Похожие препараты

880.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Енцефабол суспензія, 200 мл


Інструкція


Форма випуску

Суспензія для прийому внутрішньо

Упаковка

Флакон 200мл.

Фармакологічна дія

Енцефабол – ноотропний препарат. Піритинол підвищує патологічно знижений метаболізм у головному мозку за допомогою збільшення захоплення та утилізації глюкози, підвищує метаболізм нуклеїнових кислот та вивільнення ацетилхоліну в синапсах нервових клітин, покращує холінергічну передачу між клітинами нервової тканини. Сприяє стабілізації структури клітинної мембрани нервових клітин та їх функції за допомогою інгібування ферментів лізосом, запобігаючи цим утворенню вільних радикалів.
Пиритинол покращує реологічні властивості крові, підвищує пластичність еритроцитів за допомогою збільшення вмісту АТФ у їхній мембрані, що призводить до зниження в'язкості крові та поліпшення кровотоку. Пиритинол, покращуючи кровообіг в ішемізованих ділянках мозку, збільшує їхнє постачання киснем; підвищує обмін глюкози. В результаті покращуються показники пам'яті та відновлюються порушені обмінні процеси у нервовій тканині, що сприяє повноцінному функціонуванню її клітин.

Фармакокінетика
Піритинол швидко всмоктується при пероральному прийомі. Біодоступність становить середньому 85 % (76-93 %). Максимальна концентрація в плазмі досягається через 30-60 хвилин після внутрішнього прийому 100 мг піритинолу. Період напіввиведення близько 2,5 години.
Піритинол швидко метаболізує. 20-40% речовини оборотно зв'язується з білками плазми. Як основні метаболіти ідентифіковані наступні речовини: 2-метил-3-гідрокси-4-гідроксиметил-5-метилмеркаптометилпіридин та 2-метил-3-гідрокси-4-гідроксиметил-5-метилсульфінілметилпіридин. Кон'юговані метаболіти виводяться переважно через нирки. Сумарна екскреція із сечею протягом 24 годин становить 72,4-74,2 %. Найбільша частина одержаної дози екскретується протягом перших 4 годин після прийому. З фекаліями виводиться лише 5% дози.
При повторному пероральному призначенні кумуляції немає. Токсичні концентрації не розвиваються навіть за порушеної функції нирок.
Проникає через гематоенцефалічний бар'єр, метаболіти накопичуються переважно у сірій речовині головного мозку.
Пиритинол проникає крізь плацентарний бар'єр. Проведені дослідження не виявили тератогенної чи ембріотоксичної активності.

Показання

  • Симптоматичне лікування хронічних порушень функцій головного мозку при синдромах деменції з наступними провідними симптомами: порушення пам'яті, концентраційної здатності та мислення, швидка стомлюваність, недостатність спонукань та мотивацій, афективні розлади.
  • Первинна дегенеративна деменція, судинна деменція та змішані форми.
  • Симптоматична терапія хронічних порушень інтелектуальної працездатності.
  • Посттравматична енцефалопатія.
  • Церебральний атеросклероз.
  • Наслідки енцефаліту.
  • Затримка психічного розвитку, церебрастенічний синдром, енцефалопатія у дітей.

Протипоказання

Абсолютні: підвищена чутливість до піритинолу.

Відносні: захворювання нирок в анамнезі, виражені порушення функції печінки, виражені зміни картини периферичної крові, гострі аутоімунні захворювання, наприклад системний червоний вовчак, міастенія, пемфігус.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

При необхідності застосування Енцефаболу при вагітності або в період лактації (грудного вигодовування) слід співвіднести передбачувану користь для матері та потенційний ризик для плода чи немовляти.
Пиритинол проникає через плацентарний бар'єр, у незначних кількостях виділяється із грудним молоком.
В експериментальних дослідженнях не встановлено наявності тератогенної чи ембріотоксичної дії піритинолу.

особливі вказівки

У пацієнтів із ревматоїдним артритом та іншими хронічними захворюваннями суглобів має місце підвищена чутливість до сполук, до складу яких входить SH-група, у т.ч. до піритинолу. У цих пацієнтів підвищений ризик виникнення реакцій підвищеної чутливості, імунопатологічних реакцій, а також порушень смакової чутливості та функції печінки. Під час лікування цієї категорії пацієнтів необхідний систематичний контроль загальних аналізів крові, сечі, функціонального стану печінки, імунологічних показників.
Реакції підвищеної чутливості до препарату можуть виникнути у пацієнтів з гіперчутливістю до D-пеніциламіну, оскільки останній має подібність до піритинолу за хімічною будовою (тіолові групи).
При використанні Енцефаболу за показаннями, як правило, відсутні обмеження для тих видів діяльності, які потребують підвищеної уваги, швидких психомоторних реакцій. Проте з огляду на ймовірність індивідуальних відмінностей реакції окремих пацієнтів на препарат, на початку лікування та при підвищенні дози слід враховувати можливість порушення швидкості психомоторних реакцій.

склад

5 мл суспензії (1 чайна ложка) містять:
активний компонент: піритинол - 80,5 мг;
допоміжні речовини: натрію сахаринату дигідрат, пропілпарагідроксибензоат, метилпарагідроксибензоат, лимонної кислоти моногідрат, калію сорбат, коктейль з натуральної есенції, есенція натуральна спеціальна, повідон, кремнію діоксид колоїдний, гідроксіетилцелюло0,

Спосіб застосування та дози

Приймати під час або після їди. При порушеннях сну останню денну дозу слід приймати ввечері чи ніч.

Дорослі – по 2 ч. ложки суспензії 3 рази на день (600 мг піритинолу дигідрохлориду моногідрату на день).

Новонароджені – з 3-го дня після народження по 1 мл суспензії на день протягом місяця, доза приймається вранці. Починаючи з 2 місяців після народження цю дозу збільшують на 1 мл щотижня доти, поки добова доза не досягне 5 мл (1 ч. ложка).

Діти віком від 1 року - по 1/2-1 ч. ложці суспензії 1-3 рази на день (від 50 до 300 мг піритинолу дигідрохлориду моногідрату на день залежно від показань).

Діти віком від 7 років – по 1/2–2 ч. ложки суспензії 1–3 рази на день (від 50–100 до 300–600 мг піритинолу дигідрохлориду моногідрату на день залежно від показань).

Тривалість лікування залежить від клінічної картини захворювання. Як правило, терапевтичний успіх досягається після 3-4 тижнів лікування. Оптимальний ефект настає зазвичай через 6-12 тижнів. Тривалість лікування повинна становити щонайменше 8 тижнів, і за необхідності воно може бути продовжено. У новонароджених із високим ризиком розвитку перинатальної патології ЦНС середня тривалість лікування становить середньому 6 міс. Через 3 місяці слід перевірити наявність показань для подальшого лікування.

Побічні дії

При прийомі Енцефаболу відповідно до показань та рекомендованих доз побічних явищ очікувати не слід.

Іноді реакції підвищеної чутливості різного ступеня тяжкості: висипання на шкірі або слизових, свербіж, нудота, блювання, діарея, підвищення температури тіла, порушення сну.

Рідко: підвищена збудливість, втрата апетиту, головний біль, запаморочення, стомлюваність, зміна смаку, порушення функцій печінки (підвищення рівня трансаміназ, холестаз).

Лікарська взаємодія

При одночасному застосуванні Енцефабол може потенціювати побічні ефекти пеніциламіну, препаратів золота та сульфасалазину. Клінічно значущої взаємодії Енцефаболу з іншими лікарськими засобами не встановлено.

Передозування

Симптоми: посилення побічних ефектів.
Лікування: промивання шлунка, призначення активованого вугілля. За потреби проводять симптоматичну терапію.

Умови зберігання

Препарат слід зберігати за температури не вище 25°С.

Діюча речовина

Піритинол

Умови відпустки з аптек

За рецептом

Лікарська форма

суспензія для прийому внутрішньо

Для опису препарату
Назва Енцефабол
Діюча речовина Піритинол
Фармакологічна група Ноотропний засіб
Форма випуску Суспензія
Код ATX N06BX02
Показання для лікування Фізичні та розумові навантаження; Судинна деменція; Деменція; Постенцефалітний синдром; Постконтузійний синдром; Розлад настрою (афективний); специфічні розлади розвитку навчальних навичок; Наслідки запальних хвороб центральної нервової системи; Амнезії; Розлади інтелектуально-мнестичні; Недужання та стомлюваність; Перевтома.
Фара / 23.01.2023
Есть в наличии энцефабол
Администратор
По всіх питаннях Вам краще звернутися за телефоном (097) 141-69-71. Дякуємо
Альона / 21.10.2022
Чи можливо замовити онлайн?
Администратор
Доброго дня. По всіх питаннях Вам краще звернутися за телефоном (097) 141-69-71. Дякуємо
Інна / 20.06.2022
Доброго вечора! Чи ви здійснюєте доставку в інше місто?
Администратор
Так. Доброго дня. По всіх питаннях Вам краще звернутися за телефоном (097) 141-69-71. Дякуємо
Инна / 15.11.2021
Сейчас есть в наличии????
Администратор
Доброго дня. По всіх питаннях Вам краще звернутися за телефоном (097) 141-69-71. Дякуємо

Мітки: Енцефабол сусп. 200мл