78.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Тетурам таблетки 150 мг


Інструкція

Форма випуску

Пігулки

Упаковка

50 шт.

Фармакологічна дія

Дія препарату заснована на блокаді ацетальдегіддегідрогенази, яка бере участь у метаболізмі етилового спирту.

Це призводить до підвищення концентрації метаболіту етилового спирту - ацетальдегіду, що викликає негативні відчуття (припливи крові до обличчя, нудоту, блювання, тахікардію, зниження артеріального тиску (АТ) тощо), які роблять надзвичайно неприємним вживання алкоголю після прийому Тетурама.

Це призводить до умовно-рефлекторної огиди до смаку та запаху спиртних напоїв.

Показання

Лікування та профілактика рецидивів хронічного алкоголізму.

Як дезінтоксикаційний засіб при хронічному отруєнні нікелем.

Протипоказання

Гіперчутливість, тиреотоксикоз, захворювання ССС у стадії декомпенсації (в т.ч. різко виражений кардіосклероз, атеросклероз мозкових судин, перед- та постінфарктні стани, аневризму аорти, коронарна недостатність, артеріальна гіпертензія II-III ст., ХСН), туберкульоз легень , бронхіальна астма, ХОЗЛ, виражена емфізема легень, ерозивні ураження слизової оболонки шлунково-кишкового тракту, виразкова хвороба шлунка та 12-палої кишки (у стадії загострення), кровотеча із шлунково-кишкового тракту, хвороби нирок, печінкова недостатність, цукровий діабет, епілепсія, інфекційні захворювання ЦНС, поліневропатія, неврит слухового та очного нервів, глаукома, злоякісні пухлини, вагітність, період лактації. З обережністю. Вік старше 60 років, виразкова хвороба шлунка та 12-палої кишки (у стадії ремісії), ендартеріїт, залишкові явища порушення мозкового кровообігу, психози на фоні прийому дисульфіраму в анамнезі.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Протипоказаний під час вагітності та в період лактації.

особливі вказівки

Хворих слід попередити про небезпеку реакції непереносимості спиртних напоїв.

Тетурам слід обережно приймати у хворих з нирковою недостатністю або гіпотиреоїдизмом, особливо при ризику можливого поєднання з алкоголем.

склад

1 таблетка містить тетурам 150 мг

Спосіб застосування та дози

Лікування призначається після ретельного обстеження хворого та попередження про наслідки та ускладнення.

Препарат приймається внутрішньо по 150-500 мг двічі на добу за індивідуальною схемою.

Через 7-10 днів проводять тетурамалкогольну пробу (20-30 мл 40% горілки після прийому 500 мг препарату), при слабкій реакції дозу алкоголю збільшують на 10-20 мл (максимальна доза горілки 100-120 мл).

Пробу повторюють через 1-2 дні у стаціонарі та через 3-5 днів амбулаторно, з корекцією доз алкоголю та/або препарату за потребою.

Надалі можна використовувати підтримуючу дозу 150-200 мг на добу протягом 1-3 років.

Побічні дії

"Металевий" присмак у роті, неприємний запах (обумовлений сірковуглецем) у хворих з колостомою, гепатит, поліневропатія нижніх кінцівок, нервово-психічні розлади, зниження пам'яті, дезорієнтація у часі та просторі, астенія, головний біль, шкірні алергічні реакції.

Лікарська взаємодія

Протипоказані комбінації


Алкоголь: реакція непереносимості (припливи крові, еритема, блювання, тахікардія). Уникати прийому спиртних напоїв та лікарських засобів, що містять спирт.

Небажані комбінації

Ізоніазид: порушення поведінки та координації.

Нітро-5-імідазоли (метронідазол, ординазол, секнідазол, тинідазол): деліріозні розлади, сплутаність свідомості.
Фенітоїн: суттєвий і швидкий підйом рівня фенітоїну в плазмі з токсичними симптомами (пригнічення його метаболізму).
Якщо комбінації не можна уникнути, слід проводити клінічне спостереження та контроль концентрацій препарату у плазмі входу та після лікування тетурамом.

Комбінації, які потребують обережності


Варфарин (та інші пероральні антикоагулянти): підвищений ефект пероральних антикоагулянтів та небезпека кровотечі (зниження розпаду варфарину у печінці). Рекомендується частіший контроль концентрації варфарину та коригування дози антикоагулянтів протягом 8 днів після відміни тетураму.

Теофіліну: тетурам інгібує метаболізм теофіліну. Як результат цього, доза теофіліну має бути скоригована (знижене дозування), залежно від клінічних симптомів та концентрації препарату у плазмі.

Бензодіазепіни: тетурам може потенціювати седативний ефект бензодіазепінів шляхом інгібування їх окисного метаболізму (особливо хлордіазепоксиду та діазепаму). Дозування бензодіазепіну має бути скориговано відповідно до клінічних проявів.

Трициклічні антидепресанти: можливе посилення реакції непереносимості алкоголю (особливо якщо хворі на фоні прийому тетураму приймають спиртні напої).

Передозування

Симптоми: комбінація тетурам-етанол може спричинити пригнічення свідомості до коми, серцево-судинний колапс, неврологічні ускладнення.

Лікування: симптоматичне.

Умови зберігання

У захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °C.

Термін придатності

4 роки.


Для опису препарату
Назва Тетурам
Діюча речовина Дисульфірам
Фармакологічна група Препарат для лікування алкогольної залежності
Форма випуску Пігулки
Код ATX N07BB01
Показання для лікування Лікування та профілактика рецидивів хронічного алкоголізму; як дезінтоксикаційний засіб при хронічному отруєнні нікелем.

Ще не було питань.