497.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Супіроцин (Бактробан)


Інструкція

Форма випуску, склад та упаковка
Мазь для зовнішнього застосування 1 г
мупіроцин 20 мг
бетаметазон (у формі дипропіонату) 500 мкг

5 г – туби алюмінієві (1) – пачки картонні.

Фармакологічна дія

Комбінований препарат для зовнішнього застосування, дія якого обумовлена компонентами, що входять до його складу.

Мупіроцин – антибіотик, що продукується мікроорганізмом Pseudomonas fluorescens. Мупіроцин пригнічує синтез білка бактеріальної клітини за допомогою оборотного зв'язування з ізолейцил-транспортною РНК-синтетазою, що запобігає включенню ізолейцину в білкові ланцюжки, що будуються. При використанні в мінімальних інгібуючих концентраціях мупіроцин має бактеріостатичну, а в більш високих концентраціях - бактерицидну дію.

Завдяки специфічному механізму дії та унікальній хімічній структурі перехресна резистентність з іншими антибіотиками відсутня. При правильному застосуванні мупіроцину ризик появи резистентних штамів мікроорганізмів невеликий.

Бетаметазон – глюкокортикостероїд для зовнішнього застосування.

Чинить протизапальну місцеву, протиалергічну, протинабрякову та антипроліферативну дію. Має більш сильну вазоконстрикторну дію, ніж інші фторпохідні глюкокортикостероїди; системні ефекти виражені трохи через обмежене всмоктування через шкірні покриви. При дії на шкіру відбувається попередження крайового скупчення нейтрофілів, що призводить до зменшення ексудації, продукції цитокінів, гальмування міграції макрофагів, що в кінцевому підсумку призводить до зменшення процесів інфільтрації та грануляції.

Фармакокінетика

Мупіроцин практично не проникає через неушкоджені шкірні покриви. У разі адсорбції через пошкоджену шкіру він метаболізується до мікробіологічно неактивного метаболіту – монієвої кислоти та швидко виводиться нирками.

Бетаметазону дипропіонат є ліпофільною речовиною і легко всмоктується через роговий шар шкіри, не зазнаючи біотрансформації. Абсорбція збільшується при нанесенні на шкіру в ділянці складок тіла, на шкіру з пошкодженим епідермісом або на область запалення, при частому застосуванні препарату або після нанесення на значну поверхню шкіри. Всмоктування бетаметазону дипропіонату через шкіру в дітей віком відбувається швидше, ніж в дорослих.

Показання

- Лікування атопічного дерматиту, дифузного нейродерміту, контактного дерматиту (простого та алергічного), ексфоліативного дерматиту, кропив'янки, герпетиформного дерматиту, себорейного дерматиту, екземи, псоріазу, ускладнених вторинними бактеріальними інфекціями.

Режим дозування

Дозування, що рекомендується: наносити мазь тонким шаром на уражене місце 2-3 рази на день протягом 5-14 днів. Застосовувати тільки для обробки уражених місць, що мають довжину не більше 10 см або площу не більше 100 см 2 . Якщо протягом 3-5 днів у пацієнтів немає клінічної реакції, їх слід обстежити повторно.

Побічна дія

Печіння, свербіж, подразнення, сухість шкіри, фолікуліт, гіпертрихоз, вугровидні висипання, гіпопігментація, навколоротовий дерматит, алергічний контактний дерматит, мацерація шкіри, вторинна інфекція, атрофія шкіри, пітниця.

Протипоказання до застосування

- Шкірні прояви сифілісу;

- Туберкульоз шкіри;

- бактеріальні, вірусні, грибкові шкірні захворювання;

- трофічні виразки гомілки, пов'язані з варикозним розширенням вен;

- рак шкіри, невус, атерома, меланома, гемангіома, ксантома, саркома;

- Розацеа;

- вульгарні вугри;

- Поствакцинальні шкірні реакції;

- Період вагітності та грудного вигодовування;

- Дитячий вік до 12 років;

- Гіперчутливість.

З обережністю

Макрогол (поліетиленгліколь) може всмоктуватись через ранову поверхню або через інші пошкодження шкірних покривів та виводитися нирками.

Мазі на основі макроголу не можна застосовувати на великих поверхнях при станах, що супроводжуються підвищеною всмоктуванням поліетиленгліколю, і особливо при помірній та тяжкій нирковій недостатності.

Для пацієнтів із цукровим діабетом, глаукомою, туберкульозом, катарактою не рекомендується тривале застосування мазі на великих ділянках шкіри.

З обережністю слід застосовувати при атрофії підшкірної клітковини, особливо в осіб похилого віку.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Препарат протипоказаний до застосування при вагітності та в період лактації.

Застосування при порушеннях функції нирок

Мазі на основі макроголу не можна застосовувати на великих поверхнях при станах, що супроводжуються підвищеною всмоктуванням поліетиленгліколю, і особливо при помірній та тяжкій нирковій недостатності.

Застосування у дітей

Протипоказання: дитячий вік до 12 років.

Застосування у пацієнтів похилого віку

З обережністю слід застосовувати при атрофії підшкірної клітковини, особливо в осіб похилого віку.

особливі вказівки

Уникати потрапляння мазі у вічі, на слизові оболонки, а також на відкриті рани та опіки. Як і у випадку з іншими антибактеріальними речовинами, тривале застосування мазі може призвести до надмірного зростання несприйнятливих до її дії організмів, у т.ч. грибів.

З огляду на наявність у складі препарату сильнодіючого глюкокортикостероїду препарат необхідно застосовувати в гострому періоді захворювання, короткочасно, на незначній поверхні шкіри.

Не слід застосовувати препарат на шкірі у зв'язку з можливістю появи телеангіектазій, періорального дерматиту. На шкірі в пахвовій та пахвинній ділянці препарат слід застосовувати лише у випадках крайньої необхідності.

Не слід застосовувати препарат під пов'язкою оклюзійною, т.к. це може призвести до атрофії епідермісу, появи стрій, розвитку суперінфекції.

Передозування

Симптоми: оборотне пригнічення гіпоталамо-гіпофізарно-надниркової системи, прояви синдрому Кушинга, гіперглікемія, глюкозурія.

Лікування: симптоматичне.

Лікарська взаємодія

Взаємодія препарату з іншими лікарськими засобами не виявлена.

Умови та термін зберігання

За температури не вище 25°С. Чи не заморожувати. Зберігати у недоступному для дітей місці. Термін придатності – 2 роки.

Умови відпустки з аптек

За рецептом.
Для опису препарату
Назва Супіроцин
Діюча речовина Мупіроцин
Фармакологічна група Антибіотики
Форма випуску Мазь
Код ATX D06AX09
Показання для лікування Для зовнішнього застосування: бактеріальні інфекції шкіри (в т.ч. імпетиго, фолікуліт, фурункульоз); вторинні бактеріальні інфекції (в т.ч. інфіковані екземи, виразки, невеликі рани та опіки); профілактика інфекції при невеликих ранах та хірургічних розрізах. Для інтраназального застосування: запальні захворювання порожнини носа (в т.ч. викликані штамами Staphylococcus aureus, полірезистентними та стійкими до метициліну).

Ще не було питань.

Мітки: Супероцин (Бактробан) мазь 15 г