Похожие препараты

482.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Алпростан

Діюча речовина:
Алпростадил (Alprostadil)


Інструкція

Форма випуску, склад та упаковка

Концентрат для приготування розчину для інфузії у вигляді прозорого безбарвного розчину.

1 амп.
алпростадил 100 мкг

Допоміжні речовини: етанол – до 0.2 мл.


Фармакологічна дія

Активна речовина препарату Алпростан - алпростадил (синтетичний аналог природного простагландину E 1 ) є судинорозширювальним, ангіопротекторним засобом. Діє комплексно, покращуючи мікроциркуляцію та периферичне.
кровообіг, що викликає вазодилатацію на рівні артеріол, прекапілярних сфінктерів, м'язових артерій. При інтракавернозному введенні розслаблює гладку мускулатуру кавернозних тіл, що сприяє збільшенню кровотоку та покращенню мікроциркуляції в них.

Поліпшує реологічні властивості крові, сприяючи підвищенню еластичності еритроцитів; впливає на гемокоагуляцію, зменшуючи адгезію та агрегацію тромбоцитів. Має фібринолітичний ефект. Чинить антиатерогенну дію, уповільнюючи активацію нейтрофілів, надмірну проліферацію клітин судинної стінки.

Знижує загальний периферичний судинний опір, артеріальний тиск, рефлекторно збільшує частоту серцевих скорочень, що призводить до зростання серцевого викиду. Стимулює гладку мускулатуру кишечника, сечового міхура та матки; пригнічує секрецію шлункового соку.

Фармакокінетика

Період напіввиведення становить близько 10 с. Метаболізується в легенях при одноразовому пасажі до 60-90%, в результаті ферментативного окислення утворюються три біологічно активних метаболіту: 15-кето-PGE1, 15-кето-13,14-дигідро-РGЕ1 та 13,14-дигідро-РGЕ1 (PGE0) . Кето-метаболіти мають більш низький порівняно з алпростадилом біологічний ефект, метаболіт 13,14-дигідро-РGЕ1 (PGE0) має порівнянну з PGE1 дію. Важливим є той факт, що PGE0 діє довше, період його напіввиведення становить близько 1 хв (альфа-фаза) та 30 хв (бета-фаза).

Цілком ймовірно, фармакодинамічний ефект в основному викликаний саме цим біологічно активним стабільним метаболітом. Основні метаболіти виводяться нирками – до 88% та кишечником – до 12%.

Показання

- Хронічні облітеруючі захворювання артерій III-IV стадії (за класифікацією Фонтейну).

Режим дозування

Вводять внутрішньовенно.

Застосовувати строго за призначенням лікаря, щоб уникнути ускладнень.

При лікуванні дорослих пацієнтів із хронічними облітеруючими захворюваннями артерій кінцівок препарат Алпростан призначають внутрішньовенно в дозі від 50 до 200 мкг 1 раз на добу або, при більш важких станах, від 50 до 100 мкг 2 рази на добу. Як розчинник використовують 200-500 мл 0.9% розчину натрію хлориду, 5% або 10% розчину глюкози, тривалість інфузії повинна становити не менше 2 год. Розчин слід готувати безпосередньо перед введенням. Тривалість курсу лікування в середньому становить 14 днів, при позитивному ефекті лікування препаратом можна продовжити протягом 7-14 днів. Курс лікування не повинен перевищувати 4 тижні. За відсутності позитивного ефекту протягом 2 тижнів від початку терапії подальше застосування препарату слід припинити. При порушенні функції нирок (концентрація креатиніну в сироватці більше 1.5 мг/дл) внутрішньовенне введення починають з 20 мкг. За потреби через 2-3 дні разову дозу збільшують до 40-60 мкг. Для хворих з нирковою та серцевою недостатністю максимальний обсяг рідини, що вводиться - 50-100 мл/добу. Курс лікування – 4 тижні.

Розведення препарату Алпростан, що рекомендується. концентрат для інфузії.

При розведенні 1 ампули (0.2 мл) препарату Алпростан концентрату для інфузій в 9.8 мл розчину-носія (фізіологічний розчин, 5% або 10% розчин глюкози) отримують концентрацію 100 мкг алпростадилу в 10 мл розчину. Отриманий розчин можна розводити у більшому об'ємі розчинника. Розчин рекомендується використовувати відразу після приготування, можливе тимчасове зберігання розчину не більше 24 год при температурі 2-8°С.

Побічна дія

З боку нервової системи: біль голови, запаморочення.

Серцево-судинна система: зниження артеріального тиску, порушення серцевого ритму, тахікардія, напад стенокардії.

З боку травної системи: відчуття дискомфорту в епігастральній ділянці, нудота, блювання, діарея.

З боку опорно-рухового апарату: тривалий курс лікування (від 4 і більше тижнів) може ускладнитися оборотним гіперостозом трубчастих кісток.

З боку сечовидільної системи: гематурія.

Місцеві реакції: поява ознак флебіту проксимальніше за місце введення; ознаки запалення зникають через кілька годин після припинення інфузій або зміни місця введення, специфічного лікування у таких випадках не потрібно. Катетеризація центральної вени дозволяє знизити частоту прояву цієї побічної дії препарату.

Лабораторні показники: транзиторне підвищення активності "печінкових" трансаміназ у сироватці крові, гіпербілірубінемія, лейкоцитоз, лейкопенія; як виняток, можливе збільшення титру С-реактивного білка.

Алергічні реакції: висипання на шкірі, свербіж.

Інші: підвищена втома, відчуття нездужання, підвищене потовиділення, гіпертермія, набряклість кінцівки, у вену якої проводиться інфузія розчину препарату.

Кількість небажаних реакцій може зростати в залежності від концентрації, обсягу та швидкості проведення інфузій.

При появі побічних ефектів дозу препарату слід зменшити.

Протипоказання до застосування

- Підвищена чутливість до алпростадилу;

- вагітність та період лактації;

- гострий та підгострий інфаркт міокарда,

- важка чи нестабільна форма стенокардії;

- хронічна серцева недостатність у стадії декомпенсації, порушення серцевого ритму;

— бронхообструктивний синдром тяжкого ступеня з ознаками дихальної недостатності, набряк легень, інфільтративні зміни у легенях, підтверджені за допомогою клінічного та рентгенологічного обстеження;

- Виражені порушення функції печінки;

- захворювання, що характеризуються ризиком виникнення кровотечі (виразка шлунка або дванадцятипалої кишки, тяжка поразка судин головного мозку, проліферативна ретинопатія зі схильністю до кровотеч, велика травма тощо);

- Набряк головного мозку, олігурія, гіпергідратація;

- одночасне застосування з судинорозширювальними та антикоагулянтними засобами.

— вік до 18 років та старше 75 років.

З обережністю

артеріальна гіпотензня, серцево-судинна недостатність (особливу увагу слід приділяти контролю навантаження "об'ємом" за рахунок розчинника); слід з обережністю застосовувати Алпростан у пацієнтів із цукровим діабетом 1 типу, особливо при діабетичній ангіопатії; у пацієнтів, які перебувають на гемодіалізі (лікування слід проводити в постдіалізному періоді).

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Алпростан протипоказаний до застосування при вагітності та лактиції.

Застосування при порушеннях функції печінки

Протипоказаний при виражених порушеннях функції печінки.

Застосування у дітей

Препарат протипоказаний віком до 18 років.

Застосування у пацієнтів похилого віку

Препарат протипоказаний пацієнтам віком від 75 років.

особливі вказівки

Алпростадил можуть застосовувати лише лікарі, які мають досвід в ангіології, знайомі з сучасними методами безперервного контролю за станом серцево-судинної системи та мають для цього відповідне обладнання.

У період лікування необхідний контроль гемодинамічних показників кислотно-лужного балансу, біохімічних показників крові, системи згортання крові (при порушеннях системи згортання крові або при одночасної терапії препаратами, що впливають на систему згортання).

Пацієнти з ішемічною хворобою серця, нирковою недостатністю (креатинін сироватки крові більше 1.5 мг/дл) повинні перебувати під наглядом у стаціонарі під час лікування алпростадилом та протягом 1 дня після припинення лікування. Щоб уникнути появи симптомів гіпергідратації у таких пацієнтів обсяг рідини, що вводиться, по можливості не повинен перевищувати 50-100 мл на день. Необхідне динамічне спостереження за станом пацієнта (контроль артеріального тиску та частоти серцевих скорочень), при необхідності – контроль маси тіла, балансу рідини, вимірювання центрального венозного тиску або луна кардіографія. У новонароджених препарат слід застосовувати під постійним контролем артеріального тиску за наявності умов для проведення ШВЛ.

У хворих на гемодіаліз лікування препаратом слід проводити у постдіалізному періоді.

У хворих з хронічними облітеруючими захворюваннями артерій нижніх кінцівок застосування препарату є частиною комплексного лікування, клінічний ефект має тривалий характер і може виявлятися з певною затримкою після закінчення курсу лікування.

Флебіт (проксимальніше місця введення), як правило, не є причиною припинення терапії, ознаки запалення зникають через кілька годин після припинення інфузій або зміни місця введення, специфічного лікування в подібних випадках не потрібно. Катетеризація центральної вени дозволяє знизити частоту прояву цієї побічної дії препарату.

Вплив на здатність до керування автотранспортом та управління механізмами

Слід враховувати, що застосування препарату Алпростан може супроводжуватися потенційними системними проявами у вигляді гіпотензії, запаморочення або слабкості, які зазвичай зникають невдовзі після припинення інфузій через короткий біологічний період напіввиведення активної речовини. Тому необхідно дотримуватись обережності при керуванні транспортними засобами та механізмами та зайнятті іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що вимагають підвищеної концентрації уваги та швидкості психомоторних реакцій.

Передозування

Симптоми: зниження артеріального тиску, гіперемія шкірних покривів, загальна слабкість, почастішання серцевих скорочень. Можливий розвиток вазо-вагальних реакцій з блідістю шкірних покривів, підвищеним потовиділенням, нудотою та блюванням, що може супроводжуватися ішемією міокарда та симптомами серцевої недостатності, а також можливі болі, набряк та почервоніння тканини у місці інфузії.

При симптомах передозування необхідно зменшити дозу препарату або припинити інфузію. При вираженому зниженні артеріального тиску хворому в положенні лежачи необхідно підняти ноги. При збереженні симптомів необхідно використовувати симпатоміметики.

Лікарська взаємодія

При одночасному застосуванні алпростадилу посилюється дія антигіпертензивних та судинорозширювальних засобів. При одночасному застосуванні алпростадилу з антикоагулянтними та антиагрегантними засобами посилюється ризик кровотечі. Адреноміметики - епінефрін, норепінефрін - знижують вазодилатуючий ефект. У комбінації з цефамандолом, цефоперазоном, цефатетаном та тромболітиками збільшується ризик розвитку кровотечі.

Умови та термін зберігання

Зберігати препарат слід у сухому, захищеному від світла місці при температурі від 1°С до 5°С. Чи не заморожувати! Зберігати у недоступному для дітей місці. Термін придатності – 2 роки.

Умови відпустки з аптек

За рецептом.
Для опису препарату
Назва Алпростан
Діюча речовина Алпростаділ
Фармакологічна група Судинорозширювальний, ангіопротекторний засіб
Форма випуску Ампули
Код ATX C01EA01
Показання для лікування Хронічні облітеруючі захворювання периферичних артерій, Вроджені вади серця у новонароджених

Ще не було питань.

Мітки: Алпростан 0, 1 мг амп. 0, 2мл №1