Похожие препараты

903.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Ретиноєва мазь 0.05%

Інструкція

Фармакологічна дія

Засіб для лікування вугрів. Сприяє нормалізації термінальної диференціації клітин, гальмує гіперпроліферацію епітелію вивідних проток сальних залоз, утворення детриту та полегшує його евакуацію. За рахунок цього знижується вироблення шкірного сала, полегшується його виділення, нормалізується склад, знижується запальна реакція навколо залоз. При зовнішньому та системному застосуванні має антисеборейну, себостатичну, протизапальну, керато- та імуномодулюючу дію; посилює процеси регенерації у шкірі.

Показання

Для прийому внутрішньо: важкі форми вузликово-кістозних акне, особливо з локалізацією на тулубі. Для ректального застосування: важкі рецидивні форми вугрів, висипання із супутнім себорейним процесом. Для зовнішнього застосування: папуло-пустульозні вугри, себорея, рожеві вугри, періоральний дерматит.

Протипоказання

Вагітність, встановлена та планована, лактація, підвищена чутливість до ізотретиноїну, одночасне застосування антибіотиків групи тетрацикліну. Для внутрішнього застосування: тяжкі порушення функції печінки та/або нирок, гіпервітаміноз А, значно підвищений рівень ліпідів у плазмі крові, новоутворення. Для ректального застосування – захворювання прямої кишки.

Рекомендації щодо застосування

Для прийому внутрішньо початкова доза – 500 мкг/кг/добу; максимальна добова доза застосовується в обмежений час і становить 1 мг/кг; підтримуюча доза – 0.1-1мг/кг/добу; тривалість лікування – 16 тижнів, повторний курс проводять з інтервалом 8 днів. Приймають під час їжі один або кілька прийомів. Ректально - 0.5-1 мг/кг 1 раз/сут на ніч (у положенні лежачи); курс лікування – 8-12 тижнів, інтервали між курсами – 1-2 місяці. Мазь наносять тонким шаром на уражені ділянки шкіри 2 рази на добу. Тривалість лікування – 4-6 тижнів.

особливі вказівки

Ректально та зовнішньо застосовують з обережністю при захворюваннях печінки, нирок, хронічному панкреатиті, декомпенсації серцевої діяльності, хронічних інтоксикаціях (в т.ч. алкогольної). При ректальному та зовнішньому застосуванні при різко вираженій реакції загострення (на 1-2 тижні лікування) рекомендується відмінити лікування на кілька днів до її стихання, потім терапію можна відновити. При прийомі внутрішньо необхідний регулярний контроль функції печінки та рівня ліпідів у плазмі крові до лікування через 1 міс після початку терапії, а потім кожні 3 міс. При цукровому діабеті, ожирінні, алкоголізмі чи порушеннях ліпідного обміну рекомендується частіший контроль лабораторних показників. При цукровому діабеті чи підозрі нею необхідно суворо контролювати рівень глюкози у плазмі. При тривалому застосуванні можливий розвиток симптомів хронічного гіпервітамінозу А. У період лікування або протягом деякого часу після його закінчення не можна бути донорами для жінок дітородного віку. На тлі терапії пацієнтам не слід призначати УФ-терапію, хворі повинні уникати прямої дії сонячного випромінювання. У процесі лікування може виникати непереносимість контактних лінз. Безпека застосування у дітей та пацієнтів препубертатного віку не встановлена. Слід уникати одночасного застосування ізотретиноїну та похідних 19-нортестостерону, особливо у пацієнтів з гінекологічними/ендокринологічними захворюваннями. Не рекомендується одночасне застосування інших препаратів, що мають кератолітичні або ексфоліативні властивості (в т.ч. інших ретиноїдів), а також прогестерону в мікродозах (включаючи препарати міні-піллі).

склад

Мазь для зовнішнього застосування 0.05% 1 г ізотретиноїну 500 мкг

Побічні дії

Дерматологічні реакції: сухість слизових оболонок, висипання на шкірі, дерматит, свербіж, хейліт, еритема (особливо на обличчі), пітливість, долонно-підошовне лущення, пароніхії, дистрофія нігтів, посилене розростання грануляційної тканини в ураженій ділянці; рідко – витончення волосся, васкуліт, фоточутливість. З боку органів чуття: кон'юнктивіт, світлобоязнь, зниження нічного зору, помутніння рогівки, ослаблення слуху. З боку ЦНС та периферичної нервової системи: головний біль; рідко – депресія, судомні напади, схильність до суїциду; у поодиноких випадках – внутрішньочерепна гіпертензія. З боку системи травлення: нудота; рідко – коліт, кровотечі із ШКТ, транзиторне підвищення активності печінкових трансаміназ; у поодиноких випадках – гепатит. З боку системи кровотворення: анемія, нейтропенія, зміна кількості тромбоцитів, підвищення ШОЕ. Порушення з боку обміну речовин: підвищення концентрації ТГ, глюкози. З боку кістково-м'язової системи: біль у м'язах та суглобах; рідко – гіперостози. Інші: носова кровотеча. При ректальному та зовнішньому застосуванні: на 1-2 тижні лікування можлива поява нових висипів, свербежу, набряклості та почервоніння шкіри.

Лікарська взаємодія

Дія ізотретиноїну послаблюється при одночасному застосуванні прогестерону у мікродозах. При одночасному застосуванні ізотретиноїну та вітаміну А можливе посилення токсичних ефектів. При одночасному застосуванні ізотретиноїну та антибіотиків групи аміноглікозидів існує ризик розвитку внутрішньочерепної гіпертензії.Для опису препарату
Назва Ретиноєва мазь
Діюча речовина Ізотретиноїн
Фармакологічна група Дерматотропні засоби
Форма випуску Мазь
Код ATX D10AD04
Показання для лікування Себорейний дерматит; Вугри; Розацеа; Періоральний дерматит.

Ще не було питань.

Мітки: Ретиноєва мазь 0.05% 15 г.