298.00грн.
Є в наявності
Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (068) 738-52-60

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Міртазапін Канон

Інструкція


Форма випуску

таблетки, вкриті плівковою оболонкою

Упаковка

10 шт. - упаковки коміркові контурні (3) - пачки картонні.

Фармакологічна дія

Антидепресант тетрациклічної структури. Підсилює центральну адренергічну та серотонінергічну передачу. Блокує серотонінові 5-HT2- та 5-НТ3-рецептори, у зв'язку з цим посилення серотонінергічної передачі реалізується тільки через серотонінові 5-HT1-рецептори.

У прояві антидепресивної активності беруть участь обидва просторові енантіомери: S(+)-енантіомер блокує α2-адренорецептори та серотонінові 5-HT2-рецептори. Помірно блокує гістамінові Н1-рецептори, має седативну дію.

Мало впливає на α1-адренорецептори та холінорецептори; у терапевтичних дозах не має істотного впливу на серцево-судинну систему.

У клінічних умовах проявляється також анксіолітична та снодійна дія, тому миртазапін найбільш ефективний при тривожних депресіях різного генезу. Завдяки помірній седативній дії в процесі лікування не актуалізує суїцидальні думки.

Фармакокінетика

Міртазапін після прийому внутрішньо швидко абсорбується із ШКТ. Біодоступність становить 50%. Cmax у плазмі досягається через 2 год.

Css в плазмі встановлюється через 3-4 дні постійного прийому. Зв'язування із білками плазми становить 85%.

Активно метаболізується в печінці шляхом деметилювання та окислення з подальшою кон'югацією. Диметил-миртазапін також фармакологічно активний, як і вихідна речовина.

Міртазапін виводиться нирками та через кишечник. T1/2 становить 20-40 год.

При нирковій та печінковій недостатності можливе зменшення кліренсу миртазапіну.

Показання

Депресивні стани (в т.ч. ангедонія, психомоторна загальмованість, безсоння, раннє пробудження, зниження маси тіла, втрата інтересу до життя, суїцидальні думки та лабільність настрою).

Протипоказання

Ниркова та печінкова недостатність, вагітність, лактація, підвищена чутливість до міртазапіну.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Протипоказаний до застосування при вагітності та в період лактації.

особливі вказівки

З обережністю застосовують у пацієнтів з епілепсією та органічними ураженнями мозку, з порушеннями функції печінки та/або нирок, гострими серцево-судинними захворюваннями, з артеріальною гіпотензією, порушення сечовипускання, обумовленому доброякісною гіперплазією передміхурової залози, при закритокутовій глаукометі.

У пацієнтів з шизофренією миртазапін може спричинити посилення абсурду, галюцинацій. При лікуванні депресивної фази маніакально-депресивного психозу цей стан може перейти у маніакальну фазу.

Раптове припинення прийому міртазапіну після тривалого лікування може спричинити нудоту, головний біль, погіршення самопочуття.

Слід мати на увазі, що при появі в період лікування таких симптомів як підвищення температури тіла, біль у горлі, стоматит лікування слід припинити та зробити клінічний аналіз крові.

При появі жовтяниці прийом миртазапіну слід припинити.

Не слід застосовувати одночасно з інгібіторами МАО та протягом 2 тижнів після їх відміни.

Можливий розвиток лікарської залежності, синдрому відміни.

У період лікування пацієнтам слід утримуватись від вживання алкоголю.

Міртазапін не застосовують у дітей у зв'язку з відсутністю даних про ефективність та безпеку його застосування в педіатричній практиці.

Вплив на здатність до керування автотранспортом та управління механізмами

З обережністю застосовувати у пацієнтів, діяльність яких пов'язана з необхідністю високої концентрації уваги та швидкості психомоторних реакцій.

склад

миртазапін 45 мг

Спосіб застосування та дози

При прийомі внутрішньо ефективна доза для дорослих становить 15-45 мг на добу, переважно 1 раз на добу перед сном. Дозу поступово збільшують до 30-45 мг на добу.

Антидепресивний ефект розвивається поступово, зазвичай, через 2-3 тижні від початку лікування, проте прийом слід продовжувати ще протягом 4-6 місяців. Якщо протягом 6-8 тижнів лікування терапевтичного ефекту немає, лікування слід припинити.

Скасування міртазапіну проводять поступово.

Побічні дії

З боку центральної нервової системи та периферичної нервової системи: сонливість, загальмованість, емоційна лабільність, зміни ментальності, ажитація, тривожність, апатія, галюцинації, деперсоналізація, ворожість, манія, епілептичні напади, запаморочення, вертиго, гіперестезія, судоми, .

З боку органів кровотворення: пригнічення кровотворення – гранулоцитопенія, агранулоцитоз, нейтропенія, еозинофілія, апластична анемія, тромбоцитопенія.

З боку обміну речовин: невелике підвищення апетиту та збільшення маси тіла; у поодиноких випадках – набряки.

З боку серцево-судинної системи: рідко – ортостатична гіпотензія.

З боку системи травлення: нудота, блювання, запори, підвищення апетиту, збільшення маси тіла, сухість у роті, спрага, біль у животі; у поодиноких випадках – підвищення активності трансаміназ печінки.

Порушення з боку статевої системи: зниження потенції, дисменорея.

Інші: шкірні висипання, кропив'янка, грипоподібний синдром, задуха, набряковий синдром, міалгія, біль у спині, дизурія.

Лікарська взаємодія

При одночасному застосуванні міртазапін посилює седативний ефект похідних бензодіазепіну.

Описано випадок розвитку гіпертонічного кризу при одночасному застосуванні з клонідином.

При одночасному застосуванні з леводопою описано випадок розвитку тяжкого психозу; з сертраліном – випадок розвитку гіпоманії.

При одночасному застосуванні з етанолом можливе посилення пригнічуючого впливу на ЦНС етанолу та етанолвмісних препаратів.

Умови зберігання

У сухому місці, захищеному від світла, при температурі не вище 25 °C.

Зберігати у недоступному для дітей місці.


Термін придатності

2 роки.


Для опису препарату
Назва Міртазапін
Діюча речовина Міртазапін
Фармакологічна група Антидепресант
Форма випуску Пігулки, покриті плівковою оболонкою
Код ATX N06AX11
Показання для лікування Депресивні стани (в т.ч. ангедонія, психомоторна загальмованість, безсоння, раннє пробудження, зниження маси тіла, втрата інтересу до життя, суїцидальні думки та лабільність настрою).

Ще не було питань.