• Рейтинг:
  • Бренд:
  • Модель:
    Натрия гидрокарбонат (химич. чистый) 100 г
  • Артикул:
    sku-104858
83.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Натрію гідрокарбонат

Діюча речовина:
Натрію гідрокарбонат (Sodium bicarbonate)


Інструкція

Форма випуску, склад та упаковка

Розчин для інфузії прозорий, безбарвний.

1 л
натрію гідрокарбонат 50 г

допоміжні речовини: вода д/і до 1 л.

Теоретична осмолярність: 1190 мОсм/л.


Фармакологічна дія

Антацидний засіб, що регулює КЩР. Має лужні властивості, підвищує лужний резерв крові. При прийомі внутрішньо швидко нейтралізує соляну кислоту шлункового соку і виявляє швидкий, але короткочасний антацидний ефект. Дратує рецептори слизової оболонки шлунка, посилює виділення гастрину з вторинною активацією секреції, може викликати неприємні відчуття у шлунку (внаслідок його розтягування) та відрижку.

Має відхаркувальну дію за рахунок зменшення в'язкості мокротиння у зв'язку зі зсувом в лужний бік реакції бронхіального слизу.

Всмоктуючи, призводить до розвитку алкалозу. Олужнення сечі попереджає осадження сечової кислоти в сечовивідних шляхах.

Полегшує симптоми морської та повітряної хвороби.

Показання

Метаболічний ацидоз (у т.ч. при цукровому діабеті, інфекціях, інтоксикаціях, захворюваннях нирок, наркозі, післяопераційному періоді); як симптоматичний засіб для усунення печії, неприємних відчуттів в епігастрії, пов'язаних з підвищеною кислотністю шлункового соку; симптоматичне лікування кашлю з в'язкою і важковідокремлюваним мокротинням при різних захворюваннях дихальних шляхів; морська та повітряна хвороба.

Для місцевого застосування: запальні захворювання ротової порожнини, очей, верхніх дихальних шляхів, для розпушення вушної сірки.

Режим дозування

Застосовують внутрішньо, парентерально, місцево зовнішньо. Режим дозування залежить від показань та способу введення.

Побічна дія

При тривалому застосуванні можливий розвиток алкалозу (іноді некомпенсованого), що супроводжується втратою апетиту, нудотою, блюванням, болями в епігастральній ділянці, занепокоєнням, головними болями, а в деяких важких випадках тетанічними судомами; підвищення АТ, метеоризм (при вживанні).

Протипоказання до застосування

Стани, що супроводжуються розвитком метаболічного алкалозу.

Застосування при порушеннях функції нирок

У пацієнтів із супутніми захворюваннями нирок надмірне вживання натрію викликає набряки та серцеву недостатність.

особливі вказівки

Не рекомендується застосовувати систематично у зв'язку з тим, що при нейтралізації хлористоводневої кислоти шлунка натрію гідрокарбонатом відбувається виділення вуглекислоти, яка збуджує дію на рецептори слизової оболонки шлунка, посилює виділення гастрину і може викликати вторинне посилення секреції. Крім того, при тривалому регулярному застосуванні можливе залужування сечі та підвищення ризику утворення фосфатного каміння.

Інтенсивне виведення CO2 може спровокувати перфорацію стінок ШКТ.

У пацієнтів із супутніми захворюваннями серця або нирок надмірне вживання натрію викликає набряки та серцеву недостатність.

Лікарська взаємодія

При одночасному застосуванні зменшується виведення амфетаміну із сечею внаслідок підвищення pH сечі під впливом гідрокарбонату натрію.

При прийомі внутрішньо натрію гідрокарбонату на фоні застосування літію карбонату у встановлених дозах, що підтримують, можливе зменшення концентрації літію в плазмі крові, що обумовлено впливом іонів натрію.

При одночасному застосуванні з метотрексатом посилюється виведення метотрексату із сечею та зменшується його токсична дія на нирки внаслідок підвищення pH сечі під впливом натрію гідрокарбонату.

При одночасному прийомі внутрішньо зменшується всмоктування тетрациклінів.

Внаслідок підвищення pH сечі під впливом гідрокарбонату натрію спостерігається затримка виведення ефедрину з організму і підвищується ризик розвитку побічних ефектів (тремор, тривога, порушення сну, тахікардія).

При внутрішньовенному краплинному введенні натрію гідрокарбонату можливе посилення антигіпертензивного ефекту резерпіну.

Для опису препарату
Назва Натрію гідрокарбонат
Діюча речовина Натрію гідрокарбонат
Фармакологічна група Препарат корекції ацидозу для парентерального застосування. Антиацидемічний засіб
Форма випуску Розчин для ін'єкцій
Код ATX B05CB04
Показання для лікування Метаболічний ацидоз (у т.ч. при цукровому діабеті, інфекціях, інтоксикаціях, захворюваннях нирок, наркозі, післяопераційному періоді); як симптоматичний засіб для усунення печії, неприємних відчуттів в епігастрії, пов'язаних з підвищеною кислотністю шлункового соку; симптоматичне лікування кашлю з в'язкою і важковідокремлюваним мокротинням при різних захворюваннях дихальних шляхів; морська та повітряна хвороба. Для місцевого застосування: запальні захворювання порожнини рота, очей, верхніх дихальних шляхів, для розпушування вушної сірки.

Ще не було питань.

Мітки: Натрію гідрокарбонат (хімічний чистий) 100 г