285.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Простан

діюча речовина: фінастерид


Інструкція

склад

1 таблетка містить фінастериду 5 мг;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль картопляний, повідон 25, натрію кроскармелоза, магнію стеарат, целюлоза мікрокристалічна, гіпромелоза (гідроксипропілметилцелюлоза), пропіленгліколь, титану діоксид (Е 171), 0000 (Е 124).

Лікарська форма. Пігулки покриті оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки круглої форми, вкриті оболонкою, червонувато-рожевого кольору, верхня та нижня поверхня яких опукла; на зламі під час розгляду під лупою видно ядро, оточене одним суцільним шаром.

Фармакотерапевтична група.

Засоби, що застосовуються при доброякісній гіпертрофії передміхурової залози.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Фінастерид – це специфічний інгібітор 5-альфа-редуктази типу II, внутрішньоклітинного ферменту, який перетворює тестостерон на активніший андроген дигідротестостерон (ДГТ). Збільшення передміхурової залози при доброякісній гіперплазії передміхурової залози (ДГПЗ) залежить від перетворення тестостерону на ДГТ у тканинах простати. Фінастерид високоефективно знижує як циркулюючий, і внутрішньопростатичний ДГТ. Фінастерид не має спорідненості з рецепторами андрогенів.

У пацієнтів, які мали помірні та тяжкі прояви ДГПЗ, збільшену передміхурову залозу та низький залишковий об'єм сечі, препарат зменшував частоту гострої затримки сечі та необхідність хірургічного втручання (трансуретрорезекції передміхурової залози та простатектомії). Це супроводжувалося покращенням на 2 пункти за шкалою оцінки симптомів QUASI-AUA (діапазон 0-34), значною регресією обсягу простати та збільшенням швидкості потоку сечі.

Дослідженнями доведено, що, порівняно з плацебо, лікування фінастеридом, доксазозином або їх комбінацією значно знижує ризик клінічного прогресування ДГПЗ. Ризик розвитку гострої затримки сечовипускання був нижчим у групах прийому фінастериду, доксазозину та їх комбінації порівняно з плацебо.

Фармакокінетика.

У чоловіків після одноразового перорального прийому дози фінастериду, міченого ізотопами вуглецю 14 С, 39% прийнятої дози виділялося із сечею у формі метаболітів (імовірно, із сечею виділялася також незначна кількість незміненого фінастериду). 57% дози виводилося з фекаліями. Дослідженнями також встановлено, що двом метаболітам фінастериду властиво менш виражену пригнічуючу дію по відношенню до 5-альфа-редуктази. Біодоступність фінастериду при пероральному прийомі становить приблизно 80%. Їда не впливає на біодоступність препарату. Максимальна концентрація фінастериду в плазмі досягається через 2 години після перорального прийому. Абсорбція препарату із шлунково-кишкового тракту закінчується через 6-8 годин після прийому. Період напіввиведення фінастериду з плазми в середньому становить 6 годин. Зв'язування з білками плазми – 93%. Системний кліренс становить приблизно 165 мл/хв, об'єм розподілу – 76,1 л.

У пацієнтів похилого віку швидкість виведення фінастериду дещо знижується. У чоловіків віком від 70 років період напіввиведення фінастериду становить приблизно 8 годин, тоді як у осіб віком від 18 до 60 років – 6 годин. Але це є показанням зменшення дози препарату в осіб старшого віку.

У пацієнтів із хронічною нирковою недостатністю (кліренс креатиніну – від 9 до 55 мл/хв) не виявлено різниці швидкості виведення одноразової дози фінастериду, міченого ізотопами вуглецю 14 С порівняно зі здоровими добровольцями. Зв'язування з білками плазми у цих груп пацієнтів також не відрізнялося. Це пояснюється тим, що у пацієнтів з нирковою недостатністю частка метаболітів фінастериду, яка за нормальних умов виділяється із сечею, виводиться з калом. Це підтверджується збільшенням у цих пацієнтів кількості метаболітів фінастериду в калі при одночасному зниженні їхньої концентрації в сечі. Тому для пацієнтів з нирковою недостатністю, яким не показаний гемодіаліз, корекція дози препарату не потрібна.

Дані про фармакокінетику препарату у пацієнтів із печінковою недостатністю відсутні. Фінастерид проникає через гематоенцефалічний бар'єр. Невелику кількість фінастериду виявляли у насінній рідині.

Клінічні властивості.

Показання

Лікування та контроль ДГПЗ у пацієнтів із збільшеною передміхурової залозою з метою:

  • зменшення розмірів (регресії) збільшеної залози, поліпшення відтоку сечі та зменшення симптомів, пов'язаних із ДГПЗ;
  • зниження ризику виникнення гострої затримки сечі та необхідності хірургічного втручання, у тому числі трансуретрорезекції передміхурової залози та простатектомії.

Протипоказання

Підвищена чутливість до фінастериду або до будь-якого компонента цього препарату.

Простан не показаний для застосування жінкам та дітям.

Вагітність: застосування вагітним жінкам або жінкам, які потенційно можуть бути вагітними (див. розділ «Застосування у період вагітності або годування груддю»).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Не виявлено клінічно значущої взаємодії з іншими препаратами. Фінастерид не має помітного впливу на ферментну систему, яка метаболізує препарати, пов'язані з цитохромом Р450. Хоча ризик того, що фінастерид впливає на фармакокінетику інших лікарських засобів, оцінюється як невеликий, існує ймовірність того, що інгібітори та індуктори цитохрому P450 3A4 впливатимуть на концентрацію фінастериду у плазмі. Однак, враховуючи встановлені показники безпеки, будь-яке підвищення концентрації фінастериду у зв'язку з одночасним застосуванням інгібіторів цитохрому P450 3A4 навряд чи матиме клінічне значення. Перевірені на людях сполуки включають пропранолол, дигоксин, глибурид, варфарин, теофілін та антипірин; при цьому не було знайдено клінічно вагомих взаємодій.

Особливості застосування

Загальні заходи

Необхідно здійснювати ретельний контроль стану пацієнтів з великим залишковим обсягом сечі та/або різко зниженим відтоком сечі через можливий розвиток обструктивної уропатії.

Вплив препарату на простатоспецифічний антиген (ПСА) та діагностику раку передміхурової залози

До цього часу не доведено сприятливого клінічного впливу лікування фінастеридом у пацієнтів, хворих на рак передміхурової залози. Пацієнти з аденомою передміхурової залози та підвищеним рівнем ПСА спостерігалися у контрольованих клінічних дослідженнях з кількома визначеннями ПСА та взяттям біопсії передміхурової залози. У цих дослідженнях лікування фінастеридом не впливало на частоту виявлення раку передміхурової залози. Загальна частота виникнення раку передміхурової залози суттєво не відрізнялася у групах пацієнтів, які застосовували фінастерид або плацебо.

Перед початком лікування та періодично під час лікування рекомендується перевіряти пацієнтів шляхом ректального дослідження, а також іншими методами щодо наявності раку передміхурової залози. Визначення сироваткового ПСА також використовується виявлення раку простати. Загалом, при базисному рівні ПСА понад 10 нг/мл (Hybritech) слід проводити ретельне обстеження пацієнта, включаючи у разі потреби проведення біопсії. При рівні ПСА не більше 4-10 нг/мл рекомендується подальше обстеження пацієнта. Існує значний збіг у рівнях ПСА у чоловіків, які страждають на рак передміхурової залози та у чоловіків, які не мають цього захворювання. Отже, у чоловіків, хворих на аденому передміхурової залози, нормальні значення ПСА не дозволяють виключити рак передміхурової залози, незалежно від лікування препаратом. Базовий рівень ПСА нижче 4 нг/мл не виключає наявності раку простати.

Фінастерид викликає зниження вмісту сироваткового ПСА приблизно на 50% у пацієнтів з аденомою передміхурової залози, навіть за наявності раку простати. Це зниження необхідно взяти до уваги при оцінці рівня ПСА, оскільки воно не виключає супутнього раку простати. Зниження передбачається у всьому діапазоні значень рівня ПСА, хоча воно може коливатись у окремих пацієнтів. У більшості пацієнтів, які застосовують препарат протягом 6 місяців і більше, значення ПСА мають бути подвоєні в порівнянні з нормальними значеннями в осіб, які не застосовують цей препарат. Така корекція дозволяє зберегти чутливість та специфічність визначення ПСА та виявляти рак передміхурової залози.

При будь-якому тривалому підвищенні рівня ПСА у пацієнтів, які застосовують фінастерид, 5 мг, необхідно ретельне обстеження для з'ясування причин, включаючи недотримання режиму прийому препарату.

Вплив препарату на лабораторні дані

Вплив на рівень ПСА

Рівень ПСА у сироватці крові корелює із віком пацієнта та обсягом простати, при цьому обсяг простати корелює із віком пацієнта. Оцінюючи лабораторних показників ПСА необхідно враховувати те що, що рівень ПСА знижується у процесі лікування препаратом. У більшості пацієнтів спостерігається швидке зниження ПСА протягом перших місяців лікування, після чого рівень ПСА стабілізується на новому рівні, що становить приблизно половину від базисної величини. Тому у пацієнтів, які застосовують препарат протягом 6 місяців і більше, значення ПСА мають бути подвоєні в порівнянні з нормальними значеннями у осіб, які не приймають препарат.

Фінастерид суттєво не зменшує відсоток вільного ПСА (ставлення вільного ПСА до загального). Відношення вільного та загального ПСА залишається постійним навіть під впливом препарату. При визначенні відсотка вільного ПСА, який застосовується для діагностики раку простати, коригування його значень не є обов'язковим.

Рак молочної залози у чоловіків

Під час клінічних випробувань та в постмаркетинговий період повідомлялося про рак молочної залози у чоловіків, які приймали фінастерид, 5 мг. Лікарі повинні проінструктувати своїх пацієнтів щодо необхідності негайного повідомлення про будь-які зміни у тканинах молочної залози, а саме: припухлість, біль, гінекомастія або виділення із сосків.

Лактоза

Препарат містить лактозу, тому пацієнти з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не повинні застосовувати його.

Печінкова недостатність

Вплив печінкової недостатності на фармакокінетику фінастериду не досліджувався.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність.

Простан протипоказаний вагітним жінкам.

Жінки, які потенційно можуть завагітніти або вагітні, повинні уникати контакту з подрібненими або пошкодженими таблетками Простану.

Є дані про виділення невеликої кількості фінастериду зі сперми пацієнта, який приймав фінастерид у дозі 5 мг/добу. Невідомо, чи може на плід чоловічої статі негативно вплинути те, що на матір впливала сперма пацієнта, який лікувався фінастеридом. Якщо статева партнерка пацієнта вагітна або може бути вагітною, пацієнту рекомендується уникати впливу сперми на партнерку.

Через здатність інгібіторів 5-альфа-редуктази типу II гальмувати перетворення тестостерону в ДГТ ці препарати, включаючи финастерид, можуть викликати порушення розвитку зовнішніх статевих органів у плода чоловічої статі.

Таблетки Простан покриті оболонкою, тому це запобігає контакту з активним інгредієнтом за умови, що таблетки не подрібнені та не втратили цілісності.

Період годування груддю.

Простан не показаний жінкам. Невідомо, чи проникає фінастерид у молоко матері.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом чи іншими механізмами.

Не впливає на здатність керувати автомобілем та працювати з механізмами.

Спосіб застосування та дози

Рекомендована доза – 1 таблетка по 5 мг 1 раз на добу. Застосовують незалежно від вживання їжі.

Простан  можна застосовувати як монотерапію, а також у комбінації з альфа-блокатором доксазозином (див. розділ «Фармакологічні властивості»).

Термін лікування визначає лікар індивідуально. Незважаючи на те, що покращення стану пацієнта може спостерігатися раніше, для оцінки ефективності дії необхідно приймати препарат принаймні протягом 6 місяців, після чого необхідно продовжити лікування.

Для пацієнтів похилого віку та для хворих з нирковою недостатністю різного ступеня тяжкості (зниження кліренсу креатиніну до 9 мл/хв) корекція дози не потрібна.

Немає даних щодо застосування препарату пацієнтам із порушеннями функції печінки.

Чи не застосовувати дітям.

Діти.

Простан протипоказаний дітям.

Безпека та ефективність застосування препарату дітям не встановлено.

Передозування

У пацієнтів, які застосовували фінастерид у дозі до 400 мг одноразово та фінастерид у дозі до 80 мг/добу протягом 3 місяців, якихось небажаних ефектів не було.

Немає спеціальних рекомендацій щодо лікування передозування фінастеридом.

Побічні реакції

Найбільш частими побічними реакціями є імпотенція та зниження лібідо. Ці побічні реакції виникають на початку курсу терапії та проходять при подальшому лікуванні у більшості пацієнтів.

З боку імунної системи.

Реакції підвищеної чутливості, включаючи свербіж, кропив'янку та набряк Квінке (у тому числі набряк губ, язика, горла та обличчя).

З боку психіки.

Зниження лібідо, яке може продовжитись після припинення терапії, депресія.

З боку серцевої системи.

Прискорене серцебиття.

З боку печінки та жовчовивідних шляхів.

Підвищений рівень ферментів печінки.

З боку шкіри та підшкірних тканин.

Висипання, свербіж, кропив'янка.

З боку репродуктивної системи та молочних залоз.

Імпотенція, розлад еякуляції, болючість та збільшення молочних залоз, біль у яєчках, еректильна дисфункція, яка може продовжуватися після припинення лікування; чоловіче безпліддя та/або оборотні порушення якості сперми (про нормалізацію або поліпшення якості сперми повідомлялося після припинення прийому фінастериду).

За дослідженнями.

Зменшення еякуляту.

Крім того, у клінічних дослідженнях та при постмаркетинговому застосуванні повідомлялося про рак молочної залози у чоловіків, які приймали фінастерид. Слід негайно повідомити лікаря про будь-які зміни у тканинах молочної залози, а саме: припухлість, біль, гінекомастія або виділення із сосків.

При порівнянні профілів безпеки монотерапії фінастеридом (5 мг/добу) та доксазозином (4 або 8 мг/добу) з комбінованою терапією фінастеридом (5 мг/добу) та доксазозином (4 або 8 мг/добу) та плацебо виявилося, що профіль безпеки та переносимості комбінованої терапії відповідав профілю безпеки окремих компонентів. Частота появи розладів з боку еякуляції у пацієнтів, які приймали комбіновану терапію, можна порівняти із сумою частоти появи побічних реакцій двох монотерапій.

Інформація про зв'язок між тривалим застосуванням фінастериду та пухлинами (з балами Глісона 7-10) відсутня.

Дані лабораторних досліджень.

При оцінці даних лабораторних досліджень (ПСА) слід враховувати, що рівень ПСА знижується у пацієнтів, які приймають фінастерид. У більшості пацієнтів швидке зниження ПСА спостерігається протягом перших місяців терапії, після чого рівень ПСА стабілізується до нового початкового рівня. Початковий рівень після лікування становить приблизно половину значення до лікування. Тому у більшості пацієнтів, які приймають фінастерид протягом 6 місяців або більше, значення ПСА слід подвоювати для порівняння з нормальними діапазонами у чоловіків, які не лікувалися.

При проведенні стандартних лабораторних тестів інших відмінностей між пацієнтами, які застосовували фінастерид, та пацієнтами, які отримували плацебо, були відсутні.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 30 ° С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 таблеток у блістері; по 1 або 3 блістери в пачці з картону.

Категорія відпустки.

За рецептом.

Для опису препарату
Назва Простан
Діюча речовина Фінастерид
Фармакологічна група Препарат для лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози. Інгібітор 5α-редуктази.
Форма випуску Пігулки
Код ATX G04CB01
Показання для лікування лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози з метою запобігання урологічних ускладнень (зниження ризику гострої затримки сечі) та оперативного втручання, включаючи трансуретальну резекцію передміхурової залози та простатектомію.

Ще не було питань.

Мітки: Простан таб. 0, 005 № 30