4 498.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Небідо

Діюча речовина:
Тестостерон (Testosterone)


Інструкція

Форма випуску, склад та упаковка

Розчин для внутрішньовенного введення прозорий, масляний, з жовтуватим відтінком.

1 мл 1 фл.
тестостерону ундеканоат 250 мг 1 г

Допоміжні речовини: бензилбензоат - 2 г, олія рицинова очищена (для парентерального введення) - 1.18 г.

4 мл - флакони темного скла типу I (1) - картонні пачки з вклеєним тримачем.

Фармакологічна дія

Андроген. Тестостерон ундеканоат є ефіром природного андрогену, тестостерону. Активна форма, тестостерон, утворюється внаслідок розщеплення бічного ланцюга.

Тестостерон - чоловічий статевий гормон, що має весь спектр біологічної активності, необхідної для формування та підтримки андрогенних функцій. Синтезується, головним чином, в яєчках і меншою мірою в корі надниркових залоз. Забезпечує формування чоловічих характеристик під час внутрішньоутробного розвитку у ранньому дитинстві; у період статевого дозрівання – розвиток чоловічих статевих органів та вторинних статевих ознак. Згодом тестостерон забезпечує підтримку чоловічого фенотипу та андрогенозалежних функцій (наприклад, сперматогенез, статеві залози).

Недостатня секреція тестостерону призводить до чоловічого гіпогонадизму, що характеризується низькими концентраціями тестостерону у сироватці. До симптомів, пов'язаних із чоловічим гіпогонадизмом, крім іншого, відносяться еректильна дисфункція, зниження статевого потягу, стомлюваність, депресивні настрої, відсутність, недорозвиненість або регрес вторинних статевих ознак, а також підвищений ризик остеопорозу. Екзогенні андрогени призначаються з метою підвищення недостатніх рівнів ендогенного тестостерону та зменшення симптомів гіпогонадизму.

Залежно від органу-мішені характер дії тестостерону є головним чином андрогенним (наприклад, передміхурова залоза, насіннєві бульбашки, придаток яєчка) або білково-анаболічним (м'язи, кістки, кровотворна система, нирки, печінка).

Дія тестостерону в деяких органах проявляється після периферичного перетворення тестостерону на естрадіол, який потім зв'язується з естрогенними рецепторами в ядрах клітин-мішеней (наприклад, гіпофіза, жирової тканини, головного мозку, кісток та в тестикулярних клітинах Лейдіга).

У чоловіків, які страждають на гіпогонадизм, застосування андрогенів знижує масу жирової тканини тіла, збільшує нежирову масу тіла, а також запобігає втраті кісткової тканини. Андрогени можуть покращити статеву функцію, а також надавати позитивний психотропний вплив, покращуючи настрій.

Фармакокінетика

Всмоктування

Після внутрішньом'язової ін'єкції масляного розчину тестостерон ундеканоат поступово вивільняється з депо і майже повністю розщеплюється сироватковими естеразами на тестостерон та ундеканову кислоту. Підвищення сироваткових концентрацій тестостерону щодо вихідних показників може визначатись вже наступного дня після ін'єкції.

Розподіл

В ході двох окремих досліджень середні C max тестостерону, що становлять 24 нмоль/л і 45 нмоль/л, визначалися відповідно через 14 і 7 днів після одноразової внутрішньом'язової ін'єкції тестостерону ундеканоату в дозі 1 г чоловікам з гіпогонадизмом. У сироватці чоловіка зв'язування з білками (ГСПС та альбуміном) становить близько 98%. Біологічно активною вважається лише вільна фракція тестостерону. Після внутрішньовенної інфузії тестостерону літнім чоловікам V d становив близько 1 л/кг.

Після повторних внутрішньом'язових ін'єкцій тестостерону ундеканоату в дозі 1 г чоловікам з гіпогонадизмом при інтервалі між ін'єкціями в 10 тижнів C ss досягалася між 3 і 5 ін'єкціями. Середні значення максимальних C ss та мінімальних C ss тестостерону становили близько 42 і 17 нмоль/л відповідно. T1 /2 тестостерону становить близько 90 днів, що відповідає швидкості вивільнення речовини з депо.

Метаболізм

Тестостерон, що утворюється з тестостерону ундеканоату внаслідок розщеплення ефірного зв'язку, метаболізується та виводиться з організму тими самими шляхами, що й ендогенний тестостерон. Ундеканова кислота метаболізується шляхом р-окислення так само, як і інші аліфатичні карбонові кислоти.

Виведення

Тестостерон піддається значному метаболізму в печінці та за її межами. Після введення міченого тестостерону близько 90% радіоактивності визначається у сечі у вигляді глюкуронідних та сульфатних кислотних кон'югатів, а 6% після проходження кишково-печінкової циркуляції виявляється у калі. Продукти, що визначаються в сечі, включають андростерон і етіохоланолон.

Показання

- Недостатність тестостерону при первинному і вторинному гіпогонадизмі у чоловіків (тестостерон-замісна терапія).

Режим дозування

Ін'єкція Небідо в дозі 1 г тестостерону ундеканоату (1 ампула) проводиться 1 раз на 10-14 тижнів. За такої частоти ін'єкцій забезпечується підтримання достатнього рівня тестостерону, і не відбувається кумуляції речовини.

Препарат вводять внутрішньом'язово відразу після розтину ампули. Ін'єкції слід проводити дуже повільно. Небідо можна вводити тільки строго в/м. Необхідно ретельно стежити за тим, щоб препарат не потрапив до кровоносної судини.

Перед початком лікування слід визначити величину вмісту тестостерону у сироватці. Перший інтервал між ін'єкціями може бути скорочений, але повинен становити щонайменше 6 тижнів. C ss за такої дози досягається швидко.

Наприкінці інтервалу між ін'єкціями рекомендується вимірювати концентрацію тестостерону у сироватці. Якщо його рівень нижчий за нормальні показники, то даний факт може свідчити про необхідність скорочення інтервалу між ін'єкціями. При високих концентраціях слід розглянути питання доцільності збільшення даного інтервалу. Інтервал між ін'єкціями повинен залишатися в межах діапазону, що рекомендується, в 10-14 тижнів.

Оскільки клінічні дослідження не проводилися у чоловіків віком до 18 років Небідо® не призначений для дітей та підлітків.

Наявні обмежені дані не вказують на необхідність корекції дози у пацієнтів похилого віку.

Дослідження застосування препарату у пацієнтів з порушеннями функції печінки не проводилося.

Дослідження застосування препарату у пацієнтів з нирковою недостатністю не проводилося.

Побічна дія

Найчастіше: акне, біль у місці введення.

У наведеній нижче таблиці наводяться небажані реакції, згруповані за класами систем органів відповідно до термінологій MedRA. Частота народження визначається за даними клінічних досліджень і класифікована наступним чином: часто (від ≥1/100 до < 1/10) і нечасто (від ≥1/1000 до < 1/100).

Небажані реакції були зареєстровані в ході 6 клінічних досліджень (сумарно – 422 пацієнти). Зв'язок зазначених небажаних реакцій із застосуванням Небідо ® вважається принаймні можливим.

Таблиця. Відносна частота народження пацієнтів з небажаними реакціями за класифікацією MedRA, визначена на основі сукупних даних 6 клінічних досліджень, n=422 (100%)

Часто Не часто
З боку крові та лімфатичної системи
Поліцитемія Підвищення гематокриту
Збільшення кількості еритроцитів
Підвищення рівня гемоглобіну
З боку імунної системи
Гіперчутливість
З боку обміну речовин та харчування
Збільшення маси тіла Підвищення апетиту
Підвищення рівня глікозильованого гемоглобіну
Гіперхолестеринемія
Підвищення рівня тригліцеридів у крові
Підвищення рівня холестерину у крові
З боку психіки
Депресія
Порушення в емоційній сфері
Безсоння
Занепокоєння
Агресивність
Дратівливість
З боку нервової системи
Головний біль
Мігрень
Тремор
З боку серцево-судинної системи
Припливи Порушення функції серцево-судинної системи
Гіпертензія
Підвищення артеріального тиску
Запаморочення
З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння.
Бронхіт
Синусіт
Кашель
Задишка
Хропіння
Дисфонія
З боку травної системи
Діарея
Нудота
З боку печінки та жовчовивідних шляхів
Відхилення функціональних тестів печінки, зокрема. підвищення активності ACT
З боку шкіри та підшкірних тканин
Акне Алопеція
Ерітема
Висип
Папульозний висип
Сверблячка
Сухість шкіри
З боку кістково-м'язової системи та сполучної тканини.
Артралгія
Болі в кінцівках
М'язові спазми
М'язова напруга
Міалгія
Скелетно-м'язова ригідність
Підвищення активності КФК у крові
З боку сечовидільної системи
Зменшення обсягу виділеної сечі
Затримка сечі
Порушення функції сечовивідних шляхів
Ніктурія
Дизурія
З боку репродуктивної системи
Підвищення рівня ПСА
Патологічні результати обстеження передміхурової залози
Доброякісна гіперплазія передміхурової залози
Інтраепітеліальна неоплазія передміхурової залози
Ущільнення передміхурової залози
Простатить
Порушення функції передміхурової залози
Збільшення лібідо
Зниження лібідо
Болі в яєчках
Біль у молочній залозі
Ущільнення у молочній залозі
Гінекомастія
Підвищення рівня естрадіолу
Підвищення рівня вільного тестостерону у крові
Підвищення рівня тестостерону у крові
Загальні реакції
Підвищена стомлюваність
Астенія
Гіпергідроз
Нічна пітливість
Місцеві реакції
Болі, дискомфорт, свербіж, набряк, гематома, подразнення у місці введення.

Мікроемболія легеневої артерії масляними розчинами може в поодиноких випадках призводити до появи ряду ознак і симптомів, таких як кашель, задишка, нездужання, гіпергідроз, біль у грудях, запаморочення, парестезії або непритомність. Ці реакції можуть розвиватися під час ін'єкції або безпосередньо після неї і мають оборотний характер. У ході клінічних досліджень, а також у постмаркетинговий період реєструвалися рідкісні випадки (≥1/10 000 та <1/1000 ін'єкцій) жирової мікроемболії легеневої артерії.

Після ін'єкцій Небідо ® є повідомлення про анафілактичні реакції.

Поряд з вищепереліченими небажаними реакціями на фоні лікування тестостерон-вмісними препаратами повідомлялося про нервозність, агресію, апное уві сні, різні шкірні реакції (включаючи себорею), почастішання ерекцій, а також про поодинокі випадки розвитку жовтяниці.

Терапія препаратами з високим вмістом тестостерону зазвичай спричиняє оборотне припинення або зниження сперматогенезу, що призводить до зменшення розміру яєчок.

Тестостерон-замісна терапія гіпогонадизму в окремих випадках може викликати персистуючі хворобливі ерекції (пріапізм).

Тривала або високодозована терапія тестостероном іноді може призводити до почастішання випадків затримки рідини в організмі та набряках.

Протипоказання до застосування

- андрогенозалежна карцинома передміхурової залози;

- андрогенозалежна карцинома молочної залози у чоловіків;

- гіперкальціємія, що супроводжує злоякісні пухлини;

- Пухлини печінки в даний час або в анамнезі;

- Підвищена чутливість до активної субстанції або будь-якого з допоміжних компонентів препарату.

Небідо не застосовують у жінок.

З обережністю слід застосовувати препарат у пацієнтів із синдромом апное.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Небідо не застосовують у жінок.

Застосування при порушеннях функції печінки

Протипоказаний при пухлинах печінки в даний час або в анамнезі.

Дослідження застосування препарату у пацієнтів з порушеннями функції печінки не проводилося.

Застосування при порушеннях функції нирок

Дослідження застосування препарату у пацієнтів з нирковою недостатністю не проводилося.

Застосування у дітей

Клінічні випробування Небідо за участю дітей або підлітків віком до 18 років дотепер не проводилися.

Використання тестостерону для лікування дітей поряд з маскулінізацією може викликати прискорення росту та дозрівання кісткової тканини, а також передчасне замикання зони росту епіфізу, що призведе до зниження кінцевого зростання. Можлива поява звичайних вугрів

Застосування у пацієнтів похилого віку

При застосуванні андрогенів для лікування пацієнтів похилого віку може підвищуватись ризик розвитку гіперплазії передміхурової залози. Незважаючи на відсутність даних про те, що андрогени можуть викликати карциному передміхурової залози, вони можуть сприяти росту вже наявної карциноми. Тому перед початком лікування препаратами, які містять тестостерон, слід виключити рак передміхурової залози.

особливі вказівки

При застосуванні андрогенів для лікування пацієнтів похилого віку може підвищуватись ризик розвитку гіперплазії передміхурової залози. Незважаючи на відсутність даних про те, що андрогени можуть викликати карциному передміхурової залози, вони можуть сприяти росту вже наявної карциноми. Тому перед початком лікування препаратами, які містять тестостерон, слід виключити рак передміхурової залози.

Як профілактика рекомендується проводити регулярні обстеження передміхурової залози.

У пацієнтів, які перебувають на тривалій терапії андрогенами, рекомендується періодично контролювати гемоглобін та гематокрит з метою виявлення випадків поліцитемії.

На фоні застосування статевих стероїдів, до яких відноситься і тестостерон, у поодиноких випадках спостерігалися доброякісні і, ще рідше, злоякісні пухлини печінки, які можуть призвести до внутрішньочеревної кровотечі. Якщо на фоні лікування препаратом Небідо® розвиваються сильні болі у верхній частині живота, збільшена печінка, або присутні ознаки внутрішньочеревної кровотечі, то при диференціальній діагностиці слід врахувати ймовірність наявності пухлини печінки.

Необхідно бути обережними щодо пацієнтів, схильних до набряків, оскільки терапія андрогенами може призводити до затримки виведення іонів натрію.

Існуючий синдром апное уві сні може посилитися.

Для опису препарату
Назва Небідо
Діюча речовина Тестостерон
Фармакологічна група Андрогени, Антиандрогени
Форма випуску Розчин
Код ATX G03BA03
Показання для лікування Недостатність тестостерону у чоловіків, тестостеронозамісна терапія

Ще не було питань.

Мітки: Небідо олій. розчин д/ін 250 мг/мл 4 мл