Похожие препараты

1 037.00грн.
Є в наявності
Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (068) 738-52-60

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Арепливір таблетки у плівковій оболонці 200 мг

Опис (Інструкція)


Лікарська форма:

таблетки, вкриті плівковою оболонкою

склад

на 1 таблетку:

Діюча речовина:

Фавіпіравір – 200,0 мг

Допоміжні речовини:

Повідон (К-30), кремнію діоксид колоїдний, гіпозолоза низькозаміщена, целюлоза мікрокристалічна (тип 101), кросповідон, стеаринова кислота.

Плівкова оболонка:

Готове плівкове покриття Опадрай ® 03F220114 жовтий [Гіпромелоза, титану діоксид, макрогол 4000 (Поліетиленгліколь 4000), барвник заліза оксид жовтий Е172].

Опис:

таблетки круглі, двоопуклі, вкриті плівковою оболонкою світло-жовтого кольору. На поперечному розрізі ядро білого чи майже білого кольору.

Фармакотерапевтична група:

противірусний засіб

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Противірусна активність in vitro

Фавіпіравір має противірусну активність проти лабораторних штамів вірусів грипу А та В (половинна максимальна ефективна концентрація (ЄС 50 ) 0,014-0,55 мкг/мл).

Для штамів вірусів грипу А і В, резистентних до адамантану (амантадину рімантадину), осельтамівіру або занамівіру, ЄС 50 становить 0,03-0,94 мкг/мл та 0,09-0,83 мкг/мл відповідно. Для штамів вірусу грипу А (включаючи штами, резистентні до адамантану, осельтамівіру та занамівіру), таких як свинячий грип типу А та пташиний грип типу А, включаючи високопатогенні штами (в тому числі, H5N1 та H7N9), ЕС05- 3,53 мкг/мл.

Для штамів вірусів грипу А та В, резистентних до адамантану, осельтамівіру та занамівіру, ЄС 50 становить 0,09-0,47 мкг/мл; перехресна резистентність немає.

Фавіпіравір інгібує вірус SARS-CoV-2, що викликає нову коронавірусну інфекцію (COVID-19). ЄС 50 у клітинах Vero Е6 становить 61,88 мкмоль, що відповідає 9,72 мкг/мл.

Механізм дії

Фавіпіравір метаболізується в клітинах до рибозилтрифосфату фавіпіравіру (РТФ фавіпіравіру) і вибірково інгібує РНК-залежну РНК полімеразу, що бере участь у реплікації вірусу грипу. РТФ фавіпіравіру (1000 мкмоль/л) не показала інгібуючої дії на α ДНК людини, але показала інгібуючу дію в діапазоні від 9,1 до 13,5 % на β і в діапазоні від 11,7 до 41,2 % на γ ДНК людини . Інгібуюча концентрація (IC 50 ) РТФ фавіпіравіру для полімерази II РНК людини склала 905 мкмоль/л.

Резистентність

Після 30 пересівань у присутності фавіпіравіру не спостерігалося змін у сприйнятливості вірусів грипу типу А до фавіпіравіру, резистентних штамів також не спостерігалося. У проведених клінічних дослідженнях не виявлено появи вірусів грипу, резистентних до фавіпіравіру.

Фармакокінетика

Всмоктування

Фавіпіравір легко всмоктується у шлунково-кишковому тракті. Час досягнення максимальної концентрації ( Тmax ) 1,5 год.

Розподіл

Зв'язування з білками плазми становить близько 54%.

Метаболізм

Фавіпіравір переважно метаболізується – альдегідоксидазою та частково метаболізується до гідроксильованої форми ксантиноксидазою. У клітинах метаболізується РТФ фавіпіравіру. З інших метаболітів, крім гідроксилату, у плазмі крові та сечі людини реєстрували також кон'югат глюкуронату.

Виведення

В основному фавіпіравір виводиться нирками у вигляді активного метаболіту гідроксилату, невелика кількість у незмінному вигляді. Період напіввиведення (Т 1/2 ) близько 5 год.

Пацієнти з порушенням функції печінки

При прийомі фавіпіравіру пацієнтами з печінковою недостатністю легкого та середнього ступеня тяжкості (клас А та В за класифікацією Чайлд-П'ю) збільшення Сmax та AUC склали 1,5 рази та 1,8 разів, відповідно, порівняно зі здоровими добровольцями. Дані збільшення Сmax AUC пацієнтів з печінковою недостатністю важкого ступеня тяжкості (клас С за класифікацією Чайлд-П'ю) становили 2,1 разів і 6,3 рази, відповідно.

Пацієнти з порушенням функції нирок

У пацієнтів з нирковою недостатністю середнього ступеня тяжкості (ШКФ <60 мл/хв і ≥30 мл/хв) залишкова концентрація фавіпіравіру (C through ) збільшувалася в 1,5 рази порівняно з пацієнтами без порушення функції нирок. У пацієнтів з нирковою недостатністю тяжкого та термінального ступеня тяжкості (ШКФ < 30 мл/хв) препарат не вивчався.

Показання до застосування

Лікування нової коронавірусної інфекції (COVID-19).

Протипоказання

Підвищена чутливість до фавіпіравіру або до будь-якого компонента препарату Арепливір.

Печінкова недостатність тяжкого ступеня тяжкості (клас З класифікації Чайлд-Пью).

Ниркова недостатність тяжкого та термінального ступеня тяжкості (СКФ <30 мл/хв).

Вагітність чи планування вагітності.

Період грудного вигодовування.

Дитячий вік віком до 18 років.

З обережністю

У пацієнтів з подагрою та гіперурикемією в анамнезі (можливе підвищення рівня сечової кислоти в крові та загострення симптомів), у літніх пацієнтів, пацієнтів з печінковою недостатністю легкого та середнього ступеня тяжкості (клас А та В за класифікацією Чайлд-П'ю), пацієнтів з нирковою недостатністю середнього ступеня тяжкості (ШКФ <60 мл/хв і ≥30 мл/хв).

Застосування при вагітності та в період грудного вигодовування

У доклінічних дослідженнях фавіпіравіру в дозах, схожих з клінічними або меншими, спостерігалася загибель ембріона на ранній стадії та тератогенність.

Препарат Арепливір протипоказаний вагітним, а також чоловікам та жінкам під час планування вагітності. При призначенні препарату Ареплівір жінкам, здатним до дітонародження (у тому числі в постменопаузі менше 2-х років), необхідно підтвердити негативний результат тесту на вагітність до початку лікування. Повторний тест на вагітність слід провести після закінчення прийому препарату.

Необхідно використовувати ефективні методи контрацепції (презерватив зі сперміцидом) під час прийому препарату та після його закінчення: протягом 1 місяця жінкам та протягом 3 місяців чоловікам.

При призначенні препарату Арепливір жінкам, що годують, необхідно припинити грудне вигодовування на час прийому препарату і протягом 7 днів після його закінчення, оскільки основний метаболіт фавіпіравіру потрапляє в грудне молоко.

Спосіб застосування та дози

Внутрішньо, за 30 хв до їди. Препарат Ареплівір призначається в умовах стаціонару.

Рекомендований режим дозування:

в день прийому по 1 600 мг (8 таблеток) 2 десь у день, в 2-10 дні по 600 мг (3 таблетки) 2 десь у день.

Загальна тривалість курсу лікування становить 10 днів або до підтвердження елімінації вірусу, якщо настане раніше (два послідовні негативні результати ПЛР-дослідження, отримані з інтервалом не менше 24 годин).

Побічна дія

У клінічному дослідженні препарату Арепливір (дані проміжного звіту) небажані реакції спостерігалися у 9 пацієнтів з 40 (22,5%), у тому числі підвищення активності аланінамінотрансферази (АЛТ) у 5 (12,5%) пацієнтів, підвищення активності аспартатамінотрансферази (ACT) у 7 (17,5%) пацієнтів та підвищення активності креатинфосфокінази у 1 (2,5%) пацієнта. Дані небажані реакції відповідають відомим небажаним лікарським реакціям фавіпіравіру, представленим у Таблиці 1.

Оцінка частоти виникнення небажаних побічних реакцій полягає в класифікації ВООЗ: дуже часто (≥1/10); часто (≥1/100, <1/10); нечасто (≥1/1000, <1/100); рідко (≥1/10000, <1/1000); дуже рідко (<1/10000); частота невідома (установити частоту за наявними даними неможливо).

Передозування

Повідомлення про передозування фавіпіравіром відсутні.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Препарат Арепливір не метаболізується цитохромом Р450, головним чином метаболізується альдегідоксидазою та частково ксантиноксидазою. Препарат Ареплівір інгібує альдегідоксидазу та цитохром CYP2C8, але не індукує цитохром Р450.

особливі вказівки

Застосування препарату можливе лише за умов стаціонарної медичної допомоги.

При розвитку побічної дії необхідно повідомляти про це у встановленому порядку для здійснення заходів щодо фармаконагляду. До початку прийому препарату Арепливір необхідно надати письмову інформацію пацієнтові про ефективність препарату та ризики, пов'язані з його застосуванням (у тому числі про ризик впливу на ембріон та плід) та отримати письмову згоду на застосування препарату.

Оскільки в дослідженнях фавіпіравіру на тваринах спостерігалася смерть ембріонів і тератогенність, препарат Арепливір не можна призначати вагітним і вагітним жінкам.

  1. При призначенні препарату Ареплівір жінкам, здатним до дітонародження (у тому числі в постменопаузі менше 2-х років), необхідно підтвердити негативний результат тесту на вагітність до початку лікування. Жінкам, здатним до дітонародження, необхідно повною мірою пояснити ризики та ретельно проінструктувати використовувати найбільш ефективні методи контрацепції з їхніми партнерами під час прийому препарату та протягом 1 місяця після його закінчення (презерватив зі сперміцидом). При припущенні про можливий наступ вагітності необхідно негайно відмінити прийом препарату та проконсультуватися з лікарем.
  2. При розподілі в організмі людини препарату Арепливір потрапляє до сперми. При призначенні препарату пацієнтам чоловікам необхідно повною мірою пояснити ризики та ретельно проінструктувати використовувати найефективніші методи контрацепції при сексуальних контактах під час прийому препарату та протягом 3 місяців після його закінчення (презерватив зі сперміцидом). Додатково необхідно проінструктувати пацієнтів чоловіків, не вступати в сексуальні контакти з вагітними жінками.
  3. При розподілі в організмі людини препарат Арепливір потрапляє до грудного молока. При призначенні препарату жінкам, що годують, необхідно повною мірою пояснити ризики і ретельно проінструктувати припинити грудне вигодовування на час прийому препарату і протягом 7 днів після його закінчення.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами, механізмами

Слід бути обережними при керуванні транспортними засобами та роботі з механізмами.

Форма випуску

Пігулки, покриті плівковою оболонкою, 200 мг.

По 10 таблеток у контурне коміркове пакування з плівки полівінілхлоридної та фольги алюмінієвої друкованої лакованої або з плівки полівінілхлоридної/полівініліденхлоридної та фольги алюмінієвої друкованої лакованої.

По 40, 100 таблеток у банку з поліетилену високої щільності, закупорену кришкою з поліпропілену з контролем першого розтину. Вільний простір у банку заповнюють ватою медичною гігроскопічною. Кожну банку або 4 контурні коміркові упаковки разом з інструкцією з медичного застосування поміщають у пачку з картону.

Умови зберігання

При температурі не вище 25 ° С у вторинній упаковці.
Зберігати у недоступному для дітей місці.

Термін придатності

2 роки.
Не застосовувати після закінчення терміну придатності.


Для опису препарату
Назва Арепливір
Діюча речовина Фавіпіравір
Фармакологічна група противірусний засіб
Форма випуску Пігулки
Код ATX J05AX27
Показання для лікування лікування нової коронавірусної інфекції (COVID-19)

Ще не було питань.