Похожие препараты

199.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Еуфілін

Діюча речовина: Амінофілін


Інструкція

Форма випуску

Пігулки.

Упаковка

30 шт.

Фармакологічна дія

Еуфілін – бронхолітичний препарат.
Амінофілін є сумішшю, що складається з 80% теофіліну (1,3-диметилксантин) і 20% етилендіаміну (1,2-етилендіамін), що полегшує його розчинність і покращує абсорбцію.
Препарат інгібує фосфодіестеразу та збільшує накопичення в тканинах ц-АМФ, блокує аденозинові рецептори, має здатність пригнічувати транспорт іонів кальцію через канали клітинних мембран. Розслаблює м'яз бронхів, знімає бронхоспазм. Дещо розширює судини серця, мозку, нирок, є периферичним вазодилататором. Має помірно виражений діуретичний ефект. Пригнічує агрегацію тромбоцитів.
Чинить стимулюючу дію на дихальний центр, підвищує частоту і силу серцевих скорочень.

Показання

Хронічний обструктивний бронхіт, бронхіальна астма (препарат вибору у хворих з астмою фізичної напруги та як додатковий засіб при ін. формах), астматичний статус (додаткова терапія), емфізема легень, апное новонароджених (стан, що характеризується періодами відсутності дихання протягом 1 ціанозом і брадикардією), дихання Чейна - Стокса.

Протипоказання

Гіперчутливість, у тому числі до похідних ксантину (кофеїн, пентоксифілін, теобромін), аритмія, артеріальна гіпертензія, патологія міокарда, інфаркт міокарда, серцева недостатність, гострий та хронічний (фаза загострення) гастрит, виразкова хвороба шлунка діарея, кістозно-фіброзна мастопатія, алкоголізм, легеневе серце, лихоманка, гіпоксемія, інфекції дихальних шляхів, порушення функцій печінки, гіпертиреоїдизм, хронічна та гостра ниркова недостатність, набряковий синдром, гіпернатріємія, захворювання прямої кишки, грудне.

особливі вказівки

Препарат призначають з обережністю пацієнтам із лихоманкою неясного генезу, особам похилого віку.
Еуфілін може підвищити рівень сечової кислоти в сечі.
При призначенні препарату в періоди вагітності та лактації необхідно зіставити передбачувану користь для матері та потенційний ризик для плода чи новонародженого.
Дотримуватися обережності при вживанні великих кількостей продуктів, що містять кофеїн або напоїв в період лікування.
Перед парентеральним введенням розчин нагріти до температури тіла.

склад

1 таблетка містить 150 мг амінофіліну.

Спосіб застосування та дози

Дозу препарату встановлюють індивідуально.
Дорослим слід застосовувати по 0,15 г на прийом 1-3 рази на добу після їди, дітям з розрахунку 7-10 мг/кг на добу в 4 прийоми.
При необхідності дозу можна збільшувати з інтервалом в 2-3 дні до досягнення оптимального терапевтичного ефекту.
Тривалість курсу лікування від кількох днів до кількох місяців.

Побічні дії

Можливі : відсутність апетиту, нудота, головний біль, тахікардія, неспокій, запаморочення, блювання, порушення серцевого ритму, альбумінурія, гематурія, алергічні реакції у вигляді висипу на шкірі.
Рідко: судоми, загострення виразкової хвороби, гіпоглікемія.

Лікарська взаємодія

Фармакодинамічна взаємодія
При одночасному застосуванні з Еуфіліном посилюється бронходилятивна дія тербуталіну та сальбутамолу. Одночасний прийом Еуфіліну з бета-блокаторами може спричинити бронхоспазм.
Фармакокінетична взаємодія
Циметидин, еритроміцин, протигрипозна вакцина та оральні контрацептиви посилюють дію Еуфіліну, підвищуючи його концентрацію у плазмі крові пацієнта.
При одночасному призначенні з карбамазепіном, фенітоїном, рифампіцином рівень концентрації Еуфіліну в плазмі зменшується. Нікотин активує метаболізм та виведення Еуфіліну.
При одночасному застосуванні Еуфілін збільшує екскрецію літію.

Передозування

Симптоми: зниження апетиту, гастралгія, діарея, нудота, блювання (у тому числі з кров'ю), шлунково-кишкова кровотеча, тахіпное, гіперемія шкіри обличчя, тахікардія, шлуночкові аритмії, безсоння, рухове збудження, тривожність, світло. При тяжкому отруєнні можуть розвинутися епілептоїдні напади (особливо у дітей без виникнення будь-яких провісників), гіпоксія, метаболічний ацидоз, гіперглікемія, гіпокаліємія, зниження артеріального тиску, некроз скелетних м'язів, сплутаність свідомості, ниркова недостатність з міоглобінурією.
Лікування: відміна препарату, промивання шлунка, застосування активованого вугілля, послаблюючих лікарських засобів, промивання кишечника комбінацією поліетиленгліколю та електролітів, форсований діурез, гемосорбція, плазмосорбція, гемодіаліз (ефективність не висока, перитонеальний діаліз не ефективний), симптоматична ондансетрон – при блюванні). При виникненні судом підтримувати прохідність дихальних шляхів та проводити оксигенотерапію. Для усунення нападу – в/в діазепам 0.1-0.3 мг/кг (але не більше 10 мг). При сильній нудоті та блюванні - метоклопрамід або ондансетрон (в/в).

Умови зберігання

У сухому захищеному від світла місці.

Термін придатності

5 років.

Умови відпустки з аптек

За рецептом


Для опису препарату
Назва Еуфілін
Діюча речовина Амінофілін
Фармакологічна група Бронхолітичний препарат
Форма випуску Пігулки
Код ATX R03DA05
Показання для лікування Хронічний обструктивний бронхіт; бронхіальна астма (профілактика бронхоспазму, препарат вибору при астмі фізичної напруги, додатковий засіб при інших формах астми); емфізема легенів; нічне пароксизмальне апное (синдром Піквіка);

Ще не було питань.

Мітки: Еуфілін таблетки 0, 15 №30