Похожие препараты

648.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Фенотропіл

Інструкція

Форма випуску

Пігулки

склад

1 таблетка містить: фенотропіл (фенілоксопіролідинілацетамід) 100 мг.
допоміжні речовини: крохмаль картопляний, лактоза, стеарат кальцію.


Фармакологічна дія

Фенотропіл – ноотропний препарат. За механізмом дії є нейромодулятор, діє на більшість нейромедіаторних систем головного мозку. Виявляє виражену антиамнестичну дію, активує інтегративну діяльність головного мозку, сприяє консолідації пам'яті, покращує концентрацію уваги та розумову діяльність, полегшує процеси навчання, прискорює передачу інформації між півкулями головного мозку, підвищує стійкість тканин мозку до гіпоксії та токсичних впливів, має протисудомну , регулює процеси активації та гальмування ЦНС, покращує настрій.
Фенотропіл справляє позитивний вплив на обмінні процеси та кровообіг головного мозку, стимулює окисно-відновні процеси, підвищує енергетичний потенціал організму за рахунок утилізації глюкози, покращує регіонарний кровотік в ішемізованих ділянках головного мозку. Підвищує вміст норадреналіну, дофаміну та серотоніну в головному мозку. Не впливає на рівень вмісту GABA, не зв'язується з GABAA- та GABAВ-рецепторами, не має помітного впливу на спонтанну біоелектричну активність мозку. Фенотропіл не впливає на дихальну та серцево-судинну системи. Чинить слабовиражене діуретичну дію. Має анорексігенну активність при курсовому застосуванні. Фенотропіл має помірно активуючу дію щодо рухових реакцій, підвищує фізичну працездатність, має виражений антагонізм щодо каталептичної дії нейролептиків, зменшує вираженість снодійної дії етанолу та гексеналу.
Психостимулююча дія Фенотропілу переважає в ідеаторній сфері. Помірний психоактивуючий ефект препарату поєднується з анксіолітичною активністю. Фенотропіл покращує настрій, має аналгетичну дію, підвищуючи поріг больової чутливості. Фенотропіл має адаптогенну дію, підвищуючи стійкість організму до стресу в умовах підвищених психічних та фізичних навантажень, при втомі, гіпокінезії та іммобілізації, за низьких температур. На фоні застосування Фенотропілу відзначається поліпшення зору (збільшення гостроти, яскравості та полів зору). Фенотропіл покращує кровопостачання нижніх кінцівок. Фенотропіл стимулює вироблення антитіл у відповідь на введення антигену, що вказує на його імуностимулюючі властивості, але водночас не викликає розвитку реакцій гіперчутливості негайного типу і не змінює алергічної запальної реакції шкіри, викликаної введенням чужорідного білка.
При курсовому застосуванні Фенотропілу не розвивається лікарська залежність та толерантність. При відміні препарату не відмічено розвитку синдрому відміни. Дія Фенотропілу проявляється вже після одноразового прийому, що є важливим при застосуванні препарату в екстремальних умовах.

Показання

Фенотропіл, показання до застосування

- Захворювання ЦНС різного генезу, особливо захворювання судинного генезу або пов'язані з порушеннями обмінних процесів у головному мозку та інтоксикацією (зокрема, при посттравматичних станах та явищах хронічної цереброваскулярної недостатності), що супроводжуються погіршенням інтелектуально-мнестичних функцій, зниженням рухової активності.
- Невротичні стани, що виявляються млявістю, підвищеною виснажливістю, зниженням психомоторної активності, порушенням уваги, погіршенням пам'яті.
- порушення процесів навчання.
- Депресії легкого та середнього ступеня тяжкості.
- Психоорганічні синдроми, що виявляються інтелектуально-мнестичними порушеннями та апатико-абулічною симптоматикою, а також мляво-апатичні стани при шизофренії.
- Судомні стани.
- ожиріння (аліментарно-конституційного генезу).
- Профілактика гіпоксії, підвищення стійкості до стресу.
- Корекція функціонального стану організму в екстремальних умовах професійної діяльності з метою запобігання розвитку втоми та підвищення розумової та фізичної працездатності.
- Корекція добового біоритму, регуляція циклу "сон-неспання".
- хронічний алкоголізм (з метою зменшення симптомів астенії, депресії, інтелектуально-мнестичних порушень).

Протипоказання

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Спосіб застосування та дози

Режим дозування встановлюють індивідуально. Середня разова доза становить 100–200 мг, середня добова доза – 200–300 мг. Максимальна добова доза – 750 мг. Кратність прийому – 1-2 рази на добу. Добову дозу понад 100 мг рекомендується розділити на 2 прийоми. Тривалість лікування – від 2 тижнів до 3 міс. Середній курс лікування – 30 днів. За потреби призначають повторний курс лікування через місяць.
Для підвищення працездатності призначають 100-200 мг 1 раз на добу вранці протягом 2 тижнів (для спортсменів – протягом 3 днів).
При аліментарно-конституційному ожирінні – 100-200 мг 1 раз на добу вранці протягом 30-60 днів.
Фенотропіл приймають внутрішньо після їди. Не рекомендується приймати Фенотропіл після 15 год.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Фенотропіл не слід призначати при вагітності та в період лактації (грудного вигодовування) через відсутність даних клінічних досліджень. Фенотропіл не має тератогенної, мутагенної та ембріотоксичної дії.

Побічні дії

Безсоння (у разі прийому препарату пізніше 15 годин). У деяких хворих у перші 1-3 дні прийому можливі психомоторне збудження, гіперемія шкірних покривів, відчуття тепла, підвищення артеріального тиску.

особливі вказівки

З обережністю слід призначати препарат Фенотропіл хворим на важкі органічні ураження печінки.
З обережністю слід призначати препарат Фенотропіл хворим на важкі органічні ураження нирок.
З обережністю слід призначати препарат Фенотропіл хворим з тяжкими органічними ураженнями печінки та нирок, тяжким перебігом артеріальної гіпертензії, при вираженому атеросклерозі; хворим, які перенесли панічні атаки, гострі психотичні стани, що супроводжуються психомоторним збудженням (бо можливе загострення тривоги, паніки, галюцинацій та марення); хворим, схильний до алергічних реакцій на ноотропні препарати групи піролідону. Слід враховувати, що при надмірному психоемоційному виснаженні на тлі хронічного стресу та втоми, хронічного безсоння одноразовий прийом Фенотропілу в першу добу може викликати різку потребу уві сні. Таким пацієнтам в амбулаторних умовах рекомендується розпочинати прийом препарату у неробочі дні.
Фенотропіл не рекомендують призначати дітям через відсутність клінічних даних щодо застосування препарату у дітей.
Фенотропіл характеризується низькою токсичністю, летальна доза в гострому експерименті становить 800 мг/кг. Не має канцерогенної дії.

Взаємодія

Фенотропіл може посилювати дію препаратів, що стимулюють ЦНС, антидепресантів та ноотропних препаратів.

Передозування

В даний час про випадки передозування препарату Фенотропіл не повідомлялося. За потреби проводять симптоматичну терапію.

Термін придатності

5 років.

Показання до застосування

R41.3.0* Зниження пам'яті, R53 Недуг та стомлюваність, F32 Депресивний епізод, R25.2 Судома та спазм, Z73.6 Обмеження діяльності, викликані зниженням працездатності, Z60.0 Проблеми, пов'язані з адаптацією до зміни способу життя, F10. алкогольної залежності, I67.9 Цереброваскулярна хвороба неуточнена, T90.9 Наслідки неуточненої травми голови, R41.8.0* Розлади інтелектуально-мнестичні, F48.9 Невротичний розлад неуточнений, R46.4 Загальмованість та сповільнення. F33 Рекурентний депресивний розлад, F07.9 Органічний розлад особистості та поведінки, зумовлений хворобою, пошкодженням або дисфункцією головного мозку, неуточнений, R45.3 Деморалізація та апатія, F20 Шизофренія, E66.9 Ожиріння неуточнене, R45.7 , F81 Специфічні розлади розвитку навчальних навичок

Умови зберігання

У сухому захищеному від світла місці при температурі не вище 30°С.

Для опису препарату
Назва Фенотропіл
Діюча речовина Фонтурацетам
Фармакологічна група Ноотропний засіб
Форма випуску Пігулки
Код ATX N06BX
Показання для лікування Захворювання центральної нервової системи; Невротичні стани; Депресії легкої та середньої тяжкості; Судомні стани; Ожиріння; Профілактика гіпоксії; підвищення стійкості до стресу; корекція функціонального стану організму в екстремальних умовах; Хронічний алкоголізм.

Ще не було питань.

Мітки: Фенотропіл таб.100мг №10