Похожие препараты

997.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Новинет

Речовини, що діють:
Дезогестрел (Desogestrel), Етинілестрадіол (Ethinylestradiol)


Інструкція

Форма випуску, склад та упаковка

Пігулки, вкриті плівковою оболонкою світло-жовтого кольору, круглі, двоопуклі, з маркуванням "Р9" на одній стороні і "RG" - на іншій.

1 таб.
етинілестрадіол 20 мкг
дезогестрел 150 мкг

Допоміжні речовини: барвник хіноліновий жовтий (Е104), токоферол, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний, стеаринова кислота, повідон, крохмаль картопляний, лактози моногідрат.

Склад плівкової оболонки: пропіленгліколь, макрогол 6000, гіпромелоза.


Фармакологічна дія

Комбінований пероральний протизаплідний препарат, основна контрацептивна дія якого полягає в інгібуванні гонадотропінів та придушенні овуляції. Крім того, за рахунок підвищення в'язкості цервікальної рідини уповільнюється рух сперматозоїдів через цервікальний канал, а зміна стану ендометрію перешкоджає імплантації заплідненої яйцеклітини.

Етинілестрадіол - синтетичний аналог ендогенного естрадіолу.

Дезогестрел має виражену гестагенну та антиестрогенну дію, подібну до ендогенного прогестерону, слабку андрогенну та анаболічну активність.

Новинет сприятливо впливає на ліпідний обмін: підвищує концентрацію ЛПВЩ у плазмі крові, не впливаючи при цьому на вміст ЛПНЩ.

На фоні застосування препарату відзначається значне зменшення кількості крові, що щомісяця втрачається (при вихідній менорагії), нормалізується менструальний цикл, відзначається сприятливий вплив на шкіру (особливо за наявності вульгарних вугрів).

Фармакокінетика

Дезогестрел

Всмоктування

При пероральному прийомі дезогестрел швидко і практично повністю всмоктується із ШКТ. Метаболізується у 3-кето-дезогестрел, який є біологічно активним метаболітом дезогестрелу. Середня C max досягається через 1.5 години після прийому препарату і становить 2 нг/мл. Біодоступність – 62-81%.

Розподіл

3-кето-дезогестрел зв'язується з білками плазми крові, в основному з альбумінами та з глобуліном, що зв'язує статеві гормони (ГСПГ).

V d становить 1.5 л/кг. C ss встановлюється до другої половини менструального циклу, коли рівень 3-кето-дезогестрелу збільшується у 2-3 рази.

Метаболізм

Крім 3-кето-дезогестрелу (який утворюється в печінці та в стінці кишечника) утворюються інші метаболіти: 3α-ОН-дезогестрел, 3β-ОН-дезогестрел, 3α-ОН-5α-Н-дезогестрел (метаболіти першої фази). Ці метаболіти не мають фармакологічної активності і частково, шляхом кон'югації (друга фаза метаболізму), перетворюються на полярні метаболіти - сульфати та глюкуронати. Кліренс із плазми крові - близько 2 мл/хв/кг маси тіла.

Виведення

Середній T 1/2 3-кето-дезогестрелу становить 30 год. Метаболіти виводяться нирками та через кишечник (у співвідношенні 4:6).

Етинілестрадіол

Всмоктування

Етинілестрадіол всмоктується із ШКТ швидко та повністю. Середня C max у сироватці крові досягається через 1-2 години після прийому препарату і становить 80 пг/мл. Біодоступність препарату через пресистемну кон'югацію та ефект "першого проходження" через печінку становить близько 60%.

Розподіл

Етинілестрадіол повністю зв'язується з білками плазми крові, переважно з альбумінами.

V d становить 5 л/кг. Css встановлюється до 3-4 дня прийому, при цьому рівень етинілестрадіолу в сироватці на 30-40% вищий, ніж після одноразового прийому препарату.

Метаболізм

Пресистемна кон'югація етинілестрадіолу значна. Минаючи стінку кишечника (перша фаза метаболізму), він піддається кон'югації у печінці (друга фаза метаболізму). Етинілестрадіол і його кон'югати першої фази метаболізму (сульфати та глюкуроніди) виділяються в жовч і вступають в ентерогепатичну циркуляцію. Кліренс із плазми крові близько 5 мл/хв/кг маси тіла.

Виведення

Середній T 1/2 етинілестрадіолу становить близько 24 год. Близько 40% виводиться нирками та близько 60% – через кишечник.

Показання

- Контрацепція.

Режим дозування

Препарат призначають внутрішньо.

Прийом таблеток починають із 1-го дня менструального циклу. Призначають по 1 таб./добу протягом 21 дня, по можливості в один і той же час доби. Після прийому останньої таблетки з упаковки роблять 7-денну перерву, під час якої відбувається менструальноподібна кровотеча внаслідок відміни препарату. Наступного дня після 7-денної перерви (через 4 тижні після прийому першої таблетки, того ж дня тижня) відновлюють прийом препарату з наступної упаковки, що також містить 21 таблетку, навіть якщо кровотеча не припинилася. Такої схеми прийому таблеток дотримуються доти, поки є необхідність контрацепції. При дотриманні правил прийому контрацептивний ефект зберігається і на час 7-денної перерви.

Перший прийом препарату

Прийом першої таблетки слід розпочинати з першого дня менструального циклу. У цьому випадку не потрібно використовувати додаткові методи контрацепції. Прийом таблеток можна починати і з 2-5 днів менструації, але в цьому випадку в першому циклі застосування препарату треба застосовувати додаткові методи контрацепції у перші 7 діб прийому таблеток.

Якщо минуло понад 5 днів після початку менструації, слід відкласти початок прийому препарату до наступної менструації.

Прийом препарату після пологів

Жінки, що не годують грудьми, можуть починати прийом таблеток не раніше 21 дня після пологів, попередньо проконсультувавшись з лікарем. В цьому випадку немає необхідності застосовувати інші методи контрацепції. Якщо після пологів вже був сексуальний контакт, прийом таблеток слід відкласти до першої менструації. Якщо приймається рішення про прийом препарату пізніше, ніж через 21 день після пологів, тоді перші 7 діб необхідно використовувати додаткові методи контрацепції.

Прийом препарату після аборту

Після аборту, за відсутності протипоказань, починати прийом таблеток слід з першого дня після операції, і в цьому випадку не потрібно застосовувати додаткові методи контрацепції.

Перехід з іншого перорального контрацептиву

Після використання іншого гормонального перорального контрацептиву, що містить 30 мкг етинілестрадіолу, за 21-денною схемою першу таблетку Новинет рекомендується прийняти наступного дня після завершення курсу попереднього препарату. Не потрібно витримувати 7-денну перерву або чекати початку менструації. Немає необхідності застосування додаткових методів контрацепції.

При переході з препарату, що містить 28 таблеток, наступного дня після закінчення таблетки в упаковці слід почати нову упаковку Новинет .

Перехід до Новинет після використання пероральних гормональних препаратів, що містять лише прогестаген ("міні-пили")

Першу таблетку препарату Новінет слід прийняти у 1-й день циклу. Немає необхідності застосування додаткових методів контрацепції.

Якщо при прийомі "міні-пили" не виникає менструація, то після виключення вагітності можна розпочинати прийом препарату Новинет у будь-який день циклу, але в цьому випадку в перші 7 діб необхідно застосовувати додаткові методи контрацепції (використання ковпачка шийки зі сперміцидним гелем, презерватива, або утримання від статевих контактів). Застосування календарного методу у випадках не рекомендується.

Відстрочка менструального циклу

Якщо є потреба у відстроченні менструації, слід продовжувати прийом таблеток із нової упаковки, без 7-денної перерви, за звичайною схемою. При відстроченні менструації можуть з'являтися проривні або кровотечі, що мажуть, але це не знижує протизаплідну дію препарату. Регулярний прийом препарату Новинет можна відновити після звичайної 7-денної перерви.

Пропущені пігулки

Якщо жінка забула прийняти таблетку вчасно і після пропуску пройшло не більше 12 годин, потрібно прийняти забуту таблетку, а далі продовжити прийом у звичайний час. Якщо між прийомом пігулок пройшло більше 12 год - це вважається перепусткою пігулки, надійність контрацепції в цьому циклі не гарантується і рекомендується застосування додаткових методів контрацепції.

При пропусканні однієї таблетки на першому чи другому тижні циклу необхідно прийняти 2 таблетки наступного дня і потім продовжити регулярний прийом, використовуючи додаткові методи контрацепції до кінця циклу.

При пропуску таблетки на третьому тижні циклу слід прийняти забуту таблетку, продовжити регулярний прийом і не робити 7-денну перерву. Важливо пам'ятати, що через мінімальну дозу естрогену підвищується ризик овуляції та/або кров'янистих виділень при пропусканні прийому таблетки і тому рекомендується застосування додаткових методів контрацепції.

Блювота/діарея

Якщо після прийому препарату з'являється блювання чи діарея, тоді всмоктування препарату може бути неповноцінним. Якщо симптоми припинилися протягом 12 годин, треба прийняти ще одну таблетку додатково. Після цього слід продовжувати прийом таблеток звичайним чином. Якщо блювання або діарея триває більше 12 годин, необхідно використовувати додаткові методи контрацепції під час блювання або діареї та в наступні 7 діб.

Побічна дія

Побічні явища, що вимагають відміни препарату

Серцево-судинна система: артеріальна гіпертензія; рідко – артеріальні та венозні тромбоемболії (в т.ч. інфаркт міокарда, інсульт, тромбоз глибоких вен нижніх кінцівок, тромбоемболія легеневої артерії); дуже рідко – артеріальна або венозна тромбоемболія печінкових, мезентеріальних, ниркових, ретинальних артерій та вен.

З боку органів чуття: втрата слуху, зумовлена отосклерозом.

Інші: гемолітико-уремічний синдром, порфірія; рідко - загострення реактивного системного червоного вовчака; дуже рідко – хорея Сіденхема (що проходить після відміни препарату).

Інші побічні явища зустрічаються частіше, але менш тяжкі

Доцільність продовження застосування препарату вирішується індивідуально після консультації з лікарем, виходячи із співвідношення користь/ризик.

З боку статевої системи та молочної залози: ациклічні кровотечі/кров'янисті виділення з піхви, аменорея після відміни препарату, зміна стану слизу піхви, розвиток запальних процесів піхви, кандидоз; напруга, біль, збільшення молочних залоз, галакторея.

З боку травної системи: нудота, блювання, хвороба Крона, виразковий коліт, виникнення або загострення жовтяниці та/або сверблячки, пов'язаної з холестазом, холелітіаз.

Дерматологічні реакції: вузлувата еритема, ексудативна еритема, висипання, хлоазма.

З боку центральної нервової системи: головний біль, мігрень, лабільність настрою, депресія.

Порушення чутливості рогівки (при носінні контактних лінз).

З боку обміну речовин: затримка рідини у організмі, зміна (збільшення) маси тіла, зниження толерантності до вуглеводів.

Інші: алергічні реакції.

Протипоказання до застосування

- наявність тяжких та/або множинних факторів ризику венозного або артеріального тромбозу (в т.ч. артеріальна гіпертензія тяжка або середнього ступеня тяжкості з АТ ≥160/100 мм рт.ст.);

- Наявність або вказівка в анамнезі на провісники тромбозу (в т.ч. транзиторна ішемічна атака, стенокардія);

- Мігрень з осередковою неврологічною симптоматикою, у т.ч. в анамнезі;

- венозний або артеріальний тромбоз/тромбоемболія (в т.ч. інфаркт міокарда, інсульт, тромбоз глибоких вен гомілки, емболія легеневої артерії) в даний час або в анамнезі;

- Наявність венозної тромбоемболії в анамнезі;

- цукровий діабет (з ангіопатією);

панкреатит (в т.ч. в анамнезі), що супроводжується вираженою гіпертригліцеридемією;

- Дисліпідемія;

- Тяжкі захворювання печінки, холестатична жовтяниця (в т.ч. при вагітності), гепатит, в т.ч. в анамнезі (до нормалізації функціональних та лабораторних показників та протягом 3 міс після їх нормалізації);

- жовтяниця при прийомі кортикостероїдів;

- жовчнокам'яна хвороба в даний час або в анамнезі;

- Синдром Жильбера, синдром Дубіна-Джонсона, синдром Ротора;

- Пухлини печінки (в т.ч. в анамнезі);

- сильний свербіж, отосклероз або його прогрес при попередньої вагітності або прийомі кортикостероїдів;

- гормонозалежні злоякісні новоутворення статевих органів та молочних залоз (у т.ч. при підозрі на них);

- Вагінальні кровотечі неясної етіології;

- Куріння у віці старше 35 років (понад 15 сигарет на день);

- вагітність чи підозра на неї;

- Період лактації;

- Підвищена чутливість до компонентів препарату.

З обережністю слід призначати препарат при станах, що підвищують ризик розвитку венозного або артеріального тромбозу/тромбоемболії: вік старше 35 років, куріння, сімейний анамнез, ожиріння (ІМТ понад 30 кг/м 2 ), дисліпопротеїнемія, артеріальна гіпертензія, мігрень серця, фібриляція передсердя, тривала іммобілізація, широке хірургічне втручання, хірургічне втручання на нижніх кінцівках, тяжка травма, варикозне розширення вен та поверхневий тромбофлебіт, післяпологовий період, наявність тяжкої депресії (в т.ч. в анамнезі) протеїну С, гіпергомоцистеїнемія, дефіцит антитромбіну III, дефіцит протеїну С або S, антифосфоліпідні антитіла, у тому числі антитіла до кардіоліпіну, вовчаковий антикоагулянт); цукровому діабеті, не ускладненому судинними порушеннями, ВКВ, хвороби Крона, виразковому коліті, серповидно-клітинній анемії, гіпертригліцеридемії (в т.ч. у сімейному анамнезі), гострих та хронічних захворюваннях печінки.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Застосування препарату при вагітності та в період лактації (грудного вигодовування) протипоказане.

У період лактації може зменшитись виділення грудного молока, у незначних кількостях компоненти препарату виділяються з грудним молоком.

Застосування при порушеннях функції печінки

Протипоказаний при тяжких захворюваннях печінки, холестатичній жовтяниці (в т.ч. при вагітності), гепатиті, в т.ч. в анамнезі (до нормалізації функціональних та лабораторних показників та протягом 3 міс після їх нормалізації).

З обережністю слід призначати препарат при гострих та хронічних захворюваннях печінки.

особливі вказівки

Перед початком застосування препарату та в наступні 6 місяців рекомендується зібрати докладний сімейний та особистий анамнез та провести загальномедичне та гінекологічне обстеження (огляд гінекологом, аналіз цервікального мазка, обстеження молочних залоз та функції печінки, вимірювання АТ, концентрації холестерину в крові, аналіз сечі). Ці дослідження необхідно періодично повторювати у зв'язку з необхідністю своєчасного виявлення факторів ризику або протипоказань, що виникли.

Препарат є надійним контрацептивом: індекс Перля (показник кількості вагітностей, що настали під час застосування методу контрацепції у 100 жінок протягом 1 року), при правильному застосуванні становить близько 0,05.

У кожному разі перед призначенням гормональних контрацептивів індивідуально оцінюються переваги чи можливі негативні ефекти їхнього прийому. Це питання необхідно обговорити з пацієнткою, яка після отримання потрібної інформації прийме остаточне рішення про перевагу гормонального або іншого методу контрацепції.

Стан здоров'я жінки необхідно ретельно контролювати. Якщо під час прийому препарату з'являється або погіршується будь-який з перерахованих станів/захворювань, необхідно припинити прийом препарату і перейти до іншого, негормонального методу контрацепції:

- Захворювання системи гемостазу;

- стани/захворювання, що схильні до розвитку серцево-судинної, ниркової недостатності;

- Епілепсія;

- Мігрень;

- ризик розвитку естрогензалежної пухлини або естрогензалежних гінекологічних захворювань;

- цукровий діабет, не ускладнений судинними порушеннями;

- тяжка депресія (якщо депресія пов'язана з порушенням обміну триптофану, то з метою корекції можна застосовувати вітамін В6 );

- Серповидно-клітинна анемія, т.к. в окремих випадках (наприклад, інфекції, гіпоксія) препарати, що містять естроген, при цій патології можуть провокувати явища тромбоемболії;

- Поява відхилень у лабораторних тестах оцінки функції печінки.

Тромбоемболічні захворювання

Епідеміологічні дослідження довели, що є зв'язок між прийомом пероральних гормональних протизаплідних засобів та підвищенням ризику розвитку артеріальних та венозних тромбоемболічних захворювань (в т.ч. інфаркт міокарда, інсульт, тромбоз глибоких вен нижніх кінцівок, тромбоемболія легеневої арки). Доведено підвищений ризик венозних тромбоемболічних захворювань, але значно менше, ніж при вагітності (60 випадків на 100 тисяч вагітностей).

При застосуванні пероральних протизаплідних препаратів дуже рідко спостерігається артеріальна або венозна тромбоемболія печінкових, мезентеріальних, ниркових або судин сітківки.

Ризик появи артеріальних або венозних тромбоемболічних захворювань підвищується:

- з віком;

- при курінні (інтенсивне куріння та вік старше 35 років відносяться до факторів ризику);

- за наявності в сімейному анамнезі тромбоемболічних захворювань (наприклад, у батьків, брата чи сестри). При підозрі на генетичну схильність необхідно перед застосуванням препарату проконсультуватися з фахівцем;

- при ожирінні (ІМТ понад 30 кг/м 2 );

- При дисліпопротеїнеміях;

- При артеріальній гіпертензії;

- При захворюваннях клапанів серця, ускладнених гемодинамічних порушень;

- При фібриляції передсердь;

- при цукровому діабеті, ускладненому судинними ураженнями;

- При тривалій іммобілізації, після великого оперативного втручання, після оперативного втручання на нижніх кінцівках, після тяжкої травми.

У цих випадках передбачається тимчасове припинення застосування препарату (не пізніше ніж за 4 тижні до оперативного втручання, а відновити не раніше ніж через 2 тижні після ремобілізації).

У жінок після пологів збільшується ризик виникнення венозних тромбоемболічних захворювань.

Слід враховувати, що цукровий діабет, системний червоний вовчак, гемолітико-уремічний синдром, хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт, серповидно-клітинна анемія підвищують ризик розвитку венозних тромбоемболічних захворювань.

Слід враховувати, що резистентність до активованого протеїну, гіпергомоцистеїнемія, дефіцит протеїнів С і S, дефіцит антитромбіну III, наявність антифосфоліпідних антитіл підвищують ризик розвитку артеріальних або венозних тромбоемболічних захворювань.

Оцінюючи співвідношення користь/ризик прийому препарату слід враховувати, що цілеспрямоване лікування цього стану знижує ризик тромбоемболії.

Симптомами тромбоемболії є:

— раптовий біль у грудях, що іррадіює у ліву руку;

- Раптова задишка;

- будь-який незвично сильний головний біль, що триває довгий час або з'являється вперше, особливо при поєднанні з раптовою повною або частковою втратою зору або диплопією, афазією, запамороченням, колапсом, фокальною епілепсією, слабкістю або вираженим онімінням половини тіла, руховими порушеннями, сильною литковий м'яз, гострим животом.

Пухлинні захворювання

У деяких дослідженнях повідомлялося про почастішання виникнення раку шийки матки у жінок, які тривалий час приймали гормональні протизаплідні засоби, але результати досліджень суперечливі. У розвитку раку шийки матки відіграють значну роль сексуальна поведінка, інфікування вірусом папіломи людини та інші фактори.

Мета-аналіз 54 епідеміологічних досліджень показав, що є відносне підвищення небезпеки раку молочної залози серед жінок, які приймають пероральні гормональні протизаплідні засоби, проте висока виявлення раку молочної залози могла бути пов'язана з більш регулярним медичним обстеженням. Рак молочної залози зустрічається рідко серед жінок віком до 40 років, незалежно від того, приймають вони гормональні протизаплідні засоби чи ні, і збільшується з віком.

Для опису препарату
Назва Новинет
Діюча речовина Дезогестрел, Етинілестрадіол
Фармакологічна група Контрацептивний засіб
Форма випуску Пігулки
Код ATX G03AA09
Показання для лікування Контрацепція, застосування як протизаплідний засіб.

Ще не було питань.

Мітки: Новинет табл. №63