55.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Ондансетрон

Діюча речовина:
Ондансетрон (Ondansetron)
Інструкція
Форма випуску, склад та упаковка

Розчин для внутрішньовенного та внутрішньовенного введення безбарвний або пофарбований, прозорий.

1 мл
ондансетрон гідрохлориду дигідрат 2.49мг
що відповідає змісту ондансетрону 2 мг

Допоміжні речовини: натрію хлорид – 9 мг, лимонна кислота безводна – 0.46 мг, натрію цитрату дигідрат – 0.31 мг, вода д/і – до 1 мл.


Фармакологічна дія

Протиблювотний засіб. Ефективно попереджає та усуває нудоту та блювання, що виникають на тлі протипухлинної хіміотерапії або променевої терапії, а також у післяопераційному періоді. Механізм дії обумовлений здатністю ондансетрону селективно блокувати серотонінові 5 -HT3-рецептори. Вважають, що у виникненні нудоти та блювання при проведенні протипухлинної терапії важливу роль відіграє стимуляція аферентних волокон блукаючого нерва серотоніном, що виділяється з ентерохромафінних клітин слизової оболонки ШКТ. Блокуючи 5-HT 3 -рецептори, ондансетрон попереджає виникнення блювотного рефлексу. Крім того, ондансетрон пригнічує центральні ланки блювотного рефлексу, блокуючи 5 -HT3-рецептори дна IV шлуночка (area postrema).

Фармакокінетика

Після вживання ондансетрон добре всмоктується з ШКТ. Зазнає ефекту "першого проходження" через печінку. Зв'язування із білками високе (70-76%). Біотрансформується у печінці, головним чином шляхом гідроксилювання. Середній T 1/2 у дорослих пацієнтів близько 4 год. При порушенні функції печінки спостерігається збільшення T 1/2 .

Показання

Профілактика нудоти та блювання при проведенні протипухлинної хіміо- або променевої терапії; профілактика та лікування нудоти та блювання у післяопераційному періоді.

Режим дозування

Індивідуальний, залежно від показань та схеми лікування.

Побічна дія

З боку центральної нервової системи: головний біль; рідко - транзиторні порушення зору та запаморочення (при швидкому внутрішньовенному введенні), мимовільні рухи.

З боку серцево-судинної системи: рідко – біль у грудях, аритмії, брадикардія, артеріальна гіпотензія.

З боку травної системи: запори, діарея, біль у животі, транзиторне підвищення рівня трансаміназ у сироватці крові.

Алергічні реакції: рідко – бронхоспазм, ангіоневротичний набряк, кропив'янка; в окремих випадках – анафілактичні реакції.

Інші: відчуття тепла та припливу крові до голови та епігастральної області.

Протипоказання до застосування

I триместр вагітності, підвищена чутливість до ондансетрону.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Ондансетрон протипоказаний до застосування у І триместрі вагітності. При необхідності застосування в період лактації слід припинити грудне вигодовування.

Застосування при порушеннях функції печінки

При застосуванні у пацієнтів з помірними та вираженими порушеннями функції печінки не рекомендують перевищувати дозу 8 мг на добу.

особливі вказівки

При застосуванні у пацієнтів з помірними та вираженими порушеннями функції печінки не рекомендують перевищувати дозу 8 мг на добу.

З обережністю використовують ондансетрон при хірургічних втручаннях черевної порожнини, т.к. його застосування може маскувати прогресуючу кишкову непрохідність.

Лікарська взаємодія

У зв'язку з тим, що ондансетрон метаболізується в печінці ізоферментами системи цитохрому P450, при одночасному застосуванні з лікарськими засобами, що є індукторами або інгібіторами цієї ферментної системи, можливі зміни кліренсу та T1 /2 ондансетрону.

Для опису препарату
Назва Ондансетрон
Діюча речовина Ондансетрон
Фармакологічна група Протиблювотний препарат центральної дії, що блокує серотонінові рецептори
Форма випуску Розчин для ін'єкцій
Код ATX A04AA01
Показання для лікування Профілактика нудоти та блювання при проведенні протипухлинної хіміо- або променевої терапії; профілактика та лікування нудоти та блювання у післяопераційному періоді.

Ще не було питань.

Мітки: Ондансетрон ін.2мг/мл 4мл №5