Похожие препараты

1 592.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Кортизон (Кортізона ацетат)

Діюча речовина:
Кортизон (Cortisone)

Інструкція

Форма випуску, склад та упаковка
Пігулки 1 таб.
кортизону ацетат 25 мг


Фармакологічна дія

ДКЗ. Впливає на вуглеводний обмін і меншою мірою - на водний і електролітний обмін. Має мінералокортикоїдну активність: затримка натрію, втрата калію, затримка рідини в організмі. Сприяє накопиченню глікогену в печінці, підвищує вміст глюкози у крові, збільшує виведення азоту у сечі. Чинить протизапальну, десенсибілізуючу та протиалергічну дію, має імунодепресивну активність.

Протизапальна дія обумовлена пригніченням фосфоліпази А2 , що призводить до гальмування синтезу простагландинів, зниження виділення макрофагального хемотаксичного фактора, зменшення міграції макрофагів та лімфоцитів у вогнище запалення, стабілізації мембран лізосом та запобігання виділенню. Імунодепресивна дія пов'язана зі зниженням кількості імунокомпетентних клітин, зі зменшенням зв'язування імуноглобулінів з клітинними рецепторами, пригніченням бласттрансформації B-лімфоцитів, зниженням кількості інтерлейкінів, лімфокінів, циркулюючих імунокомплексів, фракцій комплементу.

Збільшує виведення кальцію із сечею, активує лізис кісткової тканини шляхом опосередкованого підвищення кількості кальцитоніну, підвищує активність остеокластів, знижує функцію остеобластів.

Має катаболічну дію, збільшує розпад білків. Виявляючи ліполітичну дію, підвищує вміст жирних кислот у крові. Знижує вироблення АКТГ передньою часткою гіпофіза, що призводить до придушення активності та подальшої атрофії кори надниркових залоз.

Показання

Хвороба Аддісона, вторинна хронічна недостатність кори надниркових залоз (при гіпопітуїтаризмі). Алергічні, запальні, інфекційно-алергічні, аутоімунні захворювання.

Режим дозування

індивідуальний. Щоденна добова доза становить 10-300 мг на кілька прийомів. Максимальні дози для дорослих: разова – 150 мг, добова – 300 мг. У дітей застосовують у менших дозах. При цьому слід мати на увазі, що індивідуальна доза кортизону визначається швидше за тяжкістю захворювання, ніж віком пацієнта.

Побічна дія

Серцево-судинна система: набряки, артеріальна гіпертензія.

З боку водно-електролітного балансу: збільшення екскреції калію до розвитку гіпокаліємічного алкалозу, негативний азотистий баланс.

З боку ендокринної системи: гіперглікемія, підвищення апетиту, збільшення маси тіла, синдром Іценко-Кушинга, аменорея.

Порушення з боку кістково-м'язової системи: остеопороз, асептичний некроз кісток.

З боку ЦНС та периферичної нервової системи: психічні та неврологічні порушення, підвищення внутрішньочерепного тиску.

З боку системи згортання крові: підвищення згортання крові та збільшення ризику розвитку тромбоемболічних ускладнень.

З боку травної системи: геморагічний панкреатит, ерозивно-виразкові ураження шлунково-кишкового тракту, прорив нерозпізнаної виразки.

Інші: гіпергідроз, зниження опірності до інфекційних захворювань.

Протипоказання до застосування

Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у фазі загострення, хвороба Кушинга, схильність до тромбоемболії, ниркова недостатність, тяжка артеріальна гіпертензія, системні мікози, вірусні інфекції, період вакцинації, активна форма туберкульозу, глаукома, осимптомний захворювання кортизону.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

При вагітності (особливо у І триместрі), а також у період лактації (грудного вигодовування) кортизон застосовують з урахуванням очікуваного лікувального ефекту та негативного впливу на плід. При тривалій терапії неможливо уникнути порушень зростання плода. У разі прийому кортизону наприкінці вагітності існує небезпека виникнення атрофії кори надниркових залоз у плода, що може вимагати проведення замісної терапії у новонародженого.

Застосування при порушеннях функції печінки

При цирозі печінки дія кортизону може посилюватись.

Застосування при порушеннях функції нирок

Протипоказаний при нирковій недостатності.

Застосування у дітей

У дітей під час тривалого лікування необхідне ретельне спостереження за динамікою зростання та розвитку. Дітям, які під час лікування перебували в контакті з хворими на кір або вітряною віспою, профілактично призначають специфічні імуноглобуліни.

особливі вказівки

З обережністю застосовують у пацієнтів з НЯК, при дивертикуліті, нещодавно створеному анастомозі кишечника, виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки, нирковій недостатності, міастенії, артеріальній гіпотензії, цукровому діабеті, психічних захворюваннях, гіпоальбумінемії. При гіпотиреозі, а також при цирозі печінки, дія кортизону може посилюватися. При вихідної емоційної нестабільності чи психотичних тенденціях зазначені явища можуть посилитися.

При застосуванні кортизону у пацієнтів із герпесом рогівки слід мати на увазі можливість її перфорації.

У ході лікування необхідно контролювати внутрішньоочний тиск та стан рогівки. При раптовій відміні лікування, особливо у разі попереднього застосування у високих дозах виникає так званий синдром відміни кортикостероїдів (не обумовлений гіпокортицизмом): анорексія, нудота, загальмованість, генералізовані м'язово-скелетні болі, загальна слабкість. Після відміни кортизону протягом кількох місяців може зберігатись відносна недостатність кори надниркових залоз. Якщо в цей період виникають стресові ситуації, призначають (за показаннями) на час кортикостероїдів, при необхідності у поєднанні з мінералокортикоїдами.

У дітей під час тривалого лікування необхідне ретельне спостереження за динамікою зростання та розвитку. Дітям, які під час лікування перебували в контакті з хворими на кір або вітряною віспою, профілактично призначають специфічні імуноглобуліни.

Для опису препарату
Назва Кортизон
Діюча речовина Кортизон
Фармакологічна група Cинтетичний глюкокортикостероїдний засіб
Форма випуску Пігулки
Код ATX Н02АВ10
Показання для лікування Хронічна надниркова недостатність; Хвороба Аддісона; Гіпокортицизм; Гіпопітуітаризм з вторинним гіпокортицизмом та ін., вроджена дисфункція кори надниркових залоз.

Ще не було питань.

Мітки: Кортизону ацетат 0, 025 №80