Похожие препараты

199.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Кальція гопантенат

Діюча речовина:
Гопантенова кислота (Hopantenic acid)


Інструкція

Форма випуску, склад та упаковка

Пігулки білі, плоскоциліндричні, з фаскою та ризиком.

1 таб.
кальцію гопантенат 250 мг

допоміжні речовини: магнію карбонат основний, крохмаль картопляний, кальцію стеарат, тальк.


Фармакологічна дія

Механізм дії обумовлений прямим впливом гопантенової кислоти на ГАМК б -рецептор-канальний комплекс. Препарат має ноотропну та протисудомну дію. Підвищує стійкість мозку до гіпоксії та впливу токсичних речовин, стимулює анаболічні процеси в нейронах, поєднує помірну седативну дію з м'яким стимулюючим ефектом, має протисудомну дію, зменшує моторну збудливість. Підвищує розумову та фізичну працездатність. Сприяє нормалізації вмісту ГАМК при хронічній алкогольній інтоксикації та подальшому скасуванні етанолу. Пролонгує дію новокаїну та сульфаніламідів за рахунок ігібування реакцій їх ацетилювання. Викликає гальмування патологічно підвищеного рефлексу міхура і тонусу детрузора.

Фармакокінетика

Швидко всмоктується із шлунково-кишкового тракту, проникає через гематоенцефалічський бар'єр, найбільші концентрації утворюються в печінці, нирках, у стінці шлунка та шкірі. Час досягнення C max - 1 год. Препарат не метаболізується і виводиться в незміненому вигляді протягом 48 годин: 67.5% від прийнятої дози - із сечею, 28.5% - з калом.

Показання

- когнітивні порушення при органічних ураженнях головного мозку (в т.ч. наслідки нейроінфекції та черепно-мозкових травм);

- шизофренія з церебральною органічною недостатністю;

- Цереброваскулярна недостатність, спричинена атеросклеротичними змінами судин головного мозку;

- Екстрапірамідальні порушення (міоклонус-епілепсія, хорея Гептінгтона, гепатолентикулярна дегенерація, хвороба Паркінсона та ін);

- епілепсія з уповільненістю психічних процесів, разом із протисудомними лікарськими засобами;

- психоемоційні навантаження, зниження розумової та фізичної працездатності (підвищення концентрації уваги та запам'ятовування);

- нейрогенні розлади сечовипускання: енурез, півлакіурія, імперативні позиви, імперативне нетримання сечі;

— дітям з перинатальною енцефалопатією, розумовою відсталістю різним ступенем вираженості, із затримкою розвитку (психічного, мовного, моторного або їх поєднання), з різними формами дитячого церебрального паралічу, при гіперкінетичних розладах (синдромі гіперактивності з дефіцитом уваги, тиках) клонічній формі), неврозоподібних станах. Препарат застосовується у дітей віком від 3 років. У ранньому віці рекомендується прийом препарату як сиропу.

Режим дозування

Кальцію гопантенат застосовують самостійно або у складі комплексної терапії. Препарат приймають внутрішньо через 15-30 хв після їди.

Разова доза для дорослих – 0.25-1 г, для дітей – 0.25-0.5 г, добова доза для дорослих – 1.5-3 г, для дітей – 0.75-3 г. Курс лікування триває від 1 до 4 місяців, в окремих випадках до 6 місяців. Через 3-6 місяців можливе проведення повторного курсу лікування.

При епілепсії дітям призначають по 0.25-0.5 г 3-4 рази на добу, дорослим - по 0.5-1 г 3-4 рази на добу, щодня протягом тривалого часу (до 6 місяців).

При гіперкінез препарат призначають дітям по 0.25-0.5 г 3-6 разів на добу щодня протягом 1-4 місяців, дорослим - по 1.5-3 г на добу щодня протягом 1-5 місяців. Дітям при розумовій недостатності та олігофренії препарат призначають по 0.5 г 4-6 разів на добу, щодня протягом 3 місяців, при затримці мовного розвитку - по 0.5 г 3-4 рази на добу протягом 2-3 місяців.

При наслідках нейроінфекцій та черепно-мозкових травм - по 0.25 г 3-4 рази на добу.

Для відновлення працездатності при підвищених навантаженнях та астенічних станах – по 0.25 г 3 рази на добу.

Для лікування екстрапірамідного синдрому, викликаного прийомом нейролептиків , препарат призначають дорослим по 0.5-1 г 3 рази на добу, дітям - по 0.25-0.5 г 3-4 рази на добу. Курс лікування триває 1-3 місяці.

При тиках дітям - по 0.25 -0.5 г 3-6 разів на добу, протягом 1-4 місяців, дорослим - по 1.5-3 г на добу протягом 1-5 місяців.

При розладах сечовипускання препарат призначають 2-3 рази на добу дорослим по 0.5-1 г, дітям - по 0.25-0.5 г (добова доза 25-50 мг/кг).

Тактика призначення препарату: нарощування дози протягом 7-12 днів, прийом у максимальній дозі протягом 15-40 днів та поступове зниження дози до відміни протягом 7-8 днів. Перерва між курсами терапії становить від 1 до 3 місяців. В умовах тривалого лікування не рекомендується одночасне призначення препарату з іншими ноотропними та стимулюючими засобами. З урахуванням ноотропної дії препарату його прийом проводиться переважно в ранкові та денні години.

Побічна дія

Препарат малотоксичний та добре переноситься. Можливі алергічні реакції (риніт, кон'юнктивіт, висипання на шкірі). У цьому випадку препарат скасовують. Порушення сну або сонливість, галас шуму - дані симптоми зазвичай короткочасні і не вимагають відміни препарату.

Протипоказання до застосування

- гострі тяжкі захворювання нирок;

- вагітність (I триместр);

- Дитячий вік до 3 років;

- Підвищена чутливість.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Протипоказаний у І триместрі вагітності.

Застосування при порушеннях функції нирок

Протипоказаний при гострих тяжких захворюваннях нирок.

Застосування у дітей

Препарат застосовується у дітей віком від 3 років. У ранньому віці рекомендується прийом препарату як сиропу.

Препарат призначається дітям з перинатальною енцефалопатією, розумовою відсталістю різним ступенем вираженості, із затримкою розвитку (психічного, мовного, моторного або їх поєднання), з різними формами дитячого церебрального паралічу, при гіперкінетичних розладах (синдромі гіперактивності з дефіцитом уваги, переважно клонічній формі), неврозоподібних станах.

особливі вказівки

В умовах тривалого лікування не рекомендується одночасне призначення препарату з іншими ноотропними та стимулюючими ЦНС лікарськими засобами.

Передозування

Симптоми: посилення симптомів побічних явищ.

Лікування: активоване вугілля, промивання шлунка, симптоматична терапія.

Лікарська взаємодія

Пролонгує дію барбітуратів, посилює ефекти протисудомних лікарських засобів, а також засобів, що стимулюють ЦНС, посилює дію місцевих анестетиків (прокаїну).

Запобігає побічним явищам фенобарбіталу, карбамазепіну, антипсихотичних засобів (нейролептиків).

Дія гопаптенової кислоти посилюється у поєднанні з гліцином, етидроновою кислотою.

Умови та термін зберігання

Зберігати препарат у сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25°С. Зберігати у недоступному для дітей місці. Термін придатності – 3 роки. Не використовувати після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

Умови відпустки з аптек

Препарат відпускається за рецептом.
Для опису препарату
Назва Гопантам
Діюча речовина Гопантенова кислота
Фармакологічна група Ноотропний препарат
Форма випуску Пігулки
Код ATX N06BX
Показання для лікування когнітивні порушення при органічних ураженнях головного мозку (в т.ч. наслідки нейроінфекції та черепно-мозкових травм); шизофренія з церебральною органічною недостатністю; цереброваскулярна недостатність, спричинена атеросклеротичними змінами судин головного мозку; екстрапірамідальні порушення , хвороба Паркінсона та ін.); епілепсія з уповільненістю психічних процесів, спільно з протисудомними лікарськими засобами; дітям з перинатальною енцефалопатією, розумовою відсталістю різним ступенем вираженості, із затримкою розвитку (психічного, мовного, моторного або їх поєднання), з різними формами дитячого церебрального паралічу, при гіперкіні етичних розладах (синдромі гіперактивності з дефіцитом уваги, тиках), при заїкуванні (переважно клонічній формі), неврозоподібних станах. Препарат застосовується у дітей віком від 3 років. У ранньому віці рекомендується прийом препарату як сиропу.

Ще не було питань.

Мітки: Кальцію гопантенат таб. 0, 25г №50