• Рейтинг:
 • Бренд:
 • Модель:
  Отофаг гель с бактериофаг 50мл д/гигиены кожи ушных раковин
 • Артикул:
  sku-102867
1 895.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Отофаг гель з бактеріофагами для гігієни шкіри вушних раковин


Інструкція

  склад

Активна речовина: стерильна суспензія фагових частинок у фізіологічному розчині;
допоміжні речовини: вода очищена, карбопол, екстракт календули.

Фармакологічна дія

Гель з бактеріофагами для гігієни шкіри вушних раковин «Отофаг» (далі – Отофаг) застосовують з метою нормалізації мікрофлори та профілактики бактеріальних запальних захворювань вуха, у тому числі при захворюваннях інших ЛОР-органів.
Отофаг містить комплекс із 32 видів бактеріофагів колекції ТОВ НВЦ «МікроСвіт», що пригнічують зростання наступних патогенних бактерій:

 • Bacteroides spp.
 • Escherichia coli spp.
 • Haemophilus influenzae spp.
 • Klebsiella spp.
 • Moraxella catarrhalis
 • Morganella morganii
 • Neisseria spp.
 • Proteus vulgaris spp.
 • Providencia rettgeri spp.
 • Pseudomonas aeruginosa spp.
 • Staphylococcus aureus spp.
 • Streptococcus pyogenes spp.

Практика застосування бактеріофагів
Бактеріофаги (з др.-гр. – «пожирачі бактерій») – віруси, вибірково вражаючі бактерії: кожен вид бактеріофагів активний лише щодо певного виду бактерій та нейтральний щодо інших видів. У клінічній практиці використовуються бактеріофаги, які знищують патогенні бактерії, не порушуючи нормофлору людини та не взаємодіючи з її органами та системами. Це дозволяє застосовувати їх у всіх категорій пацієнтів (включаючи новонароджених, вагітних і матерів-годувальниць) як ефективний і безпечний антибактеріальний засіб профілактики та терапії, в т. ч. у комбінації з антибіотиками. («Раціональне застосування бактеріофагів у лікувальній та протиепідемічній практиці. Федеральні клінічні (методичні) рекомендації». М., 2014).
Особливу актуальність має профілактичний прийом бактеріофагів у тих випадках, коли клінічних ознак бактеріального інфікування відсутні, а застосування антибіотиків небажане через їх побічні ефекти. Наприклад, профілактика бактеріофагами бактеріальних ускладнень вірусних та грибкових інфекцій, травм, опіків, хірургічних втручань, а також профілактика власне бактеріальних інфекцій за наявності різних факторів ризику (супутні захворювання, окремі стани, небезпечна епідеміологічна ситуація та інші несприятливі фактори зовнішнього середовища).
Внаслідок застосування бактеріофагів знищуються патогенні бактерії, підтримується нормальний баланс мікрофлори, послаблюється негативний вплив на організм інфекційного запалення. Комплексна захисна дія бактеріофагів допомагає організму впоратися з інфекцією та її наслідками, а регулярне профілактичне використання бактеріофагів запобігає новим випадкам інфекційного запалення або значно знижує тяжкість його перебігу.

Показання

 • Гігієна вушних раковин у здорових людей, у тому числі, у період несприятливої епідеміологічної обстановки, при зміні кліматичних поясів, при шкідливих впливах довкілля та інших ризиках зараження бактеріальними інфекціями.
 • Профілактика бактеріальних запальних захворювань вуха за наявності факторів ризику, у тому числі цукрового діабету, онкологічних захворювань (особливо в період проведення променевої та хіміотерапії), зниженого місцевого та загального імунітету, грибкових та вірусних інфекціях ЛОР-органів, аутоімунних та інших системних захворювань.
 • Профілактика бактеріальних запальних захворювань вуха (зовнішній та середній отит) та їх рецидивів, у тому числі при захворюваннях носа (гайморит, риніт), горла (фарингіт, абсцеси, ангіна, хронічний тонзиліт) та інших респіраторних захворюваннях (бронхіт, епіглоттит, грип, ГРВІ).
 • Профілактика бактеріальних ускладнень при хірургічних втручаннях та інших лікувальних маніпуляціях у ділянці вуха та інших ЛОР-органів.
 • За призначенням лікаря в інших клінічних ситуаціях, за яких важливо забезпечити високий антибактеріальний захист та відсутність побічних ефектів.

Взаємодія

 • Антибактеріальні засоби: Отофаг можна застосовувати одночасно з антибактеріальними засобами.
 • антисептичні засоби:

Отофаг можна застосовувати одночасно з розчинами хлоргексидину біглюконату 0,05% та 0,2%, гідроксиметилхіноксаліндіоксиду 2,0%;

через інактивацію бактеріофагів, що входять до складу Отофага, не рекомендується одночасне використання з Отофагом наступних засобів:

- засобів на основі октенідину та феноксиетанолу;

- засобів на основі солей поліакрилової кислоти;

- Розчинів перекису водню.

Як приймати, курс прийому та дозування

 • У домашніх умовах Отофаг наносять на оброблювану ділянку безпосередньо з флакона або серветкою (ватним тампоном). Оброблену ділянку не мочити (гель не змивати) протягом 40 хвилин після застосування Отофага.
 • У разі прийому спеціаліста Отофагом обробляються уражені чи травмовані ділянки вуха та інших ЛОР-органов.

ВАЖЛИВО! Отофаг безпечний при попаданні на слизову та при ковтанні. Не вносити Отофаг у закриті вогнища запалення, які не мають або мають обмежений відтік ексудату з вогнища (наприклад, ушиті рани тощо). Внесення Отофага в такі осередки може призвести до вираженого загострення запального процесу та/або набряків та/або лімфостазу.

Схеми застосування та дози

 • гігієна вушних раковин у здорових людей, у тому числі, у період несприятливої епідеміологічної обстановки, при зміні кліматичних поясів, при шкідливих впливах зовнішнього середовища та інших ризиках зараження бактеріальними інфекціями: 1 мл Отофага (одне натискання) наносять 2-3 рази на день після гігієн заходів. Тривалість профілактичного курсу – від 7 до 14 днів. Курс рекомендується повторювати щомісяця. Тривалість застосування Отофага з профілактичною метою не обмежена.
 • профілактика бактеріальних запальних захворювань вуха за наявності факторів ризику, у тому числі, цукрового діабету, онкологічних захворювань (особливо в період проведення променевої та хіміотерапії), зниженого місцевого та загального імунітету, грибкових та вірусних інфекціях ЛОР-органів, аутоімунних та інших системних захворювань:1 мл Отофага (одне натискання) 2-3 рази на день після гігієнічних заходів. Тривалість курсу відповідає тривалості дії фактора ризику. При припиненні дії фактора ризику рекомендується схема застосування для здорових людей.
 • профілактика бактеріальних запальних захворювань вуха (зовнішній та середній отит) та їх рецидивів, у тому числі при захворюваннях носа (гайморит, риніт), горла (фарингіт, абсцеси, ангіна, хронічний тонзиліт) та інших респіраторних захворюваннях (бронхіт, епіглоттит, грип, ГРВІ): доза Отофага визначається лікарем виходячи з конкретної клінічної ситуації. Рекомендується поєднувати із застосуванням у домашніх умовах: 1 мл Отофага (одне натискання) 3-4 рази на день після гігієнічних заходів. Тривалість курсу домашніх процедур – 3-4 тижні. Частота повторення курсів – за рекомендацією лікаря. Далі рекомендується схема застосування для здорових людей.
 • профілактика бактеріальних ускладнень при хірургічних втручаннях та інших лікувальних маніпуляціях в області вуха та інших ЛОР-органів: доза Отофага визначається лікарем виходячи з конкретної клінічної ситуації. Перед хірургічним втручанням – 2-3 рази на день після гігієнічних заходів протягом 7 днів до початку. Після хірургічного втручання – 2-3 рази на день після гігієнічних заходів протягом 7 днів. Далі рекомендується схема застосування для здорових людей.
 • за призначенням лікаря в інших клінічних ситуаціях, при яких важливо забезпечити високий антибактеріальний захист та відсутність побічних ефектів: лікар визначає схему застосування, кратність та обсяг використання Отофага, виходячи з конкретної клінічної ситуації.

ВАЖЛИВО! На початковому етапі за наявності запального вогнища рекомендується частіше застосування Отофага з інтервалом 1-2 години.

Умови зберігання

У сухому, захищеному від світла місці при температурі від 2°С до 8°С протягом 24 місяців. Після початку використання допускається зберігання Отофага при кімнатній температурі (не більше 25°С) за умов дотримання стерильності та використання

Умови відпустки з аптек

Без рецепта
Для опису препарату
Назва Отофаг
Діюча речовина Фагових частинок стерильна суспензія
Фармакологічна група Для гігієни шкіри вушних раковин.
Форма випуску Гель
Код ATX V03
Показання для лікування Гігієна вушних раковин, Профілактика бактеріальних запальних захворювань вуха, Профілактика бактеріальних запальних захворювань вуха, Профілактика бактеріальних ускладнень при хірургічних втручаннях та інших лікувальних маніпуляціях в області вуха та інших ЛОР-органів.

Ще не було питань.

Мітки: Отофаг гель з бактеріофаг 50мл д/гігієни шкіри вушних раковин