71-95% через 6 місяців застосування. При застосуванні препарату Мірена протягом 2 років ефективність застосування препарату (зниження менструальної крововтрати) можна порівняти з хірургічними методами лікування (аблація або резекція ендометрію). Менш сприятлива відповідь на лікування можлива при меноррагіях, зумовлених субмукозною міомою матки. Зменшення менструальних крововтрат знижує ризик залізодефіцитної анемії. Препарат Мірена зменшує вираженість симптомів дисменореї.

Ефективність препарату Мірена у запобіганні гіперплазії ендометрію під час постійної терапії естрогенами була однаково високою як при пероральному, так і при черезшкірному застосуванні естрогену.


Фармакокінетика

Всмоктування

Після введення препарату Мірена Левоноргестрел починає негайно вивільнятися в порожнину матки, про що свідчать дані вимірювань його концентрації у плазмі крові. Висока місцева експозиція препарату у порожнині матки, необхідна для місцевого впливу препарату Мірена на ендометрій, забезпечує високий градієнт концентрації в напрямку від ендометрію до міометрію (концентрація левоноргестрелу в ендометрії перевищує його концентрацію в ендометрії більш ніж у 100 разів) і низькі концентрації левоноргестрелу в плазмі крові 1000 разів). Швидкість вивільнення левоноргестрела в порожнину матки in vivo спочатку становить приблизно 20 мкг/добу, а через 5 років знижується до 10 мкг/добу.

Після введення препарату Мірена левоноргестрел виявляється у плазмі крові через 1 год. C max досягається через 2 тижні після введення препарату Мірена . Відповідно до швидкості вивільнення, що знижується, медіанна концентрація левоноргестрелу в плазмі крові у жінок репродуктивного віку з масою тіла вище 55 кг зменшується з 206 пг/мл (25-й-75-й перцентілі: 151 пг/мл-264 пг/мл), що визначаються через 6 місяців, до 194 пг/мл (146 пг/мл-266 пг/мл) через 12 місяців і до 131 пг/мл (113 пг/мл-161 пг/мл) через 60 місяців.

Розподіл

Левоноргестрел неспецифічно зв'язується із сироватковим альбуміном і специфічно – з глобуліном, що зв'язує статеві гормони (ГСПГ). Близько 1-2% циркулюючого левоноргестрелу є у вигляді вільного стероїду, тоді як 42-62% специфічно пов'язане з ГСПГ. Під час застосування препарату Мірена концентрація ГСПГ знижується. Відповідно, фракція, пов'язана з ГСПГ у період застосування препарату Мірена зменшується, а вільна фракція збільшується. Середній здається V d левоноргестрела становить близько 106 л.

Було показано, що маса тіла та концентрація ГСПГ у плазмі впливають на системну концентрацію левоноргестрелу. тобто. при низькій масі тіла та/або високій концентрації ГСПГ концентрація левоноргестрелу вище. У жінок репродуктивного віку з низькою масою тіла (37-55 кг) медіанна концентрація левоноргестрелу в плазмі приблизно в 1.5 разів вище.

У жінок у постменопаузі, які застосовують препарат Мірена одночасно із застосуванням естрогенів інтравагінально або трансдермально, медіанна концентрація левоноргестрелу в плазмі крові зменшується з 257 пг/мл (25-й-75-й перцентілі: 186 пг/мл-326 пг/мл), що визначаються через 12 місяців, до 149 пг/мл мл (122 пг/мл-180 пг/мл) через 60 місяців. При застосуванні препарату Мірена одночасно з пероральною естрогенотерапією концентрація левоноргестрелу в плазмі крові, яка визначається через 12 місяців, збільшується приблизно до 478 пг/мл (25-й-75-й процентили: 341 пг/мл-655 пг/мл), що обумовлено індукцією синтезу ГСПГ.

Метаболізм

Левоноргестрел значною мірою метаболізується. Основними метаболітами в плазмі є некон'юговані і кон'юговані форми 3α, 5β-тетрагідролевоноргестрелу. Виходячи з результатів досліджень in vitro та in vivo, основним ізоферментом, що бере участь у метаболізмі левоноргестрелу, є CYP3A4. У метаболізмі левоноргестрелу також можуть брати участь ізоферменти CYP2E1, CYP2C19 та CYP2C9, проте меншою мірою.

Виведення

Загальний кліренс левоноргестрелу з плазми становить приблизно 1 мл/хв/кг. У незміненому вигляді левоноргестрел виводиться лише у кількостях. Метаболіти виводяться через кишечник та нирками з коефіцієнтом екскреції, рівним приблизно 1.77. T 1/2 у термінальній фазі, представленій, головним чином, метаболітами, становить близько доби.

Лінійність/нелінійність

Фармакокінетика левоноргестрелу залежить від концентрації ГСПГ, на яку, у свою чергу, впливають естрогени та андрогени. При застосуванні препарату Мірена спостерігалося зниження середньої концентрації ГСПГ приблизно на 30%, що супроводжувалося зниженням концентрації левоноргестрелу у плазмі крові. Це свідчить про нелінійність фармакокінетики левоноргестрела протягом часу. З урахуванням переважно місцевої дії препарату Мірена , вплив змін системних концентрацій левоноргестрелу на ефективність препарату Мірена малоймовірно.


Показання

- Контрацепція;

- Ідіопатична менорагія;

- Профілактика гіперплазії ендометрію при проведенні замісної терапії естрогенами.


Режим дозування

Препарат Мірена вводять у порожнину матки. Ефективність зберігається протягом п'яти років.

Швидкість вивільнення левоноргестрелу in vivo на початку застосування становить приблизно 20 мкг/добу та знижується через 5 років приблизно до 10 мкг/добу. Середня швидкість вивільнення левоноргестрелу - приблизно 14 мкг/добу протягом 5 років.

ВМС Мірена можна застосовувати у жінок, які отримують пероральні або трансдермальні препарати для замісної гормональної терапії (ЗГТ), що містять тільки естроген.

При правильному встановленні препарату Мірена , проведеної відповідно до інструкції з медичного застосування, індекс Перля (показник, що відображає кількість вагітностей у 100 жінок, які застосовують контрацептив протягом року) становить приблизно 0.2% протягом 1 року. Кумулятивний показник, що відбиває кількість вагітностей у 100 жінок, які застосовують контрацептив протягом 5 років, становить 0.7%.

Правила використання ВМС

Препарат Мірена поставляється в стерильній упаковці, яку розкривають безпосередньо перед встановленням ВМС. Необхідно дотримуватись правил асептики при поводженні з розкритою системою. Якщо стерильність упаковки видається порушеною, ВМС слід знищити як медичні відходи. Також слід поводитися і з віддаленої з матки ВМС, оскільки вона містить залишки гормону.

Встановлення, видалення та заміна ВМС

Рекомендується, щоб препарат Мірена встановлював тільки лікар, який має досвід роботи з цією ВМС або добре навчений виконання цієї процедури.

Перед встановленням препарату Мірена жінку слід проінформувати про ефективність, ризики та побічні ефекти цієї ВМС. Необхідно провести загальне та гінекологічне обстеження, що включає дослідження органів малого тазу та молочних залоз, а також дослідження мазка із шийки матки. Слід виключити вагітність та захворювання, що передаються статевим шляхом, а запальні захворювання статевих органів мають бути повністю вилікувані. Визначають положення матки та розміри її порожнини. При необхідності візуалізації матки перед введенням ВМС Мірена слід провести УЗД органів малого тазу. Після гінекологічного дослідження в піхву вводять спеціальний інструмент, так зване дзеркало піхви, і обробляють шийку матки розчином антисептика. Потім через тонку гнучку пластикову трубку в матку вводять препарат Мірена . Особливо важливе правильне розташування препарату Мірена у дні матки, що забезпечує рівномірний вплив гестагену на ендометрій, попереджає експульсію ВМС та створює умови для її максимальної ефективності. Тому слід ретельно виконувати вимоги інструкції щодо встановлення препарату Мірена . Оскільки техніка установки в матці різних ВМС різна, особливу увагу слід привернути до себе відпрацювання правильної техніки установки конкретної системи. Жінка може відчувати введення системи, але вона не повинна викликати у неї сильного болю. Перед застосуванням, якщо потрібно, можна застосувати місцеву анестезію шийки матки.

У деяких випадках пацієнтки можуть мати стеноз цервікального каналу. Не слід застосовувати надмірне зусилля при введенні препарату Мірена таким пацієнткам.

Іноді після введення ВМС відзначаються біль, запаморочення, потовиділення та блідість шкірних покривів. Жінкам рекомендується відпочити протягом деякого часу після введення препарату Мірена . Якщо після півгодинного перебування у спокійному становищі ці явища не проходять, можливо, ВМС неправильно розташована. Повинне бути проведене гінекологічне дослідження; при необхідності видаляють систему. У деяких жінок застосування препарату Мірена викликає шкірні алергічні реакції.

Жінку потрібно повторно обстежити через 4-12 тижнів після встановлення, а потім 1 раз на рік або частіше за наявності клінічних показань.

У жінок репродуктивного віку препарат Мірена слід встановлювати у порожнину матки протягом 7 днів від початку менструації. Препарат Мірена може бути замінений на нову ВМС у будь-який день менструального циклу. ВМС також може бути встановлена негайно після аборту у І триместрі вагітності за умови відсутності запальних захворювань статевих органів.

Застосування ВМС рекомендується для жінок, які мають в анамнезі хоча б одні пологи. Встановлення ВМС Мірена у післяпологовому періоді слід проводити лише після повної інволюції матки, але не раніше, ніж через 6 тижнів після пологів. При тривалій субінволюції необхідно виключити післяпологовий ендометрит та відкласти рішення про введення препарату Мірена до завершення інволюції. У разі ускладнень при встановленні ВМС та/або дуже сильного болю або кровотечі протягом або після процедури слід негайно провести гінекологічний огляд та УЗД для виключення перфорації.

Для профілактики гіперплазії ендометрію при проведенні ЗГТ препаратами, що містять тільки естроген, у жінок з аменореєю препарат Мірена може бути встановлений у будь-який час; у жінок із збереженими менструаціями установку виробляють останніми днями менструальної кровотечі або кровотечі відміни.

Видаляють препарат Мірена шляхом обережного витягування ниток, захоплені щипцями. Якщо нитки не видно, а система знаходиться в порожнині матки, вона може бути видалена за допомогою гачка для тракції для вилучення ВМС. При цьому може знадобитися розширення каналу шийки матки.

Систему слід видалити через 5 років після встановлення. Якщо жінка хоче продовжувати застосування того ж методу, нову систему можна встановити відразу після видалення попередньої.

У разі необхідності подальшої контрацепції у жінок дітородного віку видалення ВМС слід виконати під час менструації за умови, що менструальний цикл збережено. Якщо система видалена в середині циклу, а у жінки протягом попереднього тижня був статевий контакт, вона наражається на ризик завагітніти, за винятком тих випадків, коли нова система була встановлена негайно після видалення старої.

Встановлення та видалення ВМС можуть супроводжуватися певними больовими відчуттями та кровотечею. Процедура може спричинити непритомність внаслідок вазовагальної реакції, брадикардію або судомний напад у хворих на епілепсію, особливо у пацієнток із схильністю до даних станів або у разі стенозу цервікального каналу.

Після видалення препарату Мірена слід перевірити систему щодо цілісності. При труднощі з видаленням ВМС відзначалися поодинокі випадки зісковзування гормонально-еластомерної серцевини на горизонтальні плечі Т-подібного корпусу, внаслідок чого вони ховалися всередині серцевини. Як тільки цілісність ВМС підтверджено, додаткового втручання ця ситуація не вимагає. Обмежувачі на горизонтальних плечах зазвичай попереджають повне відокремлення серцевини від Т-подібного корпусу.

Особливі групи пацієнток

Дітям та підліткам препарат Мірена показаний тільки після настання менархе (встановлення менструального циклу).

Препарат Мірена не вивчався у жінок віком від 65 років, тому застосування препарату Мірена не рекомендується для цієї категорії пацієнток.

Препарат Мірена не відноситься до препаратів першого вибору для жінок у постменопаузному періоді до 65 років з вираженою атрофією матки.

Препарат Мірена протипоказаний жінкам із гострими захворюваннями або пухлинами печінки.

Препарат Мірена не вивчався у пацієнток із порушеннями функції нирок.

Інструкція щодо введення ВМС

Встановлюється лише лікарем із використанням стерильних інструментів.

Мірена поставляється разом із провідником у стерильній упаковці, яку не можна розкривати до встановлення.

Не слід піддавати повторній стерилізації. ВМС призначена лише для одноразового застосування. Не слід використовувати препарат Мірена , якщо внутрішню упаковку пошкоджено або відкрито. Не слід проводити встановлення препарату Мірена після закінчення місяця та року, зазначеного на упаковці.

Перед встановленням слід ознайомитися з інформацією щодо застосування препарату Мірена .

Підготовка до введення

1. Провести гінекологічне обстеження для встановлення розміру та позиції матки та для виключення будь-яких ознак гострих запальних захворювань статевих органів, вагітності або інших гінекологічних протипоказань для встановлення препарату Мірена .

2. Слід візуалізувати шийку матки за допомогою дзеркал та повністю обробити шийку матки та піхву розчином антисептика.

3. При необхідності слід скористатися асистентом.

4. Слід захопити передню губу шийки матки щипцями. Обережною тракцією щипцями випрямити цервікальний канал. Щипці повинні знаходитись у цьому положенні протягом усього часу введення препарату Мірена для забезпечення обережної тракції шийки матки назустріч інструменту, що вводиться.

5. Обережно просуваючи матковий зонд через порожнину до дна матки, слід визначити напрямок цервікального каналу та глибину порожнини матки (відстань від зовнішнього зіва до дна матки), виключити перегородки в порожнині матки, синехії та підслизову фіброму. Якщо цервікальний канал занадто вузький, рекомендується розширення каналу і можливе застосування знеболювальних препаратів/парацервікальної блокади.

Вступ

1. Розкрити стерильну упаковку. Після цього всі маніпуляції слід проводити з використанням стерильних інструментів та у стерильних рукавичках.

2. Відсунути бігунок уперед у найдальше положення для того, щоб втягнути ВМС усередину трубки-провідника.

Не слід переміщати бігунок у напрямку вниз, т.к. це може призвести до передчасного вивільнення препарату Мірена . Якщо це станеться, систему неможливо буде знову помістити всередину провідника.

3. Утримуючи бігунок у найдальшому положенні, встановити верхній край вказівного кільця відповідно до виміряного зонда відстанню від зовнішнього зіва до дна матки.

4. Продовжуючи утримувати бігунок у найдальшому положенні, слід просувати провідник обережно через цервікальний канал у матку до того часу, поки вказівне кільце не виявиться з відривом близько 1.5-2 див від шийки матки.

Не слід просувати провідник із зусиллям. За необхідності слід розширити цервікальний канал.

5. Тримаючи провідник нерухомо, відсунути бігунок до мітки для розкриття горизонтальних плічок препарату Мірена . Слід почекати 5-10 сек, поки горизонтальні плічка повністю не розкриються.

6. Обережно просувати провідник усередину, доки вказівне кільце не стикнеться з шийкою матки. Препарат Мірена тепер має бути у фундаментальному становищі.

7. Утримуючи провідник у тому ж положенні, вивільнити препарат Мірена , пересунувши бігунок максимально вниз. Утримуючи бігунок у тому положенні, обережно видалити провідник, потягнувши його. Відрізати нитки таким чином, щоб їх

Для опису препарату
Назва Мірена
Діюча речовина Левоноргестрел
Фармакологічна група ГестагенКонтрацептив внутрішньоматковий, що забезпечує контрольовану дифузію гормону левоноргестрелу зі швидкістю 20 мкг/добу
Форма випуску Спіраль внутрішньоматкова
Код ATX G02BA03
Показання для лікування контрацепція; ідіопатична менорагія; захист ендометрію від гіперплазії під час замісної терапії естрогенами.

Ще не було питань.

Мітки: Спіраль Мірена в/маточ.сист.с левонор.52мг