Похожие препараты

501.00грн.
Є в наявності
Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (068) 738-52-60

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Секстафаг


Інструкція
Форма випуску, склад та упаковка

Розчин для прийому всередину, місцевого та зовнішнього застосування прозорий, жовтого кольору різної інтенсивності, можливий зелений відтінок.

1 фл.
фільтрат фаголізатів бактерій Staphylococcus, Streptococcus, Proteus (P. vulgaris, P. mirabilis), Pseudomonas aeruginosa, ентеропатогенних Escherichia coli, Klebsiella pneumoniae 20 мл

Консервант: 8-гідроксихіноліну сульфату моногідрат 0.0001 г/мл (зміст розрахунковий).

20 мл - флакони (4) - картонні пачки.
20 мл - флакони (10) - картонні пачки.

Фармакологічна дія

Піобактеріофаг полівалентний має здатність специфічно лізувати бактерії стафілококів, стрептококів (у тому числі ентерококів), протею, клебсієл пневмонії, синьогнійної та кишкової паличок.

Показання

Лікування та профілактика гнійно-запальних та ентеральних захворювань, викликаних стафілококами, стрептококами, протеями, клебсієлами, синьогнійною та кишковою паличками:

- захворювання вуха, горла, носа, дихальних шляхів та легень - запалення пазух носа, середнього вуха, ангіна, фарингіт, ларингіт, трахеїт, бронхіт, пневмонія, плеврит;

- хірургічні інфекції – нагноєння ран, опіки, абсцес, флегмона, фурункули, карбункули, гідраденіт, панариції, парапроктит, мастит, бурсит, остеомієліт;

- ypoгенітальні інфекції - уретрит, цистит, пієлонефрит, кольпіт, ендометрит, сальпінгоофорит;

посттравматичні кон'юнктивіти, кератокон'юнктивіти, гнійні виразки рогівки та іридоцикліти;

- Ентеральні інфекції – гастроентероколіт, холецистит, дисбактеріоз;

- Генералізовані септичні захворювання;

- гнійно-запальні захворювання новонароджених - омфаліт, піодермія, кон'юнктивіт, гастроентероколіт, сепсис та ін;

— інші захворювання, спричинені бактеріями стафілококів, стрептококів (у тому числі ентерококів), протею, клебсієл пневмонії, синьогнійної та кишкової паличок.

При тяжких проявах інфекцій, викликаних стафілококами, стрептококами, протеєм, клебсієлою пневмонією, синсгнійною та кишковою паличками, препарат призначається у складі комплексної терапії.

З профілактичною метою препарат використовують для обробки операційних та свіжоінфінованих ран, а також для профілактики внутрішньолікарняних інфекцій за епідемічними показаннями.

Важливою умовою ефективної фаготерапії є попереднє визначення фагочутливості збудника.

Режим дозування

Перед використанням флакон з бактеріофагом необхідно збовтати та переглянути. Препарат повинен бути прозорим та не містити осаду.

Увага! При помутнінні препарат не застосовувати!

Внаслідок вмісту в препараті живильного середовища, в якому можуть розвиватися бактерії з навколишнього середовища, викликаючи помутніння препарату, необхідно при розтині флакона дотримуватись наступних правил:

- ретельно мити руки;

- обробити ковпачок спиртомістким розчином;

- Зняти ковпачок, не відкриваючи пробки;

- не класти пробку внутрішньою поверхнею на стіл або інші предмети;

- не залишати флакон відкритим;

- розкритий флакон зберігати лише у холодильнику.

При використанні малих доз (2-8 крапель) препарат необхідно відбирати стерильним шприцом обсягом 0,5 - 1 мл.

Препарат із розкритого флакона при дотриманні умов зберігання, перерахованих вище правил і відсутності помутніння може бути використаний протягом усього терміну придатності.

Лікування гнійно-запальних захворювань з локалізованими ураженнями має проводитися одночасно як місцево, так і прийомом препарату внутрішньо протягом 7-20 днів (за клінічними показаннями).

Залежно від характеру осередку інфекції бактеріофаг застосовують:

1. Місцево у вигляді зрошення, примочок та тампонування рідким фагом у кількості до 200 мл залежно від розмірів ураженої ділянки. При абсцесах бактеріофаг вводять у порожнину осередку після видалення гною пункцією. Кількість препарату, що вводиться, повинна бути дещо меншою за обсяг віддаленого гною. При остеомієліті після відповідної хірургічної обробки рану вливають бактеріофаг по 10-20 мл.

2. Введення в порожнини – плевральну, суглобову та інші обмежені порожнини до 100 мл бактеріофага, після чого залишають капілярний дренаж, через який протягом декількох днів повторно вводять бактеріофаг.

3.При циститах, пієлонефритах, уретритах препарат приймають внутрішньо. Якщо порожнину сечового міхура або ниркової балії дреновані, бактеріофаг вводять через цистостому або нефростому 1-2 рази на день по 20-50 мл у сечовий міхур і по 5-7 мл у ниркову балію.

4. При гнійно-запальних гінекологічних захворюваннях препарат вводять у порожнину вагіни, матки у дозі 5-10 мл щоденно одноразово.

5. При гнійно-запальних захворюваннях вуха, горла, носа препарат вводять у дозі 2-10 мл 1-3 десь у день. Бактеріофаг використовують для полоскання, промивання, закапування, введення змочених турундів (залишаючи їх на 1 годину).

6. При кон'юнктивітах і кератокон'юнктивітах препарат закопують по 2-3 краплі 4-5 разів на день, при виразці рогівки - по 4-5 крапель, при гнійних іридоциклітах препарат застосовують по 6-8 крапель кожні 3 години в поєднанні з прийомом
всередину.

7. При лікуванні стоматитів та хронічних генералізованих пародонтитів препарат використовують у вигляді полоскань ротової порожнини 3-4 рази на день у дозі 10-20 мл, а також введенням у пародонтальні кишені турунд, просочених іобактеріофагом, на 5-10 хвилин.

8. При кишкових формах захворювання, захворюваннях внутрішніх органів, дисбактеріозі бактеріофаг застосовують через рот та у вигляді клізм протягом 7 -20 днів. Через рот бактеріофаг дають 3 рази на добу натщесерце за 1 годину до їди. У вигляді клізм призначають 1 раз на день замість прийому через рот.

Рекомендовані дозування препарату

Вік пацієнта Доза на 1 прийом (мл)
Всередину У клізмі
0 – 6 міс. 5 10
6 – 12 міс. 10 20
Від 1 до 3 років 15 20-30
Від 3 - до 8 років 20 30-40
Від 8 років та старше 20-30 40-50

Якщо до застосування бактеріофага для лікування ран застосовувалися хімічні антисептики, рана повинна бути ретельно промита стерильним 0,9% розчином натрію хлориду.

Застосування бактеріофага в дітей віком (до 6 місяців). При сепсисі, ентероколіті новонароджених, включаючи недоношених дітей, бактеріофаг застосовують у вигляді високих клізм (через газовідвідну трубку або катетер) 2-3 рази на добу (див. табл.). За відсутності блювоти та відрижки можливе застосування препарату через рот. У цьому випадку він поєднується з грудним молоком. Можливе поєднання ректального (у клізмах) та перорального (через рот) застосування препарату. Курс лікування 5-15 днів. При рецидивному перебігу захворювання можливе проведення повторних курсів лікування. З метою профілактики сепсису та ентероколіту при внутрішньоутробному інфікуванні або небезпеці виникнення внутрішньолікарняної інфекції у новонароджених дітей бактеріофаг застосовують у вигляді клізм 2 рази на день протягом 5-7 днів.

При лікуванні омфалітів, піодермії, інфікованих ран препарат застосовують у вигляді аплікацій щодня дворазово (марлеву серветку змочують бактеріофагом та накладають на пупкову ранку або на уражену ділянку шкіри).

Побічна дія

Не знайдено.

Протипоказання до застосування

Немає.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Доцільно застосування препарату при вагітності та в період грудного вигодовування за наявності інфекцій, спричинених фагочутливими штамами бактерій (за рекомендацією лікаря).

Застосування у дітей

Секстафаг немає вікових обмежень.

Застосування у пацієнтів похилого віку

Секстафаг немає вікових обмежень.

особливі вказівки

Запобіжні заходи при застосуванні.

Перед вживанням флакон із рідким бактеріофагом необхідно збовтувати. При помутнінні не вживати!

Вплив на здатність до керування автотранспортом та управління механізмами

Відомості відсутні.

Передозування

Не встановлено.

Лікарська взаємодія

Застосування препарату можливе у поєднанні з іншими лікарськими засобами, у тому числі з антибіотиками.

Умови та термін зберігання

Відповідно до СП 3.3.2.1248-03 при температурі від 2 до 8°С у сухому захищеному від світла, недоступному для дітей місці. Термін придатності 2 роки.

Умови відпустки з аптек

Без рецепта.

Для опису препарату
Назва Секстафаг
Діюча речовина Піобактеріофаг
Фармакологічна група Вакцини, сироватки та фаги
Форма випуску Розчин
Код ATX V03A
Показання для лікування Бактеріальна інфекція, Середній отит, Термічні та хімічні опіки, Гострий синусит, Гострий фарингіт, Гострий тонзиліт, Ангіна, Гострий ларинготрахеїт, Неінфекційний гастроентерит і коліт, Запальні хвороби піхви та вульви, фурункул та карбункул.

Ще не було питань.

Мітки: Секстафаг (б/фаг полівалент. жид.) 20 мл №1