466.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Прозак

Діюча речовина:
Флуоксетин (Fluoxetine)
Інструкція
Форма випуску, склад та упаковка

Капсули тверді желатинові, розмір №3, непрозорі, зелені/кремові, з нанесеними на них логотипом "LILLY" та ідентифікаційним кодом "3105", вміст капсул - порошок білого кольору.

1 капс.
флуоксетин (у формі гідрохлориду) 20 мг

допоміжні речовини: крохмаль, диметикон.

Склад оболонки капсули: барвник синій патентований (барвник патентний блакитний V), барвник заліза оксид жовтий, діоксид титану, желатин, чорнило харчові (для нанесення ідентифікаційного друку).


Фармакологічна дія

Антидепресант, похідне пропіламіну. Механізм дії пов'язаний із вибірковою блокадою зворотного нейронального захоплення серотоніну в ЦНС. Флуоксетин є слабким антагоністом холіно-, адрено- та гістамінових рецепторів. На відміну від більшості антидепресантів, флуоксетин, мабуть, не викликає зниження функціональної активності постсинаптичних β-адренорецепторів. Сприяє покращенню настрою, зменшує почуття страху та напруження, усуває дисфорію. Не викликає седативного ефекту. При прийомі середніх терапевтичних дозах мало впливає функції серцево-судинної та інших систем.

Фармакокінетика

Всмоктується із ШКТ. Слабко метаболізується при "першому проходженні" через печінку. Прийом їжі не впливає на рівень всмоктування, хоча може уповільнювати його швидкість. C max у плазмі досягається через 6-8 год. C ss у плазмі досягається лише після безперервного прийому протягом декількох тижнів. Зв'язування із білками 94.5%. Легко проникає через гематоенцефалічний бар'єр. Метаболізується у печінці шляхом деметилювання з утворенням основного активного метаболіту норфлуоксетину.

T 1/2 флуоксетину становить 2-3 дні, норфлуоксетину – 7-9 днів. Виводиться нирками 80% та через кишечник – близько 15%.

Показання

Депресії різного генезу, обсесивно-компульсивні порушення, булімічний невроз.

Режим дозування

Початкова доза – 20 мг 1 раз на добу у першій половині дня; при необхідності доза може бути збільшена через 3-4 тижні. Частота прийому – 2-3 рази на добу.

Максимальна добова доза для прийому внутрішньо для дорослих становить 80 мг.

Побічна дія

З боку центральної нервової системи: можливі стан тривоги, тремор, нервозність, сонливість, головний біль, порушення сну.

З боку системи травлення: можливі діарея, нудота.

З боку обміну речовин: можливі посилення потовиділення, гіпоглікемія, гіпонатріємія (особливо у пацієнтів похилого віку та при гіповолемії).

Порушення з боку репродуктивної системи: зниження лібідо.

Алергічні реакції: можливі висипання на шкірі, свербіж.

Інші: біль у суглобах і м'язах, утруднене дихання, підвищення температури тіла.

Протипоказання до застосування

Глаукома, атонія сечового міхура, тяжкі порушення функції нирок, доброякісна гіперплазія передміхурової залози, одночасне призначення інгібіторів МАО, судомний синдром різного генезу, епілепсія, вагітність, лактація, підвищена чутливість до флуоксетину.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Протипоказаний до застосування при вагітності та в період лактації.

Застосування при порушеннях функції печінки

З особливою обережністю застосовують у пацієнтів із порушеннями функції печінки.

Застосування при порушеннях функції нирок

Протипоказаний при тяжких порушеннях функції нирок. З особливою обережністю застосовують у пацієнтів з помірними та легкими порушеннями функції нирок.

Застосування у дітей

Безпека застосування флуоксетину у дітей не встановлена.

Застосування у пацієнтів похилого віку

Пацієнтам похилого віку потрібна корекція режиму дозування.

особливі вказівки

З особливою обережністю застосовують у пацієнтів з порушеннями функції печінки та нирок, при епілептичних нападах в анамнезі, серцево-судинних захворюваннях.

У пацієнтів із цукровим діабетом можлива зміна рівня глюкози у крові, що потребує корекції режиму дозування гіпоглікемічних препаратів. При застосуванні у ослаблених хворих під час прийому флуоксетину зростає ймовірність розвитку епілептичних нападів.

При одночасному застосуванні флуоксетину та електросудомної терапії можливий розвиток тривалих епілептичних нападів.

Флуоксетин можна застосовувати не раніше ніж через 14 днів після відміни інгібіторів МАО. Період після відміни флуоксетину до початку терапії інгібіторами МАО повинен становити не менше ніж 5 тижнів.

Пацієнтам похилого віку потрібна корекція режиму дозування.

Безпека застосування флуоксетину у дітей не встановлена.

У період лікування не допускати вживання алкоголю.

Вплив на здатність до керування автотранспортом та управління механізмами

У період лікування слід утримуватися від потенційно небезпечних видів діяльності, що потребують підвищеної уваги та швидких психомоторних реакцій.

Лікарська взаємодія

При одночасному застосуванні з лікарськими засобами, що надають пригнічуючий вплив на ЦНС, з етанолом можливе значне посилення пригнічуючої дії на ЦНС, а також підвищення ймовірності розвитку судом.

При одночасному застосуванні з інгібіторами МАО, фуразолідоном, прокарбазином, триптофаном можливий розвиток серотонінового синдрому (сплутаність свідомості, гіпоманіакальний стан, руховий неспокій, ажитація, судоми, дизартрія, гіпертонічний криз, озноб, тремор, нудота).

При одночасному застосуванні флуоксетин пригнічує метаболізм трициклічних та тетрациклічних антидепресантів, тразодону, карбамазепіну, діазепаму, метопрололу, терфенадину, фенітоїну, що призводить до збільшення їх концентрації у сироватці крові, посилення їх терапевтичної та побічної дії.

При одночасному застосуванні можливе пригнічення біотрансформації препаратів, що метаболізуються за участю ізоферменту CYP2D6.

При одночасному застосуванні з гіпоглікемічними засобами можливе посилення їхньої дії.

Є повідомлення про посилення ефектів варфарину при одночасному застосуванні з флуоксетином.

При одночасному застосуванні з галоперидолом, флуфеназином, мапротиліном, метоклопрамідом, перфеназином, периціазином, пімозидом, рисперидоном, сульпіридом, трифлуоперазином описані випадки розвитку екстрапірамідних симптомів та дистонії; з декстрометорфаном – описаний випадок розвитку галюцинацій; з дигоксином – випадок підвищення концентрації дигоксину у плазмі крові.

При одночасному застосуванні з солями літію можливе підвищення або зменшення концентрації літію у плазмі.

При одночасному застосуванні можливе збільшення концентрації іміпраміну або дезіпраміну в плазмі крові в 2-10 разів (може зберігатися протягом 3 тижнів після відміни флуоксетину).

При одночасному застосуванні з пропофолом описаний випадок, коли спостерігалися спонтанні руху; з фенілпропаноламіном - описаний випадок, у якому спостерігалися запаморочення, зменшення маси тіла, гіперактивність.

При одночасному застосуванні можливе посилення ефектів флекаїніду, мексилетину, пропафенону, тіоридазину, зуклопентиксолу.

Для опису препарату
Назва Прозак
Діюча речовина Флуоксетин
Фармакологічна група Антидепресанти
Форма випуску Капсули
Код ATX N06AB03
Показання для лікування депресивний епізод; обсесивно-компульсивний розлад; Нервова булімія.
Эдуард / 23.07.2021
Я териториально нахожусь в г. Львов, каким образом я могу купить этот прозак которого во Львове нигде нет только индийские дженерики?
Администратор
Добрый день
наличие и условия доставки во Львов можно уточнить по номеру:
(097) 141-69-71

или по адресу: https://apteka1.info

Мітки: Прозак 20мг. №14