Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті
- Бренд:
- Модель:Кортизон 0,025 № 10
- Артикул:sku-101164
- 10
усі питання за телефоном (068) 738-52-60
усі питання за телефоном (068) 172-31-12
З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці
Кортизон
Інструкція
Пігулки | 1 таб. |
кортизону ацетат | 25 мг |
Фармакологічна дія
ДКЗ. Впливає на вуглеводний обмін і меншою мірою - на водний і електролітний обмін. Має мінералокортикоїдну активність: затримка натрію, втрата калію, затримка рідини в організмі. Сприяє накопиченню глікогену в печінці, підвищує вміст глюкози у крові, збільшує виведення азоту у сечі. Чинить протизапальну, десенсибілізуючу та протиалергічну дію, має імунодепресивну активність.
Протизапальна дія обумовлена пригніченням фосфоліпази А2 , що призводить до гальмування синтезу простагландинів, зниження виділення макрофагального хемотаксичного фактора, зменшення міграції макрофагів та лімфоцитів у вогнище запалення, стабілізації мембран лізосом та запобігання виділенню. Імунодепресивна дія пов'язана зі зниженням кількості імунокомпетентних клітин, зі зменшенням зв'язування імуноглобулінів з клітинними рецепторами, пригніченням бласттрансформації B-лімфоцитів, зниженням кількості інтерлейкінів, лімфокінів, циркулюючих імунокомплексів, фракцій комплементу.
Збільшує виведення кальцію із сечею, активує лізис кісткової тканини шляхом опосередкованого підвищення кількості кальцитоніну, підвищує активність остеокластів, знижує функцію остеобластів.
Має катаболічну дію, збільшує розпад білків. Виявляючи ліполітичну дію, підвищує вміст жирних кислот у крові. Знижує вироблення АКТГ передньою часткою гіпофіза, що призводить до придушення активності та подальшої атрофії кори надниркових залоз.
Показання
Режим дозування
Побічна дія
Серцево-судинна система: набряки, артеріальна гіпертензія.
З боку водно-електролітного балансу: збільшення екскреції калію до розвитку гіпокаліємічного алкалозу, негативний азотистий баланс.
З боку ендокринної системи: гіперглікемія, підвищення апетиту, збільшення маси тіла, синдром Іценко-Кушинга, аменорея.
Порушення з боку кістково-м'язової системи: остеопороз, асептичний некроз кісток.
З боку ЦНС та периферичної нервової системи: психічні та неврологічні порушення, підвищення внутрішньочерепного тиску.
З боку системи згортання крові: підвищення згортання крові та збільшення ризику розвитку тромбоемболічних ускладнень.
З боку травної системи: геморагічний панкреатит, ерозивно-виразкові ураження шлунково-кишкового тракту, прорив нерозпізнаної виразки.
Інші: гіпергідроз, зниження опірності до інфекційних захворювань.
Протипоказання до застосування
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Застосування при порушеннях функції печінки
При цирозі печінки дія кортизону може посилюватись.
Застосування при порушеннях функції нирок
Протипоказаний при нирковій недостатності.
Застосування у дітей
У дітей під час тривалого лікування необхідне ретельне спостереження за динамікою зростання та розвитку. Дітям, які під час лікування перебували в контакті з хворими на кір або вітряною віспою, профілактично призначають специфічні імуноглобуліни.
особливі вказівки
З обережністю застосовують у пацієнтів з НЯК, при дивертикуліті, нещодавно створеному анастомозі кишечника, виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки, нирковій недостатності, міастенії, артеріальній гіпотензії, цукровому діабеті, психічних захворюваннях, гіпоальбумінемії. При гіпотиреозі, а також при цирозі печінки, дія кортизону може посилюватися. При вихідної емоційної нестабільності чи психотичних тенденціях зазначені явища можуть посилитися.
При застосуванні кортизону у пацієнтів із герпесом рогівки слід мати на увазі можливість її перфорації.
У ході лікування необхідно контролювати внутрішньоочний тиск та стан рогівки. При раптовій відміні лікування, особливо у разі попереднього застосування у високих дозах виникає так званий синдром відміни кортикостероїдів (не обумовлений гіпокортицизмом): анорексія, нудота, загальмованість, генералізовані м'язово-скелетні болі, загальна слабкість. Після відміни кортизону протягом кількох місяців може зберігатись відносна недостатність кори надниркових залоз. Якщо в цей період виникають стресові ситуації, призначають (за показаннями) на час кортикостероїдів, при необхідності в поєднанні з мінералокортикоїдами.
У дітей під час тривалого лікування необхідне ретельне спостереження за динамікою зростання та розвитку. Дітям, які під час лікування перебували в контакті з хворими на кір або вітряною віспою, профілактично призначають специфічні імуноглобуліни.
Для опису препарату | |
Назва | Кортизон |
Діюча речовина | Кортизон |
Фармакологічна група | Глюкокортикостероїд |
Форма випуску | Пігулки |
Код ATX | H02AB10 |
Показання для лікування | Хвороба Аддісона, вторинна хронічна недостатність кори надниркових залоз (при гіпопітуїтаризмі). Алергічні, запальні, інфекційно-алергічні, аутоімунні захворювання. |
Ще не було питань.
Мітки: Кортизон 0, 025 №10