91.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Софрадекс

Речовини, що діють:
Дексаметазон (Dexamethasone), Фраміцетин (Framycetin), Граміцидин (Gramicidin)


Інструкція

Форма випуску, склад та упаковка

Краплі очні та вушні у вигляді прозорого, майже безбарвного розчину, із запахом фенілетилового спирту.

1 мл
фраміцетину сульфат 5 мг
граміцидин 50 мкг
дексаметазон (у формі натрію метасульфобензоату) 500 мкг

Допоміжні речовини: літію хлорид, натрію цитрат, лимонної кислоти моногідрат, фенілетанол, етанол 99.5%, полісорбат 80, вода д/і.

Фармакологічна дія

Фраміцетин сульфат - антибіотик із групи аміноглікозидів, діє бактерицидно. Має широкий спектр антибактеріальної дії, активний щодо грампозитивних мікроорганізмів, включаючи золотистий стафілокок, і більшості клінічно значущих грамнегативних мікроорганізмів (кишкова паличка, паличка дизнтерії, протей та ін.). Малоефективний щодо стептококів. Чи не діє на патогенні гриби, віруси, анаеробну флору. Стійкість мікроорганізмів до фраміцетину сульфату розвивається повільно. Граміцидин – має бактерицидну та бактеріостатичну дію, розширює спектр антимікробної дії фраміцетину за рахунок своєї активності щодо стафілококів, оскільки теж має протистафілококовий ефект.

Дексаметазон - кортикостероїд, що має виражену протизапальну, протиалергічну та десенсибілізуючу дію. Дексаметазон пригнічує запальні процеси, пригнічуючи викид медіаторів запалення, міграцію опасистих клітин та зменшуючи проникність капілярів. При закопуванні в очі зменшать біль, печіння, сльозотечу, світлобоязнь. При закопуванні у вуха зменшує симптоми отиту зовнішнього вуха (почервоніння шкіри, біль, свербіж, печіння у зовнішньому слуховому проході, відчуття закладеності вуха).

Фармакокінетика

При місцевому застосуванні системна абсорбція низька.

Фраміцетин сульфат може всмоктуватися через запалену шкіру або відкриті рани. При вступі до системного кровотоку він швидко виводиться нирками в незміненому вигляді. T 1/2 фраміцетину сульфату становить 2-3 год.

При прийомі внутрішньо дексаметазон здатний швидко абсорбуватися із шлунково-кишкового тракту. T 1/2 складає 190 хв.

Показання

Бактеріальні захворювання переднього відрізка ока.

- Блефарити;

- Кон'юнктивіти;

- Кератити (без пошкодження епітелію);

- Іридоцикліти;

- склерити, епісклерити;

- інфікована екзема шкіри повік;

- Отит зовнішнього вуха.

Режим дозування

При захворюваннях очей : при легкій течії інфекційного процесу закопують по 1-2 краплі препарату в кон'юнктивальний мішок ока кожні 4 години. У разі розвитку тяжкого інфекційного процесу препарат закопують щогодини. У міру зменшення запальних явищ частота інстиляцій препарату знижується.

При захворюваннях вуха: закопують по 2-3 краплі 3-4 рази на добу, у зовнішній слуховий прохід можна закладати марлевий тампон, змочений розчином.

Тривалість застосування препарату не повинна перевищувати 7 днів, крім випадків явної позитивної динаміки захворювання (ГКС може маскувати інфекції, що приховано протікають, а тривале використання антимікробних компонентів препарату сприяти розвитку стійкої флори).

Побічна дія

Алергічні реакції зазвичай відстроченого типу, що виявляються роздратуванням, печінням, болем, свербінням, дерматитом.

При тривалому застосуванні кортикостероїдів місцевої дії можливе: підвищення внутрішньоочного тиску з розвитком симптомів комплексу глаукоми (ураження зорового нерва, зниження гостроти зору та поява дефектів полів зору), тому при більш ніж 7-денному застосуванні препаратів, що містять глюкокортикостероїди, слід регулярно вимірювати; розвиток задньої супкапсулярної катаракти (особливо при частому закопуванні); стоншення рогівки або склери, що може призвести до перфорації; приєднання вторинної (грибкової) інфекції

Протипоказання до застосування

- Підвищена індивідуальна чутливість до будь-якого з компонентів препарату;

- Вірусні або грибкові інфекції, туберкульоз, гнійне запалення очей, трахома;

- Порушення цілісності епітелію рогівки та витончення склери;

- герпетичний кератит (древоподібна виразка рогівки) (можливе збільшення розмірів виразки та значне погіршення зору);

- Глаукома;

перфорація барабанної перетинки (проникнення препарату в середнє вухо може призвести до розвитку ототоксичної дії);

- вагітність та період годування груддю;

- Діти грудного віку.

З обережністю: дітям молодшого віку (особливо при призначенні препарату у великих дозах та тривало – ризик розвитку систем ефектів та пригнічення функції надниркових залоз).

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Препарат протипоказаний під час вагітності та в період лактації.

Застосування у дітей

Препарат протипоказаний дітям немовляти.

З обережністю застосовувати у дітей молодшого віку.

особливі вказівки

При тривалому застосуванні препарату, як і при тривалому застосуванні інших протимікробних засобів, можливий розвиток суперінфекцій, спричинених стійкими до препарату мікроорганізмами, включаючи грибки.

Тривале закапування препаратів ока може призводити до витончення рогівки з розвитком її перфорації, а також до підвищення внутрішньоочного тиску. Лікування препаратами, що містять кортикостероїди, не повинно проводитися повторно або тривало без регулярного контролю внутрішньоочного тиску, обстеження очей щодо розвитку катаракти або вторинних інфекцій.

Місцеві кортикостероїди ніколи не повинні застосовуватися у пацієнтів з гіперемією ока невстановленої еліології, т.к. невідповідне використання препарату може призвести до значного погіршення зору.

Вхідний до складу препарату фраміцетину сульфат є антибіотиком із групи аміноглікозидів, яким властивий розвиток нефро- та ототоксичних ефектів при системному застосуванні або місцевому нанесенні на відкриту рану або пошкоджену шкіру. Ці ефекти залежать від дози і збільшуються нирковою або печінковою недостатністю. Хоча розвитку цих ефектів не спостерігалося при закопуванні препарату у вічі, слід брати до уваги можливість їх виникнення у разі місцевого застосування високих доз препарату у дітей.

Тривалість застосування препарату має перевищувати 7 днів, крім випадків явної позитивної динаміки захворювання, т.к. тривале використання кортикостероїдів, що входить до його складу, може маскувати інфекції, що приховано протікають, а тривале використання антимікробних складових - сприяти розвитку стійкої флори.

Вплив на здатність до керування автотранспортом та управління механізмами.

Пацієнтам, у яких після закапування в око препарату тимчасово втрачається чіткість зору, не рекомендується відразу після закапування препарату керувати машиною або працювати зі складною технікою, верстатами або іншим складним обладнанням, що потребує чіткості зору.

Флакон слід закривати після кожного використання. Не слід торкатися кінчиком піпетки до ока. Після розтину флакона препарат слід застосовувати протягом 1 місяця.

Передозування

Тривале та інтенсивне місцеве використання може призвести до появи системних ефектів. Лікування симптоматичне.

При ковтанні вмісту одного флакона (до 10 мл розчину) малоймовірний розвиток серйозних побічних ефектів.

Лікарська взаємодія

Не слід застосовувати фраміцетину сульфат разом з іншими антибіотиками, які мають ототоксичну та нефротоксичну дію (стрептоміцин, мономіцин, канаміцин, гентаміцин).

Умови та термін зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці. Термін придатності 2 роки. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови відпустки з аптек

Препарат відпускається за рецептом.
Для опису препарату
Назва Софрадекс
Діюча речовина Дексаметазон, Фраміцетин
Фармакологічна група Препарат з антибактеріальною та протизапальною дією для місцевого застосування в офтальмології та ЛОР-практиці.
Форма випуску Краплі очні та вушні
Код ATX S01CA01
Показання для лікування Бактеріальні захворювання переднього відрізка ока; блефарити; кон'юнктивіти; кератити (без пошкодження епітелію); іридоцикліти; склерити, епісклерити; Інфікована екзема шкіри повік;

Ще не було питань.

Мітки: Софрадекс 5мл краплі