1 203.00грн.
Є в наявності
Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (068) 738-52-60

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Пірроксан

Інструкція


Опис

Пірроксан має гіпотензивну, седативну, антиабстинентну, протисвербіжну дію. Блокує постсинаптичні альфа1- та пресинаптичні альфа2-адренорецептори. Має периферичний і центральний вплив. Знижує тонус гладкої мускулатури судин (особливо артеріол та прекапілярів), ОПСС, АТ. Покращує кровопостачання м'язів, шкіри, слизових оболонок. Пригнічує збудливість діенцефальних структур мозку та регулює тонус симпатоадреналової системи. Гіпертонічний криз, діенцефальний криз симпатоадреналового типу, синдром Меньєра, морська та повітряна хвороба, абстиненція (морфінна та алкогольна), тривожно-депресивний синдром, алергічні дерматози. Побічні дії: зниження артеріального тиску, уповільнення серцевих скорочень; виникнення нападів стенокардії. Протипоказання Тяжкі форми атеросклерозу, ІХС, порушення мозкового кровообігу, недостатність кровообігу ІІ-ІІІ стадії, грудний вік (до 6 міс). Не застосовувати при ішемічній хворобі серця артеріальна гіпотонія тяжкі форми атеросклерозу судин мозку; порушення мозкового кровообігу; хронічна серцева недостатність.

Реєстраційний номер

ЛП-003417

Фармакодинаміка

Фармакологічна дія: Пророксан має гіпотензивну та протисвербіжну дію. Блокує постсинаптичні α1- та пресинаптичні α2-адренорецептори, незалежно від їх місця локалізації. Має периферичний і центральний вплив. Знижує чутливість адренорецепторів до адреналіну, змінюючи проникність клітинних мембран. Знижує інтенсивність стимуляції гіпоталамічних структур, зменшуючи виділення тропних гормонів, гормонів периферичних залоз. Послаблює передачу адренергічних судинозвужувальних імпульсів, усуває спазм та розширює периферичні судини, особливо артеріоли та прекапіляри. Покращує кровопостачання м'язів, шкіри, слизових оболонок. Пригнічує збудливість діенцефальних структур мозку та регулює тонус симпатоадреналової системи.

Фармакокінетика
Встановлено, що препарат добре всмоктується у шлунково-кишковому тракті, але ефективна концентрація досягається лише через 30 – 40 хвилин та зберігається 3-4 години. Зв'язування з білками плазми слабке. У препарату відзначений великий обсяг розподілу, він швидко проникає у різні тканини та рідини, включаючи ліквор. Добре проникає через гістогематичні бар'єри, у тому числі гематоенцефалічний. Виборчо затримується в гіпоталамусі, задня область якого містить переважно норадренергічні нейрони. Виводиться переважно нирками. Близько 70% від введеної дози виводиться нирками у перші 24 години.
У дослідах на тваринах при внутрішньочеревному введенні час напіввиведення не був встановлений, при цьому в плазмі крові через 1 годину після введення зберігалося менше 5 % від введеної дози препарату, а через 2 години - тільки сліди. У мозку через 1 годину виявляли 22 %, через 2 години – 6 % від максимальної концентрації. Також у дослідах із міченим вуглецем пророксаном було показано, що продукти його метаболізму здатні надовго (до 10 діб) затримуватись у різних органах та тканинах (плазма, головний мозок, печінка, нирки).

Показання

  • соматоформна вегетативна дисфункція, що протікає за симпатоадреналовим типом, у т.ч. з підвищенням артеріального тиску (як симптоматичний засіб у складі комплексної терапії);
    • алергічні дерматити (як симптоматичний засіб у складі комплексної терапії для усунення сверблячки).

    Протипоказання

    • гіперчутливість до активної речовини або допоміжних компонентів препарату;
    • виражений атеросклероз;
    • виражена цереброваскулярна недостатність (в т.ч. інсульти, ішемічні транзиторні атаки в анамнезі);
    • ішемічна хвороба серця (II-IV функціональний клас),
    • недостатність кровообігу ІІ-ІІІ ступеня;
    • артеріальна гіпотензія;
    • кардіогенний шок;
    • брадикардія;
    • інфаркт міокарда;
    • непереносимість галактози, глюкозо-галактозна мальабсорбція, недостатність лактази;
    • дитячий вік віком до 18 років.

    З обережністю слід застосовувати пацієнтам похилого віку, ішемічна хвороба серця, аритмії, виразкова хвороба шлунка.

    Рекомендується контролювати концентрацію глюкози у крові (можливе підвищення рівня ендогенного інсуліну).

    Застосування при вагітності та лактації

    Протипоказане застосування під час вагітності та в період грудного вигодовування.

    Спосіб застосування та дозування

    При соматоформної вегетативної дисфункції, що протікає за симпато-адреналовим типом у складі комплексної терапії , призначають по 15-30 мг (1-2 таблетки) внутрішньо 2-3 рази на день. Тривалість лікування визначається лікарем.

    При алергічних дерматитах у складі комплексної терапії рекомендується призначати по 15-30 мг (1-2 таблетки) перед сном. Тривалість лікування визначається лікарем.

    особливі вказівки

    Особливості дії лікарського препарату при першому прийомі
    При прийомі першої дози препарату можливе різке зниження артеріального тиску, непритомність, біль голови, слабкість, серцебиття та погіршення суб'єктивного стану («феномен першої дози»), що не є приводом для відміни препарату, оскільки цей ефект зникає при повторному прийомі. Також відзначають сонливість, відчуття оніміння мови, що швидко проходить. Крім того, рекомендується контролювати концентрацію глюкози в крові через можливе підвищення рівня ендогенного інсуліну. У зв'язку з чим, необхідно починати лікування під наглядом лікаря з мінімальної ефективної дози та дотримуватися постільного режиму після прийому препарату протягом 6-8 годин.
    Вплив лікарського препарату на здатність керувати транспортними засобами, механізмами
    У період лікування препаратом не рекомендується керувати транспортними засобами та займатися потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги та швидкості психомоторних реакцій.

    Обмеження


    Умови зберігання

    У сухому місці, захищеному від світла, при температурі не вище 25 °С.
    Зберігати у недоступному для дітей місці.

    Термін придатності

    3 роки.
    Препарат не слід застосовувати після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.
    Для опису препарату
    Назва Пірроксан
    Діюча речовина Пророксан
    Фармакологічна група Альфа-адреноблокатор
    Форма випуску Пігулки
    Код ATX C02CA
    Показання для лікування соматоформна вегетативна дисфункція, що протікає за симпатоадреналовим типом, у т.ч. з підвищенням АТ (як симптоматичний засіб у складі комплексної терапії); алергічні дерматити (як симптоматичний засіб у складі комплексної терапії для усунення сверблячки).

    Ще не було питань.