Похожие препараты

 • Рейтинг:
 • Бренд:
 • Модель:
  Бактериофаг стафилок.20мл №4
 • Артикул:
  sku-84632
2 054.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Бактеріофаг стафілококовий

Інструкція

Діюча речовина

Бактеріофаг стафілококовий

Лікарська форма

розчин для прийому внутрішньо

Форма випуску

Розчин для прийому внутрішньо, місцевого та зовнішнього застосування.

Упаковка

4 флакони по 20 мл.

Фармакологічна дія

Бактеріофаг стафілококовий – імунобіологічний препарат, фаг.
Бактеріофаг стафілококовий має здатність специфічно лізувати стафілококові бактерії, виділені при гнійних інфекціях, в т.ч. золотистого стафілокока.

Показання

Бактеріофаг стафілококовий застосовується для лікування та профілактики гнійних інфекцій шкіри, слизових, вісцеральних органів, викликаних стафілококовими бактеріями, а також при дисбактеріозах:

 • захворювання вуха, горла, носа, дихальних шляхів та легень (синусит, отит, ангіна, фарингіт, ларингіт, трахеїт, бронхіт, пневмонія, плеврит);
 • хірургічні інфекції (гнійні рани, інфіковані опіки, абсцес, флегмона, фурункул, карбункул, гідраденіт, панарицій, інфільтрований та абсцедований стафілококовий сикоз, парапроктит, мастит, бурсит, тендовагініт, остеом;
 • урогенітальна патологія (уретрит, цистит, пієлонефрит, кольпіт, ендометрит, сальпінгоофорит);
 • ентеральна патологія (гастроентероколіт, холецистит, дисбактеріоз кишечника);
 • генералізовані септичні захворювання;
 • гнійно-запальні захворювання новонароджених (омфаліт, гастроентероколіт, сепсис);
 • інші захворювання стафілококової етології;
 • профілактика гнійних процесів при свіжоінфікованих ранах (операції черевної та грудної порожнини, вуличний та виробничий травматизм та ін.); для профілактики внутрішньолікарняних інфекцій за епідемічними показаннями

Протипоказання

Немає.

особливі вказівки

Бактеріофаг стафілококовий рідкий не придатний для використання при помутнінні та наявності пластівців.
Застосування під час вагітності можливе за призначенням лікаря із дотриманням дози.

склад

Розчин містить:

Активна речовина: протистафілококовий бактеріофаг;

Допоміжна речовина: хінозол.

Спосіб застосування та дози

Важливою умовою ефективної фаготерапії є попереднє визначення фагочутливості збудника (визначення чутливості до стафілококового бактеріофагу штамів, виділених від хворого).

Бактеріофаг стафілококовий вводиться в осередок інфекції. Тривалість курсу лікування – 5-15 днів. Дози та спосіб введення залежать від характеру вогнища інфекції (місцево у вигляді зрошення, примочок і тампонування; внутрішньошкірно; у порожнині - черевну, плевральну, суглобову; сечовий міхур через катетер; per os та per rectum). При рецидивному перебігу захворювання можливе проведення повторних курсів лікування.

Місцево у вигляді зрошення, примочок та тампонування рідким фагом у кількості до 200 мл з урахуванням розмірів ураженої ділянки або змащування маззю.

Лікування гнійно-запальних захворювань із локалізованими ураженнями доцільно проводити одночасно як місцево, так і через рот 7-20 днів.

При гнійно-запальних захворюваннях вуха, горла, носа стафілококовий бактеріофаг вводять у дозі 2-10 мл 1-3 рази на день; використовують для полоскання, промивання, закапування, введення змочених турундів (залишаючи їх на 1 годину).

При фурункулах і карбункулах рідкий стафілококовий бактеріофаг вводиться безпосередньо в осередок або під основу інфільтрату, а також навколо нього. Ін'єкції виробляють щодня, через день залежно від реакції у послідовно зростаючих дозах: на 1 ін'єкцію – 0,5 мл, потім 1 – 1,5 – 2 мл. Усього за цикл лікування проводять 3-5 ін'єкцій.

При абсцесах стафілококовий бактеріофаг ін'єкційно вводять в порожнину вогнища після пункційного видалення гною. Кількість препарату, що вводиться, повинна бути дещо меншою за обсяг віддаленого гною. При розтині абсцесу в порожнину вводять тампон, рясно змочений стафілококовим бактеріофагом.

При хронічних остеомієлітах стафілококовий бактеріофаг вливають у рану безпосередньо після її хірургічної обробки.

Для лікування глибоких форм піодерміту стафілококовий бактеріофаг застосовують внутрішньошкірно в малих дозах 0,1-0,5 мл в одне місце або при необхідності до 2 мл у кількох місцях. Усього 10 ін'єкцій через кожні 24 години.

Введення в порожнини – черевну, плевральну, суглобову та інші до 100 мл бактеріофага. Капілярний дренаж залишають через який повторно вводять бактеріофаг через день, всього 3-4 рази.

При циститах за допомогою катетера стафілококовий бактеріофаг вводять у порожнину сечового міхура.

При гнійних плевритах, бурситах або артритах стафілококовий бактеріофаг вводять у порожнину після видалення гною в кількості до 20 мл. і більше через день 3-4 рази.

Всередину у вигляді таблеток стафілококовий бактеріофаг застосовують для лікування урогенітальної інфекційної патології - циститу, пієліту, пієлонефриту, ендометриту, сальпінгоофориту, ентеральних інфекцій та інших захворювань, спричинених бактеріями стафілокока.

При кишкових формах захворювання, викликаних стафілококом та дисбактеріозі кишечника рідкий стафілококовий бактеріофаг застосовують: внутрішньо 3 рази на добу натщесерце за 1,5-2 години до їди; ректально – один раз на добу (рідкий у вигляді клізм чи свічки). При дисбактеріозі кишківника лікування проводять протягом 7-10 днів під бактеріологічним контролем. Дітям перших днів життя у перші два прийоми стафілококовий бактеріофаг розводять кип'яченою водою в 2 рази. У разі відсутності побічних реакцій (зригування, висипання на шкірі) надалі застосовують нерозведений препарат. У цьому випадку його можна змішати із грудним молоком.

При сепсисі, ентероколіті новонароджених, включаючи недоношених дітей, бактеріофаг стафілококовий застосовують у вигляді високих клізм (через газовідвідну трубку або катетер) 2-3 рази на добу. Можливе поєднання ректального (у клізмах) та перорального (через рот) застосування препарату.

При лікуванні омфалітів, піодермій, інфікованих ран у новонароджених бактеріофаг стафілококовий застосовують у вигляді аплікацій щодня дворазово (марлеву серветку змочують стафілококовим бактеріофагом і накладають на пупкову ранку або на уражену ділянку шкіри).

Рекомендоване дозування Бактеріофага стафілококового:

Вік Доза на 1 прийом
Всередину рідкий / таблетки У клізмі (мол.) У свічках
До 6 місяців 5-10 мл 20 0,5
Від 6 до 12 місяців 10-15 мл 20 0,5
Від 1 року до 3-х років 15-20 мл/0,5-1 таблетки 40 1
від 3-х до 8-ми років 20-50 мл/1 таблетки 40-100 1
Від 8-ми років і старше 20-50 мл/2 таблетки 40-100 1
Кратність прийому рідкого препарату – 2-3 рази на день, таблеток – 3-4 рази на день. Лінімент використовують місцево для тампонування та пов'язок по 5-20 г. залежно від площі вогнища 1-2 рази на день при перев'язках.

Стафілококовий бактеріофаг застосовують для профілактики у кількості 50 мл. для зрошення післяопераційних ран тощо.

З метою профілактики сепсису та ентероколіту у новонароджених дітей при внутрішньоутробному інфікуванні або небезпеці виникнення внутрішньолікарняної інфекції стафілококовий бактеріофаг застосовують у вигляді клізм 2 рази на день протягом 5-7 днів.

Бактеріофаг стафілококовий в аерозольній формі застосовують з лікувальною та профілактичною метою у вигляді зрошення інфікованих стафілококом шкірних покривів та слизових оболонок при опіках, гнійно-запальних захворюваннях, інфікованих ранах, при ангіні.

Найбільш доцільним є застосування бактеріофага у випадках, коли інфекція викликана антибіотикостійкими штамами. Можна проводити комбіноване лікування стафілококовим бактеріофагом у поєднанні з антибіотиками.

У разі, якщо до місцевого застосування стафілококового бактеріофага використовувалися хімічні антисептики, крім фурациліну, промити рану фізіологічним розчином натрію хлориду або 2-3% розчином соди (натрію гідрокарбонат).

Побічні дії

Не встановлено.

Лікарська взаємодія

Для опису препарату
Назва Бактеріофаг стафілококовий
Діюча речовина Бактеріофаг стафілококовий
Фармакологічна група Бактеріофаги
Форма випуску Розчин
Код ATX V03A
Показання для лікування Лікування та профілактика гнійно-запальних та ентеральних захворювань

Ще не було питань.

Мітки: Бактеріофаг стафілок. 20мл №4