Похожие препараты

71.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Кардикет

Діюча речовина:
Ізосорбіду динітрат (Isosorbide dinitrate)


Інструкція

Форма випуску, склад та упаковка

Пігулки пролонгованої дії білого кольору, круглі, з одного боку плоскі, з фаскою та ризиком, з гравіюванням "IR" над ризиком та "20" - під ризиком; з іншого боку опуклі, з гравіюванням "SCHWARZ PHARMA".

1 таб.
ізосорбіду динітрат 20 мг

Допоміжні речовини: моногідрат лактози, магнію стеарат, полівінілацетат, тальк.


Фармакологічна дія

Периферичний вазодилататор із переважним впливом на венозні судини. Антиангінальний засіб. Механізм дії пов'язаний із вивільненням активної речовини оксиду азоту у гладкій мускулатурі судин. Оксид азоту викликає активацію гуанілатциклази та підвищує рівень цГМФ, що зрештою призводить до розслаблення гладких м'язів. Під впливом ізосорбіду динітрату артеріоли та прекапілярні сфінктери розслаблюються меншою мірою, ніж великі артерії та вени. Це зумовлено частково рефлекторними реакціями, а також менш інтенсивним утворенням оксиду азоту з молекул активної речовини в стінках артеріол.

Дія ізосорбіду динітрату пов'язана головним чином із зменшенням потреби міокарда в кисні за рахунок зменшення переднавантаження (розширення периферичних вен та зменшення припливу крові до правого передсердя) та постнавантаження (зменшення ОПСС), а також з безпосереднім коронаророзширювальною дією. Сприяє перерозподілу коронарного кровотоку в ділянці зі зниженим кровопостачанням.

Підвищує толерантність до фізичного навантаження у пацієнтів із ІХС, стенокардією. При серцевій недостатності сприяє розвантаженню міокарда за рахунок зменшення переднавантаження. Знижує тиск у малому колі кровообігу.

Фармакокінетика

При прийомі внутрішньо після всмоктування із ШКТ ізосорбід динітрат піддається ефекту "першого проходження" через печінку. C max у плазмі досягається через 1 год. При буккальному застосуванні ізосорбід динітрат швидко всмоктується, C max активної речовини в плазмі досягається через 5-6 хв.

Метаболізується з утворенням активного метаболіту ізосорбіду-5-мононітрату, T 1/2 якого становить 5 год, а також ізосорбіду-2-мононітрату з T 1/2 2.5 год.

T 1/2 ізосорбіду динітрату, залежно від застосовуваної лікарської форми, варіює від 20 хв до 4 год. Виводиться нирками та через кишечник.

Показання

Для прийому внутрішньо, сублінгвально, буккально: усунення та профілактика нападів стенокардії, відновне лікування після інфаркту міокарда. Хронічна серцева недостатність (у складі комбінованої терапії), деякі форми легеневої гіпертензії, легеневого серця (у складі комбінованої терапії).

Для впорскування в ротову порожнину: купірування та профілактика нападів стенокардії; як засіб швидкої допомоги при гострому інфаркті міокарда та гострої лівошлуночкової недостатності на догоспітальному етапі. Профілактика та лікування спазму коронарних артерій під час використання серцевого катетера.

Для внутрішньовенного введення: гострий інфаркт міокарда, в т.ч. ускладнений гострою лівошлуночковою недостатністю; нестабільна стенокардія; набряк легенів.

Для шкірного застосування: профілактика нападів стенокардії.

Режим дозування

При прийомі внутрішньо разова доза становить 10-120 мг, частота прийому 1-5 разів на добу, залежно від показань та застосовуваної лікарської форми.

При сублінгвальному або буккальному застосуванні разова доза – 5-10 мг, частота прийому залежить від показань та реакції пацієнта на лікування.

При впорскуванні в ротову порожнину застосовують 1-3 дози з інтервалом близько 30 сік на тлі затримки дихання. При гострому інфаркті міокарда та гострій серцевій недостатності початкова доза становить 1-3 упорскування. Якщо через 5 хв не настає поліпшення, впорскування можна повторювати за умови постійного контролю АТ та ЧСС. Для профілактики коронарного спазму у разі катетеризації слід застосовувати 1-2 дози безпосередньо перед процедурою.

При внутрішньовенному введенні режим дозування залежить від клінічної ситуації та застосовуваної лікарської форми.

Для нашкірного застосування початкова доза – 1 г на ніч, перед сном, а за потреби і вранці.

Тривалість лікування визначається кожному разі індивідуально.

Побічна дія

З боку серцево-судинної системи: запаморочення, біль голови, тахікардія, минуща гіперемія обличчя, відчуття жару, артеріальна гіпотензія; в окремих випадках – посилення нападів стенокардії (парадоксальна реакція).

З боку системи травлення: нудота, блювання, поява відчуття легкого печіння язика, сухість у роті.

З боку ЦНС та периферичної нервової системи: сонливість, нечіткість зору; рідко – ішемія мозку та колапс.

Алергічні реакції: висипання на шкірі.

Протипоказання до застосування

Виражена артеріальна гіпотензія (систолічний АТ менше 100 мм рт.ст., діастолічний АТ менше 60 мм рт.ст.), колапс, шок, гострий інфаркт міокарда з вираженою артеріальною гіпотензією, гіпертрофічна обструктивна кардіоміопатія, токсик , стани, що супроводжуються підвищенням внутрішньочерепного тиску (в т.ч. геморагічний інсульт, черепно-мозкова травма), закритокутова глаукома, одночасний прийом силденафілу (інгібітора ФДЕ), підвищена чутливість до нітратів.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Застосування ізосорбіду динітрату при вагітності та в період лактації (грудного вигодовування) можливе лише в тому випадку, коли передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода чи дитини.

Застосування у пацієнтів похилого віку

З обережністю застосовують у пацієнтів похилого віку.

особливі вказівки

З обережністю застосовують у пацієнтів з порушеннями мозкового кровообігу, з аортальним та/або мітральним стенозом; у пацієнтів, схильних до ортостатичної гіпотензії; у пацієнтів похилого віку. У період лікування, особливо у разі поступового збільшення дози, необхідний контроль АТ та ЧСС.

У період лікування не допускати вживання алкоголю.

Вплив на здатність до керування автотранспортом та управління механізмами

У період лікування не рекомендується керувати транспортними засобами і займатися іншими потенційно небезпечними видами діяльності, т.к. при регулярному застосуванні ізосорбід динітрат знижує здатність до концентрації уваги та швидкість психомоторних реакцій.

Лікарська взаємодія

При одночасному застосуванні з адсорбентами, в'яжучими та обволікаючими засобами зменшується абсорбція ізосорбіду динітрату.

При одночасному застосуванні антигіпертензивних засобів, периферичних вазодилататорів, блокаторів кальцієвих каналів, бета-адреноблокаторів, антипсихотичних засобів (нейролептиків), трициклічних антидепресантів, інгібіторів ФДЕ, етанолу можливе посилення гіпотензивного ефекту.

При одночасному застосуванні з антихолінергічними засобами можливі порушення пам'яті та уваги у пацієнтів похилого віку.

При одночасному застосуванні із симпатоміметичними засобами можливе зниження антиангінального ефекту ізосорбіду динітрату.

При одночасному застосуванні з дигідроерготаміном можливе підвищення концентрації та посилення дії дигідроерготаміну.

При одночасному застосуванні з норепінефрином зменшується терапевтична дія норепінефрину.

При одночасному застосуванні з силденафілом виникає ризик розвитку тяжкої гіпотензії та інфаркту міокарда.

Для опису препарату
Назва Кардикет
Діюча речовина Ізосорбіду динітрат
Фармакологічна група Вазодилатуючий засіб, нітрат. Периферичний вазодилататор. Антиангінальний препарат.
Форма випуску Пігулки пролонгованої дії
Код ATX C01DA08
Показання для лікування Для прийому внутрішньо, сублінгвально, буккально: усунення та профілактика нападів стенокардії, відновне лікування після інфаркту міокарда. Хронічна серцева недостатність (у складі комбінованої терапії), деякі форми легеневої гіпертензії, легеневого серця (у складі комбінованої терапії). Для впорскування в ротову порожнину: купірування та профілактика нападів стенокардії; як засіб швидкої допомоги при гострому інфаркті міокарда та гострій лівошлуночковій недостатності на догоспітальному етапі. Профілактика та лікування спазму коронарних артерій при використанні серцевого катетера. Для внутрішньовенного введення: гострий інфаркт міокарда, в т.ч. ускладнений гострою лівошлуночковою недостатністю; нестабільна стенокардія; набряк легень. Для нашкірного застосування: профілактика нападів стенокардії.

Ще не було питань.

Мітки: Кардикет ретарт табл. 20мг №20