Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті
- Бренд:
- Модель:Редистатин 20 мг табл. №30
- Артикул:sku-103981
- 10
усі питання за телефоном (068) 738-52-60
усі питання за телефоном (068) 172-31-12
З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці
Інструкція
Пігулки, покриті плівковою оболонкою від блідо-рожевого до рожевого кольору, круглі, двоопуклі, з тисненням "10" на одній стороні і "V" на іншій стороні. На поперечному розрізі – ядро від білого до майже білого кольору.
1 таб. | |
розувастатин кальцію | 10.4 мг |
що відповідає змісту розувастатину | 10 мг |
допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна – 38.54 мг, лактози моногідрат – 89.06 мг, кросповідон – 7.5 мг, меглюмін – 3 мг, магнію стеарат – 1.5 мг.
Плівкова оболонка: опадрай II рожевий 32К540017 (лактози моногідрат - 40%, гіпромелоза 15 сР - 28%, титану діоксид (Е171) - 22.22%, тріацетин - 8%, барвник червоний чарівний (Е19й) Е110) – 0.8%, барвник індигокармін (Е132) – 0.08%) – 5.25 мг.
Фармакологічна дія
Гіполіпідемічний засіб із групи статинів, інгібітор ГМГ-КоА-редуктази. За принципом конкурентного антагонізму молекула статину пов'язується з частиною рецептора коензиму А, де прикріплюється цей фермент. Інша частина молекули статину інгібує процес перетворення гідроксиметилглутарату на мевалонат, проміжний продукт у синтезі молекули холестерину. Інгібування активності ГМГ-КоА-редуктази призводить до серії послідовних реакцій, в результаті яких знижується внутрішньоклітинний вміст холестерину і відбувається компенсаторне підвищення активності ЛПНЩ-рецепторів і прискорення катаболізму холестерину (Xc) ЛПНЩ.
Гіполіпідемічний ефект статинів пов'язаний із зниженням рівня загального Хс за рахунок Хс-ЛПНГ. Зниження рівня ЛПНГ є дозозалежним і має лінійний, а експоненційний характер.
Статини не впливають на активність ліпопротеїнової та гепатичної ліпази, не мають істотного впливу на синтез і катаболізм вільних жирних кислот, тому їх вплив на рівень ТГ вдруге та опосередковано через їх основні ефекти щодо зниження рівня Хс-ЛПНЩ. Помірне зниження рівня ТГ при лікуванні статинами, мабуть, пов'язане з експресією ремнантних (апо Е) рецепторів на поверхні гепатоцитів, що беруть участь у катаболізмі ЛПСШ, у складі яких приблизно 30% ТГ.
Крім гіполіпідемічної дії, статини мають позитивний вплив при дисфункції ендотелію (доклінічна ознака раннього атеросклерозу), на судинну стінку, стан атероми, покращують реологічні властивості крові, мають антиоксидантні, антипроліферативні властивості.
Терапевтичний ефект проявляється протягом 1 тиж. після початку терапії та через 2 тижні лікування становить 90% від максимально можливого ефекту, що зазвичай досягається до 4 тижня і після цього залишається постійним.
Фармакокінетика
Після прийому внутрішньо Cmax розувастатину в плазмі крові досягається приблизно через 5 годин. Біодоступність – приблизно 20%.
Розувастатин накопичується у печінці. V d – приблизно 134 л. Зв'язування з білками плазми (переважно з альбуміном) становить приблизно 90%.
Біотрансформується невеликою мірою (близько 10%), будучи непрофільним субстратом для ізоферментів системи цитохрому Р450. Основним ізоферментом, який бере участь у метаболізмі розувастатину, є CYP2C9. Ізоферменти CYP2C19, CYP3A4 та CYP2D6 залучені до метаболізму меншою мірою.
Основними виявленими метаболітами розувастатину є N-дисметил та лактонові метаболіти. N-дисметил приблизно на 50% менш активний, ніж розувастатин, лактонові метаболіти фармакологічно неактивні.
Близько 90% дози розувастатину виводиться у незміненому вигляді з фекаліями. Частина, що залишилася, виводиться із сечею. Плазмовий T 1/2 - приблизно 19 год. T 1/2 не змінюється зі збільшенням дози. Середнє значення плазмового кліренсу становить приблизно 50 л/год (коефіцієнт варіації 21.7%).
Як і у разі інших інгібіторів ГМГ-КоА-редукази, у процес печінкового захоплення розувастатину залучено мембранний переносник Хс, який виконує важливу роль у печінковій елімінації розувастатину.
Системна експозиція розувастатину збільшується пропорційно дозі.
У пацієнтів з вираженою нирковою недостатністю (КК<30 мл/хв) концентрація розувастатину в плазмі крові у 3 рази вища, а концентрація N-дисметилу у 9 разів вища, ніж у здорових добровольців. Концентрація розувастатину в плазмі крові у пацієнтів на гемодіалізі була приблизно на 50% вищою, ніж у здорових добровольців.
У пацієнтів із печінковою недостатністю, ступінь якої становила 8 та 9 за шкалою Чайльд-П'ю, відмічено збільшення T 1/2 принаймні у 2 рази.
Показання
Гіперхолестеринемія (тип IIa, включаючи сімейну гетерозиготну гіперхолестеринемію) або змішана гіперхолестеринемія (тип IIb) як доповнення до дієти, коли дієта та інші немедикаментозні методи лікування (наприклад, фізичні вправи, зниження маси тіла) виявляються недостатніми.
Сімейна гомозиготна гіперхолестеринемія як доповнення до дієти та іншої холестеринснижуючої терапії або у випадках, коли подібна терапія не підходить пацієнту.
Режим дозування
Побічна дія
З боку центральної нервової системи: часто – головний біль, запаморочення, астенічний синдром; можливо – тривожність, депресія, безсоння, невралгія, парестезія.
З боку травної системи: : часто - запор, нудота, біль у животі; можливі – оборотне минуще дозозалежне підвищення активності печінкових трансаміназ, диспепсія (в т.ч. діарея, метеоризм, блювання), гастрит, гастроентерит.
З боку дихальної системи : часто – фарингіт; можливо – риніт, синусит, бронхіальна астма, бронхіт, кашель, диспное, пневмонія.
З боку серцево-судинної системи: можливо – стенокардія, підвищення артеріального тиску, серцебиття, вазодилатація.
З боку кістково-м'язової системи: часто – міалгія; можливі – артралгія, артрит, м'язовий гіпертонус, біль у спині, патологічний перлом кінцівки (без ушкоджень); рідко - міопатія, рабдоміоліз (одночасно з порушенням функції нирок, на фоні прийому препарату в дозі 40 мг).
З боку сечовидільної системи: канальцева протеїнурія (менше 1% випадків – для доз 10 та 20 мг, 3% випадків – для дози 40 мг); можливо – периферичні набряки (рук, ніг, кісточок, гомілок), біль унизу живота, інфекції сечовивідної системи.
Алергічні реакції: можливі – висипання на шкірі, свербіж шкіри; рідко – ангіоневротичний набряк.
З боку лабораторних показників: минуще дозозалежне підвищення активності КФК (при підвищенні активності КФК більш ніж у 5 разів порівняно з ВГН терапія має бути тимчасово припинена).
Інші: часто – астенічний синдром; можливо – випадкова травма, анемія, біль у грудній клітці, цукровий діабет, екхімози, грипоподібний синдром, періодонтальний абсцес.
Протипоказання до застосування
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Протипоказаний при вагітності та в період лактації.
Не застосовувати у жінок репродуктивного віку, які не користуються надійними методами контрацепції.
Застосування при порушеннях функції печінки
Застосування при порушеннях функції нирок
Застосування у дітей
особливі вказівки
З обережністю застосовувати за наявності факторів ризику розвитку рабдоміолізу (включаючи ниркову недостатність, гіпотиреоз, особистий або сімейний анамнез спадкових м'язових захворювань та попередній анамнез м'язової токсичності при використанні інших інгібіторів ГМГ-КоА-редуктази або фібратів), при хронічному пацієнті 65 років, при захворюваннях печінки в анамнезі, сепсисі, артеріальній гіпотензії, при проведенні хірургічних втручань, травмах, тяжких метаболічних ендокринних або електролітних порушеннях, при неконтрольованій епілепсії, в осіб азіатського походження (китайці, японці).
Терапію слід припинити, якщо рівень КФК значно збільшений (більш ніж у 5 разів у порівнянні з ВГН) або якщо м'язові симптоми різко виражені та викликають щоденний дискомфорт (навіть якщо рівень КФК у 5 разів менший у порівнянні з ВГН).
При застосуванні розувастатину у дозі 40 мг рекомендується контролювати показники функції нирок.
У більшості випадків протеїнурія зменшується або зникає в процесі терапії і не означає виникнення гострого прогресування або існуючого захворювання нирок.
Повідомлялося про збільшення кількості випадків міозиту та міопатії у пацієнтів, які приймали інші інгібітори ГМГ-КоА-редуктази у поєднанні з похідними фібринової кислоти (включаючи гемфіброзил), циклоспорин, нікотинову кислоту, азольні протигрибкові препарати, інгібітори протеаз. Гемфіброзил підвищує ризик виникнення міопатії при поєднаному призначенні з деякими інгібіторами ГМГ-КоА-редуктази. Таким чином, не рекомендується одночасне призначення розувастатину та гемфіброзилу. Слід ретельно зважити співвідношення ризику та можливої користі при сумісному застосуванні розувастатину та фібратів або ніацину.
Рекомендується проводити визначення показників функції печінки до початку терапії та через 3 місяці після початку терапії. Застосування розувастатину слід припинити або зменшити дозу, якщо рівень активності трансаміназ у сироватці у 3 рази перевищує ВГН.
У пацієнтів з гіперхолестеринемією внаслідок гіпотиреозу або нефротичного синдрому терапію основних захворювань слід проводити до початку лікування розувастатином.
Вплив на здатність до керування автотранспортом та управління механізмами
Під час зайняття потенційно небезпечними видами діяльності пацієнти повинні враховувати, що під час терапії може виникати запаморочення.
Лікарська взаємодія
При одночасному застосуванні розувастатину та циклоспорину AUC розувастатину було в середньому в 7 разів вищим за значення, яке відзначалося у здорових добровольців, плазмова концентрація циклоспорину при цьому не змінювалася.
Початок терапії розувастатином або підвищення дози препарату у пацієнтів, які одночасно отримують антагоністи вітаміну К (наприклад, варфарин), може призводити до збільшення протромбінового часу та МНО, а скасування розувастатину або зниження дози може призводити до зменшення МНО (у таких випадках рекомендується моніторинг МНО).
Спільне застосування розувастатину та гемфіброзилу призводить до збільшення в 2 рази Cmax у плазмі крові та AUC розувастатину.
Одночасне застосування розувастатину та антацидів, що містять алюмінію та магнію гідроксид, призводить до зниження плазмової концентрації розувастатину приблизно на 50%. Даний ефект виражений слабше, якщо антациди застосовуються через 2 години після прийому розувастатину (клінічне значення невідоме).
Одночасне застосування розувастатину та еритроміцину призводить до зменшення AUC розувастатину на 20% та Cmax розувастатину на 30% (ймовірно, внаслідок посилення моторики кишечника, що викликається прийомом еритроміцину).
Одночасне застосування розувастатину та пероральних контрацептивів збільшує AUC етинілестрадіолу та AUC норгестрелу на 26% та 34% відповідно. Не можна виключити таку взаємодію при одночасному застосуванні розувастатину та проведенні гормонозамісної терапії.
Гемфіброзил, інші фібрати та гіполіпідемічні дози нікотинової кислоти (≥1 г/добу) збільшували ризик виникнення міопатії при одночасному застосуванні з іншими інгібіторами ГМГ-КоА-редуктази можливо у зв'язку з тим, що вони можуть спричиняти міопатію та при застосуванні як монотерапію.
Спільне застосування розувастатину та ітраконазолу (інгібітора CYP3A4) збільшує AUC розувастатину на 28% (клінічно незначне).
Для опису препарату | |
Назва | Редистатин |
Діюча речовина | Розувастатин |
Фармакологічна група | Гіполіпідемічні засоби. Інгібітори ГМГ-КоА-редуктази. |
Форма випуску | Пігулки |
Код ATX | C10AA07 |
Показання для лікування | профілактика серцево-судинних ускладнень; для зниження ризику розвитку тяжких серцево-судинних ускладнень; при гомозиготній спадковій гіперхолестеринемії; лікування первинної гіперхолестеринемії; лікування змішаної дисліпідемії. |
Ще не було питань.
Мітки: Редистатин 20мг табл. №30