Похожие препараты

  • Рейтинг:
  • Бренд:
  • Модель:
    Актовегин табл. 200мг №50 КУСУМФАРМА
  • Артикул:
    sku-101828
3 403.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Актовегін

Діюча речовина:
Депротеїнізований гемодериват крові телят (Deproteinized calf blood haemoderivative)


Інструкція

Форма випуску, склад та упаковка

Таблетки, вкриті оболонкою зеленувато-жовтого кольору, блискучі, круглі, двоопуклі.

1 таб.
компоненти крові: депротеїнізований гемодериват крові телят 200.0 мг,
у вигляді Актовегін гранулята* 345.0 мг

* Актовегін гранулят містить: активну речовину: компоненти крові: депротеїнізований гемодериват крові телят – 200.0 мг; допоміжні речовини: повідон-К 90 - 10.0 мг, целюлоза мікрокристалічна - 135.0 мг.

Допоміжні речовини: магнію стеарат – 2.0 мг, тальк – 3.0 мг.

Склад оболонки: акації камедь - 6.8 мг, віск гірський гліколевий - 0.1 мг, гіпромелози фталат - 29.45 мг, діетилфталат - 11.8 мг, барвник хіноліновий жовтий лак алюмінієвий - 2.0 мг, макрогол-3. , сахароза – 52.3 мг, тальк – 42.2 мг, титану діоксид – 0.86 мг.


Фармакологічна дія

Антигіпоксант, що надає три види ефектів: метаболічний, нейропротекторний та мікроциркуляторний. Актовегін підвищує поглинання та утилізацію кисню; інозитол фосфо-олігосахариди, що входять до складу препарату, позитивно впливають на транспорт і утилізацію глюкози, що призводить до поліпшення енергетичного метаболізму клітин і зниження утворення лактату в умовах ішемії.

Розглядається кілька шляхів реалізації нейропротекторного механізму дії препарату.

Актовегін перешкоджає розвитку апоптозу, індукованого бета-амілоїдом (А25-35).

Актовегін модулює активність ядерного фактора каппа В (NF-kB), що відіграє важливу роль у регуляції процесів апоптозу та запалення в центральній та периферичній нервовій системі.

Інший механізм дії пов'язаний з ядерним ферментом полі(АДФ-рибозу)-полімеразою (PARP). PARP відіграє важливу роль у виявленні та репарації пошкоджень одноланцюгової ДНК, проте надмірна активація ферменту може запускати процеси клітинної загибелі при таких станах, як цереброваскулярні захворювання та діабетична поліневропатія. Актовегін інгібує активність PARP, що призводить до функціонального та морфологічного поліпшення стану центральної та периферичної нервової системи.

Позитивними ефектами препарату Актовегін, що впливають на процеси мікроциркуляції та ендотелій, є збільшення швидкості капілярного кровотоку, зменшення перикапілярної зони, зниження міогенного тонусу прекапілярних артеріол та капілярних сфінктерів, зниження ступеня артеріоловенулярної циркуляції , що впливає на мікроциркуляторне русло

У ході різних досліджень було встановлено, що ефект препарату Актовегін настає не пізніше як через 30 хв після його прийому. Максимальний ефект відзначається через 3 години після парентерального і через 2-6 годин після перорального застосування.

Фармакокінетика

За допомогою фармакокінетичних методів неможливо вивчити фармакокінетичні параметри препарату Актовегін, оскільки він складається лише з фізіологічних компонентів, які зазвичай є в організмі.

Показання

У складі комплексної терапії:

- когнітивних порушень, включаючи постінсультні когнітивні порушення та деменцію;

- Порушень периферичного кровообігу та їх наслідків;

- Діабетичної поліневропатії.

Режим дозування

Препарат приймають внутрішньо перед їжею. Таблетку не розжовують, запивають невеликою кількістю рідини.

У гострому періоді ішемічного інсульту (починаючи з 5-7 дня) - по 2000 мг на добу внутрішньовенно краплинно до 20 інфузій з переходом на таблетовану форму по 2 таб. 3 рази на добу (1200 мг на добу). Загальна тривалість лікування – 6 міс.

При деменції – по 2 таб. 3 рази на добу (1200 мг на добу). Загальна тривалість лікування – 20 тижнів.

При порушеннях периферичного кровообігу та їх наслідках – по 1-2 таб. 3 рази на добу (600-1200 мг на добу). Тривалість лікування – від 4 до 6 тижнів.

При діабетичній поліневропатії - по 2000 мг на добу внутрішньовенно крапельно 20 інфузій з переходом на таблетовану форму по 3 таб. 3 рази на добу (1800 мг на добу). Тривалість лікування – від 4 до 5 міс.

Побічна дія

Частота побічних ефектів визначалася відповідно до класифікації Ради міжнародних медичних наукових організацій (CIOMS): дуже часто (≥1/10); часто (≥1/100 до <1/10); нечасто (≥1/1000 до <1/100); рідко (≥1/10 000 до <1/1000); дуже рідко (<1/10 000); частота невідома (не може бути оцінена за наявними даними).

З боку імунної системи: рідко – алергічні реакції (лікарська лихоманка, симптоми шоку).

З боку шкіри та підшкірної клітковини: рідко – кропив'янка, раптове почервоніння.

Протипоказання до застосування

- Підвищена чутливість до препарату Актовегін, аналогічних препаратів або допоміжних речовин;

- непереносимість фруктози, глюкозо-галактозна мальабсорбція або недостатність сахарази-ізомальтази;

- дитячий та підлітковий вік до 18 років.

З обережністю слід призначати препарат при вагітності та в період грудного вигодовування.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

При вагітності та в період лактації Актовегін слід застосовувати лише у випадках, коли терапевтична користь перевищує потенційний ризик для плода чи дитини.

Застосування у дітей

Протипоказано застосування препарату у дитячому та підлітковому віці до 18 років.

особливі вказівки

Клінічні дані

У мультицентровому рандомізованому подвійному сліпому плацебо-контрольованому дослідженні ARTEMIDA (NCT01582854), метою якого було вивчення терапевтичного ефекту препарату Актовегін щодо когнітивних порушень у 503 пацієнтів з ішемічним інсультом, загальна частота серйозних небажаних явищ. Хоча частота повторних ішемічних інсультів була в межах очікуваної в цій популяції пацієнтів, було зафіксовано більшу кількість випадків у групі, яка приймала препарат Актовегін, порівняно з групою плацебо, проте ця відмінність була статистично незначною. Взаємозв'язок між випадками повторного інсульту та досліджуваним препаратом не встановлений.

Використання в педіатрії

В даний час дані про застосування препарату Актовегін у пацієнтів дитячого віку відсутні, тому застосування препарату цієї групи осіб не рекомендується.

Вплив на здатність до керування автотранспортом та управління механізмами

Не встановлено.

Передозування

Згідно з даними доклінічних досліджень Актовегін не виявляє токсичних ефектів навіть при перевищенні дози у 30-40 разів порівняно з дозами, рекомендованими для застосування у людини. Не було виявлено випадків передозування препарату Актовегін.

Лікарська взаємодія

Лікарська взаємодія препарату Актовегін наразі невідома.

Умови та термін зберігання

Препарат слід зберігати в недоступному для дітей, захищеному від світла при температурі не вище 25°C. Термін придатності – 3 роки. Не використовувати після закінчення терміну придатності.

Умови відпустки з аптек

Препарат відпускається за рецептом.

Для опису препарату
Назва Актовегін
Діюча речовина Депротеїнізований гемодериват крові телят
Фармакологічна група Препарат, що активує обмін речовин у тканинах. Засіб для регенерації тканин.
Форма випуску Пігулки
Код ATX B06AB
Показання для лікування При терапії метаболічних та судинних порушень головного мозку; периферичні (артеріальні та венозні) судинні порушення та їх наслідки (ангіопатія, трофічні виразки); діабетична поліневропатія.

Ще не було питань.

Мітки: Актовегін табл. 200мг №50 КУСУМФАРМА