Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті
- Бренд:
- Модель:Регулон табл. п/о №21
- Артикул:sku-3658
- 10
усі питання за телефоном (068) 738-52-60
усі питання за телефоном (068) 172-31-12
З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці
Регулон
Інструкція
Пігулки, покриті плівковою оболонкою білого або майже білого кольору, круглі, двоопуклі, з маркуванням "Р8" на одній стороні і "RG" - на іншій.
1 таб. | |
етинілестрадіол | 30 мкг |
дезогестрел | 150 мкг |
допоміжні речовини: -токоферол, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний, стеаринова кислота, повідон, крохмаль картопляний, лактози моногідрат.
Склад плівкової оболонки: пропіленгліколь, макрогол 6000, гіпромелоза.
Фармакологічна дія
Монофазний пероральний контрацептив. Основна контрацептивна дія полягає в інгібуванні синтезу гонадотропінів та придушенні овуляції. Крім того, за рахунок підвищення в'язкості цервікального слизу уповільнюється рух сперматозоїдів через цервікальний канал, а зміна стану ендометрію перешкоджає імплантації заплідненої яйцеклітини.
Етинілестрадіол є синтетичним аналогом ендогенного естрадіолу.
Дезогестрел має виражену гестагенну та антиестрогенну дію, подібну до ендогенного прогестерону, слабку андрогенну та анаболічну активність.
Регулон сприятливо впливає на ліпідний обмін: підвищує концентрацію ЛПВЩ у плазмі крові, не впливаючи при цьому на вміст ЛПНЩ.
На фоні застосування препарату значно скорочуються втрати менструальної крові (при вихідній менорагії), нормалізується менструальний цикл, відзначається сприятливий вплив на покриви шкіри, особливо за наявності вульгарних вугрів.
Фармакокінетика
Дезогестрел
Всмоктування
Дезогестрел швидко і практично повністю абсорбується із ШКТ і одразу метаболізується у 3-кето-дезогестрел, який є біологічно активним метаболітом дезогестрелу.
C max досягається через 1,5 год і становить 2 нг/мл. Біодоступність – 62-81%.
Розподіл
3-кето-дезогестрел зв'язується з білками плазми крові, в основному з альбумінами та з глобуліном, що зв'язує статеві гормони (ГСПГ). V d становить 1.5 л/кг. C ss встановлюється до другої половини менструального циклу. Рівень 3-кето-дезогестрелу збільшується у 2-3 рази.
Метаболізм
Крім 3-кето-дезогестрелу (який утворюється в печінці та в стінці кишечника) утворюються інші метаболіти: 3α-ОН-дезогестрел, 3β-ОН-дезогестрел, 3α-ОН-5α-Н-дезогестрел (метаболіти першої фази). Ці метаболіти не мають фармакологічної активності і частково, шляхом кон'югації (друга фаза метаболізму), перетворюються на полярні метаболіти - сульфати та глюкуронати. Кліренс із плазми крові - близько 2 мл/хв/кг маси тіла.
Виведення
T 1/2 3-кето-дезогестрелу становить 30 год. Метаболіти виводяться із сечею та з калом (у співвідношенні 4:6).
Етинілестрадіол
Всмоктування
Етинілестрадіол швидко і повністю абсорбується із ШКТ. C max досягається через 1-2 години після прийому препарату і становить 80 пг/мл. Біодоступність препарату через пресистемну кон'югацію та ефект "першого проходження" через печінку становить близько 60%.
Розподіл
Етинілестрадіол повністю зв'язується з білками плазми крові, переважно з альбумінами. V d становить 5 л/кг. C ss встановлюється до 3-4 дня прийому, при цьому рівень етинілестрадіолу в сироватці на 30-40% вищий, ніж після одноразової дози.
Метаболізм
Пресистемна кон'югація етинілестрадіолу значна. Минаючи стінку кишечника (перша фаза метаболізму), він піддається кон'югації у печінці (друга фаза метаболізму). Етинілестрадіол і його кон'югати першої фази метаболізму (сульфати та глюкуроніди) виділяються в жовч і вступають в ентерогепатичну циркуляцію. Кліренс із плазми крові близько 5 мл/хв/кг маси тіла.
Виведення
T 1/2 етинілестрадіолу становить у середньому близько 24 год. Близько 40% виводиться нирками та близько 60% – через кишечник.
Показання
Режим дозування
Препарат призначають внутрішньо.
Прийом таблеток починають з 1-го дня менструального циклу та приймають по 1 таб./добу протягом 21 дня, по можливості в один і той же час доби. Після прийому останньої таблетки з упаковки роблять 7-денну перерву, під час якої відбувається менструальноподібна кровотеча внаслідок відміни препарату. Наступного дня після 7-денної перерви (через 4 тижні після прийому першої таблетки, того ж дня тижня) відновлюють прийом препарату з наступної упаковки, що також містить 21 таб., навіть якщо кровотеча не припинилася. Такої схеми прийому таблеток дотримуються доти, поки є необхідність контрацепції. При дотриманні правил прийому контрацептивний ефект зберігається і на час 7-денної перерви.
Перший прийом препарату
Прийом першої таблетки слід розпочинати з першого дня менструального циклу. У цьому випадку не потрібно використовувати додаткові методи контрацепції. Прийом таблеток можна починати і з 2-5 днів менструації, але в цьому випадку в першому циклі застосування препарату треба застосовувати додаткові методи контрацепції у перші 7 діб прийому таблеток.
Якщо минуло понад 5 днів після початку менструації, слід відкласти початок прийому препарату до наступної менструації.
Прийом препарату після пологів
Жінки, що не годують грудьми, можуть починати прийом таблеток не раніше 21 дня після пологів, попередньо проконсультувавшись з лікарем. В цьому випадку немає необхідності застосовувати інші методи контрацепції. Якщо після пологів вже був сексуальний контакт, прийом таблеток слід відкласти до першої менструації. Якщо приймається рішення про прийом препарату пізніше, ніж через 21 день після пологів, тоді перші 7 діб необхідно використовувати додаткові методи контрацепції.
Прийом препарату після аборту
Після аборту, за відсутності протипоказань, починати прийом таблеток слід з першого дня після операції, і в цьому випадку не потрібно застосовувати додаткові методи контрацепції.
Перехід з іншого перорального контрацептиву
При переході з іншого перорального препарату (21- або 28-денного): першу таблетку Регулону рекомендується прийняти наступного дня після завершення курсу 28-денного пакування препарату. Після закінчення 21-денного курсу необхідно зробити звичайну 7-денну перерву і потім приступити до прийому препарату Регулон. Немає необхідності застосування додаткових методів контрацепції.
Перехід до прийому препарату Регулон після використання пероральних гормональних препаратів, що містять лише прогестаген ("міні-пили")
Першу таблетку Регулон слід прийняти у 1-й день циклу. Немає необхідності застосування додаткових методів контрацепції.
Якщо при прийомі "міні-пили" не виникає менструація, то після виключення вагітності можна починати прийом препарату Регулон у будь-який день циклу, але в цьому випадку в перші 7 діб необхідно застосовувати додаткові методи контрацепції (використання ковпачка шийки зі сперміцидним гелем, презерватива, або утримання від статевих контактів). Застосування календарного методу у випадках не рекомендується.
Відстрочка менструального циклу
Якщо є потреба у відстроченні менструації, треба продовжувати прийом таблеток з нової упаковки, без 7-денної перерви, за звичайною схемою. При відстроченні менструації можуть з'являтися проривні або кровотечі, що мажуть, але це не знижує протизаплідну дію препарату. Регулярний прийом таблеток Регулон можна відновити після звичайної 7-денної перерви.
Пропущені пігулки
Якщо жінка забула прийняти таблетку вчасно і після пропуску пройшло не більше 12 годин, потрібно прийняти забуту таблетку, а далі продовжити прийом у звичайний час. Якщо між прийомом пігулок пройшло більше 12 год - це вважається перепусткою пігулки, надійність контрацепції в цьому циклі не гарантується і рекомендується застосування додаткових методів контрацепції.
При пропуску однієї таблетки на першому або другому тижні циклу необхідно прийняти 2 таб. наступного дня, а потім продовжити регулярний прийом, використовуючи додаткові методи контрацепції до кінця циклу.
При пропуску таблетки на третьому тижні циклу треба прийняти забуту таблетку, продовжити регулярний прийом і не робити 7-денну перерву. Важливо пам'ятати, що через мінімальну дозу естрогену підвищується ризик овуляції та/або кров'янистих виділень при пропусканні прийому таблетки і тому рекомендується застосування додаткових методів контрацепції.
Блювота чи діарея
Якщо після прийому препарату з'являється блювання чи діарея, тоді всмоктування препарату може бути неповноцінним. Якщо симптоми припинилися протягом 12 годин, треба прийняти ще одну таблетку додатково. Після цього слід продовжувати прийом таблеток звичайним чином. Якщо блювання або діарея триває більше 12 годин, необхідно використовувати додаткові методи контрацепції під час блювання або діареї та в наступні 7 діб.
Побічна дія
Побічні ефекти, при появі яких потрібне негайне припинення прийому препарату:
- артеріальна гіпертензія;
- гемолітико-уремічний синдром;
- порфірія;
- Втрата слуху, обумовлена отосклерозом.
Рідко: артеріальні та венозні тромбоемболії (в т.ч. інфаркт міокарда, інсульт, тромбоз глибоких вен нижніх кінцівок, тромбоемболія легеневої артерії); загострення реактивного системного червоного вовчака.
Дуже рідко: артеріальна або венозна тромбоемболія печінкових, мезентеріальних, ниркових, ретинальних артерій та вен; хорея Сіденхема (що проходить після відміни препарату).
Нижче перераховані інші побічні ефекти, менш тяжкі, але частіше зустрічаються. Доцільність продовження застосування препарату вирішується індивідуально після консультації з лікарем, виходячи із співвідношення користь/ризик.
Репродуктивна система: ациклічні кровотечі/кров'янисті виділення з піхви, аменорея після відміни препарату, зміна стану піхвового слизу, розвиток запальних процесів піхви, кандидоз.
Порушення з боку молочних залоз: напруга, біль, збільшення молочних залоз, галакторея.
З боку травної системи: нудота, блювання, діарея, біль в епігастрії, хвороба Крона, виразковий коліт, гепатит, виникнення або загострення жовтяниці та/або сверблячки, пов'язаної з холестазом, холелітіаз.
З боку шкірних покривів: вузлувата еритема, ексудативна еритема, висипання, хлоазма.
З боку центральної нервової системи: головний біль, мігрень, зміни настрою, депресивні стани.
З боку органів чуття: підвищення чутливості рогівки (при носінні контактних лінз).
З боку обміну речовин: затримка рідини у організмі, зміна (збільшення) маси тіла, зниження толерантності до вуглеводів.
Інші: алергічні реакції.
Протипоказання до застосування
- наявність тяжких та/або множинних факторів ризику венозного або артеріального тромбозу (в т.ч. артеріальна гіпертензія тяжка або середнього ступеня тяжкості з АТ ≥ 160/100 мм рт.ст.);
- Провісники тромбозу (в т.ч. транзиторна ішемічна атака, стенокардія) в даний час або в анамнезі;
- Мігрень з осередковою неврологічною симптоматикою, у т.ч. в анамнезі;
- венозний або артеріальний тромбоз/тромбоемболія (в т.ч. тромбоз глибоких вен гомілки, емболія легеневої артерії, інфаркт міокарда, інсульт) в даний час або в анамнезі;
- Наявність венозної тромбоемболії в анамнезі;
- цукровий діабет (з ангіопатією);
панкреатит (в т.ч. в анамнезі), що супроводжується вираженою гіпертригліцеридемією;
- Дисліпідемія;
- Тяжкі захворювання печінки, холестатична жовтяниця (в т.ч. при вагітності), гепатит, в т.ч. в анамнезі (до нормалізації функціональних та лабораторних показників та протягом 3 місяців після нормалізації їх);
- жовтяниця внаслідок прийому кортикостероїдів;
- жовчнокам'яна хвороба в даний час або в анамнезі;
- Синдром Жильбера, синдром Дубіна-Джонсона, синдром Ротора;
- Пухлини печінки (в т.ч. в анамнезі);
- сильний свербіж, отосклероз або його прогрес при попередньої вагітності або прийомі кортикостероїдів;
- гормонозалежні злоякісні новоутворення статевих органів та молочних залоз (у т.ч. при підозрі на них);
- Вагінальні кровотечі неясної етіології;
- Куріння у віці старше 35 років (понад 15 сигарет на день);
- вагітність чи підозра на неї;
- Період лактації;
- Підвищена чутливість до компонентів препарату.
З обережністю слід призначати препарат при станах, що підвищують ризик розвитку венозного або артеріального тромбозу/тромбоемболії: вік старше 35 років, куріння, сімейний анамнез, ожиріння (індекс маси тіла понад 30 кг/м 2 ), дисліпопротеїнемія, артеріальна гіпертензія, мігр клапанні вади серця, фібриляція передсердя, тривала іммобілізація, широке хірургічне втручання, хірургічне втручання на нижніх кінцівках, тяжка травма, варикозне розширення вен і поверхневий тромбофлебіт, післяпологовий період, наявність тяжкої депресії (в т.ч. резистентність активованого протеїну С, гіпергомоцистеїнемія, дефіцит антитромбіну III, дефіцит протеїну С або S, антифосфоліпідні антитіла, у тому числі антитіла до кардіоліпіну, у тому числі вовчаковий антикоагулянт), цукровий діабет, не ускладнений судинними порушеннями СКВ), хвороба Крона, виразковий коліт, серповидно-клітинна анемія я, гіпертригліцеридемія (в т.ч. у сімейному анамнезі), гострі та хронічні захворювання печінки.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Застосування препарату при вагітності та у період годування груддю протипоказане.
У період годування груддю необхідно вирішити питання або про відміну препарату, або про припинення грудного вигодовування.
Застосування при порушеннях функції печінки
Протипоказаний при печінковій недостатності.
З обережністю слід призначати препарат при гострих та хронічних захворюваннях печінки.
Застосування при порушеннях функції нирок
Застосування у пацієнтів похилого віку
особливі вказівки
Перед початком застосування препарату необхідно провести загальномедичне (докладний сімейний та особистий анамнез, вимірювання артеріального тиску, лабораторні дослідження) та гінекологічне обстеження (в т.ч. обстеження молочних залоз, органів малого тазу, цитологічний аналіз цервікального мазка). Подібне обстеження в період прийому препарату проводять регулярно, кожні 6 місяців (у зв'язку з необхідністю своєчасного виявлення факторів ризику та протипоказань).
Препарат є надійним контрацептивом: індекс Перля (показник кількості вагітностей, що настали під час застосування методу контрацепції у 100 жінок протягом 1 року), при правильному застосуванні становить близько 0,05.
У кожному разі перед призначенням гормональних контрацептивів індивідуально оцінюються переваги чи можливі негативні ефекти їхнього прийому. Це питання необхідно обговорити з пацієнткою, яка після отримання потрібної інформації прийме остаточне рішення про перевагу гормонального або іншого методу контрацепції.
Стан здоров'я жінки необхідно ретельно контролювати. Якщо під час прийому препарату з'являється або погіршується будь-який з перерахованих станів/захворювань, необхідно припинити прийом препарату і перейти до іншого, негормонального методу контрацепції:
- Захворювання системи гемостазу;
- стани/захворювання, що схильні до розвитку серцево-судинної, ниркової недостатності;
- Епілепсія;
- Мігрень;
- ризик розвитку естрогензалежної пухлини або естрогензалежних гінекологічних захворювань;
- цукровий діабет, не ускладнений судинними порушеннями;
- тяжка депресія (якщо депресія пов'язана з порушенням обміну триптофану, то з метою корекції можна застосовувати вітамін В6 );
- Серповидно-клітинна анемія, т.к. в окремих випадках (наприклад, інфекції, гіпоксія) препарати, що містять естроген, при цій патології можуть провокувати явища тромбоемболії;
- Поява відхилень у лабораторних тестах оцінки функції печінки.
Тромбоемболічні захворювання
Епідеміологічні дослідження довели, що є зв'язок між прийомом пероральних гормональних протизаплідних засобів та підвищенням ризику розвитку артеріальних та венозних тромбоемболічних захворювань (в т.ч. інфаркт міокарда, інсульт, тромбоз глибоких вен нижніх кінцівок, тромбоемболія легеневої арки). Доведено підвищений ризик венозних тромбоемболічних захворювань, але значно менше, ніж при вагітності (60 випадків на 100 тисяч вагітностей).
Деякі дослідники припускають, що ймовірність появи венозних тромбоемболічних захворювань більша при застосуванні препаратів, що містять дезогестрел та гестоден (препарати третього покоління), ніж при застосуванні препаратів, що містять левоноргестрел (препарати другого покоління).
Частота спонтанної появи нових випадків венозних тромбоемболічних захворювань у здорових невагітних жінок, які не приймають пероральні протизаплідні засоби, становить близько 5 випадків на 100 тисяч жінок на рік. При застосуванні препаратів другого покоління – 15 випадків на 100 тисяч жінок на рік, а при застосуванні препаратів третього покоління – 25 випадків на 100 тисяч жінок на рік.
При застосуванні пероральних протизаплідних препаратів дуже рідко спостерігається артеріальна або венозна тромбоемболія печінкових, мезентеріальних, ниркових або судин сітківки.
Ризик появи артеріальних або венозних тромбоемболічних захворювань підвищується:
- з віком;
- при курінні (інтенсивне куріння та вік старше 35 років відносяться до факторів ризику);
- за наявності в сімейному анамнезі тромбоемболічних захворювань (наприклад, у батьків, брата чи сестри). При підозрі на генетичну схильність необхідно перед застосуванням препарату проконсультуватися з фахівцем;
- при ожирінні (індекс маси тіла понад 30 кг/ м2 );
- При дисліпопротеїнеміях;
- При артеріальній гіпертензії;
- При захворюваннях клапанів серця, ускладнених гемодинамічних порушень;
- При фібриляції передсердь;
- при цукровому діабеті, ускладненому судинними ураженнями;
- При тривалій іммобілізації, після великого оперативного втручання, після оперативного втручання на нижніх кінцівках, після тяжкої травми.
У цих випадках передбачається тимчасове припинення застосування препарату (не пізніше ніж за 4 тижні до оперативного втручання, а відновити - не раніше ніж через 2 тижні після ремобілізації).
У жінок після пологів збільшується ризик виникнення венозних тромбоемболічних захворювань.
Слід враховувати, що цукровий діабет, системний червоний вовчак, гемолітико-уремічний синдром, хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт, серповидно-клітинна анемія, підвищують ризик розвитку венозних тромбоемболічних захворювань.
Слід враховувати, що резистентність до активованого протеїну, гіпергомоцистеїнемія, дефіцит протеїнів С і S, дефіцит антитромбіну III, наявність антифосфоліпідних антитіл, підвищують ризик розвитку артеріальних або венозних тромбоемболічних захворювань.
Оцінюючи співвідношення користь/ризик прийому препарату слід враховувати, що цілеспрямоване лікування цього стану знижує ризик тромбоемболії. Симптомами тромбоемболії є:
— раптовий біль у грудях, що іррадіює у ліву руку;
- Раптова задишка;
- будь-який незвично сильний головний біль, що триває довгий час або з'являється вперше, особливо при поєднанні з раптовою повною або частковою втратою зору або диплопією, афазією, запамороченням, колапсом, фокальною епілепсією, слабкістю або вираженим онімінням половини тіла, руховими порушеннями, сильною литкового м'яза, симптомокомлексом "гострий" живіт.
Пухлинні захворювання
У деяких дослідженнях повідомлялося про почастішання виникнення раку шийки матки у жінок, які тривалий час приймали гормональні протизаплідні засоби, але результати досліджень суперечливі. У розвитку раку шийки матки відіграють значну роль сексуальна поведінка, інфікування вірусом папіломи людини та інші фактори.
Для опису препарату | |
Назва | Регулон |
Діюча речовина | Дезогестрел, Етинілестрадіол |
Фармакологічна група | Естрогени, гестагени, контрацептивні засоби. |
Форма випуску | Пігулки |
Код ATX | G03AA09 |
Показання для лікування | Небажана вагітність, контрацепція. |
Ще не було питань.
Мітки: Регулон табл. п/о №21